www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 11 pro 2017 01:33

Vrijeme na UTC [LJV]

Započni novu temu Odgovori  [ 149 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 29 ožu 2017 21:49 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova

Podijelio: 1 zahvala
Zahvaljeno je: 8 zahvala
Vjeroispovjest: rk
Status: Solo
Salerno napisao:
Lalelu nisi jedina.....

Stonass Bog ne voli

Vrh
Citiraj  
PostOvaj post je obrisan od Salerno na 29 ožu 2017 22:39.
Razlog: Zabuna
PostPostano: 29 ožu 2017 22:39 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Zahvaljeno je: 0 zahvala
Vjeroispovjest: Rimokatolicka
Zaista neznam

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 30 ožu 2017 18:55 
Odsutan

Podijelio: 6 zahvala
Zahvaljeno je: 61 zahvala
Vjeroispovjest: katolik
lalelu napisao:
Izgleda da ću biti jeden osoba kojoj sveti Josip ne pomogne po zagovoru. Jos dva dana 30 dnevne molitve. Anikakvog pomaka, Još uvijek nesretno sama

lalelu napisao:
Salerno napisao:
Lalelu nisi jedina.....

Stonass Bog ne voli

Salerno napisao:
Zaista neznam

Ma cure, Bog neizmjerno voli čovjeka, i želi mu uslišavati molitve. Kako, kada - to je već njemu na izbor. Isto tako, postoji jedno ograničenje, a to je da ta molitva mora u konačnici biti za čovjekovo dobro. A čovjekovo dobro je spas duše.
U životu nas Bog često kroz život odgaja i želi da rastemo u vjeri.

Znam, sada će lalelu napisati da je za njeno dobro taj momak. Pa eto - recimo da je, ali lalelu, prvo stavi Boga tu ispred momka, stavi ga pored sebe. Ne možeš zamisliti koliko te Bog voli i Bog želi da voliš. On želi da ga donosiš drugim ljudima i da tvoj život bude primjer za druge.
Ej, zamisli kakva bi to bila lijepa veza/brak u kojoj bi oboje svim srcem vjerovali Bogu, zajedno išli na misu, radili na duhovnoj povezanosti, bili blize Bogu i s kojim bi zajedno rasla u svetosti i sluzenju.
A kako ćeš ovo postići ako ti kao jedan dio vaše slagalice ne doneseš to sa sobom u tu vezu/brak?

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 01 tra 2017 11:09 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Vjeroispovjest: Rimokatolicka
Znam da nas voli....ali nesto ima kada molitvom nemozes od Boga izmolit.....ja sam trazila i trazila vukla za rukav .....isla sam na zivotnu ispovijed jer sam mislila da neki grijeh mozda sprijecava,duhovne obnove,duhovne vjezbe ......dali imam neko prokletstvo neznam,ali kako da i to rijesim ako postoji ima li koja molitva koju bi sama mogla moliti

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 01 tra 2017 19:15 
Odsutan

Zahvaljeno je: 8 zahvala
Vjeroispovjest: rk
Salerno napisao:
Znam da nas voli....ali nesto ima kada molitvom nemozes od Boga izmolit.....ja sam trazila i trazila vukla za rukav .....isla sam na zivotnu ispovijed jer sam mislila da neki grijeh mozda sprijecava,duhovne obnove,duhovne vjezbe ......dali imam neko prokletstvo neznam,ali kako da i to rijesim ako postoji ima li koja molitva koju bi sama mogla moliti

Znam kako ti je.

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 01 tra 2017 19:27 
Odsutan

Podijelio: 2 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
lalelu napisao:
Salerno napisao:

Znam kako ti je.

Ma bit će sve u redu,curke.Nemojte se sekirati.Bog je sveznajući,uistinu.Samim time,zna što je za vas najbolje.

"U samoći bijednik osjeća svu svoju bijedu; veliki duh svu svoju veličinu.".Arthur Schopenhauer

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 02 tra 2017 00:38 
Odsutan
Novoregistrirani korisnik

Vjeroispovjest: katolkinja
Status: U braku
Možda Bog još stvara i formira posebnu osobu za tebe,može ti On poslat stotine dečki ali pitanje je kakvih ?Vjeruj da i tvoja polovica tebe čeka i probaj molit da ti ubrza susret s njim,

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 02 tra 2017 08:59 
Odsutan

Podijelio: 6 zahvala
Zahvaljeno je: 61 zahvala
Rozalija napisao:
Možda Bog još stvara i formira posebnu osobu za tebe,može ti On poslat stotine dečki ali pitanje je kakvih ?Vjeruj da i tvoja polovica tebe čeka i probaj molit da ti ubrza susret s njim,

Ja se ne bih složila s ovim postom. Gle, ne kažem da ste napisali nešto što nije točno, no nekako meni izgleda da malo stvari drugačije stoje.

Prvo – kako moliti za nešto ako to nije dio Božjeg plana, što ako nije u Božjem planu da ona ima momka/muža? Za koga moli? Ako treba biti sama, za koga moli? Ako to nije za njeno dobro, za što moli?
Drugo – pitanje Boga i naše slobodne volje je pitanje kojim se ja godinama mučim i još nisam pronašla tj. nitko mi nije dao zadovoljavajući odgovor (a nije baš da odgovore samo tražim na TT).

Istina, vjerujem da je Bog uzrok naših susreta s drugim ljudima, ali nije Bog taj koji će poslati muža ili momka (a forumašica, koliko sam shvatila, godinama moli za to). Hoće li njoj neka muška osoba bit momak/muž je isključivo stvar (njegove i njene) slobodne volje.

Gle, sad sam skužila da skoro godinu dana nisam bila na dejtu. I s tim Bog nema nikakve veze, to je isključivo moja i ničija druga odluka. E sad, zamisli u kakvom sam problemu ako je u međuvremenu meni Bog poslao tog nekog „zapisanog/predviđenog“ tipa koji mi je trebao biti muž, a ja njemu rekla: no, thanks. Tako da, definitivno ne postoji „polovica koja nju čeka“.

Isto tako, ovo „polovica koja nju čeka“ je samo takva zamka. Po ovome ispada da je ta osoba baš baš za nju savršena. To ne postoji - stvar je samo koliko ti netko više ili manje odgovara. Slika braka sa „drugom, samo za nju stvorenom polovicom“ pa shodno tome su toliko kompatibilni i sve će biti idealno je totalno pogrešna. U tom braku će naići na pet tona mana, grešaka, razočaranja, praštanja, trebat će preživjet 100 kriza itd. gdje se trudiš kao mazga i vučeš kao vol, a ne zato što 'im je bilo sudjeno'... negdje sam pročitala da stvari se sude i presuđuju kod suca za prekršaje, ljubav/brak je nešto drugo. Ta ljubav nije romantičan osjećaj, to je nešto konkretno, žrtva za drugog.

Ja bih prije rekla da Bog "dovede ljude jedne drugima", a onda su ljudi ti koji se odlučuju za ljubav. Neće nitko biti zajedno 50 godina u braku po sudbini nego po svojoj volji, odluci i predanju. Jer ljubav je prije svega odluka, čin volje.
Naravno, odmah naglašavam da ovdje ne umanjujem privlačnost (emocionalnu, duhovnu, tjelesnu) koja treba biti prisutna kod takvog ženskog-muškog odnosa. No isto tako, temeljit nešto isključivo na privlačnosti je samo takav promašaj.

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 02 tra 2017 09:29 
Odsutan

Podijelio: 2 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Belive napisao:
Rozalija napisao:

Ja se ne bih složila s ovim postom. Gle, ne kažem da ste napisali nešto što nije točno, no nekako meni izgleda da malo stvari drugačije stoje.

Prvo – kako moliti za nešto ako to nije dio Božjeg plana, što ako nije u Božjem planu da ona ima momka/muža? Za koga moli? Ako treba biti sama, za koga moli? Ako to nije za njeno dobro, za što moli?
Drugo – pitanje Boga i naše slobodne volje je pitanje kojim se ja godinama mučim i još nisam pronašla tj. nitko mi nije dao zadovoljavajući odgovor (a nije baš da odgovore samo tražim na TT).

Istina, vjerujem da je Bog uzrok naših susreta s drugim ljudima, ali nije Bog taj koji će poslati muža ili momka (a forumašica, koliko sam shvatila, godinama moli za to). Hoće li njoj neka muška osoba bit momak/muž je isključivo stvar (njegove i njene) slobodne volje.

Gle, sad sam skužila da skoro godinu dana nisam bila na dejtu. I s tim Bog nema nikakve veze, to je isključivo moja i ničija druga odluka. E sad, zamisli u kakvom sam problemu ako je u međuvremenu meni Bog poslao tog nekog „zapisanog/predviđenog“ tipa koji mi je trebao biti muž, a ja njemu rekla: no, thanks. Tako da, definitivno ne postoji „polovica koja nju čeka“.

Isto tako, ovo „polovica koja nju čeka“ je samo takva zamka. Po ovome ispada da je ta osoba baš baš za nju savršena. To ne postoji - stvar je samo koliko ti netko više ili manje odgovara. Slika braka sa „drugom, samo za nju stvorenom polovicom“ pa shodno tome su toliko kompatibilni i sve će biti idealno je totalno pogrešna. U tom braku će naići na pet tona mana, grešaka, razočaranja, praštanja, trebat će preživjet 100 kriza itd. gdje se trudiš kao mazga i vučeš kao vol, a ne zato što 'im je bilo sudjeno'... negdje sam pročitala da stvari se sude i presuđuju kod suca za prekršaje, ljubav/brak je nešto drugo. Ta ljubav nije romantičan osjećaj, to je nešto konkretno, žrtva za drugog.

Ja bih prije rekla da Bog "dovede ljude jedne drugima", a onda su ljudi ti koji se odlučuju za ljubav. Neće nitko biti zajedno 50 godina u braku po sudbini nego po svojoj volji, odluci i predanju. Jer ljubav je prije svega odluka, čin volje.
Naravno, odmah naglašavam da ovdje ne umanjujem privlačnost (emocionalnu, duhovnu, tjelesnu) koja treba biti prisutna kod takvog ženskog-muškog odnosa. No isto tako, temeljit nešto isključivo na privlačnosti je samo takav promašaj.

Baš si me ubedirala sa ovim postom. :cry:
Ja sam baš vjerovao u ovu bajku.Da je ljubav,između dvoje ljudi,sudbinske naravi.
Baš ti hvala.

Vrh
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 149 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]