www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 ožu 2024 14:35

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 198 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 20  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 02 kol 2015 13:53 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 09 tra 2009 20:57
Postovi: 2401
Podijelio: 5 zahvala
Zahvaljeno je: 68 zahvala
Citat:
Jedva si dočekao jelda.


Šta dočekao, pa dva bratića sam nagnjezdio!
Čak razmišljam da otvorim firmu za uvoz cura iz istočne europe, pa da fino to se počne spajat, pogotovo sada kad je internet brži. A natalite nam je u banani!!
Ja đoni bacam curama bube u uši, na tebi je ostalo!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 02 kol 2015 15:15 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 28 kol 2009 11:42
Postovi: 1552
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 12 zahvala
Zahvaljeno je: 62 zahvala
Samuel napisao:

Šta dočekao, pa dva bratića sam nagnjezdio!
Čak razmišljam da otvorim firmu za uvoz cura iz istočne europe, pa da fino to se počne spajat, pogotovo sada kad je internet brži. A natalite nam je u banani!!
Ja đoni bacam curama bube u uši, na tebi je ostalo!


Neka, neka.
Šta uvoz, ima kod nas cura dovoljno.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 15 lis 2015 09:46 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 01 ožu 2011 14:29
Postovi: 1350
Lokacija: Istra-Istria
Podijelio: 185 zahvala
Zahvaljeno je: 170 zahvala
Nakon nekog vremena ponovo se pitam:“Gdje su nestali pravi muškarci?“, a i prave žene netko bi rekao???
Ma je li moguće da je tjelesnost postala toliko jako bitna da se i kod vjernika ne može na nju odustati do braka?
Zaista, mogu to shvatiti kod nevjernika, ali kod vjernika mi stvarno nikada neće biti jasno.
Ovo govorim iz perspektive osobe koja nije ušla nevina u brak i koja je živjela sa dečkom prije braka dakle, učinila sam greške kao i drugi ljudi, ali nakon obraćenja Isus mi je prosvijetlio pamet i otvorio oči.
Zato kažem da mi je to kod nevjernika jasno, ali kod vjernika – kod onih koji su doživjeli kako kažu to neko obraćenje, idu na Misu često, ispovijedaju se itd itd – nije.

Koliko je onda zaista pravih vjernika? Toliko jako malo? Ili jednostavno biramo što, kako i kada možemo griješiti? Eci, peci, pec i biramo iz dekaloga koja nam zapovijed odgovara, a koja ne pa onda trk na ispovijed???
Ukoliko nam je jasno da je nešto grijeh onda, ako idemo svjesno u njega ne griješimo li možda još više?
Ok slabi smo i grešni i samo ljudi smo i svi možemo pasti i pogriješiti u našoj slabosti, ali zašto ne bi pokušali NE griješiti nego jednostavno odustanemo i od te mogućnosti?

Da li uopće postoje muškarci, oni pravi koji nisu polužene i ne boje se vlastite sjene, koji bi ušli u neku vezu sa ženom znajući da do braka neće imati intimne odnose?
Da li postoje muškarci koji su svojom voljom odlučili živjeti u čistoći?

Kada kažem muškarci tu ne mislim na studente ili nešto starije mlade osobe, koje hvala Bogu postoje, nego mislim baš na te novoobraćenike, prave obraćenike koji su u jednom trenutku svojega života otkrili da su živjeli lažno, a onda odlučili krenuti Isusovim stopama?

Ne spominjem žene, mada su i žene i u toj istoj „gabuli“, jer mislim da je ipak nama ženama zbog naše prirode lakše nego muškarcima. Nije lako biti vjernica u ovome svijetu gdje sve ono što nije normalno postaje normalno i gdje tvoje vrijednosti i vjera budu ismijane (ne na glas jer ipak…).
Koliko takvih obrazovanih, normalnih, slobodnih, društvenih, pozitivnih muškaraca i žena postoji u našoj domovini?

Zašto se o tome nigdje ne priča? Da li smo postali manjina u manjini, a u statistikama nas ima preko 80%....

Da se razumijemo meni je sve jasno, shvaćam kakav je ovo svijet, kako je teško živjeti u čistoći prije braka, shvaćam i muškarce i žene, sve mi je baš ono kristalno jasno kako se kaže, ali jedno mi nije jasno, ako se nazivamo vjernicima i znamo da je put koji vodi u Raj jako jako uzak zašto onda idemo dalje u grijeh i to svjesno?

smajlic24


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 15 lis 2015 14:40 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 27 tra 2006 13:33
Postovi: 5164
Podijelio: 92 zahvala
Zahvaljeno je: 122 zahvala
Rora napisao:
Da se razumijemo meni je sve jasno, shvaćam kakav je ovo svijet, kako je teško živjeti u čistoći prije braka, shvaćam i muškarce i žene, sve mi je baš ono kristalno jasno kako se kaže, ali jedno mi nije jasno, ako se nazivamo vjernicima i znamo da je put koji vodi u Raj jako jako uzak zašto onda idemo dalje u grijeh i to svjesno?
smajlic24


..to se stalno pitaju svi ljudi..
..Pa se i sam Bog zapitao, (nakon potopa.)"A što ću više sa ljudima ?"
..pa je onda odlučio " EVO SVE ČINIM NOVO"
..a dok se to novo , gradi...
..nad cijeli griješni svijet izliveno je BESKRAJNO BOŽANSKO MILOSRĐE..
..ne da bi se grijeh,, ozakonio..
..već da bi se SPASIO SVAK ONAJ TKO U GOSPODINA ISUSA VJERUJE, I TKO GA PRIZNA ZA JEDINOG GOSPODARA
I SPASITELJA... :D
..ŽIVIMO U MILOSNIM VREMENIMA..
..To je velik dar Božji ljudima, koji nisu zaslužili..
..a opet OTAC ko OTAC...Roditelj, beskrajno voli svoju djecu, pa im puno prašta..
..lijepo je imati TAKVOG OCA..
..jer TKO BI SE INAČE SPASIO...????? :D


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 17 lis 2015 00:56 
Odsutan
Novoregistrirani korisnik

Pridružen: 16 lis 2015 23:32
Postovi: 8
Podijelio: 11 zahvala
Zahvaljeno je: 2 zahvala
Rora napisao:
Nakon nekog vremena ponovo se pitam:“Gdje su nestali pravi muškarci?“, a i prave žene netko bi rekao???
Ma je li moguće da je tjelesnost postala toliko jako bitna da se i kod vjernika ne može na nju odustati do braka?
Zaista, mogu to shvatiti kod nevjernika, ali kod vjernika mi stvarno nikada neće biti jasno.
Ovo govorim iz perspektive osobe koja nije ušla nevina u brak i koja je živjela sa dečkom prije braka dakle, učinila sam greške kao i drugi ljudi, ali nakon obraćenja Isus mi je prosvijetlio pamet i otvorio oči.
Zato kažem da mi je to kod nevjernika jasno, ali kod vjernika – kod onih koji su doživjeli kako kažu to neko obraćenje, idu na Misu često, ispovijedaju se itd itd – nije.

Koliko je onda zaista pravih vjernika? Toliko jako malo? Ili jednostavno biramo što, kako i kada možemo griješiti? Eci, peci, pec i biramo iz dekaloga koja nam zapovijed odgovara, a koja ne pa onda trk na ispovijed???
Ukoliko nam je jasno da je nešto grijeh onda, ako idemo svjesno u njega ne griješimo li možda još više?
Ok slabi smo i grešni i samo ljudi smo i svi možemo pasti i pogriješiti u našoj slabosti, ali zašto ne bi pokušali NE griješiti nego jednostavno odustanemo i od te mogućnosti?

Da li uopće postoje muškarci, oni pravi koji nisu polužene i ne boje se vlastite sjene, koji bi ušli u neku vezu sa ženom znajući da do braka neće imati intimne odnose?
Da li postoje muškarci koji su svojom voljom odlučili živjeti u čistoći?

Kada kažem muškarci tu ne mislim na studente ili nešto starije mlade osobe, koje hvala Bogu postoje, nego mislim baš na te novoobraćenike, prave obraćenike koji su u jednom trenutku svojega života otkrili da su živjeli lažno, a onda odlučili krenuti Isusovim stopama?

Ne spominjem žene, mada su i žene i u toj istoj „gabuli“, jer mislim da je ipak nama ženama zbog naše prirode lakše nego muškarcima. Nije lako biti vjernica u ovome svijetu gdje sve ono što nije normalno postaje normalno i gdje tvoje vrijednosti i vjera budu ismijane (ne na glas jer ipak…).
Koliko takvih obrazovanih, normalnih, slobodnih, društvenih, pozitivnih muškaraca i žena postoji u našoj domovini?

Zašto se o tome nigdje ne priča? Da li smo postali manjina u manjini, a u statistikama nas ima preko 80%....

Da se razumijemo meni je sve jasno, shvaćam kakav je ovo svijet, kako je teško živjeti u čistoći prije braka, shvaćam i muškarce i žene, sve mi je baš ono kristalno jasno kako se kaže, ali jedno mi nije jasno, ako se nazivamo vjernicima i znamo da je put koji vodi u Raj jako jako uzak zašto onda idemo dalje u grijeh i to svjesno?

smajlic24

Rora, ja sam iz Bih, pravoslavac, moqu ti reci da je i kod nas ista situacija, doslo je nekako veoma tesko vrijeme.
Nemas pojma koliko bih volio upoznati takvu djevojku,vjernicu, koja se cuva za brak, ali nisam siquran da vise takve i postoje. Maloprije sam na nekoj temi napisao da sam preko 10 qodina sam, vjeruj da me strah veze sa nekom djevojkom bas zboq tih intimnih odnosa... jer danas skoro svim djevojkama nije normalno cuvati se za brak, a zamisli sta bi bilo kad bih ja rekao da nisam za intimne odnose prije braka, mislim da bih me odmah citav qrad proqlasio budalom :). Imam 30 qodina i plasim da ne ostanem sam :( , ali nadam se opet, mozda Boq da pa sretnem djevojku koja se cuva za brak.
Reqistrovan sam na jednom pravoslavnom forumu i bila je tema nevinost, brak, mislim da se tako zvala, samo sam ja i jos jedna osoba bili za to da se treba cuvati za brak, dok su svi ostali bili za intimne odnose prije braka, a na forumu sve sami vjernici :). Ne znam, bas je ruzno vrijeme :(
Pisao bi jos ali spava mi se... kontam da bi i ovo sto sam napisao moqlo biti nepovezano :)


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 17 lis 2015 14:42 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 01 ožu 2011 14:29
Postovi: 1350
Lokacija: Istra-Istria
Podijelio: 185 zahvala
Zahvaljeno je: 170 zahvala
Axl Rose napisao:
a zamisli sta bi bilo kad bih ja rekao da nisam za intimne odnose prije braka, mislim da bih me odmah citav qrad proqlasio budalom :).


Pa nećeš valjda razglasiti po cijelom gradu što je dio tvoje intime, ali naravno ako izađeš sa curom/ženom pa i dođe do tog razgovora to ćeš spomenuti i reci što je tebi važno i zbog čega.
Nije stvar u tome samo da tako misliš nego jednostavno moraš tako i živjet :) .

Mi se nesmijemo svojih stavova i vrijednosti sramiti niti kriti pa onda se sramimo i samog Isusa koji nam je rekao da tako i živimo. Opet nećeš sada držati transparent i voziti u autu sa njime po gradu jel da? :lol:

Ova moja razmišljanja nisu puka teorija nego isprobano je u praksi. Ja recimo i nisam "materijal" za curu jer kao prvo evo i nisam baš cura imam 39 godina, udovica sam i imam jedno dijete. Kada na to sve skupa još nadodaš da živim vjeru i čistoću eeeee to onda još dodatno otežava stvar.

Vjeruj mi da znam kako je teško biti sam i misliti kako možda Otac ima ipak takav plan za tebe i dalje, ali šta sad?
Neću provesti život u trenirci jer ionako me nitko neće :lol: ili neću do sebe držati jer me ponovo nitko neće :lol: .
Mi moramo živjeti svoj život najbolje što znamo i to život punim plućima kakav nam je Isus dao da živimo, ali naravno to nije svjetski život nego život vjere.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 17 lis 2015 15:11 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 29 vel 2012 11:31
Postovi: 763
Podijelio: 22 zahvala
Zahvaljeno je: 19 zahvala
Ako sam ja dobro ovo shvatila, vi ste ovdje definirali "prave muskarce i zene" kao one koji nemaju odnose prije braka? Slijedom toga, oni koji su imali/imaju odnose su "krivi" ili "nepravi"? Cist da znam...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 17 lis 2015 15:39 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 01 ožu 2011 14:29
Postovi: 1350
Lokacija: Istra-Istria
Podijelio: 185 zahvala
Zahvaljeno je: 170 zahvala
Pia napisao:
Ako sam ja dobro ovo shvatila, vi ste ovdje definirali "prave muskarce i zene" kao one koji nemaju odnose prije braka? Slijedom toga, oni koji su imali/imaju odnose su "krivi" ili "nepravi"? Cist da znam...


Ne, ja to nisam nigdje napisala nego pitam se ono što sam gore napisala.
Za mene osobno bi pravi muškarac bio onaj kojeg ne bi bilo strah mene pozvati na kavu ili sok, pa onda održati neki razgovor na razini i ne pobjeći kada mu kažem gdje stojim sa vjerom i mojim uvjerenjima.
Onaj koji bi se mogao nositi sa mnom recimo tako :b112:

Što se tiče neimanja predbračnih odnosa to bi trebalo biti pod normalno kod katolika, a ne da bude izuzetak...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 17 lis 2015 16:15 
Odsutan
Novoregistrirani korisnik

Pridružen: 16 lis 2015 23:32
Postovi: 8
Podijelio: 11 zahvala
Zahvaljeno je: 2 zahvala
Rora napisao:
Axl Rose napisao:
a zamisli sta bi bilo kad bih ja rekao da nisam za intimne odnose prije braka, mislim da bih me odmah citav qrad proqlasio budalom :).


Pa nećeš valjda razglasiti po cijelom gradu što je dio tvoje intime, ali naravno ako izađeš sa curom/ženom pa i dođe do tog razgovora to ćeš spomenuti i reci što je tebi važno i zbog čega.
Nije stvar u tome samo da tako misliš nego jednostavno moraš tako i živjet :) .

Mi se nesmijemo svojih stavova i vrijednosti sramiti niti kriti pa onda se sramimo i samog Isusa koji nam je rekao da tako i živimo. Opet nećeš sada držati transparent i voziti u autu sa njime po gradu jel da? :lol:


hahaha ma nisam se planirao vozati sa transparentom :D, moras biti oprezan, ne mozes svakoj curi, zeni, raci da nisi za predbracne odnose, postoji moqucnost da ona to prosiri dalje i da zavrsis kao qradska luda :D, a veoma je tesko naci djevojku koja ima takva razmisljanja, koja bi se cuvala za brak . Imao sam priliku da cujem kad se smiju jednoj djevojci koja ima 20 qodina a nevina je.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 17 lis 2015 16:53 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 29 vel 2012 11:31
Postovi: 763
Podijelio: 22 zahvala
Zahvaljeno je: 19 zahvala
Rora napisao:
Pia napisao:
Ako sam ja dobro ovo shvatila, vi ste ovdje definirali "prave muskarce i zene" kao one koji nemaju odnose prije braka? Slijedom toga, oni koji su imali/imaju odnose su "krivi" ili "nepravi"? Cist da znam...


Ne, ja to nisam nigdje napisala nego pitam se ono što sam gore napisala.
Za mene osobno bi pravi muškarac bio onaj kojeg ne bi bilo strah mene pozvati na kavu ili sok, pa onda održati neki razgovor na razini i ne pobjeći kada mu kažem gdje stojim sa vjerom i mojim uvjerenjima.
Onaj koji bi se mogao nositi sa mnom recimo tako :b112:

Što se tiče neimanja predbračnih odnosa to bi trebalo biti pod normalno kod katolika, a ne da bude izuzetak...


Pa, da budem iskrena, ne mogu vjerovati da diskutirano o "pravim" zenama i muskarcima...misljenja sam da je svaki muskarac pravi i da je svaka zena prava, bez daljnjeg definiranja. Ono sto mene cini "pravom" zenom je nesto sasvim drugacije od onoga sto tebe cini "pravom" zenom. Svatko je "pravi" na svoj nacin - tema je, na svojevrstan nacin, oblik diskriminacije i stavljanja ljudi u kalupe. Ako si to, to i to, onda si "pravi/a", ako ti nedostaje samo jedno "to", onda nisi "pravi/a".
Ja sam ja, sa svim svojim manama i vrlinama, i ja sam "prava" - i to vrijedi za svaku osobu!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 198 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 20  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 15 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr