www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 ožu 2024 19:45

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 132 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 14  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 12 sij 2014 20:05 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 30 pro 2013 19:05
Postovi: 79
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Fran26 napisao:
A tko će odretiti šta je istina? Ti? Katolička Crkva kaže da su svi ljudi dica Božja.
Citat:
Mr.Samson:
“ Svjetlo istinito, koje rasvjetljuje svakoga čovjeka, dođe na ovaj svijet. Bijaše na svijetu, i svijet postade po njemu, a svijet ga ne upozna. K svojima dođe, ali ga njegovi ne primiše. A svima koji ga primiše dade vlast da postanu djeca Božja: onima koji vjeruju u njegovo ime: koji nisu rođeni ni od krvi, ni od volje tjelesne, ni od volje muževljeve, nego – od Boga.” (Iv.1:9-13)

Istina je ono što piše u evandjelju po Ivanu,što nije uoće teško za pronaći makar mi se čini da je to tebi i ostalima prilično zahtjevna zadaća za razumijeti i shvatiti.

Pogledaj malo boldani dio teksta.
" A svima koji ga primiše dade vlast da POSTANU DJECA BOŽJA...."
Dakle prvi uvijet da postaneš dijete Božje jest da primiš Isusa Krista u svoj život....
"...onima koji vjeruju u njegovo ime"
Drugi uvijet da postneš dijete Božje jest da vjeruješ u Isusa Krista.
Nadalje u tekstu vidimo distinkciju izmedju duhovnog rodjenja( primanja u vjeri da je Isus Gospodin i Spasitelj) i naravnog rodjenja od svojih zemaljskih roditelja.
"koji nisu rođeni ni od krvi, ni od volje tjelesne, ni od volje muževljeve, nego – od Boga."

Prema tome zaključak jeste da su svi ljudi Božja stvorenja ali Božja djeca su samo oni koji su vjerom primili Isusa Krista i tako se duhovno nanovo rodili u Božju obitelj.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 12 sij 2014 20:14 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 30 pro 2013 19:05
Postovi: 79
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Božja ovčica napisao:
Ček samo malo.. Jesam ja luda ili što? Otvorio si novu temu i tra la la, pišeš svoje.. A gdje su odgovori koje sam tražila? To uopće nije fer.. Ti želiš da ti odgovaramo i u ljubavi pričamo, a kad ti odgovorim protupitanjem, ti nastaviš pisati svoje.. smajlic25

Koliko shvatih, odeš na stranicu gotquestions i citiraš nam, ali se ne slažeš sa svime.. Uzmeš si malo od svega, ono, što ti se sviđa.. I što dobiješ? Vlastitu religiju, iliti sektu.. Ne bojiš se? I nemoj mi reći da ti je Sveto Pismo dovoljno samo za sebe, jer onda ne bi vrludao po takvim stranicama..


