www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 16 tra 2024 20:59

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 198 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 20  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 26 lis 2015 19:16 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 23 ožu 2011 19:11
Postovi: 409
Podijelio: 320 zahvala
Zahvaljeno je: 103 zahvala
Draga San, Mata nije rekao da ne griješi, odakle ti takav zaključak :roll: .

Uopće se ne raspravlja o tome je li on griješi ili ne, poanta je u tome da su predbračni odnosi grijeh isto kao što je i ukrasti, ubiti, psovati - grijeh, a ako griješiš toneš u duhovnom smislu. Mislim da je to htio reći.
Opet nadodajem, ne znači da ti ljudi koji griješe nemaju lijep ovozemaljski život na kojem bi im mnogi drugi ljudi "pozavidjeli", onako gledajući sa strane ljudskim očima. Ali kakvo je stanje njihove duše, to je pitanje?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 26 lis 2015 20:28 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 27 lip 2010 09:31
Postovi: 705
Lokacija: BIH
Podijelio: 22 zahvala
Zahvaljeno je: 34 zahvala
:D Ljubljena fiduciia a kakvo bi bilo stanje njihovi dusa pa isto kao I tvoje fiduciia I od Mate, oni zive u tome grijehu, a ti zivis u nekom drugom grijehu za kojeg I neznas, sjedinjena si ti grijhom, i tek ces ga spznat kad umres i platit za njega u cistilistu, kao i ti ljudi u izvanbracnoj zajednici, i oni su duse cistilista....I usput pratis kako su je gresno I tamno stanje dusa ludi kojiu izvanbracnoj zajednici, a njima nepada napamet da prate kako je gresno stanje tvoje duse....vjere fiduciia nemas toliko koliko mislis da imas, da je imas pa I ti bi kao I Isus odola po moru , po okeanu nogama, stopama.....fiduciia , fiduciia....Ti mislis da poznajes Boga, aaaaaa, a On je velika tajna, tajna, tajna, tajna, tajna, tajna.....I milijardu je nacina da Bog nade put do svacijeg srca.....nismo fiduciia u blazenom stanju, pa da I nama Isus side u narucije kao I svetom Anti, vecinom smo mi ovdje duse cistilista, vise je dobri ljudi nego zli, netreba bit ohol, Bog je tajna.......katolicka Crkva nije rekla ni za jednu dusu da gori u paklu na vjecnim mukama......cemu onda sudit, kakvo je stanje necije duse, mi nismo Bog, a Bog je tajna, nek On sudi, nas sud nije Njegov sud.......zasto preuzimat ulogu Boga I razmisljat kakvo je stanje dusa koje zive u izvanbracnoj zajednici.......cemu to......Bog ih vidi u srce, On zna kakvi su u njegovim ocima, mozda su fiduciia ti sto zive u izvanbracnoj zajednici uradli neko dobro djelo u Bozijim ocima pa je njihovo stanje duse bolje u Bozijim ocima nego tvoje, koja nezivis u izvanbracnoj zajednici, mozda su nekog usrecili , nasmijali koga ti nikad nebi nasmijala....Bog je sudac.....ne mi.....razmisljat kakvo je stanje necije duse u Bozijim ocima je nama nedokucivo, jer Bog je tajna, ako bi se Bog zakona spominjao nitko nebi opstao....


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 27 lis 2015 08:28 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 01 ožu 2011 14:29
Postovi: 1352
Lokacija: Istra-Istria
Podijelio: 185 zahvala
Zahvaljeno je: 170 zahvala
San, ma tu nitko nikoga ne osuđuje nego razmišljamo o tome kako katolici nisu u stanju ili jednostavno ne žele slijediti Božje zapovijedi. Svi mi znamo da putevi Gospodnji nisu naši putevi i da Njegove misli nisu naše, ali 10 zapovijedi postoje još od davnina i? Koliko nas ih se pridržava.
Svi smo mi grešni, ja prva, ali to ne znači da to moramo samo tako prihvatiti, pa pozvani smo na svetost. Moramo nastojati tako i živjeti. Baš moramo nema nam druge.
A to kako će nam Bog suditi to prepuštamo Njemu nikome drugome.
Sigurno da On gleda u naša srca i sigurno da postoji netko tko nije katolik koji zavrjeđuje Raj više nego mi svi skupa? I? Šta sad da živimo kako živimo jer jednostavno drukčije ne možemo.
Pa baš i ne, moramo nastojati biti sveti, moramo se truditi, padati pa ponovo dignuti.
Nama katolicima dana je punina objave, imamo sakramente za pomoć, imamo crkvu koja nudi sve što može ponuditi.
Kako je On rekao, od onoga kome je puno dano od toga će se puno i tražiti (tako nekako) zato i jesmo pozvani na svetost i na to da Ga slijedimo ma koliko teško bilo.
Zna On dobro da smo grešni i da je naša pala narav teška i nemoguća puno puta, ali isto tako zna On da se možemo i moramo truditi biti bolji.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 27 lis 2015 10:39 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 15 vel 2012 14:15
Postovi: 429
Lokacija: kc
Podijelio: 3 zahvala
Zahvaljeno je: 8 zahvala
SAN napisao:
Mata a zasto si ti siguran da zbog nekog drugog grijeha koji nije izvanbracna zajednica nisi potonuo u duhovnom smislu?
Jesi ti Mata svete duse kao I sveti Anto pa da I tebi djete Isus side u narucje, pa da budes 100 % siguran da u duhovnom smislu nisi potonuo.......

nisi skužila, ja govorim da je svaki grijeh potonuće, bio to predbračni život ili primjerice krađa... i da, ja nisam svet :) al svi moramo težiti svetosti/savršenosti.

SAN napisao:
A kakvi bi Mata bili plodovih tih ljudi, pa imaju djecu, Bog ih ljubi grijehe im oprasta kao I tebi, I oni rade neko dobro, isto mogu ici u Crkvu, moliti se Bogu.....ciniti dobra djela.............

ak sam ja tebe dobro skuzio, ti zapravo hočeš reć da je isto bit nevjenčan (tj. živjeti skupa), biti vjenčan kod matičara, i primiti sakrament ženidbe u Crkvi??? ja mislim da to nije isto, Crkva priznaje jedino sakrament braka. Mislim da bi bilo dobro malo proučiti o sakramentu braka i kakav je on dar, i kakve plodove daje...
SAN napisao:
koliko godina imas pa zar do sas nisi skuzio da ni ti nisi bez grijeha.

di sam ja napisao da sam bez grijeha? a godine s tim nemaju veze, možeš imati i 50 godina a i dalje biti u glibu grijeha i reč da grijeh nije grijeh...

tema je bila gdje su nestali pravi muškarci i prave žene, a ne ko je veči grješnik ili svetac. Pravi muškarac bi trebao težiti k pravom muškarcu, a to je Isus, a svaka žena pravoj ženi a to je bila Marija. Prema tome ako se neko trudi živjet čisto, ako neko želi upoznat momka/curu i hodat čisto i čist uč u brak, onda takve ljude treba ohrabrivat i predstavljat takvi način ulaska u brak kao nešto herojsko jer to i je.
Sve one koji ne rade tako ne treba osuđivat, već ima reč, gle to što vi radite je grijeh i možeš ti biti dobar i predobar, al to je grijeh. Kakav kredibilitet imaju roditelji pred djecom kad ima kažu da seks prije braka ne valja, da zajednički život prije braka ne valja, a kad se sami nisu toga pridržavali?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 27 lis 2015 10:55 
Odsutan
Novoregistrirani korisnik

Pridružen: 26 lis 2015 20:28
Postovi: 2
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
I mene zanima gdje su nestali pravi muskarci!?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 27 lis 2015 11:19 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 27 lip 2010 09:31
Postovi: 705
Lokacija: BIH
Podijelio: 22 zahvala
Zahvaljeno je: 34 zahvala
Mata ispravno je zivjet cistocu prije braka, bit vjencan u Crkvi.....to stoji.....
no ti ljudi koji zive u izvanbracnoj zajednici nisu spoznali da je to grijeh......I da je to zlo.....isto kao sto ti Mata zivis u nekom grijehu a nisi spoznao da je to grijh I zlo....mislim da su oni duse cistilista kao I tvoja dusa Mata, pretpostavljam, nista netvrdim 100 % jer nisam ja Bog I neupravljam ja svijetom, vec Bog....
Zatim Bog jest dao 10 Boziji zapovjedi, al ne samo njih, vec I 2 zapovjedi ljubavi, I mnogo toga, da nenabrajam, a necu zaboravit poruke Isusove preko sestre Faustine da je njemu milosrde milo, jer ako se grijeha bude spominjao tko ce opstati....
10 Boziji zapovjedi je milost, tko smatra da ima tu milost od Boga I ljubi covjeka drugog kao samog sebe, a Boga vise nego samog sebe, nek moli za one koji tu milost nemaju.......
Tko smatra da je izvanbracna intimnost strasno zlo u kojem ljudi zive, a on tako nezivi, a ljubi brata covjeka kao samog sebe, izvoli kleknuti na koljena I bez prestanka molit za one koji nezive u skladu sa 6 bozijom zqpovjedi ili svih 10 Boziji zapovjedi....
Ono sto ja mislim jest da je najbolje zivjet svoj zivot I po svojoj savjesti, dat Bogu ono sto se moze od srca a ne iz prisile....Bog nije poput nas, On je zahvalan za sve dobro koje cinimo, brz je u prastanju a nije tvrd u sudenju....da bismo bili dobri treba gledat dobro u drugima, a ne brvno I tamu grijeha u kojoj zive....jer mi smo svi povezani, njihova tama je nasa tama.....kako to da uvjek uperimo prstom kako drugi zive u duhivnoj tami izvanbracne intimnosti, a nismootisli u Crkvu postili I molili za obracenje tih osoba koje su izabrale da zive u takvoj tami.....
Raja na zemlji nema, kao ni pravde, da je ima I mate4ijalno bogastvo bi bilo rasporedeno jednako, nebi jedni imali
previse a drugi nista.....tesko je biti svet...bas nedavno kad sam bila u Zagrebu veli jedna cura kako smo Bogu kad smo
sto siromasniji financijski sto svetiji, a ona studira medici u, zeli biti ljecnica, zeli zaradivat novac I imat ugled ljecnice , doktorice, ma mislim se u sebi, ako ti je stalo da budes sto siromasnija, zasto studiras medicinu, nisi trebala nekom zauzaimat mjesto, a tko zna kako si se na nju I upisala, zelis bit siromasna izvolis se odre svega, otici u spilju, povuci u osamu I zivjet sivotom svetice, a ne pametovati drugima sto bi drugi trebali uraditi I kako zivjeti da budu u Bozijim ocima sto svetiji....


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 27 lis 2015 11:58 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 27 lip 2010 09:31
Postovi: 705
Lokacija: BIH
Podijelio: 22 zahvala
Zahvaljeno je: 34 zahvala
Sto mislis Mata da tebi netko dode I rekne grijseis protiv npr.prve Bozije zapovjedi, to ti je I to grijeh, nisi darezljiva, ti si ovakva, nevolis ljude, previse si ohola...I svakave neke ti grijehe nabroji za koje ti nisi znala I u tvome zivotu, zatim nemas poniznost, nem8lis se Isuse blaga I ponizna srca ucini srce moje I srce svakog covjeka kojeg sam u zivotu srela po srcu svome..nespoznajes sto ti je sve grijeh, nespoznajes u srcu.........tako I oni koji zive u izvanbracnoj zajednici nisu spoznali da im je ona grijeh.....nisu pri svijesti.....poneki sveci nisu htjeli rukom dodirnuti novac jer I to je
grijeh.....zatim jedan svetac je bio toliko ponizan da nije drugog covjeka htjeo pogledat u lice I oci, uvjek je imao
sagnutu glavu.....


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 27 lis 2015 14:09 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 27 lip 2010 09:31
Postovi: 705
Lokacija: BIH
Podijelio: 22 zahvala
Zahvaljeno je: 34 zahvala
Samo da nezaboravim pricu od svecenika koji mi je rekao o casnoj, koja je zivjela, ponizno sveto I Boguugodno, molila se puno I naisao silovatelj I silovao je u Crkvi, I ona ostala sa silovateljem trudna.....to je bilo nedavno, moram pitat sve cenika sto je bilo sa tom casnom sestrom...nema Raja na zemlji jer su eva I adam iz njega izasli.....ocekivat da svih 7 milijardi ljudi zivi po Bozijem zakonu I bez grijeha je smjesno, a Isus nije dosao radi pravednika vec zbog gresnika....umro je I za te koji zive u izvanbracnoj zajednici....kao I za mene gresnicu, I sve vas na forumu gresnike....
tko zeli svetost, pravu svetost nek se zamonasi.Tko zeli pravog covjeka I pravu zenu nek ju prepozna I za nju ili njega se izbori....


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 27 lis 2015 14:11 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 27 lip 2010 09:31
Postovi: 705
Lokacija: BIH
Podijelio: 22 zahvala
Zahvaljeno je: 34 zahvala
Samo da nezaboravim pricu od svecenika koji mi je rekao o casnoj, koja je zivjela, ponizno sveto I Boguugodno, molila se puno I naisao silovatelj I silovao je u Crkvi, I ona ostala sa silovateljem trudna.....to je bilo nedavno, moram pitat sve cenika sto je bilo sa tom casnom sestrom...nema Raja na zemlji jer su eva I adam iz njega izasli.....ocekivat da svih 7 milijardi ljudi zivi po Bozijem zakonu I bez grijeha je smjesno, a Isus nije dosao radi pravednika vec zbog gresnika....umro je I za te koji zive u izvanbracnoj zajednici....kao I za mene gresnicu, I sve vas na forumu gresnike....
tko zeli svetost, pravu svetost nek se zamonasi.Tko zeli pravog covjeka I pravu zenu nek ju prepozna I za nju ili njega se izbori....nemoze se u isto vrijeme biti I djevica I necija zena....


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 27 lis 2015 14:22 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 25 tra 2007 18:26
Postovi: 2995
Podijelio: 150 zahvala
Zahvaljeno je: 118 zahvala
aauuu :shock: :roll:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 198 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 20  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 11 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr