www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 04 srp 2022 14:16

Vrijeme na UTC [LJV]

Započni novu temu Odgovori  [ 98 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 29 pro 2021 14:58 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova

Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 72 zahvala
Bonifacije: ignoriraj lista od 29.9.2021. do 29.12.2021.
Filomena: ignoriraj lista od 24.4.2013. do 24.4.2023.
Prancing Commy: ignoriraj lista od 23.1.2013. do 23.1.2063
.

Danas ti je istekla kazna Bonifacije! Pričekaj sekundu da te i službeno skinem s liste.

Filomena: ignoriraj lista od 24.4.2013. do 24.4.2023.
Prancing Commy: ignoriraj lista od 23.1.2013. do 23.1.2063

Evo. Gotovo.

Što se kaže: pamet u glavu Bonifacije! Pripazi što pišeš da opet ne bi završio tamo gde si do sada bio. :-|

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 31 pro 2021 14:12 
Odsutan

Nesretnik Bonifacije iznosi ove hereze, citiram;

Bonifacije napisao:
... prelazim na glavno pitanje oko kojeg su se stoljecima lomila koplja u nasoj svetoj Crkvi. To pitanje glasi ovako:Moze li covjek svojim vlastitim snagama,bez nadnaravne pomoci Bozje milosti,ciniti ono sto Bog od njega trazi i tako postici vjecno spasenje? A odgovor je i vise nego jednostavan: Sigurno da moze jer Bog od covjeka ne trazi nemoguce stvari.

Bonifacije napisao:
Svaki covjek moze i bez milosti Bozje sveto zivjeti i tako postici vjecno spasenje.

Crkva kaže, citiram;

DS 1551 Kan. 1. Tko kaže da se čovjek može opravdati pred Bogom svojim djelima koja se čine snagom ljudske naravi ili prema učenju Zakona, bez Božje milosti po Kristu Isusu, neka bude kažnjen anatemom [usp. *1521].

DS 1552 Kan. 2. Tko kaže da se Božja milost po Kristu Isusu daje samo za to kako bi čovjek lakše mogao pravedno živjeti i zaslužiti vječni život, kao da bi po slobodnoj volji, bez milosti, oboje mogao postići ali s mukom i teško, neka bude kažnjen anatemom [usp. *1524st].

DS 227 Tko god kaže da nam je milost opravdanja dana zato da bismo pomoću milosti lakše mogli učiniti ono što nam je zapovjeđeno da činimo slobodnom voljom, te da bismo bez milosti mogli, doduše ne lako, ispuniti Božje zapovijedi da nam milost i nije dana, neka bude kažnjen anatemom.

DS 241 Pogl. 3. Nitko, pa bio i obnovljen milošću krštenja, nije sposoban niti nadvladati zasjede đavla, niti pobijediti požude tijela, ako nije primio svagdanju Božju pomoć ustrajnosti i održanja u dobru.

DS 384 Kan. 14. Nijedan bijednik neće biti oslobođen nikakve bijede, osim ako ga ne predusretne Božje milosrđe..

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 03 sij 2022 18:45 
Odsutan

Fran26 napisao:
Ti dobro znaš Tratinčicamala da sam Kopitara već toliko puta "izmasakrirao" u debati, da mi ga je pomalo žao. Ali sam si je kriv. Znam da je to gadan udarac za njegovu taštinu, ali namjerio se na nešto "tvrđi orah" nego što je očekivao, i naravno da ga sad "bole zubi". Boksačkim rječnikom rečeno, bilo bi mu bolje da ostane ležati na podu. Što prije se Kopitar pomiri sa činjenicom da nema osobito visok IQ, bolje za njega. Prirodna inteligencija zna biti korisna, ali zna biti i prokletstvo, i uistinu nema razloga toliko zavidjeti inteligentnijima od sebe. A objektivna je činjenica da Tratinčicamala i ja imamo viši IQ od njega. Bog nas je takvima stvorio; niti smo krivi, niti zaslužni što je tako kako jest.

Također, Kopitar nema razloga biti zavidan što smo Tratinčicamala i ja svojevrsni "dvojac" na ovom forumu, što uglavnom komuniciramo među sobom. Nema u tome ničega lošeg: čovjek je slobodan izabrati svoje prijatelje i nikome to nije dužan biti. Prijateljstvo je ekskluzivna vrsta ljubavi, na sličan način kao što je to i bračna ljubav. Izabirući jednu ženu mi automatski isključujemo sve ostale. Izabirući jednog, dvojicu, možda trojicu prijatelja - više od toga je praktički nemoguće imati - mi automatski isključujemo sve ostale poznanike iz tog kruga. Što se mene osobno tiče, situacija je ovakva: Tratinčicamala mi je uvjerljivo najbliža i najvažnija osoba na ovom forumu: jedina za koju vjerujem da postoji značajnija vjerojatnost da budemo doživotni prijatelji. Određeni "unio similitudinis" odavno postoji među nama. A jednog lijepog dana, možda se među nama razvije i "unio secundum coaptationem affectus".

Gadno. Slika Slika

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 04 sij 2022 15:49 
Odsutan

Bonifacije napisao:
Ove sezone radio sam na moru i tamo se zaljubio u jednu mladu curu.A ona se jos vise zaljubila u mene. Tako da me sad ne zanima ni jedna druga cura. Mozda mi je sunce i more udarilo u glavu. Mislio sam da cu je zaboravit kad se vratim u Zagreb,ali mi bas i ne ide. Cesto sam bio u napasti da je pozovem kod sebe u stan,ali sam se ipak suzdrzao. Bio bi to smrtni grijeh koji mi Bog mozda nikad ne bi oprostio.Nisam zelio preuzeti odgovornost za vjecnu propast jedne mlade djevojke. Stalno mi je bila na pameti ova misao:'Pravi muskarac djevojku vodi Bogu a ne u krevet.' A mislio sam i na onu misao iz Valtortinih objava:'Prava je ljubav uvijek cista. A cistoca zdruzena s ljubavlju povlaci za sobom cijeli niz drugih kreposti.' Tako da mi je i Valtorta pomogla da se suzdrzim.

Lol. Slika Slika

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 05 sij 2022 16:01 
Odsutan

Bonifacije napisao:
Koliko se puta dogodilo da nevina djeca zateknu svoje pokvarene roditelje u sramotnom odnosu ili da cuju kako iz njihove spavace sobe dopiru sramotni uzdasi?

Lol. Slika Slika

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 07 sij 2022 11:14 
Odsutan

Bonifacije napisao:
Sigurno je da preko 99% odraslih ljudi odlazi u pakao,a manje od 1% se spasava.

Bonifacije napisao:
Od 10 000 odraslih ljudi jedva se jedan spasava,a svi ostali padaju u pakao.

Bonifacije napisao:
SIGURNO JE DA SE SPASAVA MANJE OD 1% LJUDI,A VISE OD 99% ODLAZI U PAKAO.
O ovoj bi temi mogao jako puno pisati,ali sad nemam ni vremena ni volje.

Bonifacije napisao:
...koliki su samo biskupi i kardinali zavrsili u paklu. I ovaj ce sadasnji papa,ako se ne obrati, sigurno otici u pakao.

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 10 sij 2022 14:38 
Odsutan

bernarda napisao:
Pises gluposti protiv Rajka. Rajko Bundalo je jedan ponizni sluga Bozji i umukni i ne daj Sotoni da se krevelji iz tebe protiv Rajka i njegovih objava nadahnutim Duhom Svetim.Da,svjedocanstva o mjesecnici su istinita osobno poznam zene koje su svjedocile i prema tome usuti !

courage napisao:
Ne poznajem te, vidim po duhu pisanja, za KOGA pišeš.
Kad bi barem upoznao svoju glupost. I prestao druge odvoditi od istine. Jer Isus je istina, a brat Rajko njegov ponizni prorok. Da, ima proroka i u današnje vrijeme.

Premda je običan smrtnik, nisi dostojan da mu ime izgovoriš.
Životom svojim mogu posvjedočiti da je istina sve što je rekao jer je rekao po Duhu Svetom.

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 11 sij 2022 14:16 
Odsutan

bernarda napisao:
Da,svjedocanstva o mjesecnici su istinita osobno poznam zene koje su svjedocile i prema tome usuti !

courage napisao:
Životom svojim mogu posvjedočiti da je istina sve što je rekao jer je rekao po Duhu Svetom.

Fran26 napisao:
Baš sve?! Čak i da je mjesečnica znak Abelove smrti, da je mjesečnica vrijeme buđenja u duhu svih članova jedne obitelji, te ako se dogodi kakav teži ispad, zaraza se mjesečnice raspršuje i na šire društvene krugove i tad mjesečnicu imaju svi kojima je srce okadio bijes? I to možeš potvrditi?! Možeš potvrditi da ako se žena u napasti u bilo čemu iznevjeri Bogu, a potječe iz bludnoga roda, dođe nevidljiva vojska bluda koja joj poput vučjeg čopora u te dane trga maternicu?!

I ovo možeš potvrditi, citiram;

Mjesečnica, to je znak Abelove smrti.

Mjesečnica – to je vrijeme buđenja u duhu svih članova jedne obitelji.

Još ako se dogodi kakav teži ispad, zaraza se mjesečnice raspršuje i na šire društvene krugove. Tad mjesečnicu imaju svi kojima je srce okadio bijes. Nastanu li teži neredi, tad i u širem društvu netko nekom može prolijevati krv, jer se mjesečnica – za razliku od ostalih dana – poznaje po krvi.

On reče na samom početku: „Nije dobro da čovjek bude sam.“ Nakon toga, pretvori ga u brak pa obitelj i time ga višestruko sa Sobom sjedini. Od više njih je načinio jedno mnogo ljepše, nježnije i ranjivije (društveno) biće. Radi dara slobodne volje u ovom grubom i napasnom svijetu, i tom novom, po ljubavi uzvišenijem, ali poput zraka ranjivome biću, treba ciklus obnove i odmora u Bogu. Treba vrijeme odluke. Treba ciklus vremenski u kojem će se svi zajedno i svatko za se Njemu vraćati – kao u san i u sedmi dan, što je mnogo jednostavnije. Upravo taj ciklus se zove mjesečnica.

Ako se žena u napasti u bilo čemu iznevjeri Bogu, a potječe iz bludnoga roda, gdje joj je tijelo okaljano bludom već u roditeljskom sjemenu, ili se bludničenjem okaljala sama, a ipak bi htjela biti u Božjoj milosti, nevidljiva vojska bluda poput vučjeg čopora joj u te dane trga maternicu.

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 12 sij 2022 19:10 
Odsutan

Čemu služi mjesečnica - Rajko Bundalo

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 12 sij 2022 20:33 
Odsutan

Podijelio: 152 zahvala
Zahvaljeno je: 76 zahvala
Vjeroispovjest: katolik
Status: Solo
Fran26 napisao:
bernarda napisao:
Da,svjedocanstva o mjesecnici su istinita osobno poznam zene koje su svjedocile i prema tome usuti !

courage napisao:

Fran26 napisao:
Baš sve?! Čak i da je mjesečnica znak Abelove smrti, da je mjesečnica vrijeme buđenja u duhu svih članova jedne obitelji, te ako se dogodi kakav teži ispad, zaraza se mjesečnice raspršuje i na šire društvene krugove i tad mjesečnicu imaju svi kojima je srce okadio bijes? I to možeš potvrditi?! Možeš potvrditi da ako se žena u napasti u bilo čemu iznevjeri Bogu, a potječe iz bludnoga roda, dođe nevidljiva vojska bluda koja joj poput vučjeg čopora u te dane trga maternicu?!

I ovo možeš potvrditi, citiram;

Mjesečnica, to je znak Abelove smrti.

Mjesečnica – to je vrijeme buđenja u duhu svih članova jedne obitelji.

Još ako se dogodi kakav teži ispad, zaraza se mjesečnice raspršuje i na šire društvene krugove. Tad mjesečnicu imaju svi kojima je srce okadio bijes. Nastanu li teži neredi, tad i u širem društvu netko nekom može prolijevati krv, jer se mjesečnica – za razliku od ostalih dana – poznaje po krvi.

On reče na samom početku: „Nije dobro da čovjek bude sam.“ Nakon toga, pretvori ga u brak pa obitelj i time ga višestruko sa Sobom sjedini. Od više njih je načinio jedno mnogo ljepše, nježnije i ranjivije (društveno) biće. Radi dara slobodne volje u ovom grubom i napasnom svijetu, i tom novom, po ljubavi uzvišenijem, ali poput zraka ranjivome biću, treba ciklus obnove i odmora u Bogu. Treba vrijeme odluke. Treba ciklus vremenski u kojem će se svi zajedno i svatko za se Njemu vraćati – kao u san i u sedmi dan, što je mnogo jednostavnije. Upravo taj ciklus se zove mjesečnica.

Ako se žena u napasti u bilo čemu iznevjeri Bogu, a potječe iz bludnoga roda, gdje joj je tijelo okaljano bludom već u roditeljskom sjemenu, ili se bludničenjem okaljala sama, a ipak bi htjela biti u Božjoj milosti, nevidljiva vojska bluda poput vučjeg čopora joj u te dane trga maternicu.

Zar postoji covjek koji to ne bi mogao potvrdit???

Dokolica je lijenost prošlih vremena, a vožnja biciklom po gradu bez odredišta duboki izraz egoizma. Poduzetnička klima uništila je u čovjeku, na koncu, ono najprofinjenije, osjećaj da ima vremena – i da ne gubi vrijeme ako u danom trenutku ne radi ništa…

Vrh
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 98 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]