www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 23 tra 2024 07:58

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 162 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 17  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 05 vel 2014 13:08 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 26 ruj 2013 17:29
Postovi: 433
Podijelio: 10 zahvala
Zahvaljeno je: 38 zahvala
Fran26 napisao:
... ... ...


Kužim! Kužim! Kužim!

smajlic22

Dobro je - dok mi ne diraš u ovu ekipu, sve je dobro. :D

Slika

Ja plesala s Pajom.
Znam šta pričam - sinko. :wink:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 05 vel 2014 15:48 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 10 lip 2008 20:55
Postovi: 3438
Lokacija: Santa Fe (New Mexico)
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 72 zahvala
perokvrzica napisao:
Kužim! Kužim! Kužim!

Ok. Slika


Tamo sam krivo napisao da ovaj tip pod nickom Mihael24 viruje kako Hegel misli da je sve umno zbiljsko, i da on misli da Hegel ne razlikuje akt i potenciju. Tip pod nickom Mihael24 ni sam ne zna šta misli kad je napisao onu rečenicu, citiram;


Mihael24 napisao:
...sve sto je moguce projicirati u nasem duhu, mora biti i u stvarnosti egzistentno, neovisno da li se tu radilo o objektima vanjskog ili unutrasnjeg svijeta.

Tko zna od koga i gde je to čuo, a još manje nam je poznato kako je on to shvatio. Ako je i čitao Hegela, očito je krivo shvatio.

Ne znan ni di je Aristotel. :l30: Od njega nadobudno, citiram;

Aristotel napisao:
Da, moguće je dokazati da Bog postoji.
Ako ima onih koje bi zanimala ova tema, pisat ću o njoj još.

Aristotel napisao:
Ti bi, moj Frane, kao filozof (ili profesor filozofije ili barem student filozofije) trebao znati da najbolji filozofi to JESU dokazali.


Izgleda da nema vrimena, ili, istekla mu je pretplata za internet. Lol. Slika


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 06 vel 2014 22:44 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 02 vel 2014 11:49
Postovi: 83
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Jedan čovjek je ušao u brijačnicu kako bi se ošišao, te skratio i uredio bradu. I dok je brijač započeo svoj rad, njih dvojica su započeli dobar razgovor. Razgovarali su o raznim temama. Kako su se najednom dotakli Boga kroz razgovor, brijač je rekao: "Ja ne vjerujem da Bog postoji!"

"Zašto to kažete?" - upita ga čovjek na stolici. Pa, znate dovoljno je samo da izađete na ulicu i brzo shvatite da Bog ne postoji." - odgovori brijač i nastavi. "Recite mi, da Bog postoji da li bi bilo toliko mnogo bolesnih ljudi? Da li bi bilo napuštene djece? Da Bog postoji danas ne bi bilo niti patnje niti boli! Ja ne mogu zamisliti Boga koji jeste ljubav, a u isto vrijeme dopušta sve te stvari. Čovjek na stolici se zamislio na trenutak, ali nije ništa odgovorio jer nije želio započeti raspravu.

U međuvremenu brijač je završio svoj posao i čovjek je napustio radnju. Odmah čim je izašao, na ulici je primjetio čovjeka sa dugom raščupanom i prljavom kosom, te neobrijanom zapuštenom bradom. Čovjek se okrenuo i ušao ponovno u brijačnicu i rekao brijaču: "Znate što? Brijači ne postoje!" "Kako možete reći tako nešto?" - iznenađeno ga upita brijač. "Ja sam ovdje i ja sam brijač i upravo sam radio na vama!" "Ne!" - čovjek uskliknu. "Brijači ne postoje jer da postoje danas na ulici ne bi bilo toliko neošišanih, neobrijanih i neurednih ljudi poput onog čovjeka tamo vani." "Ah, ali brijači stvarno postoje! To se događa kada ljudi ne žele doći k meni!" - zaključi brijač. "Upravo tako!" - potvrdio je čovjek. "To je upravo poanta. Bog također postoji, ali mnogi ljudi ne žele doći k Njemu i zatražiti pomoć. I zato ima toliko boli i patnje u svijetu".


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 07 vel 2014 21:11 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 10 lip 2008 20:55
Postovi: 3438
Lokacija: Santa Fe (New Mexico)
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 72 zahvala
Sad smo dokazali da ništa nismo dokazali. :l30: :lol:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 07 vel 2014 21:26 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 03 vel 2014 12:22
Postovi: 199
Lokacija: Sjever
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 18 zahvala
Ako znamo da đavao postoji i ako je istjerivanje demona iz ljudi praksa stara 2 tisuće godina, onda je postojanje Boga samo po sebi logično dokazano.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 07 vel 2014 21:30 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 10 lip 2008 20:55
Postovi: 3438
Lokacija: Santa Fe (New Mexico)
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 72 zahvala
Ga-bri-el napisao:
Ako znamo da đavao postoji i ako je istjerivanje demona iz ljudi praksa stara 2 tisuće godina, onda je postojanje Boga samo po sebi logično dokazano.

A kako znamo da đavao postoji? Doista, i sam virujen da đavao postoji, ali to je samo virovanje, ništa nije dokazano. Tako mi se čini i kod Boga. Mi virujemo u Boga, ali može li ga netko dokazati? To mene zanima.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 07 vel 2014 21:33 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 03 vel 2014 12:22
Postovi: 199
Lokacija: Sjever
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 18 zahvala
Pa znamo da đavo postoji jer postoje brojni dokazi kao recimo egzorcizam ili magija....


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 07 vel 2014 21:35 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 10 lip 2008 20:55
Postovi: 3438
Lokacija: Santa Fe (New Mexico)
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 72 zahvala
Ga-bri-el napisao:
Pa znamo da đavo postoji jer postoje brojni dokazi kao recimo egzorcizam ili magija....

Slabi su to dokazi. To su samo indicije koje ukazuju na moguće postojanje Sotone, ali da je netko pomoću egzorcizama ili magije dokazao đavla, nije mi to poznato.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 07 vel 2014 21:40 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 03 vel 2014 12:22
Postovi: 199
Lokacija: Sjever
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 18 zahvala
Fran26 napisao:
Slabi su to dokazi. To su samo indicije koje ukazuju na moguće postojanje Sotone, ali da je netko pomoću egzorcizama ili magije dokazao đavla, nije mi to poznato.


Ako su tebi opsjednuće i egzorcizam samo indicije, onda je tvoja vjera pod velikim upitnikom. Egzorcizam i opsjednuće su tako jasni dokazi da jasniji ne mogu bit.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 07 vel 2014 21:49 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 10 lip 2008 20:55
Postovi: 3438
Lokacija: Santa Fe (New Mexico)
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 72 zahvala
Ga-bri-el napisao:
Ako su tebi opsjednuće i egzorcizam samo indicije, onda je tvoja vjera pod velikim upitnikom.

Prvo triba dokazati da je netko opsjednut. Dokaži da je netko opsjednut. Ako ti to meni možeš dokazati, doista dokazati da je netko opsjednut, onda mi ne triba vjera. Pored dokaza, vjera mi je suvišna. A ako mi triba vjera, kao što si ti ovde naveo, onda znači da nemaš dokaz.

Ga-bri-el napisao:
Egzorcizam i opsjednuće su tako jasni dokazi da jasniji ne mogu bit.

Pa baš i nisu. Nemerem se složiti sa ovim. Stotine milijuna ljudi ne viruje u nikakve egzorcizme i opsjednuća. Šta ti ta činjenica govori? Da opsjednuće i nije baš tako dokazano kao što si ti ovde iznio.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 162 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 17  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 12 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr