www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 29 ožu 2024 08:24

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Tema je zaključana [ne možeš uređivati postove ni odgovarati na postojeće].  [ 40 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 14 stu 2012 21:08 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6385
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 44 zahvala
Anto@..

Ovo mi je tvoj nabolji post do sada..i ovdje si u orginalu.. :grlim te: .to mi se svidja..Volim ovakvu diskusije,kada udjemo i pravi dijalog gdje se skidaju maske..pa ako treba i ton povisi, uz uvjet da se ne vrijedjamo... :a1430:
jer tako dolazimo do cilja,pravog odgovora...onog sto ocekujemo.

Svaki ovisnik je stvorenje Bozje.Duznost nam je da ih postujemo i ljubimo,njih kao covjeka...a ne njihove grijehe...Danas je mnogo okolina "drustvo" krivo za mnogo toga..tako da i kod tih jadnika ,covjek treba da se upita "sta ih je natjealo da to postanu" sto jesu?????Koji je razlog?
Mozda taj pijani ima manje grijeha u Bozjim ocima,od tebe i mene...tko zna..?
Ja sam grijesnica,a grijehe svih nas vidi Samo Bog..

:b206:
Sada ,ja ne pijem alkohoh ,osim za Bozic i rodjendan od moje obitelji..popijem casu vina..Nemam nikakve ovisnoti ..Nekada sam imala ovisnost "kaffe",ali to vise nije...


Mene je izavalo tvoje pitanje ,jer je licemjerno...Postavio si u naslovu da zelis znati,da li je u Kani cudo bilo zaista voda pretvorena u vino ili samo simbol...???
Da je ostalo tako...sigurno bi drugacije odgovorila..ali ovaj tvoj drugi post ,pokazo je sasvim drugacije...


Zadnja izmjena: rebeka; 14 stu 2012 21:15; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh
 Profil  
 
PostPostano: 14 stu 2012 21:13 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6385
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 44 zahvala
DrAnte napisao:
Rebeka, evo ti još nešto. Kažeš da Osobe ovisne o alkoholu ne smijemo nazivati pijancima, alkosima, lokatorima..

Procitaj moj post jos jednom i pronadji gdje sam napisala da ih ne smijemo nazivati "pijancima"???

Citat:
Što misliš kako se oni zovu u Bibliji? Da li u bibliji piše termin "Osobe koje boluju od bolesti ovisnosti o alkoholu"?
NE! Piše ovako: »…koji tako što čine, kraljevstva Božjega neće baštiniti« (Gal 5,21) jer »ni kradljivci, ni lakomci, ni pijanice, ni psovači, ni razbojnici neće baštiniti kraljevstva Božjega« (Rim 6,10). Nema, dakle, sumnje da je pijanstvo grijeh, težak grijeh koji isključuje iz kraljevstva Božjega.

Meni je to jasno ,i znam za to ali ti brkas lonce i poklopce...
Citat:
Vrati se na svoje postove pa pogledaj sto si napisao..Ovdje sto pise u citatu je sasvim drugo..
Dakle ili stoga:
1. Pijanstvo je teški grijeh, a ne nemoćnost osobe da se odupre nečemu to je "jače od njega", nešto gdje on sam ne može poduzeti ništa.
2. U Bibliji piše "Pijanac", a ne "osoba s problemom ovisnosti o supstanci zvanoj etanol".

Podpuno se slazem s ovim...i sama sam odmah u prvom mom postu upotrijebila rijec pijanac...


Zadnja izmjena: rebeka; 14 stu 2012 21:16; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh
 Profil  
 
PostPostano: 14 stu 2012 21:16 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 03 stu 2011 11:56
Postovi: 225
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
rebeka napisao:
Svaki ovisnik je stvorenje Bozje.Duznost nam je da ih postujemo i ljubimo,njih kao covjeka...a ne njihove grijehe...Danas je mnogo okolina "drustvo" krivo za mnogo toga..tako da i kod tih jadnika ,covjek treba da se upita "sta ih je natjealo da to postanu" sto jesu?????Koji je razlog?
Mozda taj pijani ima manje grijeha u Bozjim ocima,od tebe i mene...tko zna..?
Ja sam grijesnica,a grijehe svih nas vidi Samo Bog..


Istina je da smosvi mi grešnici, ali svatko od nas treba dati svoj doprinos da ne griješi kaoi doprinos i poticaj drugim ljudima da i oni ne griješe. Gledajući alkoholičare i drogaše kojeznam, vidim svu bijedu njihovog života i njihovih obitelji. Ja sam se isto pucao doksam bio mlađi. Nisam bio kroner, ali sam bio puknut redovito neko vrijme. To je s*anje od života. Ali ja sam shvatio da sam odgovoran za tu situaciju bez obzira što mi je u životu bilo teško. Stisnuo sam zube i uz Božju pomoć ostavio se svega. Ako sam ja prestao biti ispičutura, onda to mogu i drugi ljudi. Iznimka je ako jenetko psihički bolestan bio i prije nego je počeo piti, ali on nije odgovoran za svoje postupke jer nije ni ima zdrav razum pa će pred Bogom imati opravdanje za svoje postupke. Većina drugih pijanaca ima mogučnost da se mijenja jer im zdrav razum i slobodna volja nisu oduzeti u potpunosti. Ja dajem svoj doprinos u suzbijanju alkoholizma na svoj način, onako kako ja najbolje znam.

Eh, da! I kad mi dođu prijatelji iz slavonije, onda im ne nudim kulen i kobasice, nego ribe i morske plodove kao autohtonu mediteransku spizu. Kad mi dođu poslovni partneri iz Kine, onda neću skuhati psa, nego ću ispeći cara o rib ili barem kakvu hobotnicu.


Vrh
 Profil  
 
PostPostano: 14 stu 2012 22:00 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6385
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 44 zahvala
DrAnte napisao:
[Istina je da smosvi mi grešnici, ali svatko od nas treba dati svoj doprinos da ne griješi kaoi doprinos i poticaj drugim ljudima da i oni ne griješe. Gledajući alkoholičare i drogaše kojeznam, vidim svu bijedu njihovog života i njihovih obitelji.

Da..Tesko je danas alkoholicaru,a jos vise njegovoj obitelji i djeci..jer ,mnogo toga nepotrebnog mora da se pretrpi...A,jos veca je borba drogasa...I svima skupa,je tesko pogotovo ako pomoc ne dolazi ni od kud.. ..
Citat:
. Ali ja sam shvatio da sam odgovoran za tu situaciju bez obzira što mi je u životu bilo teško. Stisnuo sam zube i uz Božju pomoć ostavio se svega. Ako sam ja prestao biti ispičutura, onda to mogu i drugi ljudi.

Bogu hvala da je tako,i divno za tebe..Cestitam..Ne znam da li to mogu i drugi,mislis svi..Svi ne mogu nikako jer nismo svi jednaki ..Ja nisam ni sigurna da ti mozes ono sto mogu ja... a u ovakoj ovisnosti nisam se nalazila..Meni je bilo pretesko smanjiti kaffu ,koju sam preko 30 god...pila preko 2 l..na dan..Ovdje smo molili Devetnicu za ovisnika prije par godina i ja sam preporucil moju kaffu...i eto Bog mi se smilovao i bio na pomoci..i od tada pijem samo 2 salice na dan...
Citat:
Iznimka je ako jenetko psihički bolestan bio i prije nego je počeo piti, ali on nije odgovoran za svoje postupke jer nije ni ima zdrav razum pa će pred Bogom imati opravdanje za svoje postupke.

Prepustimo to Bogu..ON ipak zna najbolje..Nama je savako tesko gledati drugoga covjeka Bozjim ocima..Tek kada Njegovim ocima vidimo ,vidmo pravo..
Citat:
Većina drugih pijanaca ima mogučnost da se mijenja jer im zdrav razum i slobodna volja nisu oduzeti u potpunosti.

Ne slazem se s ovim,ali prihvacam...Alkohol je bolest ..ako posteno zaglibi tesko se oslobadja...Pa kada jos zaredja da ti u obitelji 2-3 generacije bivaju alkoholicari...onda se stekne i navika,pa jos teze...
Citat:
Ja dajem svoj doprinos u suzbijanju alkoholizma na svoj način, onako kako ja najbolje znam.

Onda je odlicno,super..Ja sam tu slaba...htjela bi vise,ali ..ne ide!
Citat:
Eh, da! I kad mi dođu prijatelji iz slavonije, onda im ne nudim kulen i kobasice, nego ribe i morske plodove kao autohtonu mediteransku spizu. Kad mi dođu poslovni partneri iz Kine, onda neću skuhati psa, nego ću ispeći cara o rib ili barem kakvu hobotnicu.

Prihvacam to...No ja ipak ugostim po tradiciji i obicaju ,jer moji su gosti takvi da to vole i ocekuju...


Vrh
 Profil  
 
PostPostano: 14 stu 2012 22:04 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6385
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 44 zahvala
Isusovo čudo, učinjeno u Kani Galilejskoj, prvo je u nizu Isusovih čudesa. Vino koje Isus u Kani stvara iz obične vode zapravo predstavlja svu životnu sreću koju jedino Bog može čovjeku dati. To vino zove se vjera. To vino, sjetimo se, bilo je bolje i ukusnije od staroga, odnosno nema veće sreće od one koju dobivamo napajajući se na izvoru vjere.
Nije važno vino, važan je znak. Znak koji vodi prema vjeri u onoga koji ga čini, prema vjeri u Boga.
Mora nam biti jasno da nije Isusov cilj bio napiti svatove – što bi se lako moglo dogoditi uz toliku količinu dobrog vina.
Naglasak je zapravo na nečemu drugačijem, do sada nepoznatom – na pokazivanju slave. Prvim znamenjem Isus pokazuje svoju slavu i po prvi puta svi prisutni povjerovaše u njega.

To je bio cilj – probuditi vjeru, a to je moguće samo čudom. Takvi smo mi ljudi, a Bog to zna – želimo vidjeti znak, želimo vidjeti čudo, sigurni kako će to sve promijeniti i dovesti nas na put vjere! Kako da ne! Kad čovjek posvjedoči jednom čudu, tada uvijek teži za još. Uskoro mu ništa „normalno“ nije važno, uskoro mu mirno prakticiranje vjere nije dovoljno i konačno, svoju vjeru hrani i napaja samo na senzacijama i nesvakidašnjim događajima.

Sveta misa. Gozba Jaganjčeva – to je ona gozba na koju Bog sve nas poziva. Nema većeg čuda, nema veće i ljepše senzacije. A ponekad nam je tako teška. Očito smo mi nešto posebno u Božjem planu, očito smo mi njegovi najbliži i najdraži, jer na svadbu se poziva samo takve. Ipak, toliki neće doći – zbog posla, društva, hobija, odmora….. kažu, ima pametnijih stvari. Na žalost, to je samo znak koliko nam Bog znači… Ipak, što god ljudi govorili, jedno je sigurno: Kad nam je Bog potreban zovemo ga i vapijemo za njim, a kad nije kao da ne postoji. Samo je pitanje kada će nam nestati vina.

http://zupa-gospe-brze-pomoci.hr/zupa/i ... omilije=10


Vrh
 Profil  
 
PostPostano: 15 pro 2012 09:13 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 16 ruj 2012 20:58
Postovi: 11
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
čitam vaše komentare i malo sam se začudio koliko ste daleko otišli.Vino je korisno ako se konzumira u granicama,pa i 1. Timoteju 5,23 kaže:"Ne pij više samo vode, nego uzimaj malo vina poradi želuca i čestih svojih slabosti."Tako i u Svetoj Euharistiji svećenik ne popije litru vina.1 Korinćanima
(6:12) "Sve mi je dopušteno!" Ali - sve ne koristi. "Sve mi je dopušteno!" Ali - neću da mnome išta vlada.Vino je dio kršćanstva,ali ne da bi se opijali i bili problem sebi i okolini.


Vrh
 Profil  
 
PostPostano: 15 pro 2012 09:47 
raspravljat o alkoholičarima je glupo ako niste imali osobno iskustvo u obitelji i onda me baš zanima kak bi Rebeka reagirala kad bi živjela s alkoholičarem celi zivot.

i nema nikakvog opravdanja za alkoholiziranjem!
kissy kissy


Vrh
  
 
PostPostano: 15 pro 2012 17:43 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6385
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 44 zahvala
lyrical napisao:
raspravljat o alkoholičarima je glupo ako niste imali osobno iskustvo u obitelji i onda me baš zanima kak bi Rebeka reagirala kad bi živjela s alkoholičarem celi zivot.i nema nikakvog opravdanja za alkoholiziranjem!
kissy kissy

Iskreno od srca morala sam da se nasmijem na ove rijeci...u postu...
DrAnte napisao:
Rebeka, iz ove tvoje poruke vidim da si ljuta kao pas. Imaš li ti problema s alkoholom pa da tako oštro reagiraš.
A ti ako voliš piti, pij. Ja te neću sprečavati, ali nemoj ni ti meni nametati način na koji ja moram raditi proslavu.


:h2:

Hajmo jos dalje..cekam?


Vrh
 Profil  
 
PostPostano: 15 pro 2012 17:47 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6385
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 44 zahvala
Sam naslov za mene je provucirajuci...Kako moze biti Isus kao opravdanje za alkoholizam
Ako netko zeli o alkohizmu onda je potrebna druga tema..a ne ovako trpati Isusa tu..
Molim vas procitajte dobro postove od pocetka... :a1407:


Vrh
 Profil  
 
PostPostano: 15 pro 2012 17:56 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 12 ožu 2011 23:52
Postovi: 585
Podijelio: 1 zahvala
Zahvaljeno je: 7 zahvala
rebeka napisao:
Sam naslov za mene je provucirajuci...

I to svjesno provocirajući. :wink:

Nekome je izraziti gušt igrati se s dobronamjernim ljudima i tratiti njihovo vrijeme. Jer nitko ne može biti toliko glup
da izvali jednu takvu epohalnu idiotariju; da Isus nekom može biti povod za cuganjem. Otužno i prozirno.
Samo se iznenadim kako uvijek ima ljudi koji upadnu u takve zamke... :a1163:


Vrh
 Profil  
 
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Tema je zaključana [ne možeš uređivati postove ni odgovarati na postojeće].  [ 40 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 8 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr