www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 04 srp 2022 13:12

Vrijeme na UTC [LJV]

Započni novu temu Odgovori  [ 98 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 21 sij 2022 16:50 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova

Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 72 zahvala
why napisao:
Što je to ljubav?, pitala si već ponovljeno, pa da kažem moj stav, da vidš da ne ignoriram piatnje. Vjerojatno bismo do kraja života o tome mogli pisati bez zaključka jer je jako široko ništa, ali sažeto iznosim ovo kao svoj stav:Ljubav je najdivniji ljudski osjećaj, takav kada ti jedna osoba postane smisao života.

Smrade ateistički! Slika Tko je tebe učio šta je ljubav - Stipe Šuvar i Borisav Jović?! :roll: :roll: Ti koji čitaš knjige Stipe Šuvara i Borisava Jovića ideš tumačit ženski, koja je usput rečeno, sa nepunih sedam godinica čitala Franju Saleškog i Tomu Akvinskog šta je ljubav?! Kaj si ti pijan ili piješ prahe?! :roll: I skuži kaj tip napiše, citiram;

why napisao:
Što je to ljubav?... iznosim ovo kao svoj stav..

Tko te pita za tvoj stav?! Ženska te ni pitala kaj ti misliš da ljubav jest, nego te pitala kaj ljubav jest. Nikog ne zanim kaj ti misliš. Nismo babe na placu pa da se pogađamo oko toga kaj to ljubav jest. A ja ti kažem da si konjina i da sereš govna kad pišeš, citiram;

why napisao:
Što je to ljubav?, pitala si već ponovljeno, pa da kažem moj stav, da vidš da ne ignoriram piatnje. Vjerojatno bismo do kraja života o tome mogli pisati bez zaključka jer je jako široko ništa, ali sažeto iznosim ovo kao svoj stav:Ljubav je najdivniji ljudski osjećaj, takav kada ti jedna osoba postane smisao života.

why napisao:
E, kad bi znala kako je vrhunski taj osjećaj kako kaže Fromm, kad dvije osobe koje su do tada bile stranci dopuste da se sruše zidovi između njih. E, to je ona ljubav o kojoj si tražila definiciju.
Kako da joj onda uskratiš tijelo.
Kad bi znala kako je vrhunski u krevetu tada, ako je iskreno s obje strane. Ne ako je netko tu da se prođe dvije večeri s nekim, nego iskreno ga gleda u oči. Kako je lijepo u krevetu. Orgazam je kao raj. Nema boljega opisa raja kad je u zanosu dviju osoba koje se vole. Tko bi se toga lišio. I zašto?

why napisao:
Belive, ja tebi odgovaram izravno, a ti meni?
a) "Da li palac gore za seks prije braka?" Ne na taj način definirano, nego palac gore za seks u ljubavi. A ljubav je više od braka. Naime brak u kojemu je nestalo ljubavi je prazna posuda, (takvih ima i kršćanski ozakonjeni traju), a ljubav i bez braka i u braku - blagodat. Dakle: seks u ljubavi.
b) Seks se ne može obuhvatiti svetošću i to sam elaborirao. Seks je produkt evolucije.

Misliš da je nasjela na ove bajke?! Znaš Whu kaj mi je najljepše u toj cijeloj priči?! Da se ti trudiš ženski sterati maloga omikrona među noge, a mala te prokužila nakon dve rečenice koje si ovde napisao. Ti Whu ne znaš da, citiram;

Belive napisao:
Isto tako postoji „želja srca mog“..

Probaj pogodit Whu - jesi li ti taj?! Jesi li ti želja srca njenog?! Moreš si misliti. Ne! Niti si misliti nemereš. Slika Prema tome, prestani kipati. Slika

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 22 sij 2022 16:36 
Odsutan

Hrvoje Hrki napisao:
Pitanje za tebe i frana26
Mislim da ste obojica pisali u isto vrijeme na nekim forumima gdje je pisap izvjesni HENOK ( ne sjećam se da li je to bilo na pravovjerju, forumu bitno.neta, na katolici.info ?)

Da li znate gdje sada taj čovjek piše o vjeri ...da li je ikada pisao na ovom forumu i pod kojim nickom??
Tip je izvrsno poznavao povijest Crkve, pogotovo je bio jak u ovom odnosu stara/tradicionalna vs moderna/progresivistička KC, te oko svetog aurelijusa augustina i učenju o milosti i slobodnoj volji!
Zan li itko na ovom forumu na kojem forumu u RH čovjek sada piše...možete ako želite poslati mi i na PM
Hvala unaprijed

Fran26 napisao:
Dobro znaš da smo podosta godinica prijatelji. I nemerem ne primjetiti da često igraš na tu "kartu". Mislim da to dugogodišnje prijateljstvo jako dobro iskorištavaš. :roll: Znaš da sam te često puta poštedio "ignoriraj liste", upravo zbog tog razloga. Ali unapred da ti kažem: nemoj se iznenaditi ako jednog dana (u skoroj budućnosti) tvoje ime osvane na listi. U zadnje vrijeme si se baš uživio u taj "film" kritičkog propitivanja Crkve, pravovjerje, Toma Blizanac, brat Marko, Henok i ostali "pravovjerni". Da je netko drugi napisao ovaj post, istog trena bi završio na listi.

Uvijek je u tvojem životu postojala ta potreba da slušaš nekog "Henoka". :roll: Da slijediš "pravovjerje" koja naučava Toma Blizanac. Nikad nije bilo pitanje: šta Toma Akvinski kaže po ovom pitanju?! De mi recite kaj Augustin ili Ratzinger pišu oko ovog ili onog pitanja. Ne. Nikada to nisam vidio kod tebe. Uvijek si bio sanjar. Sanjar koji ima neko svoje "pravovjerje". Samo kod tebe je to ispalo kao neko čudno devijantno "pravovjerje". Jer to šta si ti Hrkane uspio to je malo tko uspio. Sve živo i neživo si sklopio u jedan nauk devijantnog "pravovjerja". "Plava knjiga", don Stefano Gobbi, Šurkovac, Dražen Radigović, Gloria Polo, Marija Valtorta, Marino Restrepo, bitno.hr i naravno Međugorje. Dosad ništa čudno, reklo bi se: još jedan sanjar. Ali onda slijedi niz: Toma Blizanac, brat Marko, Henok, Marcel Lefebvre, Richard Williamson i Alfonso de Galarreta. Kako ti to uspijeva?! Spojiti nespojivo. Moreš mi to otkriti?! :l30:

Marcel Lefebvre se "okreće u grobu" kad čuje za Šurkovac, Gloriu Polo i Mariju Valtortu. Toma Blizanac i Henok se naježe na sam spomen Marina Restrepa i Međugorja. I tebi to ništa ne smeta?! Sve si spojio u jedan nauk, kao da je to sasvim prirodna stvar. Imaš neko, barem donekle suvislo objašnjenje kako je to moguće?! I odakle u tebi ta potreba da budeš toliko "pravovjeran" kao spomenuti Henok i Marcel Lefebvre, a sa druge strane istovremeno, "mrtav hladan" čitaš Gloriu Polo, Mariju Valtortu i knjige o Međugorju?! :l30:

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 23 sij 2022 10:27 
Odsutan

Vitar s Dinare napisao:
Koliko imam informacija pokrenut je postupak da se M.Valtorta proglasi blaženom.

Unicus napisao:
Valorta i Bundalo-to je recept za upoznavanjem pravog duhovnog života, prave riječi Božje...tko ima uši neka čuje....

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 24 sij 2022 17:10 
Odsutan

Tomatino napisao:
Nisam baš puno čitao njezine knjige. Jednom davno sam nešto malo pročitao i činilo mi se vrlo zanimljivim, posebno s koliko detalja su opisani pojedini događaji iz evanđelja. Ipak na temelju toga ne mogu dati neki svoj sud o njenim djelima. Neki je hvale, dok su drugi oprezni.
Malo sam tražio po netu pa sam tako naletio na jedan zanimljiv komentar na Bitno.net forumu (člana s nickom Bob Rock):
1. Glavna zamjerka Spjevu jest prikaz Isusovog lika, ljudskih osobina koje dovode u pitanje njegovu božansku narav i u tome je osnovna proturječnost naspram Evanđelja. Isus u Spjevu nije Bog koji je postao čovjekom radi našeg spasenja, već čovjek koji postaje Bogom.
2. Osobina uočljiva i kod Isusa i kod Marije, a koja govori u prilog lošeg fikcijskog prikaza, jest njihova brbljavost koja odskače od evanđeoske jednostavnosti, poniznosti i mudrosti krotko sažetih u malo riječi. Dugi Isusovi i Marijini govori primjer su isprazne konverzacije, a takvi tekstovi nisu sadržaj sličnih nadahnutih spisa vidjelaca koje je Crkva prihvatila kao vrijedne pažnje.
3. U Spjevu postoje i neka posve individualistička biblijska i teološka tumačenja. Kao primjer, u biblijskom izvještaju o prvom padu Adama i Eve tumači se kako je njihov prvi grijeh bio spolne naravi, a ne, kako je uobičajeno tumačenje, grijeh neposluha i oholosti prema Bogu.
4. Blaženu Djevicu naziva se u Valtortinom djelu „drugorođenom od Oca“ koja je u crkvenoj hijerarhiji „druga do Petra“, što je oboje neispravno.
5. Još jedan razlog bio je presudan za kritiku KC prema ovom djelu: njegovo prvo izdanje plod je neposlušnosti prema autoritetu Crkve. Svećenik koji je prvi dao tiskati ovo djelo učinio je to nakon i usprkos zabrani koju su izrekli odgovorni teolozi.

Ne znam koliko su točne ove kritike, ali su svakako zanimljive za daljnju diskusiju.

Što se tiče Vassule Rayden koju je spomenuo Naggar, o njoj je Crkva, odnosno kongregacija za nauk vjere, dala svoj svoj sud koji nije pozitivan (cijelovito mišljenje može se vidjeti ovdje)

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 24 sij 2022 19:20 
Odsutan

Tomatino napisao:
Malo sam tražio po netu pa sam tako naletio na jedan zanimljiv komentar na Bitno.net forumu (člana s nickom Bob Rock):

Blaženu Djevicu naziva se u Valtortinom djelu „drugorođenom od Oca“ koja je u crkvenoj hijerarhiji „druga do Petra“, što je oboje neispravno.

Znači, taj "Bob Rock" tvrdi da Valtorta tvrdi kako je Marija „drugorođena od Oca“ i „druga do Petra“. I još sam jednom našao da neki svećenik tvrdi kako Valtorta tvrdi, citiram;

Vol. 1, p. 7, oddly claims, "Mary can be called the 'second-born' of the Father . . ." Her explanation limits the meaning, avoiding evidence of an authentic heresy; but it does not take away the basic impression that she wants to construct a new mariology, which simply goes beyond the limits of propriety." "Another strange and imprecise statement" made of Mary (vol. 4, p. 240) is that she will "be second to Peter with regard to ecclesiastical hierarchy. . . " Our Lady surpasses St. Peter's holiness, but she is not in the hierarchy, let alone second to St. Peter.

Ako je to doista tako, ako to Valtorta doista piše, onda bi nam ovo došlo ko naručeno da konačno prokažemo kako je Valtorta obična lažljivica. Jer kako braniti ovu rečenicu;

Blaženu Djevicu naziva se u Valtortinom djelu „drugorođenom od Oca“ koja je u crkvenoj hijerarhiji „druga do Petra“...

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 25 sij 2022 15:16 
Odsutan

Bonifacije napisao:
I, kako sam vise puta rekao na ovom forumu, objave M.Valtorte predstavljaju vrhunac svih objava sto ih je Bog dao u cijeloj povijesti svijeta i najvece svjetlo u tami ovih preuzasnih posljednjih vremena. Sto je Bog jos mogao uciniti da spasi ovaj propali svijet? U objavama M. Valtorte sve nam je rekao. To je uistinu veliki Bozji zahvat u ljudsku povijest i posljednji Bozji pokusaj da spasi svijet.

Bonifacije napisao:
Bilo bi dobro da svaki katolik cita te uzvisene objave,a osobito svaki svecenik. Bilo bi dobro da se na svim teoloskim fakultetima uvede posebni predmet koji se bavi M. Valtorom i njezinim objavama. Jer u njima se nalazi sve sto jedan katolik treba vjerovati i znati o Bogu,Isusu,Mariji,stvaranju,Sv.Pismu,Objavi,sakramentima,o padu Adama i Eve,o raju,paklu,cistilistu,limbu,o andjelima i demonima,o molitvi i pokori,o svim krepostima... Tu se u jednom djelu nalazi sva katolicka mudrost i sve dogme Katolicke crkve,sva povijest spasenja i sva katolicka teologija.

Mary can be called the Second-born of the Father because, owing to the perfection granted to Her and preserved by Her, and to Her dignity of Spouse and Mother of God and Queen of Heaven, She comes second after the Son of the Father and second in His eternal thought... Maria Valtorta "The Poem of the Man-God, Volume 1."

During the time that You will remain on the Earth, and You are second to Peter with regard to ecclesiastical hierarchy, he being the Head and You a believer, but first as Mother of the Church... Maria Valtorta "The Poem of the Man-God, Volume 4."

Rekli bi englezi: Blasphemy! Šta ti Bonifacije kažeš?! :)

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 26 sij 2022 16:58 
Odsutan

Bonifacije napisao:
I sad mi jedna zena kaze da je Valtorta hereza. A ja objave M.Valtorte citam vise od 15 godina i svima ih preporucujem kao najbolju duhovnu hranu,kao vrhunac svih objava i kao najvece svjetlo u tami modernih vremena... Zar ja onda cijelo to vrijeme citam i sirim hereze sto ih je nasa sveta Crkva osudila i zabranila? Kako to da ja nisam u tim objavama pronasao ni jednu jedinu herezu,a ova zena je pronasla? Cudim se da u knjigama i predavanjima od Ane Bucevic nije pronasla herezu,a u objavama od Valtorte je pronasla. Zar sam onda ja kreten kad nakon 15 godina proucavanja nisam pronasao ne samo herezu,nego ni sjenu od hereze.. Mozda sam ja glup i slijep pa to ne vidim,a ona vidi i zna po nekoj nadnaravnoj intuiciji.

Lol. Slika Slika

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 06 tra 2022 18:29 
Odsutan

Billy napisao:
Lako se skrivat iza riječi na forumu jer u nekoj stvarnoj raspravi milim da bi ti nos često krvario.
Promijenio bi ti lični opis da tvoja njuška na slici osobne iskaznice ne bi imala dodirnih točaka sa stvarnošću.

Ga-bri-el napisao:
Postoji "lijek" za takve poput tebe.

Ga-bri-el napisao:
Samo saka u glavu, pa cipelarka dok budes neprepoznatljiv. Nakon nekih mjesec dana kad ti faca bude iole za pogledat se u ogledalo, najednom ces primjetit da si nekako "drugaciji", bolji prema sebi i drugima, manje opterecen piskaranjem po forumima itd itsl... :)

Za prvu metodu, mogu te potrazit kada dodjem u Cakovec, pa ako zelis rijesim ti to besplatno.

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 07 svi 2022 08:23 
Odsutan

Bonifacije napisao:
Ove sezone radio sam na moru i tamo se zaljubio u jednu mladu curu.A ona se jos vise zaljubila u mene. Tako da me sad ne zanima ni jedna druga cura. Mozda mi je sunce i more udarilo u glavu. Mislio sam da cu je zaboravit kad se vratim u Zagreb,ali mi bas i ne ide. Cesto sam bio u napasti da je pozovem kod sebe u stan,ali sam se ipak suzdrzao. Bio bi to smrtni grijeh koji mi Bog mozda nikad ne bi oprostio.Nisam zelio preuzeti odgovornost za vjecnu propast jedne mlade djevojke. Stalno mi je bila na pameti ova misao:'Pravi muskarac djevojku vodi Bogu a ne u krevet.' A mislio sam i na onu misao iz Valtortinih objava:'Prava je ljubav uvijek cista. A cistoca zdruzena s ljubavlju povlaci za sobom cijeli niz drugih kreposti.' Tako da mi je i Valtorta pomogla da se suzdrzim.

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 10 svi 2022 16:35 
Odsutan

Bonifacije napisao:
Neka nam tocno citira te hereticne recenice pa da mozemo prosuditi da li se to protivi katolickoj vjeri ili se ne protivi.

Mary can be called the Second-born of the Father because, owing to the perfection granted to Her and preserved by Her, and to Her dignity of Spouse and Mother of God and Queen of Heaven, She comes second after the Son of the Father and second in His eternal thought... Maria Valtorta "The Poem of the Man-God, Volume 1."

During the time that You will remain on the Earth, and You are second to Peter with regard to ecclesiastical hierarchy, he being the Head and You a believer, but first as Mother of the Church... Maria Valtorta "The Poem of the Man-God, Volume 4."

Vrh
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 98 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]