www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 ožu 2024 18:54

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 42 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 04 sij 2014 11:17 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 01 ruj 2012 14:15
Postovi: 902
Podijelio: 18 zahvala
Zahvaljeno je: 59 zahvala
Teško je čovjeku koji je ograničen shvatiti nešto nematerijalno.
Pakao sa aspekta nematerijalne duše nemože biti mjesto jer duša nema prostor te u materijalnom prostoru duše kao da nema, a opet je prisutna u svakome od nas pa ta teorija sama sebe pobije.
S druge strane ako pakao nije "mjesto" onda bi duša mogla "otići" iz pakla, a znamo da to ne može.
Raspravljati o naravi pakla je u rangu rasprave o trojedinstvu Boga ili kao što smo već tipklali o prisutnosti Boga u paklu.
To nema smisla.
Postavite si pitanje može li Bog stvoriti tako težak kamen koji ne bi mogao pomaknuti?!
Zanimljivo je da prilikom spomena na pakao spominje se dolje, a raj kao nebo ili gore...
Mala je granica između našeg svijeta i onog drugog, pa je moguće u nekim trenucima pretpostaviti da je Bog dozvolio da se krikovi pakla čuju... Nije nemoguće, pa da je i pakao u nekoj drugoj duhovnoj dimenziji koja odgovara u našem materijalnom svijetu utrobi zemlje...
Obično oni koji su iskusili neki vid spoznaje o paklu i vele da se zemlja otvorila...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 04 sij 2014 15:03 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 17 kol 2013 17:30
Postovi: 73
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Pakao je stvaran.Pakao je mjesto muke i kazne koje traje u vijeke vjekove.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 04 sij 2014 19:05 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 10 lip 2008 20:55
Postovi: 3438
Lokacija: Santa Fe (New Mexico)
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 72 zahvala
Mr.Samson napisao:
Pakao je mjesto a ne stanje kako neki misle.

Jesi siguran?

The pains of hell differ in degree according to demerit. This holds true not only of the pain of sense, but also of the pain of loss. A more intense hatred of God, a more vivid consciousness of utter abandonment by Divine goodness, a more restless craving to satisfy the natural desire for beatitude with things external to God, a more acute sense of shame and confusion at the folly of having sought happiness in earthly enjoyment — all this implies as its correlation a more complete and more painful separation from God. The pains of hell are essentially immutable; there are no temporary intermissions or passing alleviations. A few Fathers and theologians, in particular the poet Prudentius, expressed the opinion that on stated days God grants the damned a certain respite, and that besides this the prayers of the faithful obtain for them other occasional intervals of rest. The Church has never condemned this opinion in express terms. But now theologians are justly unanimous in rejecting it. St. Thomas condemns it severely (In IV Sent., dist. xlv, Q. xxix, cl. 1). [Cf. Merkle, "Die Sabbatruhe in der Hölle" in "Romische Quartalschrift" (1895), 489 sqq.; see also Prudentius.] However, accidental changes in the pains of hell are not excluded. Thus it may be that the reprobate is sometimes more and sometimes less tormented by his surroundings. Especially after the last judgment there will be an accidental increase in punishment; for then the demons will never again be permitted to leave the confines of hell, but will be finally imprisoned for all eternity; and the reprobate souls of men will be tormented by union with their hideous bodies.

Hell is a state of the greatest and most complete misfortune, as is evident from all that has been said. The damned have no joy whatever, and it were better for them if they had not been born (Matthew 26:24). Not long ago Mivart (The Nineteenth Century, Dec., 1892, Febr. and Apr., 1893) advocated the opinion that the pains of the damned would decrease with time and that in the end their lot would not be so extremely sad; that they would finally reach a certain kind of happiness and would prefer existence to annihilation; and although they would still continue to suffer a punishment symbolically described as a fire by the Bible, yet they would hate God no longer, and the most unfortunate among them be happier than many a pauper in this life. It is quite obvious that all this is opposed to Scripture and the teaching of the Church. The articles cited were condemned by the Congregation of the Index and the Holy Office on 14 and 19 July, 1893 (cf. "Civiltà Cattolica", I, 1893, 672). Catholic Encyclopedia



Billy napisao:
Teško je čovjeku koji je ograničen shvatiti nešto nematerijalno.

Tu se slažemo.


Billy napisao:
S druge strane ako pakao nije "mjesto" onda bi duša mogla "otići" iz pakla, a znamo da to ne može.

Duša ne može iz pakla zato jer je vječno u stanju pakla.


KKC 1035 Crkva u svom naučavanju potvrđuje opstojnost pakla i njegovu vječnost. Duše onih koji umiru u smrtnom grijehu odmah nakon smrti silaze u pakao, gdje trpe paklene muke, "vječni oganj". Glavna se paklena muka sastoji u vječnom odjeljenju od Boga, u kojemu jedinome može čovjek naći život i sreću, za što je stvoren i za čime teži.


Billy napisao:
Raspravljati o naravi pakla je u rangu rasprave o trojedinstvu Boga ili kao što smo već tipklali o prisutnosti Boga u paklu.
To nema smisla.

Da, istina raspravljali smo o Božjoj prisutnusti u paklu. Zbog toga san te kaznio ignoriraj listom. Nemoj šta zamijerit.


Billy napisao:
Postavite si pitanje može li Bog stvoriti tako težak kamen koji ne bi mogao pomaknuti?!

Nemoj nasjedati na te dječje fore. Iako je Bog svemoguć, postoji bezbroj stvari koje Bog ne može. Izraz svemoguć znači da Bog može sve ono što je moguće, a moguće je zato jer je to Bogu moguće, ali Bog ne može nemoguće.


Obično se veli, kako bi se izbjegla kriva shvaćanja, da Bog može sve što nije protuslovno (logika je naime izraz njegove biti). No tome je tako samo do neke mjere. Kad, naime, tako govorimo, onda shvaćamo mogućnost koju Bog može udjelotvoriti kao nešto što je pred Njim i o Njemu neovisno. Pritom neopazice zamišljamo mogućnost kao neku vrstu okvira ili kao osnovicu koja unaprijed postoji i koja je o Bogu neovisna te i njemu samome unaprijed određuje što on može i što ne može. Valja, međutim, uvidjeti da protuslovnost i mogućnost ne postoje mimo Boga i neovisno o njemu; naprotiv, on je njihova baza, začetak i uvjet. Stoga moramo, slijedeći logiku počela, drukčije reći: nije istina da Bog može učiniti sve što je moguće, nego sve ono što je moguće, jest moguće zato što to Bog može stvoriti. On je apsolutno počelo ne samo zbiljskoga, nego i svega mogućega bitka. Stjepan Kušar "Filozofija o Bogu"


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 04 sij 2014 19:33 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 01 ruj 2012 14:15
Postovi: 902
Podijelio: 18 zahvala
Zahvaljeno je: 59 zahvala
Fran26 napisao:

Billy napisao:
S druge strane ako pakao nije "mjesto" onda bi duša mogla "otići" iz pakla, a znamo da to ne može.

Duša ne može iz pakla zato jer je vječno u stanju pakla.


Sa ovim se ja ne slažem. To si negdje pročitao i držiš se toga "ko pijan plota". Još navedi da je pakao teološko polazište. Super!
No Krist svaki put kad moliš vjerovanje silazi nad pakao.

''Kukavicama pak, nevjernima i okaljanima, ubojicama, bludnicima, vračarima i idolopoklonicima i svim lažljivcima udio je u jezeru što gori ognjem i sumporom.'' (Otk 21,8).


Fran26 napisao:
Billy napisao:
Raspravljati o naravi pakla je u rangu rasprave o trojedinstvu Boga ili kao što smo već tipklali o prisutnosti Boga u paklu.
To nema smisla.

Da, istina raspravljali smo o Božjoj prisutnusti u paklu. Zbog toga san te kaznio ignoriraj listom. Nemoj šta zamijerit.


Stvarno mene boli špaga za tvoju listu. Možeš si rit sa njom obrisat.
Ako sam na ignore što komentiraš moje postove?
Budi dosljedan jer ako nisi dosljedan ispadaš jadan.

Fran26 napisao:
Billy napisao:
Postavite si pitanje može li Bog stvoriti tako težak kamen koji ne bi mogao pomaknuti?!

Nemoj nasjedati na te dječje fore. Iako je Bog svemoguć, postoji bezbroj stvari koje Bog ne može. Izraz svemoguć znači da Bog može sve ono što je moguće, a moguće je zato jer je to Bogu moguće, ali Bog ne može nemoguće.



Nisam znao da svemoguč znači skoro svemoguč.
Baš me zanima što to Bog ne može?
Ako je Bog stvorio svemir, sve živo, pa i čovjeka, koje su to bezbrojne stvari koje on ne može?
Molim te nemoj mi odgovoriti.
Ja sam na ignore.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 04 sij 2014 20:11 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 09 ruj 2013 21:21
Postovi: 210
Lokacija: OKLEN CITY
Podijelio: 6 zahvala
Zahvaljeno je: 123 zahvala
..............ja ne znam.. i ne razbijam glavu time...

Ali znam da nešto postoji, kako to nazvati - ne mogu reći..prije 40 godina članovi moje obitelji, njih šestero doživjeli su pojavu nečega što se manifestiralo snažnim lupanjem na kućna vrata.. otac je otvorio, ništa nije bilo, a pas je mirno ležao na pragu kuće.. nakon nekog vremena začulo se lupanje, (kao šakom) u našoj kuhinji po stolu, sve po tri puta.. skočili su svi, a majka se snašla i poručila ( vjerujemo da je to bio duh jako zločeste susjede koja je tjedan dana ranije preminula) da joj je s naše strane sve oprošteno ukoliko joj Bog oprosti.. istovremeno su se iste stvari dogodile i u nekoliko susjednih kuća....

Ja znam da Crkva sumnjičavo gleda na takve stvari, ali vjerujem svojim roditeljima i braći.. tim više da ih je bilo nekoliko... što je bilo, ne znam.. nikada više nitko iz moje obitelji, ili ja nismo imali slična iskustva.............

a vi sada nastavite komentirati neovisno o meni, ja sam samo napisao svoje :-)


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 04 sij 2014 20:15 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 10 lip 2008 20:55
Postovi: 3438
Lokacija: Santa Fe (New Mexico)
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 72 zahvala
Billy napisao:
Sa ovim se ja ne slažem.

Slažeš se ti ili ne, nema to neke važnosti. Ja sa npr. ne moram slagati sa time da je preljub grijeh, i šta sad? Baš Crkvu briga slažem li se ja ili ne. Kužiš? Moje i tvoje slaganje ili ne slaganje sa naukom Katoličke Crkve nema nikakvog značaja.


Billy napisao:
To si negdje pročitao i držiš se toga "ko pijan plota".

Nisan to pročitao negde, onak, bilo gde: jubito, dinkobrdavica, 24 sata.hr. i te fore. Lol. Da je pakao stanje san pročitao u Katoličkoj enciklopediji, kao što san i naveo. A Katolička enciklopedija ima potvrdu da predstavlja službeni nauk Katoličke Crkve, a upravo to je ono šta nas ovde zanima;

The Encyclopedia bears the imprimatur of the Most Reverend Archbishop under whose jurisdiction it is published. In constituting the Editors the ecclesiastical censors, he has given them a singular proof of his confidence and of his desire to facilitate the publication of the work which he has promoted most effectively by his influence and kindly co-operation. Catholic Encyclopedia


Billy napisao:
Još navedi da je pakao teološko polazište. Super!

Bože sačuvaj!


KKC 1035 Crkva u svom naučavanju potvrđuje opstojnost pakla i njegovu vječnost.


PAKAO je pučki izraz za nepostizanje blaženog zajedništva s Bogom, i za one pozitivne kaznene posljedice koje izlaze iz stanja konačnoga osobnog odvraćanja od Boga i konačnoga osobnog protivljenja božanskom poretku stvorenih stvarnosti. Crkveno učiteljstvo utvrdilo je da pakao postoji, da ta kazna nastupa odmah nakon smrti (a ne tek na sudu) i da ona vječno traje. Izjave NZ u kojima se više pretpostavlja nego izričito govori o nekom posebnom mjestu kazne u slobodnom prihvaćanju kasnožidovskih predodžbi, trebaju se izlagati prema principima tumačenja apokaliptičnih i eshatoloških izjava u Pismu. To znači da takve izjave nisu reportaže o budućim događajima, kao da biblijski izvještaj govori polazeći već od budućnosti koja je nastupila, nego oni žele rasvijetliti sadašnji, prisutni život čovjeka pred Bogom. Dogma o paklu time izriče: ljudski je život ugrožen realnom mogućnošću vječne propasti koja se sastoji u tome što čovjek može slobodno raspolagati sam sa sobom i tako se slobodno uskratiti Bogu. Isus direktno izriče tu mogućnost čovjekovu kad upozorava na posljedice svojeglavog i sebičnog samo-zatvaranja (manjak ljubavi prema kojoj se sudi), u slikama koje su bile obične u ono vrijeme. On navješćuje ozbiljnost sadašnje situacije i značenje ljudske povijesti, on time odbacuje svaku lakomislenost (*apokatastaza) i svaku površnost u prosuđivanju odnosa između čovjeka i Boga. Ostvaruje li se zaista i u kojem opsegu ta mogućnost kod čovjeka (usp. *demoni), o tome nema nikakve objave niti odluke crkvenog učiteljstva. To bi se i protivilo smislu poruke o mogućnosti pakla kojoj nije stalo do informacije i zadovoljenja radoznalosti, nego do poziva na ozbiljnost i obraćenje. Na nama je da neproračunljivo priznajemo izjave o sili opće spasenjske volje Božje i o istinskoj mogućnosti vječne propasti jedne pokraj drugih, a da ipak ne tvrdimo da su obje u istoj mjeri snažne. Karl Rahner & Herbert Vorgrimler "Teološki rječnik"



Billy napisao:
Stvarno mene boli špaga za tvoju listu. Možeš si rit sa njom obrisat.
Ako sam na ignore što komentiraš moje postove?
Budi dosljedan jer ako nisi dosljedan ispadaš jadan.


Možda nisi baš upratio kako stvari stoje. Ti si bio na ignoriraj listi, znači bio. Evo uvid u listu kada si bio na njoj;


Billy: ignoriraj lista od 26.9.2013. do 26.12.2013.
Peltrasius: ignoriraj lista od 26.9.2013. do 26.12.2013.
Đoni: ignoriraj lista od 8.10.2013. do 8.1.2014.
Maina: ignoriraj lista od 10.12.2013. do 10.1.2014.
Đoni: ignoriraj lista od 20.11.2013. do 20.1.2014. (napomena: tt)
Poriluk: ignoriraj lista od 20.11.2013. do 20.1.2014.
Naggar: ignoriraj lista od 11.12.2013. do 11.4.2014.
fioreLA: ignoriraj lista od 16.4.2013. do 16.4.2014.
Estera: ignoriraj lista od 16.4.2013. do 16.4.2014.
Šukrija: ignoriraj lista od 15.5.2013. do 15.5.2014.
Rebecca: ignoriraj lista od 2.5.2013. do 2.5.2015.
Balija (Anđuka): ignoriraj lista od 15.5.2013. do 15.5.2018.
Filomena: ignoriraj lista od 24.4.2013. do 24.4.2023.
Prancing Commy: ignoriraj lista od 23.1.2013. do 23.1.2063.



Billy napisao:
Nisam znao da svemoguč znači skoro svemoguč.

Izraz svemoguć znači da sve može, naravno, sve šta je moguće. Zato i jest svemoguć. Ta sama rič ti to govori. Lol. Slika


Billy napisao:
Baš me zanima što to Bog ne može?
Ako je Bog stvorio svemir, sve živo, pa i čovjeka, koje su to bezbrojne stvari koje on ne može?
Molim te nemoj mi odgovoriti.

Pošteno. Ako ne želiš da ti odgovorim, onda neću. Ne želin ništa na silu.


Billy napisao:
Ja sam na ignore.

Uvidom u aktualno stanje ignoriraj liste utvrdio san da nisi na ignoriraj listi;

Đoni: ignoriraj lista od 8.10.2013. do 8.1.2014.
Maina: ignoriraj lista od 10.12.2013. do 10.1.2014.
Đoni: ignoriraj lista od 20.11.2013. do 20.1.2014. (napomena: tt)
Poriluk: ignoriraj lista od 20.11.2013. do 20.1.2014.
Toma Blizanac: ignoriraj lista od 30.12.2013. do 30.3.2014.
Brat Marko: ignoriraj lista od 30.12.2013. do 30.3.2014.
Naggar: ignoriraj lista od 11.12.2013. do 11.4.2014.
fioreLA: ignoriraj lista od 16.4.2013. do 16.4.2014.
Estera: ignoriraj lista od 16.4.2013. do 16.4.2014.
Šukrija: ignoriraj lista od 15.5.2013. do 15.5.2014.
Rebecca: ignoriraj lista od 2.5.2013. do 2.5.2015.
Balija (Anđuka): ignoriraj lista od 15.5.2013. do 15.5.2018.
Filomena: ignoriraj lista od 24.4.2013. do 24.4.2023.
Prancing Commy: ignoriraj lista od 23.1.2013. do 23.1.2063
.


No to ne znači da se ne može promijeniti. Slika


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 04 sij 2014 20:36 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 01 ruj 2012 14:15
Postovi: 902
Podijelio: 18 zahvala
Zahvaljeno je: 59 zahvala
Fran26 napisao:
Možda nisi baš upratio kako stvari stoje. Ti si bio na ignoriraj listi, znači bio. Evo uvid u listu kada si bio na njoj;


Billy: ignoriraj lista od 26.9.2013. do 26.12.2013.
Peltrasius: ignoriraj lista od 26.9.2013. do 26.12.2013.
Đoni: ignoriraj lista od 8.10.2013. do 8.1.2014.
Maina: ignoriraj lista od 10.12.2013. do 10.1.2014.
Đoni: ignoriraj lista od 20.11.2013. do 20.1.2014. (napomena: tt)
Poriluk: ignoriraj lista od 20.11.2013. do 20.1.2014.
Naggar: ignoriraj lista od 11.12.2013. do 11.4.2014.
fioreLA: ignoriraj lista od 16.4.2013. do 16.4.2014.
Estera: ignoriraj lista od 16.4.2013. do 16.4.2014.
Šukrija: ignoriraj lista od 15.5.2013. do 15.5.2014.
Rebecca: ignoriraj lista od 2.5.2013. do 2.5.2015.
Balija (Anđuka): ignoriraj lista od 15.5.2013. do 15.5.2018.
Filomena: ignoriraj lista od 24.4.2013. do 24.4.2023.
Prancing Commy: ignoriraj lista od 23.1.2013. do 23.1.2063.





Treba ljubiti bližnjeg svog, a ne stvarati ignore liste i time se hvalisati.
Svi smo nesavršeni a ovo što Fran26 radi grijeh oholosti.
Jer on je "nešto posebno" pa ima pravo prozivati bilo koga jer se ne slaže sa njime u stavovima?!
Imaš li ti Fran kakvu friend listu ili slično? Nešto pozitivno. Kladim se da ne.
Znaj da ću se moliti za tebe jer očito da ti je Sotona na lukav način prevario.
Pametan si dečko, ali malo brzoplet i treba da shvatiš da bilo kakva ignore lista jednom kršćanimu je nepotrebna.
Ljubi bližnjega svoga kad on ne dijeli ista mišljenja kao ti.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 04 sij 2014 20:45 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 08 srp 2013 20:03
Postovi: 518
Lokacija: Panzergruppe 2
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Ako sam dobro shvatio zadnji post, krikovi iz pakla dolaze sa Franove ignore liste? smajlic24

Možda sam previše dobronamjeran pa pokušavam to vidjeti kao "ontopic" smajlic27


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 04 sij 2014 20:55 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 19 kol 2012 21:39
Postovi: 92
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
U kući Oca nebeskoga ima mnogo stanova.
U kući oca laži ima isto tako.

Tako da je to duhovno "mjesto" sa pripadujućim stanjem duše. Ne vjerujte meni, evanđelje kaže svoju logiku, a imate i svece mistike + svjedočenja


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 04 sij 2014 21:03 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 09 ruj 2013 21:21
Postovi: 210
Lokacija: OKLEN CITY
Podijelio: 6 zahvala
Zahvaljeno je: 123 zahvala
sorry... mislite li vi da itko osim vas dvoje podrobnije pročita tekstove vaše prepirke?..


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 42 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 8 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr