www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 ožu 2024 12:37

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 42 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 04 sij 2014 21:05 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 13 kol 2011 12:59
Postovi: 525
Podijelio: 2 zahvala
Zahvaljeno je: 15 zahvala
Billy napisao:
Jer on je "nešto posebno" pa ima pravo prozivati bilo koga jer se ne slaže sa njime u stavovima?!
Ljubi bližnjega svoga kad on ne dijeli ista mišljenja kao ti.
[/color]


Koliko vidim Fran ti je ukazao na neke pogreške koje si iznio u svojim postovima. Nije tu riječ o njegovim osobnim stavovima, ne ljubljenju bližnjeg itd. nego o nauku Crkve. Ako smo katolici onda to moramo i poštivati i dužnost nam je na greške upozoravati. Ovaj forum čitaju mnogi, među njima i novoobračenici i imaju pravo znati istinu i nauk Crkve kojoj pripadaju.
Ukoliko smatraš da je negdje pogriješio slobodan si ukazati na izvor koji tvrdi suprotno i argumentirano raspravljati.

Za ignoriraj listu se slažem. Svatko ima pravo ignorirati članove ukoliko to želi ali objavljivanje tih lista je jednostavno nepotrebno.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 04 sij 2014 22:21 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 10 lip 2008 20:55
Postovi: 3438
Lokacija: Santa Fe (New Mexico)
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 72 zahvala
Ildefonz napisao:
U kući Oca nebeskoga ima mnogo stanova.
U kući oca laži ima isto tako.

Tako da je to duhovno "mjesto" sa pripadujućim stanjem duše. Ne vjerujte meni, evanđelje kaže svoju logiku, a imate i svece mistike + svjedočenja

Pa da, tako nekako. Naša tikvanja zamišlja mjesto, jer drugačije ni ne zna predočiti nešto poput raja i pakla. Sad, kako će to točno izgledati? Tko to može znati.

Nakon smrti dospijevamo u stanje onkraj prostora i vremena. To stanje na koncu ne možemo zamisliti. Anselm Grün "Knjiga odgovora Anselma Grüna"


Ne kaže pismo uzalud;


1 Kor 2,9 Što oko ne vidje, i uho ne ču, i u srce čovječje ne uđe, to pripravi Bog onima koji ga ljube.

1 Kor 13,12 Doista, sada gledamo kroza zrcalo, u zagonetki, a tada - licem u lice! Sada spoznajem djelomično, a tada ću spoznati savršeno, kao što sam i spoznat!



Na kraju krajeva, kako Sv. Ivan Zlatousti kaže;


"We must not ask where hell is, but how we are to escape it" Sv. Ivan Zlatousti (In Rom., hom. xxxi, n. 5, in P.G., LX, 674)


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 04 sij 2014 23:17 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 01 ruj 2012 14:15
Postovi: 902
Podijelio: 18 zahvala
Zahvaljeno je: 59 zahvala
lyra1 napisao:
Billy napisao:
Jer on je "nešto posebno" pa ima pravo prozivati bilo koga jer se ne slaže sa njime u stavovima?!
Ljubi bližnjega svoga kad on ne dijeli ista mišljenja kao ti.
[/color]


Koliko vidim Fran ti je ukazao na neke pogreške koje si iznio u svojim postovima. Nije tu riječ o njegovim osobnim stavovima, ne ljubljenju bližnjeg itd. nego o nauku Crkve. Ako smo katolici onda to moramo i poštivati i dužnost nam je na greške upozoravati. Ovaj forum čitaju mnogi, među njima i novoobračenici i imaju pravo znati istinu i nauk Crkve kojoj pripadaju.
Ukoliko smatraš da je negdje pogriješio slobodan si ukazati na izvor koji tvrdi suprotno i argumentirano raspravljati.

Za ignoriraj listu se slažem. Svatko ima pravo ignorirati članove ukoliko to želi ali objavljivanje tih lista je jednostavno nepotrebno.


Smatram da nisam napravio u svojim postovim pogrešku i da razumijem nauk Crkve. Ticalo se to prisutnosti Boga u paklu ili krikova ljudi, te što je pakao...
Pakao se ne može protumačiti nekom definicijom niti se znanstveno može dokazati postojanje, a i sami svećenici daju o istom različite odogovre.
Sve se svodi na to da "tamo" su ljudi lišeni Božje prisutnosti i odvojeni od Boga no neću se vraćati na tu temu...
Smatram da j netko tko je na kršćanskom forumu treba širiti ljubav, a ne mržnju niti isticati neke liste po kojima su neki članovi ignorirani (čak i navoditi datume). Meni je to bolesno.
Nije tome tu mjesto.
Ako sam ja svojim postom nekog povrijedio neka mi oprosti jer nije namjerno.
No nije Fran sveznajući i žao mi je što je tako bahat i pun sebe.
Treba se u poniznosti znati cijeniti drugoga.

Ja sam katolik, nisam druge vjere.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostOvaj post je obrisan od Mata na 05 sij 2014 18:13.
Razlog: zachatavaje
PostOvaj post je obrisan od Mata na 05 sij 2014 18:13.
Razlog: zachatavanje
PostOvaj post je obrisan od Mata na 05 sij 2014 18:13.
Razlog: zachatavanje
PostOvaj post je obrisan od Mata na 05 sij 2014 18:14.
Razlog: zachatavanje
PostOvaj post je obrisan od Mata na 05 sij 2014 18:14.
Razlog: zachatavanje
PostPostano: 05 sij 2014 13:24 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 09 tra 2009 20:57
Postovi: 2401
Podijelio: 5 zahvala
Zahvaljeno je: 68 zahvala
Sveta Penitencerija, u Rimu dala je dne 3'. travnja 1890. odgovor na pitanje da li se može dati odriješenje onome koji bi tvrdio da je paklena vatra metaforička; ako bi ustrajao, neka mu se odriješenje uskrati!
hahahaha


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 05 sij 2014 15:38 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 13 kol 2011 12:59
Postovi: 525
Podijelio: 2 zahvala
Zahvaljeno je: 15 zahvala
no dobro...vratimo se temi


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 42 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 3 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr