www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 11 pro 2017 06:29

Vrijeme na UTC [LJV]

Započni novu temu Odgovori  [ 246 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 21, 22, 23, 24, 25  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 06 lis 2017 12:18 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova

Podijelio: 1 zahvala
Zahvaljeno je: 8 zahvala
Vjeroispovjest: rk
Status: Solo
Rora napisao:
lalelu napisao:
Nisam rekla da dam prekrasna dusa ali definitivno nidam jedna id onih kujica koja iskoristava muskarce a muskarci leze za njima jer su one vanjski lijepe

Nisi ti rekla nego ja sam rekla i to nisam mislila ironično, ali opet nisi shvatila poantu jer ne želiš.

Kako mozes zakljuciti da nisam bila dobra dusa

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 06 lis 2017 12:30 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova

Podijelio: 146 zahvala
Zahvaljeno je: 150 zahvala
Vjeroispovjest: Katolik
Ja sam baš rekla suprotno od onog što ti pišeš da JESI bila dobra duša. :roll:

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 06 lis 2017 12:55 
Odsutan

Rora napisao:
Ja sam baš rekla suprotno od onog što ti pišeš da JESI bila dobra duša. :roll:

Ironicno

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 06 lis 2017 12:56 
Odsutan

Podijelio: 146 zahvala
Zahvaljeno je: 150 zahvala
Vjeroispovjest: Katolik
lalelu napisao:
Ironicno

NE a ti dalje misli što hoćeš.

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 08 lis 2017 09:47 
Odsutan

Podijelio: 6 zahvala
Zahvaljeno je: 61 zahvala
Vjeroispovjest: katolik
Nakon dovoljne doze kave jutros, ajmo još jednom.
Lalelu, kažeš (na jednoj drugoj temi – citiram te) da si ružna, niska i krupna i da nisi našla nikoga jer muškarci vole (citiram te opet) „vitke kurvice“ (a ovo kurvice se odnosi na odijevanje).

Ja te pitam želiš li ti biti s nekim tko će te gledat kao komad mesa i tko će biti isključivo s tobom trofejem ili ćeš biti s nekim kome se sviđa tvoj način razmišljanja, ti kao osoba i koji jednog dana jedva čeka da (u braku) te odvede u krevet i mmm uživa u tvojim oblinama jednom, dvaput, triput i milijun puta u vašem bračnom životu jer tada tvoje obline nisu samo tvoje već i njegove.

Također, da, svi ćemo se mi (i muškarci i žene) složit da je Megan Fox (po nekim trenutnim standardima ljepote) lijepa žena, ali isto tako će xy muškaraca (pa pitajmo i ove ovdje na forumu) ako ih pitamo tko će ih prije napaliti – pomisao na nju ili na njihovu curu/ženu – svoj glas dati svojim boljim polovicama. Muškarci su drugačiji od nas i najčešće im treba jedan mali klik u da bi potaknuli njihove kemijske reakcije. Jednostavno - žensko tijelo nije muško tijelo. Muški hormoni i reakcije nisu ženski hormoni i reakcije te muškarci definitivno i dokazano imaju snažniji seksualni nagon nego žene. Zato, pitajmo ih i bi li željeli da njihova cura/žena pali i napaljuje redom svakog muškarca koji je pogleda? Ne, ne bi.

Isto tako, nećemo se lagat – svaka od nas voli i želi se osjećat poželjno i želi znati da ima moć „napaliti“ svog muškarca. Ali isto tako ako se ja obučem tako da izazovem požudu kod nekoga / ili ako namjerno izazivam da bi ga „napalila“ (a nismo u braku) onda je to moj grijeh jer ga navodim u napast, a ako on pristane na te misli onda je i on sagriješio. Tu jednostavno svatko nosi svoj dio odgovornosti.

Što se tiče izgleda - Bog nas je stvorio različite, i u tome je upravo ljepota.
Također, zasigurno i ti imaš nešto posebno što ti se kod muškaraca sviđa. Sigurno imaš. I to ne mora biti niti nešto posebno.
Netko će ti bit seksi zbog osmjeha, netko će ti bit seksi s bradom od par dana, netko će ti bit seksi zbog širokih ramena. Kako je to kod tebe, tako je to kod muškaraca. Neki će se gubit u tvojim očima, nekima će slaba točka bit tvoje pune usne, a neki će se posebno palit na to kako se zajapuriš kad se naljutiš.

Svaki muškarac pronađe na ženi nešto posebno što mu se sviđa. Ali i to nešto (seksualno, materijalno, vidljivo, opipljivo – kako god želiš da se izrazim) nije niti će ikada, ali ikada biti dovoljno da ga zadrži uz tu istu ženu desetljećima u braku. Tijelo stari, kosa posijedi, koža se na bora, muškarci oćelave, ali um ne stari, postaje samo divniji godinama ako se razvija u pravom smjeru.

Kažeš (citiram) da si bila puna radosti, volje za zivotom, uvijek u pokretu, aktivna u zupi, u politici, u lokalnoj zajednici, s mnogo hobija, s mnogo humora, dobra djevojka iz susjedstva, osoba koju djeca obozavaju, i koja obizava djecu, osoba koja ni jedan Bozic nije izostavila samce starce iz susjedstva da im ne odnese kolaca itd.

Vjerujem. Ali, znaš što mi nije jasno? Voljela si i željela pomagati, to je bilo, jel, za neko veće dobro (a ne za vlastitu satisfakciju)? Shodno tome, koliko god te život baci na koljena, ako si to bila ti baš ti – onda ni pod navalom i utegom samoće ni dandanas ne bi prestala s time, dapače. Znam da će se možda sada naći oni koji će mi održati bukvicu jer kritiziram, ipak ne budimo licemjeri, velika većina je to isto pomislila. Prije dobrih godinu dana, točno se sjećam, vodila sam istu raspravu o ljepoti s tobom. Čas si bila lijepa, čas si bila ružna, čas si bila mršava, a čas debela.
Iskreno, bila ili ne bila troll, imala ili ne imala problema, moj dobronamjerni savjet je da uistinu počneš ozbiljno razgovarati (ne samo s psihijatrom) već i s nekim svećenikom/duhovnikom i svoje probleme pogledaš iz drugog kuta.
Križ koji se prihvaća iscjeljuje, a onaj koji odbijamo satire nas.

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 08 lis 2017 13:21 
Odsutan

Belive napisao:
Nakon dovoljne doze kave jutros, ajmo još jednom.
Lalelu, kažeš (na jednoj drugoj temi – citiram te) da si ružna, niska i krupna i da nisi našla nikoga jer muškarci vole (citiram te opet) „vitke kurvice“ (a ovo kurvice se odnosi na odijevanje).

Ja te pitam želiš li ti biti s nekim tko će te gledat kao komad mesa i tko će biti isključivo s tobom trofejem ili ćeš biti s nekim kome se sviđa tvoj način razmišljanja, ti kao osoba i koji jednog dana jedva čeka da (u braku) te odvede u krevet i mmm uživa u tvojim oblinama jednom, dvaput, triput i milijun puta u vašem bračnom životu jer tada tvoje obline nisu samo tvoje već i njegove.

Također, da, svi ćemo se mi (i muškarci i žene) složit da je Megan Fox (po nekim trenutnim standardima ljepote) lijepa žena, ali isto tako će xy muškaraca (pa pitajmo i ove ovdje na forumu) ako ih pitamo tko će ih prije napaliti – pomisao na nju ili na njihovu curu/ženu – svoj glas dati svojim boljim polovicama. Muškarci su drugačiji od nas i najčešće im treba jedan mali klik u da bi potaknuli njihove kemijske reakcije. Jednostavno - žensko tijelo nije muško tijelo. Muški hormoni i reakcije nisu ženski hormoni i reakcije te muškarci definitivno i dokazano imaju snažniji seksualni nagon nego žene. Zato, pitajmo ih i bi li željeli da njihova cura/žena pali i napaljuje redom svakog muškarca koji je pogleda? Ne, ne bi.

Isto tako, nećemo se lagat – svaka od nas voli i želi se osjećat poželjno i želi znati da ima moć „napaliti“ svog muškarca. Ali isto tako ako se ja obučem tako da izazovem požudu kod nekoga / ili ako namjerno izazivam da bi ga „napalila“ (a nismo u braku) onda je to moj grijeh jer ga navodim u napast, a ako on pristane na te misli onda je i on sagriješio. Tu jednostavno svatko nosi svoj dio odgovornosti.

Što se tiče izgleda - Bog nas je stvorio različite, i u tome je upravo ljepota.
Također, zasigurno i ti imaš nešto posebno što ti se kod muškaraca sviđa. Sigurno imaš. I to ne mora biti niti nešto posebno.
Netko će ti bit seksi zbog osmjeha, netko će ti bit seksi s bradom od par dana, netko će ti bit seksi zbog širokih ramena. Kako je to kod tebe, tako je to kod muškaraca. Neki će se gubit u tvojim očima, nekima će slaba točka bit tvoje pune usne, a neki će se posebno palit na to kako se zajapuriš kad se naljutiš.

Svaki muškarac pronađe na ženi nešto posebno što mu se sviđa. Ali i to nešto (seksualno, materijalno, vidljivo, opipljivo – kako god želiš da se izrazim) nije niti će ikada, ali ikada biti dovoljno da ga zadrži uz tu istu ženu desetljećima u braku. Tijelo stari, kosa posijedi, koža se na bora, muškarci oćelave, ali um ne stari, postaje samo divniji godinama ako se razvija u pravom smjeru.

Kažeš (citiram) da si bila puna radosti, volje za zivotom, uvijek u pokretu, aktivna u zupi, u politici, u lokalnoj zajednici, s mnogo hobija, s mnogo humora, dobra djevojka iz susjedstva, osoba koju djeca obozavaju, i koja obizava djecu, osoba koja ni jedan Bozic nije izostavila samce starce iz susjedstva da im ne odnese kolaca itd.

Vjerujem. Ali, znaš što mi nije jasno? Voljela si i željela pomagati, to je bilo, jel, za neko veće dobro (a ne za vlastitu satisfakciju)? Shodno tome, koliko god te život baci na koljena, ako si to bila ti baš ti – onda ni pod navalom i utegom samoće ni dandanas ne bi prestala s time, dapače. Znam da će se možda sada naći oni koji će mi održati bukvicu jer kritiziram, ipak ne budimo licemjeri, velika većina je to isto pomislila. Prije dobrih godinu dana, točno se sjećam, vodila sam istu raspravu o ljepoti s tobom. Čas si bila lijepa, čas si bila ružna, čas si bila mršava, a čas debela.
Iskreno, bila ili ne bila troll, imala ili ne imala problema, moj dobronamjerni savjet je da uistinu počneš ozbiljno razgovarati (ne samo s psihijatrom) već i s nekim svećenikom/duhovnikom i svoje probleme pogledaš iz drugog kuta.
Križ koji se prihvaća iscjeljuje, a onaj koji odbijamo satire nas.

Želim nekoga tko će me prihvatiti takvu kakva jesam, dibra u duši ali neidhovarajuca standradima ljepote. Ali takvog ne nalazim. Odnosno za takvu kakva sam se zanimaju samo narkomani alkoholicari neobrazovani nasilnici.

Svi oni dobri simpaticni skolivani muskarci su vec davno u brakovima s lijepim cesto pokvarenim i glupim zenama. I sto cu ja tu? Sebe ubiti sto nisam lijepa? Pomirit se sa ruznivom i Bigu zahvaliti sto sam ruzna? Ili biti ogorcena na Boga i svoj zivot sto mi je dao taj kriz?

Ok naucila sam kroz psihoterapiju da ima tezih krizeva. Ali sto ja imam od toga? Naucila sam biti zahvalna za ono sto imam. Ali to sto imam fobar posao me ne ispunjava.
Bila sam ja i kod svevenika. Ali njihove price da mi Bog daje samo oni sto je dobro ta nene idu mi na zivce. Jer kako depresija moze biti dobra za mene? Eh to i oni svecenici ne znaju. Sami znaju da Bog zna da je ona dobra ta mene.
Sto me je Bog kaznio izgledom ne znaju. Sto taj kriz nisim ne znaju. Ali znaju da je ruznoca dobra za mene jer je Bog tako odlucio.

Takve price meni ne pomazu. Ja zelim odgovor sto Bog ne cuje moj vaoaj. Sto mi ne pomogne? Ali na to oni nemaju odgovora

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 08 lis 2017 16:55 
Odsutan

Podijelio: 6 zahvala
Zahvaljeno je: 61 zahvala
Ti samo nabacuješ i nabacuješ i nabacuješ komentare, a ono što ti se piše – ne čitaš, tj. ne želiš čitati zato ti ja imam još dvije stvari za reći.

Prije nego što pokušam odgovoriti na tvoje pitanje – da nekoliko stvari raščistimo. Možda ću zvučati bezobrazno i netaktično, ali s celofanom ili bez njega – ovako je kako je.
1. Ako smatraš da si ružna – a da je to isključiv razlog tvoje samoće – uloži u sebe – nova frizura, teretana, boja kose, holivudski osmjeh, leće umjesto naočala, štikle (ako si preniska), fina odjeća primjerena tvojoj konstituciji, malo šminke, parfema i hasta la vista.
2. Površna si i plitka ako ti kriteriji kod muškaraca su posao i obrazovanje.
Bit je da onaj drugi bude tvoj čovik koji te nasmijava, koji te razumije, s kojim ćeš poželjeti koračati ovim životom koji često nalikuje na dolinu suza, kojemu ćeš poželjeti rodit dite, kojeg bi odabrala i da si slijepa i da ga ne vidiš kako izgleda, kojeg bi odabrala i da si gluha i da ne čuješ koliko ka seljačina zvuči.
Što da i nema posao? Je li to smak svijeta? Što da nema završenu srednju? Što da nije uglađen i fin nego ima težačke ruke?
Ako je on taj netko, on je taj.
Ne znam za tebe, ali ja bih radije bila princeza štale od onoga kojega volim, nego princeza u dvorcu onoga koga ne volim.

Drugo – ja ti mogu puno toga podnit, stvarno mogu, ali ti lažeš tj. interpretiraš sama sebi stvari onako kako ti paše, a shodno tome u mene ne izazivaš nikakvu empatiju, niti E od empatije jer:
1. Psihoterapija te neće naučiti da postoji veći križ od tvoga.
2. Sigurna sam da nijedan svećenik ti nije rekao da je depresija dobra za tebe.

Također, sigurna sam da teologija nema odgovor koji bi te zadovoljio, no ja te svejedno pozivam da iako ne vidiš smisla, još uvijek se nadaš kako Bog svrhovito vodi tvoj život i sveukupno čovječanstvo ka konačnom cilju te da Bog ima razlog zašto dopušta patnju na ljude i zašto ti „ne daje, ni ne odgovara na tvoj vapaj“.

310 Zasto Bog nije stvorio tako savrsen svijet da u njemu ne mogne biti nikakva zla? Svojom beskrajnom mocu Bog bi uvijek mogao stvoriti nesto bolje. Ipak u svojoj beskrajnoj mudrosti i dobroti Bog je htio slobodno stvoriti svijet "u stanju putovanja" prema konacnom usavrsenju. Po Bozjem naumu, taj razvoj uz nastajanje nekih bica ukljucuje nestajanje drugih, uz ono sto je savrsenije ukljucuje ono sto je manje savrseno, uz izgradnju prirode takodjer i razgradnju. Prema tome uz fizicko dobro postoji i fizicko zlo, sve dok stvorenje ne dostigne savrsenstvo.

Ti se tuzis i "naređujes" Bogu sta treba da ucini za tebe - umjesto da ti Njemu sluzis. Mislim da ti Bog time sto te drzi u samoci daje milosno vrijeme da shvatis kako se trebaš okrenuti Njemu kao jedinom Bogu koji te nikada nece povrijediti, prigovoriti na tvoj izgled i ostaviti te. Ja ne kazem da ne trebas imati muža/momka ili moliti za njega (iako osobno smatram da su te molitve glupe).
Nego se prvo okreni Bogu, a onda će se možda momak/muž nadodati kasnije.
I tada moli za onog s kojim ćeš svim srcem željeti zajedno rasti u svetosti i sluzenju onome Gore.
Traži i moli za nekog s kime ćeš se ka s jidrima gurnit vitru u kontru i krenit. Ako taj netko dođe – super, ako ne dođe – opet dobro.

Pusti tuđe priče, druge cure i tuđe živote. Imaš razum. Živimo u vremenima u kakvima živimo, ali zapamti, vremena nisu za to kriva. Mi smo ta vremena.(usp. Augustin). I ti, i ja, i ona baba Mande s pazara. Zato nemoj glupo odraditi ovaj povjereni život.
Eto, to bi ti bilo to od mene. :l30:

O'šla ja danas kupit čizme, a vratila se s novim Tribusonom. 8) Vrijeme je za moje zen popodne – pundža, pidžama, nogavice hlača zataknute u čarapama. Tepih na podu sobe me čeka, kava samo šta nije zavrila pa te stoga, pozdravljam i ostavljam ti ovu pjesmu da poslušaš. Bokić smajlic28

https://www.youtube.com/watch?v=ErS9Tv6hQzo

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 08 lis 2017 19:03 
Odsutan

Podijelio: 2 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
lalelu napisao:
Takve price meni ne pomazu. Ja zelim odgovor sto Bog ne cuje moj vaoaj. Sto mi ne pomogne? Ali na to oni nemaju odgovora

Odgovor na ovo pitanje nećeš pronaći, barem ne u ovoj dimenziji (ovom vremenu i prostoru), tako da biraj svoja pitanja mudrije.

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 08 lis 2017 19:08 
Odsutan

El Scorpio napisao:
lalelu napisao:

Odgovor na ovo pitanje nećeš pronaći, barem ne u ovoj dimenziji (ovom vremenu i prostoru), tako da biraj svoja pitanja mudrije.

Onfa neka iskreno kazu da nenaju odgovora a ne fa me zamaraju s pricama tipa Bog zna sto je za tebe najbolje oa ako je i bolest onda Bog zna zasto je ona za tebe dobra. On vidi sto ti ne vidis

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 09 lis 2017 07:46 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Podijelio: 5 zahvala
Zahvaljeno je: 3 zahvala
Vjeroispovjest: Rimokatolik
Status: U braku
U današnjoj Crkvi ima više "pravih" žena nego muškaraca. Ja sam se oženio ima 3 godine, našao sam isto tako ženu u Crkvi i krasna je. I ja i ona imamo mana.
E sad da se vratim. Po mom iskustvu prije nego šta sam našao svoju izabranicu, moje mišljenje je da je Crkva imala PUNO više krasnih žena za udaju nego muškaraca. Kad bi se onako kao mladi nalazili u Crkvi, u zajednici, na susretima itd., muškarci su svi bili čudaci (možda i ja neman pojma hehe) a žene su se činile normalnije. Muškarci onako oronuli, stari, 30+ 40+ godina, izbirljivi, dok su žene bile dotjerane, ne stare cure, čednije i baš ono Kršćanski nastrojene. Muškarci su više manje mi se činili neki ćuknuti koji su posrnuli u životu. Žene su se činile kao netko tko možebit nije posrnuo u životu, već su kroz život odgojene kao vjernice.

Nadam se da nikoga ovo ne vrijeđa, samo želim reći moj doživljaj u vrijeme kad sam bio slobodan.

Vrh
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 246 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 21, 22, 23, 24, 25  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]