www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 18 tra 2024 17:23

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 124 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 13  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 17 ožu 2017 22:14 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 25 kol 2016 09:59
Postovi: 397
Lokacija: Dolina suza
Podijelio: 7 zahvala
Zahvaljeno je: 33 zahvala
Ja sam joj rekao da se ne zavjetuje,ne Belive.
Samo sam htio naglasiti opasnost da se zavjetujes vlastitim mjerilima.Ne mozes uzvratiti Bogu.Ovo Duje sta ti pricas o svjesnom neispunjenju vlastitog zavjeta mi je ono,duhovno vrticki.
Zavjetuj se radje da ces bos doci Bistickoj Gospi,nego da ces preplivati do Gospe od Gvadalupe :b101:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 17 ožu 2017 22:28 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 lip 2014 22:48
Postovi: 1297
Lokacija: juzno od mjest gdje sjevera nema
Podijelio: 152 zahvala
Zahvaljeno je: 76 zahvala
francesco1 napisao:
Ohoho,isplati se itekako odigrati na Boga.To ne rekoh ja nego mudri Pascal :D
To t je ono kad u casinu ti ostane zadnji dinar,pa stavljas sve na nulu da bi se iscupao nazad.


Zna sam da ja si ti stari kockar :D


francesco1 napisao:
E pa zamisli da nemas ni tog dinara,da nemas NISTA,a onda paradoksalno ulazes to nista na Boga.I dobijas sve.Ko ona udovica u Hramu koja ubacuje sav svoj zitak.
Moli Duje,mani se ti filozofije i teologije.Izlizi tu krunicu,raskaj to srce.
Nisam ti ja nikakav frajercina,ovo je samo djelic mog svjedocanstva.Ja i ti i svi mi u istom smo dresu,u istoj momcadi,kamo srece da me ti preteknes u Raju i udjes prije.Al ostavi makar prostora da i ja udjem pa makar zadnji,ali da udjem.


Ugl Pascal je to malo drugačije zamislia, više nešto, kao životnu dvojbu. Što se tiče moje molitve, i dobronamjernih savjeta; valjalo bi meditirat nad činjenicom da je samo 3 dana prije Isusove smrti Juda još pripadao Apostolima, a oni na križu razbojnicima. No, gle čuda, kako se život okrene.


francesco1 napisao:
Zavjetuj se radje da ces bos doci Bistickoj Gospi,nego da ces preplivati do Gospe od Gvadalupe


Jel moš virovat da njoj svi hodočaste? Ali baš svi. Dakle nema kod njih; kriminalac sam, pa...Cili mehico tamo hodočasti. Mislim, oni koji žive u Mexicu. No, brzo ce i ovi koji žive u Americi kad ih Tata deportira :D


belive napisao:
ne znam jesi pisao, ali meni je poznato - i ak' se ne varam mislim da je to chesterton?


Nah. Nije on. O sv. Filipu je neke stvari pisa goethe, a neke manfred lutz


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 17 ožu 2017 22:41 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 17 sij 2017 22:59
Postovi: 21
Podijelio: 1 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Jako mi he drago kad cujem da netko razgovara s Isusom,da moli svojim rijecima....ja to ne znam...ja pricam ali nemam onaj osjecaj da me cuje... svaki put isto ponavljam,isto govorim odnosno molim.....Neznam....ali ponekad se osjecam iscrpljeno


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 17 ožu 2017 22:43 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 25 kol 2016 09:59
Postovi: 397
Lokacija: Dolina suza
Podijelio: 7 zahvala
Zahvaljeno je: 33 zahvala
I evo da za kraj,mada je trebalo na pocetku,al dobro,ppkusam i ja dati savjet autorici posta.
Uteci se Gospi.Gospa je kockarskim rjecnikom :D zicer.Ne bi ljudi"dozivljavali"Gospu kao Gospu od brze pomoci,ili Gospu koja razvezuje cvorove bezveze.
Moli joj se,trazi zagovor..Jedan dan verglaj ruzarije po cijeli dan pa makar ti bilo mucno,drugi dan sjedi u Njezinoj prisutnosti,velicaj s Njoj sva djela koja tebi ucini svesilni.Treci dan zalij je suzama.Pokusaj je nasljedovati,trazi obris Isusa u Njezinoj dusi.Gospa je strasan zagovaratelj.
I samo hrabro,jacaj nadu.Ako nisi u stanju teskog grijeha,ja volim reci da nisi u Tami,nego samo u sjeni Gospodinovoj.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 17 ožu 2017 22:54 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 25 kol 2016 09:59
Postovi: 397
Lokacija: Dolina suza
Podijelio: 7 zahvala
Zahvaljeno je: 33 zahvala
Znam da je kad ti neko govori o zivom Isusu a ti u suhoci,je ko da ti mljacka sol na ranu.Osjecas se jos jadnijim i bezvrijednijim.Ali ne gubi nadu u snagu molitve.Sjedi pred Presvetim,i reci mu to suzama,reci da ga ne znas kako moliti.I tako svaki dan.Doci ce Gospodin,ne brini.Jacaj nadu,nabildaj nadu i vec imas jedno od trojca vjera-ufanje-ljubav za ulaz u Raj.Uh kakvo bogatstvo.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 17 ožu 2017 23:20 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 lip 2014 22:48
Postovi: 1297
Lokacija: juzno od mjest gdje sjevera nema
Podijelio: 152 zahvala
Zahvaljeno je: 76 zahvala
Njoj treba utjeha a ne savjeti.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 18 ožu 2017 01:34 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 17 sij 2017 22:59
Postovi: 21
Podijelio: 1 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
francesco1 napisao:
Znam da je kad ti neko govori o zivom Isusu a ti u suhoci,je ko da ti mljacka sol na ranu.Osjecas se jos jadnijim i bezvrijednijim.Ali ne gubi nadu u snagu molitve.Sjedi pred Presvetim,i reci mu to suzama,reci da ga ne znas kako moliti.I tako svaki dan.Doci ce Gospodin,ne brini.Jacaj nadu,nabildaj nadu i vec imas jedno od trojca vjera-ufanje-ljubav za ulaz u Raj.Uh kakvo bogatstvo.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostOvaj post je obrisan od Salerno na 18 ožu 2017 01:35.
Razlog: Zabuna
PostPostano: 18 ožu 2017 14:16 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 16 sij 2017 10:08
Postovi: 10
Podijelio: 3 zahvala
Zahvaljeno je: 5 zahvala
Salerno napisao:
Jako mi he drago kad cujem da netko razgovara s Isusom,da moli svojim rijecima....ja to ne znam...ja pricam ali nemam onaj osjecaj da me cuje... svaki put isto ponavljam,isto govorim odnosno molim.....Neznam....ali ponekad se osjecam iscrpljeno


Draga Salerno, vjerujem da smo se svi mi barem jednom našli u situaciji kad smo razočarani... kad tražimo i molimo, ali nam molitve nisu uslišane. I tad ne znamo što učiniti. Suočeni smo s bezbrojnim spoznajama, neodlučni smo i nesigurni. I nemamo odgovor na pitanje "Gdje je Bog i kako mu prići?". Kad se čini tako dalek...

Mnogi se od Boga skrivaju jer u sebi nose sliku Boga kao strogog sudca koji samo od njih nešto traži i osuđuje ih za neučinjeno. Sve se to protivi čovjekovoj dubokoj spoznaji i čežnji za Bogom.

Bog je apsolutna dobrota i ljubav i nikada čovjeka ne može manje ljubiti ili ga ne ljubiti. Njegova jedina želja za čovjeka je da se oslanja na Njega, da vjeruje da je Bog jedino utočište u koje se čovjek uvijek može vratiti.

Cijelo vrijeme tvog molitvenog puta bila si ustrajna - ali to nije rezultiralo učinkom koji si htjela. Vjerujem da i sama znaš da je moguće mnoštvo razloga tomu ishodu.

Osobno, po napisanom, ne mislim da si u razdoblju duhovne suhoće, već u periodu patnje kada okolnosti izgledaju nerazumljivo, možda čak i mračno i tjeskobno. Zbog svega mislim da ti je potrebna Isusova utjeha. Može i ljudska, i od nas na forumu, ali... znaš da nijedan čovjek ne može ispuniti tvoje srce mirom i ljubavlju.

Isusova utjeha je snažna. Ona u sekundi može dati osjećaj miline i mira.

Ali utjeha ne može doći ako Isusu dolazimo s krivim očekivanjima. Očekivanja prelaze u ograničenja, jer Gospodin ne djeluje onako kako bi mi htjeli. Gospodin poznaje tvoje srce i pokušaj s Njim razgovarati kao sa prijateljem.

Meni su u tome osobno najviše pomogle duhovne vježbe sv. Ignacija. Ne mogu reći da su se okolnosti promijenile onako kako sam ja to inicijalno zamislila, ali u tom procesu Isus je promijenio mene.

Ukoliko si u mogućnosti možeš otići na duhovne vježbe u šutnji (drže ih isusovci i laici diljem Hrvatske, tokom cijele godine). A ono što svakako možeš učiniti danas jest pomoći se poticajima sv. Antuna Marije Clareta i odgovarati na pitanja Isusu. To nije teško, i nema krivog puta. Prije razmatranja možeš izmoliti molitvu Duhu Svetom i zamoliti za pomoć.

Bilo kako bilo, nema krivog puta. Svatko od nas ima svoj jedinstven put duhovnog rasta. Neki savjeti s foruma ti mogu pomoći, neki ne.

Svakako sjeti se samo da si dijete Bože i da je On svemogući Otac. Dopusti Ocu da bude Otac, jer ti kao dijete ne možeš imati uvid u sve. Vjeruj. Na posljetku i sam Isus nije rekao krunice su te tvoje spasile već "vjera te tvoja spasila".

Gospodin je tu. Vidi svaku tvoju patnju, prolivenu suzu... Nijedna molitva nije uzaludna.

Samo hrabro i ustrajno!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 18 ožu 2017 15:06 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 25 kol 2016 09:59
Postovi: 397
Lokacija: Dolina suza
Podijelio: 7 zahvala
Zahvaljeno je: 33 zahvala
Lijepi savjeti Elisabeth :b112: Zaista..Tako dobri,topli i odmjereni..Majcinski..Preporucam!..
Ja sam ko neka sirovina,morat cu se suzdrzat davanja savjeta,jer su moji hod po rubu,Jankomir i Vrapce ti dahcu za vratom :D
Svakog Bog poziva na svoj put,koliko je dusa toliko je puteva,Bog ne radi klonove.
Al jako drago mi je da je tema o molitvi zazivjela,lijepo je citati tudja iskustva,bar meni ako ne Duji :b101:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 124 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 13  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 14 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr