www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 15 kol 2022 04:17

Vrijeme na UTC [LJV]

Započni novu temu Odgovori  [ 105 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 7, 8, 9, 10, 11
Autor Poruka
PostPostano: 13 srp 2022 13:55 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova

Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 72 zahvala
why napisao:
S tobom bi, Belive, htio nastaviti na private.
Javio bih se sutra, ako nemaš ništa protiv.
U tom smislu želim ti ugodnu ovu noć.

why napisao:
Evo ja bih, Belive, primio jednu tvoju pomoć, ako si je spremna dati.

why napisao:
Da, lijepo pišeš.

why napisao:
Belive, ovaj moj tekst i odgovor danas bit će dug zato što ću u njemu napisati one bitne, temeljne, postavke koje sam ti od početnog posta htio napisati.
Uvodno samo da kažem, već i prije sam ti želio reći, da pišeš šarmantno, čak i zavodljivo..

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 18 srp 2022 16:01 
Odsutan

Heretik Bonifacije prvo pod kodnim imenom Catholicus, a kasnije i otvoreno pod imenom Bonifacije piše kako Krist ima jednu, odnosno, tri volje.

catholicus napisao:
Ne vidim nista lose u monoteletizmu jer ako je Krist samo jedna osoba onda je prikladno reci da ta jedna osoba ima samo jednu volju,ali ipak dvije naravi.

Bonifacije napisao:
Postavlja se pitanje zasto su saborski oci govorili samo o dvije volje u Kristu ako ja odgovorno tvrdim da postoje tri volje( svaki entitet mora imati svoju volju i sve ostale karakteristike razumnog bica).

P. Koliko volja ima Isus Krist?

O. U Isusu Kristu su dvije volje, jedna božanska, a druga ljudska. Veliki katekizam Sv. Pija X.

KKC 475 Usporedo, Crkva je na šestom ekumenskom saboru izjavila da Krist ima dvije volje i dva naravna djelovanja, božansko i ljudsko..

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 30 srp 2022 06:12 
Odsutan

Kaže heretik Bonifacije, citiram;

Bonifacije napisao:
Tako je Katolicka crkva stoljecima ex cathedra proglasavala da se nitko izvan te Crkve ne moze spasit,ali buduci da je taj nauk sigurno pogresan nitko nije duzan u njega vjerovati.

Kaže Crkva, citiram;

DS 1351 Čvrsto vjeruje, ispovijeda i propovijeda, nitko tko se nalazi izvan Katoličke Crkve, ne samo pogani nego niti Židovi niti krivovjernici ili odvojeni ne mogu biti sudionici vječnog života, nego će ići u oganj vječni koji je pripremljen đavlu i anđelima njegovim, [Mt 25,41], osim ako joj budu pripojeni prije kraja života; jedinstvo crkvenog tijela vrijedi toliko da crkveni sakramenti vrijede samo onima koji ostaju u njoj, kao što i postovi, milostinja i druga djela pobožnosti i vježbe kršćanske vojske postižu vječnu nagradu (samo u njoj). "Nitko se ne može spasiti osim ako ostane u krilu i u jedinstvu Katoličke crkve, koliku god on dijelio milostinju, pa za Kristovo ime prolio i krv".

Membership of the Church is necessary for all men for salvation. (De fide.)

No man can find salvation except in the Catholic Church. Outside the Catholic Church one can have everything except salvation. One can have honour, one can have the sacraments, one can sing alleluia, one can answer amen, one can have faith in the name of the Father and of the Son and of the Holy Ghost, and preach it too, but never can one find salvation except in the Catholic Church. Sv. Augustin "Sermon to the People of Caesaria"

There is no entering into salvation outside the Church, just as in the time of the deluge there was none outside the ark, which denotes the Church. Sv. Toma Akvinski "Summa Theologica"

It must be held by faith that outside the Apostolic Roman Church, no one can be saved; that this is the only ark of salvation; that he who shall not have entered therein will perish in the flood. Pope Pius IX., (DS 1647)

This is our last lesson to you; receive it, engrave it in your minds, all of you: by God’s commandment salvation is to be found nowhere but in the Church. Pope Leo XIII., "Annum Ingressi Sumus"

We declare, say, define, and pronounce that it is absolutely necessary for the salvation of every human creature to be subject to the Roman Pontiff. Pope Boniface VIII., "Unam Sanctam"

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 03 kol 2022 03:06 
Odsutan

Bonifacije napisao:
Ove sezone radio sam na moru i tamo se zaljubio u jednu mladu curu.A ona se jos vise zaljubila u mene. Tako da me sad ne zanima ni jedna druga cura. Mozda mi je sunce i more udarilo u glavu. Mislio sam da cu je zaboravit kad se vratim u Zagreb,ali mi bas i ne ide. Cesto sam bio u napasti da je pozovem kod sebe u stan,ali sam se ipak suzdrzao. Bio bi to smrtni grijeh koji mi Bog mozda nikad ne bi oprostio.Nisam zelio preuzeti odgovornost za vjecnu propast jedne mlade djevojke. Stalno mi je bila na pameti ova misao:'Pravi muskarac djevojku vodi Bogu a ne u krevet.' A mislio sam i na onu misao iz Valtortinih objava:'Prava je ljubav uvijek cista. A cistoca zdruzena s ljubavlju povlaci za sobom cijeli niz drugih kreposti.' Tako da mi je i Valtorta pomogla da se suzdrzim.

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 07 kol 2022 18:41 
Odsutan

why napisao:
S tobom bi, Belive, htio nastaviti na private.
Javio bih se sutra, ako nemaš ništa protiv.
U tom smislu želim ti ugodnu ovu noć.

why napisao:
Evo ja bih, Belive, primio jednu tvoju pomoć, ako si je spremna dati.

why napisao:
Da, lijepo pišeš.

why napisao:
Belive, ovaj moj tekst i odgovor danas bit će dug zato što ću u njemu napisati one bitne, temeljne, postavke koje sam ti od početnog posta htio napisati.
Uvodno samo da kažem, već i prije sam ti želio reći, da pišeš šarmantno, čak i zavodljivo..

Vrh
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 105 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 7, 8, 9, 10, 11

Vrijeme na UTC [LJV]