Otvorio sam novu temu o spasenju ili nanovorodjenju da nebi zachatavali temu o Sirahu i da bih izložio svoj pogled na pitanje o spasenju što mi očito zamjeraš iz samo tebi poznatih razloga.Svojim uvodnim postom nisam prozvao KC niti ikoga pojedinačno da bih zaslužio odgovore koje sam od nekih dobio.Ja sam svojim uvodom odgovorio na neka tvoja pitanja a ako pak imaš konkretna pitanja na koja smatraš da nisam odgovorio imaš priliku postaviti ih na ovoj.Da te podsjetim, tema se odnosi na spasenje ili nanovorodjenje a moja malenkost nije tema.Molio bih da se ne ide ad hominem komentarima već da se držite teme.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 12 sij 2014 20:20 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 30 pro 2013 19:05
Postovi: 79
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
cirenac napisao:
Kasnije ću još nešto nadodati,
ali, Fran viruj mi sa takvom herezom,
ignor lista.....su Bahamska ostrva.
Ono što nisi razumio, Frane je u teologiji
-psihološki
-pneumatološki
Ovdje se radi o teološkom (iskrivljenom),tumačenju,
mislim da je naučeno, jer se vade citati iz sv.Pisma
kako mu odgovaraju.I dosta je psihološki uvjerljiv,
mada sumnjam da je sam, pa navikli smo već na provokacije,
obično idu dvoje, troje, jedno krene ostali se kasnije pridruže.
Malo je dosadna šema, nastupa.
Drugo, prvo je postavljao pitanja, Džoni 5,
ga je pitao, ostao bez odgovora,
i opet pitanja, sada sa izvađenim iz konteksta,(kako mu odgovaraju)
onako da unese sumnju, i intrigantno pitanje.
Sledeća faza je Nove teme.....
čista psihologija, kako uzdrmati, poljuljati vjeru,
katoličku.
Osim toga ak je u Americi, postoji Radio postaja Katolička pitanja,
(provjereno, sin ih je kontaktirao),ali tamo bi .....
pored dooobrih apologeta prošao ko bos po trnju.
Nego, ajd da "rasturimo i razmrdamo", sumnjom ovaj "forumčić",
******************************
sa jednog su me trajno izbacili, kad sam pronašao autora
neki Džon Mulinde, bio i u Zg, držo predavanja, pentekostalac,
O.K. nemam niš protiv ali to je bilo "kukavičije jaje".
Ajd, kad sam počeo......svinja......za Židove nečista životinja,
pa i nama , osim produkata....ona nema dušu....
bebe, ....da li je itko ikad vidio zločestu bebu???????????
ne, rađamo se čisti i nevini, bar dok nas odrasli ne iskvare.
Isus Krist, smrću i Uskrsnućem nas je OTKUPIO,
a, spašavamo se,.."sami", milošću Božjom, vjerom, djelima, riječima,
i.....SAKRAMENTIMA, evanđeoskim životom, il barem borbom da pokušavamo
živjeti, tako, svaki dan nova borba.
******************************
da ilustriramo malo, sa jednom šalom iz prošlog vijeka,
koja bi mogla biti i "prispodoba",
Znate, ono čovjek živio pored rijeke, radio kaže nadolazi voda
on se misli:Ja vjerujem u Boga, mene će Bog spasiti, i
nadošla rijeka, prolazi čamac, zovu ga da uđe,
"Ne, ja sam vjernik, mene će Bog spasiti!"
Voda stigla do krova, helikopter naišo i zovu, ajde..
"Ne, ja vjerujem u Boga i On će men spasiti !"
Epilog.
Utopio se. Stigao pred Boga, i reče mu Bog
"Šta ćeš ovdje? Poslao sam ti poruku na radiju,
ljude na čamcu, helikopter.....a, ti, ništa, ajde ti lepo malo niže!"
************************
Pa poruka bi bila, jeste Ti vjeruješ u Isusa, Boga,
ali On ti daje,
-Sakramente,( krštenje, ispovijed, sv. Pričest,(sv.Misu)..)
onda se samo po vjeri bez sakramenata....spasenje...????
e, da Mr. Samson, idi na
http://www.catholic.com//
i pitaj, pitaj, ali se ne boj odgovora.


Cirenac, molio bih te da prestaneš sa ad hominem komentarima , da se držiš teme umjesto što profiliraš mene osobno( što vjerujem da je i pravilima foruma zabranjeno)......
Ako pak smatraš zajedno s ostalima da je moja prisutnost na forumu opasna u smislu da pokušavam uzdrmati vaš način vjerovanja onda samo mogu reći da vam je vjera slaba.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 12 sij 2014 20:52 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 10 lip 2008 20:55
Postovi: 3438
Lokacija: Santa Fe (New Mexico)
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 72 zahvala
Možda da samo kažen rič-dvi na ovu temu. Gospodin Samson, stavit ću te na ignoriraj listu. Mislio si da se šalim kad san napisao, citiram sam sebe;

Fran26 napisao:
Nije da ti prijetim, ali ovakvim pisanjem, opasno si se približio ignoriraj listi. A viruj mi na rič, ignoriraj lista je misto di ne želiš završiti. Slika

Da. Nažalost po tebe, tako će i biti. Ali prije nego te stavim na ignoriraj listu, prije nego isporobaš bolno iskustvo koje ignoriraj lista pruža, moram se, ali onak, moram se osvrnuti na ovo rečenicu, citiram;

Mr.Samson napisao:
Ako pak smatraš zajedno s ostalima da je moja prisutnost na forumu opasna u smislu da pokušavam uzdrmati vaš način vjerovanja onda samo mogu reći da vam je vjera slaba.

Ke? Jel ovo neka šala ili šta? Jel se sada triba nasmijati ili kako? De reci da se zekaš. Slika Tog bi stvarno htio vidit. Htio bi vidit naivčinu koja bi ostavila Katoličku Crkvu i priklonila bi se onome šta naučava Gospodin Samson. Slika De, zezaš. Lol. Pročitaj ponovo šta si napisao, slobodno pročitaj još jednom. Brutala. Kako ono volin pisati;


Pored tolike duhovne ostavštine koju Crkva ima, pored svetog pisma, pored toliko Crkvenih otaca, Crkvenih naučitelja, sveca i svetica, pored toliko pobožnih i svetih svećenika, vrsnih teologa i duhovnih pisca, pored preko stotinu enciklika, crkvenih deklaracija, dokumenta Kongregacije za nauk vjere, pored papinih kateheza, te katoličkih filozofa, Katekizma Katoličke Crkve i Denzingera, zar doista misliš da će netko tebe slušati? Da će netko to sve ostaviti i prikloniti se Gospodinu Samsonu? Malo se jesi precijenio, malo jesi. Priznaj gospodine Samson. Slika

Da ti otkrijem jednu stvar Gospodine Samson. Može? Ja bez imalo prenemaganja mogu izjavit kao i poznati filozof Emmanuel Mounier na početku svojeg djela "Angažirana vjera";

Ja sam intelektualac.

Baš tako: ja san intelektualac. Ja san sa sedam godina čitao Hans Urs von Balthasara i Karl Rahnera. Druga dica su čitala "Vlak u snijegu" Mato Lovrak, dok san ja čitao: Ludwig Wittgenstein "Philosophical Investigations" i Severin Boetije "De consolatione philosophiae". Prilično impresivno, ha? Slika Ako me razumiš. I sigurno mi neće neki tip pod nickom Gospodin Samson prodavati sektašku maglu. :roll:

Dakle gospodine Samson, tu je priči kraj. Barem na dva miseca, toliko će ti iznosit kazna na ignoriraj listi. Imaš sriće da san dobre volje, zbog ovakvih izjava kao što je ova tvoja posljednja, ljudi su dobivali i veće kazne.


Gospodin Samson: : ignoriraj lista od 12.1.2014. do 12.3.2014.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 12 sij 2014 21:01 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 15 ožu 2011 16:49
Postovi: 1617
Lokacija: severna Bačka
Podijelio: 48 zahvala
Zahvaljeno je: 31 zahvala
Mr.Samson napisao:
cirenac napisao:

Isus Krist, smrću i Uskrsnućem nas je OTKUPIO,
a, spašavamo se,.."sami", milošću Božjom, vjerom, djelima, riječima,
i.....SAKRAMENTIMA, evanđeoskim životom, il barem borbom da pokušavamo
živjeti, tako, svaki dan nova borba.
******************************
da ilustriramo malo, sa jednom šalom iz prošlog vijeka,
koja bi mogla biti i "prispodoba",
Znate, ono čovjek živio pored rijeke, radio kaže nadolazi voda
on se misli:Ja vjerujem u Boga, mene će Bog spasiti, i
nadošla rijeka, prolazi čamac, zovu ga da uđe,
"Ne, ja sam vjernik, mene će Bog spasiti!"
Voda stigla do krova, helikopter naišo i zovu, ajde..
"Ne, ja vjerujem u Boga i On će men spasiti !"
Epilog.
Utopio se. Stigao pred Boga, i reče mu Bog
"Šta ćeš ovdje? Poslao sam ti poruku na radiju,
ljude na čamcu, helikopter.....a, ti, ništa, ajde ti lepo malo niže!"
************************
Pa poruka bi bila, jeste Ti vjeruješ u Isusa, Boga,
ali On ti daje,
-Sakramente,( krštenje, ispovijed, sv. Pričest,(sv.Misu)..)
onda se samo po vjeri bez sakramenata....spasenje...????
e, da Mr. Samson, idi na
http://www.catholic.com//
i pitaj, pitaj, ali se ne boj odgovora.


Cirenac, molio bih te da prestaneš sa ad hominem komentarima , da se držiš teme umjesto što profiliraš mene osobno( što vjerujem da je i pravilima foruma zabranjeno)......
Ako pak smatraš zajedno s ostalima da je moja prisutnost na forumu opasna u smislu da pokušavam uzdrmati vaš način vjerovanja onda samo mogu reći da vam je vjera slaba.

Da krenemo izpočetka.
-Prvi dio nije bio namijenjen tebi, nego Franu i ostalima,
ne zavaravaj se u svoju značajnost.
-Drugo , komentari, nisu uvredljivi, više praktični, racionalni (moram se spustit na tvoj nivo
da bi lakše shvatio, al šta ćeš..)
-Treće tvoja prisutnost na forumu.........opasna , paaaa samo za tebe, ako
ne pronađeš odgovore na pitanja, u tebi su, moli se, da te Bog prosvijetli, i upotrijebi
duhovno, ljudima na korist, a Njemu na slavu, dao sam ti
-http://www.catholic.com//
pa pitaj, ak ne vjeruješ TT-u,
inače mislim da si dobrodošao, nemam ništa protiv toga i da ostaneš,
dapače, (zamisli vrt sa samo jednom vrstom cvijeća, ili sa puno cvijeća ali bez
harmonije , slaganja u visini, boji , neko, ljepše miriše, neko manje...itd, jel i ovo
ad hominem, ak jeste, oprosti)
-Zamolio bih te da mi argumentiraš čime i kako kršim, i koje pravilo foruma,
i to važi i za tebe, pa svi smo jednaki.
-Bilo bi lijepo , i odgojno pravilno da na pitanja koja dobijaš, a i
postavljaš daš odgovor, kako ti vidiš, ako kritiziraš, daj i rješenje.
-Možda je naša vjera slaba(e, derane tu si već počeo da gubiš živce, ne valja ti to)
ali je još uvijek JAČA OD TVOJIH SUMNJI.
P.S.
Slabo divanim Mađarski, ajd prevedi mi na naš lijepi hrvatski, ad hominem.
Hvala.
+Mir i dobro+


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 12 sij 2014 21:28 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 28 lis 2013 12:42
Postovi: 290
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Mr.Samson napisao:
Otvorio sam novu temu o spasenju ili nanovorodjenju da nebi zachatavali temu o Sirahu i da bih izložio svoj pogled na pitanje o spasenju što mi očito zamjeraš iz samo tebi poznatih razloga.Svojim uvodnim postom nisam prozvao KC niti ikoga pojedinačno da bih zaslužio odgovore koje sam od nekih dobio.Ja sam svojim uvodom odgovorio na neka tvoja pitanja a ako pak imaš konkretna pitanja na koja smatraš da nisam odgovorio imaš priliku postaviti ih na ovoj.Da te podsjetim, tema se odnosi na spasenje ili nanovorodjenje a moja malenkost nije tema.Molio bih da se ne ide ad hominem komentarima već da se držite teme.


Da te podsjetim:
Mr.Samson napisao:
Draga moja ovčice, zbog tvojih pitanja otvoriti ću novu temu u kojoj ćemo nastojati nadam se u dobroj vjeri, iskreno i u ljubavi razgovarati o stvarima koje nas razdvajaju.


Dakle, kada si rekao da ćemo u ljubavi razgovarati, nisi napisao da će to biti isključivo o spasenju, nego o stvarima koje nas razdvajaju.. Nemoj se osjećati prozvanim kad se obraćamo tebi, time mislimo na tvoje razmišljanje koje je proizašlo iz tvoje zajednice. :)
U svakom slučaju si mi dužan na odgovore, koje ću ti napisati redom kako sam ih postavljala. Ako ti nisu jasna pitanja ovako, pogledaj po onoj temi u kojem su kontekstu.

1. Misliš da bi Bog dopustio da KC bude živa nakon 2000 godina, a da je djelo Zloga? Ne bi li time Isus prekršio svoje obećanje? Ili se nakon 2000 godina naljutio što Ocem zovemo Papu, ili oca (tatu), učiteljima u školama učiteljima..?

2. Ako je Krist ustanovio jednu Crkvu, svoju Zaručnicu, i predao joj svoj nauk, koliko je moguće da je želio razdjeljenje u naučavanju? Prvenstveno različitost KC od drugih, a zatim raličiti nauci izvan KC koji također ne sliče jedan drugom iako se svi pozivaju na Isusa Krista?

3. Kome si ti poslušan? Možeš reći Kristu, Bogu. A to će reći i onaj koji je iz druge denominacije. A totalno različite nauke.
Znaš tko od početka nije bio ponizan i poslušan?

4. Tko vas sluša, mene sluša; tko vas prezire, mene prezire. A tko mene prezire, prezire onoga koji mene posla. (Lk 10, 16). Kako ovo objašnjavaš? Koga ti slušaš?

5. Što činiš u kušnjama, sumnjama, duhovnoj suhoći, napastima? Pri tom ne mislim da životne poteškoće, nego na borbu koja se događa u srcu, borbu za vjeru i Isusa kada ti Sotona podmeće laži i prikazuje kao istinu? Što radiš kada te Sotona želi obmanuti i iskrivljuje Kristovu Istinu?

Da te podsjetim, ne moraš se osjećati ti prozvanim, nego me zanima stav tvoje zajednice.
:evil:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 12 sij 2014 21:31 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 30 pro 2013 19:05
Postovi: 79
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
cirenac napisao:
Mr.Samson napisao:
cirenac napisao:

Isus Krist, smrću i Uskrsnućem nas je OTKUPIO,
a, spašavamo se,.."sami", milošću Božjom, vjerom, djelima, riječima,
i.....SAKRAMENTIMA, evanđeoskim životom, il barem borbom da pokušavamo
živjeti, tako, svaki dan nova borba.
******************************
da ilustriramo malo, sa jednom šalom iz prošlog vijeka,
koja bi mogla biti i "prispodoba",
Znate, ono čovjek živio pored rijeke, radio kaže nadolazi voda
on se misli:Ja vjerujem u Boga, mene će Bog spasiti, i
nadošla rijeka, prolazi čamac, zovu ga da uđe,
"Ne, ja sam vjernik, mene će Bog spasiti!"
Voda stigla do krova, helikopter naišo i zovu, ajde..
"Ne, ja vjerujem u Boga i On će men spasiti !"
Epilog.
Utopio se. Stigao pred Boga, i reče mu Bog
"Šta ćeš ovdje? Poslao sam ti poruku na radiju,
ljude na čamcu, helikopter.....a, ti, ništa, ajde ti lepo malo niže!"
************************
Pa poruka bi bila, jeste Ti vjeruješ u Isusa, Boga,
ali On ti daje,
-Sakramente,( krštenje, ispovijed, sv. Pričest,(sv.Misu)..)
onda se samo po vjeri bez sakramenata....spasenje...????
e, da Mr. Samson, idi na
http://www.catholic.com//
i pitaj, pitaj, ali se ne boj odgovora.


Cirenac, molio bih te da prestaneš sa ad hominem komentarima , da se držiš teme umjesto što profiliraš mene osobno( što vjerujem da je i pravilima foruma zabranjeno)......
Ako pak smatraš zajedno s ostalima da je moja prisutnost na forumu opasna u smislu da pokušavam uzdrmati vaš način vjerovanja onda samo mogu reći da vam je vjera slaba.

Da krenemo izpočetka.
-Prvi dio nije bio namijenjen tebi, nego Franu i ostalima,
ne zavaravaj se u svoju značajnost.
-Drugo , komentari, nisu uvredljivi, više praktični, racionalni (moram se spustit na tvoj nivo
da bi lakše shvatio, al šta ćeš..)
-Treće tvoja prisutnost na forumu.........opasna , paaaa samo za tebe, ako
ne pronađeš odgovore na pitanja, u tebi su, moli se, da te Bog prosvijetli, i upotrijebi
duhovno, ljudima na korist, a Njemu na slavu, dao sam ti
-http://www.catholic.com//
pa pitaj, ak ne vjeruješ TT-u,
inače mislim da si dobrodošao, nemam ništa protiv toga i da ostaneš,
dapače, (zamisli vrt sa samo jednom vrstom cvijeća, ili sa puno cvijeća ali bez
harmonije , slaganja u visini, boji , neko, ljepše miriše, neko manje...itd, jel i ovo
ad hominem, ak jeste, oprosti)
-Zamolio bih te da mi argumentiraš čime i kako kršim, i koje pravilo foruma,
i to važi i za tebe, pa svi smo jednaki.
-Bilo bi lijepo , i odgojno pravilno da na pitanja koja dobijaš, a i
postavljaš daš odgovor, kako ti vidiš, ako kritiziraš, daj i rješenje.
-Možda je naša vjera slaba(e, derane tu si već počeo da gubiš živce, ne valja ti to)
ali je još uvijek JAČA OD TVOJIH SUMNJI.
P.S.
Slabo divanim Mađarski, ajd prevedi mi na naš lijepi hrvatski, ad hominem.
Hvala.
+Mir i dobro+

Argumentum ad hominem ili skraćeno Ad hominem jest latinski a ne madjarski....a na našem lipom hrvatskom znači da se baviš osobom koja ti je sugovornik umjesto da se baviš temom posta.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 12 sij 2014 22:36 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 30 pro 2013 19:05
Postovi: 79
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Božja ovčica napisao:
Mr.Samson napisao:
Otvorio sam novu temu o spasenju ili nanovorodjenju da nebi zachatavali temu o Sirahu i da bih izložio svoj pogled na pitanje o spasenju što mi očito zamjeraš iz samo tebi poznatih razloga.Svojim uvodnim postom nisam prozvao KC niti ikoga pojedinačno da bih zaslužio odgovore koje sam od nekih dobio.Ja sam svojim uvodom odgovorio na neka tvoja pitanja a ako pak imaš konkretna pitanja na koja smatraš da nisam odgovorio imaš priliku postaviti ih na ovoj.Da te podsjetim, tema se odnosi na spasenje ili nanovorodjenje a moja malenkost nije tema.Molio bih da se ne ide ad hominem komentarima već da se držite teme.


Da te podsjetim:
Mr.Samson napisao:
Draga moja ovčice, zbog tvojih pitanja otvoriti ću novu temu u kojoj ćemo nastojati nadam se u dobroj vjeri, iskreno i u ljubavi razgovarati o stvarima koje nas razdvajaju.


Dakle, kada si rekao da ćemo u ljubavi razgovarati, nisi napisao da će to biti isključivo o spasenju, nego o stvarima koje nas razdvajaju.. Nemoj se osjećati prozvanim kad se obraćamo tebi, time mislimo na tvoje razmišljanje koje je proizašlo iz tvoje zajednice. :)
U svakom slučaju si mi dužan na odgovore, koje ću ti napisati redom kako sam ih postavljala. Ako ti nisu jasna pitanja ovako, pogledaj po onoj temi u kojem su kontekstu.

1. Misliš da bi Bog dopustio da KC bude živa nakon 2000 godina, a da je djelo Zloga? Ne bi li time Isus prekršio svoje obećanje? Ili se nakon 2000 godina naljutio što Ocem zovemo Papu, ili oca (tatu), učiteljima u školama učiteljima..?

2
Ako je Krist ustanovio jednu Crkvu, svoju Zaručnicu, i predao joj svoj nauk, koliko je moguće da je želio razdjeljenje u naučavanju? Prvenstveno različitost KC od drugih, a zatim raličiti nauci izvan KC koji također ne sliče jedan drugom iako se svi pozivaju na Isusa Krista?

3. Kome si ti poslušan? Možeš reći Kristu, Bogu. A to će reći i onaj koji je iz druge denominacije. A totalno različite nauke.
Znaš tko od početka nije bio ponizan i poslušan?

4. Tko vas sluša, mene sluša; tko vas prezire, mene prezire. A tko mene prezire, prezire onoga koji mene posla. (Lk 10, 16). Kako ovo objašnjavaš? Koga ti slušaš?

5. Što činiš u kušnjama, sumnjama, duhovnoj suhoći, napastima? Pri tom ne mislim da životne poteškoće, nego na borbu koja se događa u srcu, borbu za vjeru i Isusa kada ti Sotona podmeće laži i prikazuje kao istinu? Što radiš kada te Sotona želi obmanuti i iskrivljuje Kristovu Istinu?

Da te podsjetim, ne moraš se osjećati ti prozvanim, nego me zanima stav tvoje zajednice.
:evil:


Kao prvo govorim u svoje ime, ne u ime svoje zajednice.O svemu što si me pitala imam svoje vlastito mišljenje što je za vas katolike ravno herezi jer ste naučeni biti poslušni autoritetu pape i Učiteljstva a ne Bibliji.Snaga autoriteta je za vas veća od snage argumenata.
Pitanje:
1. Misliš da bi Bog dopustio da KC bude živa nakon 2000 godina, a da je djelo Zloga? Ne bi li time Isus prekršio svoje obećanje? Ili se nakon 2000 godina naljutio što Ocem zovemo Papu, ili oca (tatu), učiteljima u školama učiteljima..?
Odgovor:
Postoji 6 velikih religija na svijetu od kojih su kršćanstvo i islam, najmladje religije.Judaizam,budizam,hinduizam i sikizam nastale su prije kršćanstva i postoje još i danas.Kako to da je Bog dopustio poganskim religijama koje ga ne priznaju svojim Bogom da budu i danas tu?
Isto kao što je dopustio RKC,pravoslavnu i protestantsku crkvu sa svim njihovim pogrešnim dogmama i učenjima.U Otkrivenju, Isus šalje pismo sedmorim crkvama i na kraju će sve kne biti pred sudištem Kristovim, da svaka primi nagradu ili kaznu.
Što se pak tiće naziva papa, sasvim je jasno da je Isus upozorio da se nikoga ne nazivamo ocem u duhovnom smislu jer imamo SAMO jednog duhovnog oca...a on je na nebesima a ne u Vatikanu.
Pitanje br. 2
Ako je Krist ustanovio jednu Crkvu, svoju Zaručnicu, i predao joj svoj nauk, koliko je moguće da je želio razdjeljenje u naučavanju? Prvenstveno različitost KC od drugih, a zatim raličiti nauci izvan KC koji također ne sliče jedan drugom iako se svi pozivaju na Isusa Krista?
Odgovor:
Postoje dvije crkve.Jedna je ona nebeska, po naravi i obećanjima koja nam je predana po apostolima a druga je ova koju imamo danas, rascjepkana u tisuće suprotstavljenih denominacija, razjedinjena i vodjena lažnim prorocima i lažnim naukama.KC ima monolitnost i vjeruje da je baš ona ta koja ima pravo nazivati se crkvom Kristovom na čelu sa papom, i s visine i arogantno gkeda na sve ostale kršćane smatrajući ih manje vrijednim, nazivajući ih hereticima kojima je spasenje nedostižno ili u najmanju ruku teško ostvarivo.
Primjerice, forumaš fran 26 se zapjenio jer sam naveo Ivana 1,12-13 i objasnio pojam Božje djece bez da sam njega osobno ili Kc uopće spomenuo.I stavio me na ignore listu.Vjerujem da je živio u doba Torqemade, velikig inkvizitora da bi bio spreman sa šibicama u rukama potpaliti lomaču.
Pitanje br.3
Kome si ti poslušan? Možeš reći Kristu, Bogu. A to će reći i onaj koji je iz druge denominacije. A totalno različite nauke.
Znaš tko od početka nije bio ponizan i poslušan?
Odgovor:
Isus je rekao da zna da ga ljubimo po tome što izvršavamo njegove zapovjedi.Dakle, moj odgovor jest da sam poslušan ( ali iskreno, ne uvijek) Isusu , da nastojim svakodnevno u molitvi imati zjedništvo sa Duhom Svetim.....koliko sam u tome vjeran i poslušan zna Bog.....a znam i ja.Aludiraš na Sotonu?
Pitanje br.4
Tko vas sluša, mene sluša; tko vas prezire, mene prezire. A tko mene prezire, prezire onoga koji mene posla. (Lk 10, 16). Kako ovo objašnjavaš? Koga ti slušaš?
Odgovor:
Postavila si u suštini isto pitanje pod br.3 na koje sam odgovorio.
Pitanje br.5
Što činiš u kušnjama, sumnjama, duhovnoj suhoći, napastima? Pri tom ne mislim da životne poteškoće, nego na borbu koja se događa u srcu, borbu za vjeru i Isusa kada ti Sotona podmeće laži i prikazuje kao istinu? Što radiš kada te Sotona želi obmanuti i iskrivljuje Kristovu Istinu?
Osgovor:
Da bih mogao razlučiti što je istina a što laž moram prvo upoznati istinu.A istina je napisana u Bibliji.
Svakodnevo, već 17 godina dnevno čitam Bibliju, medituram nad Božjom i molim Duha Svetoga da mi da razumijevanje i otkrivenje onoga što ćitam.
Kada se vjernike uči da bez provjeravanja prhvate sve što im se servira s oltara, onda je moguća manipulacija u dnevno političke svrhe i kojekakve druge svrhe.sam apostol Pavao je ohrabruvao svoje jčenike da provjeravaju u Pismu sve što im govori jer je shvaćao da je Pismo etalon, da je to Božja Riječ.
Pisao bih o još mnogo toga ali nemam više vremena jer imam obaveza koje ne mogu čekati.
Obzirom da se više ne osjećam dobrodošlim na ovom forumu, ovo je vjerojatno moj zadnji post.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 12 sij 2014 23:16 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 15 ožu 2011 16:49
Postovi: 1617
Lokacija: severna Bačka
Podijelio: 48 zahvala
Zahvaljeno je: 31 zahvala
-http://www.catholic.com//
nije skupo, kad zoveš iz Amerike,


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 12 sij 2014 23:32 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 28 lis 2013 12:42
Postovi: 290
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Mr.Samson napisao:
Kao prvo govorim u svoje ime, ne u ime svoje zajednice.O svemu što si me pitala imam svoje vlastito mišljenje što je za vas katolike ravno herezi jer ste naučeni biti poslušni autoritetu pape i Učiteljstva a ne Bibliji.Snaga autoriteta je za vas veća od snage argumenata.

Isus je ustanovio Crkvu, zajedništvo, a ne da svaki bude individua za sebe. Papa je autoritet, ali isti papa je poslušan Kristu i Božjoj riječi.. Ako shvaćaš što želim reći.. Poslušnošću papi i Crkvi ostajemo na pravom putu.
Mr.Samson napisao:
Pitanje:
1. Misliš da bi Bog dopustio da KC bude živa nakon 2000 godina, a da je djelo Zloga? Ne bi li time Isus prekršio svoje obećanje? Ili se nakon 2000 godina naljutio što Ocem zovemo Papu, ili oca (tatu), učiteljima u školama učiteljima..?
Odgovor:
Postoji 6 velikih religija na svijetu od kojih su kršćanstvo i islam, najmladje religije.Judaizam,budizam,hinduizam i sikizam nastale su prije kršćanstva i postoje još i danas.Kako to da je Bog dopustio poganskim religijama koje ga ne priznaju svojim Bogom da budu i danas tu?
Isto kao što je dopustio RKC,pravoslavnu i protestantsku crkvu sa svim njihovim pogrešnim dogmama i učenjima.U Otkrivenju, Isus šalje pismo sedmorim crkvama i na kraju će sve kne biti pred sudištem Kristovim, da svaka primi nagradu ili kaznu.
Što se pak tiće naziva papa, sasvim je jasno da je Isus upozorio da se nikoga ne nazivamo ocem u duhovnom smislu jer imamo SAMO jednog duhovnog oca...a on je na nebesima a ne u Vatikanu.

Analogno tvom protupitanju, ili ste vi pogani ili KC.. Ja sam pitala za KC, ti mi odgovaraš usporedbom na judaizam, budizam, hinduizam i sikizam. Na što aludiraš time?
Haha, pa ne misle Katolici da imaju dva oca, nebeskog i papu.. Kužiš, imamo jednog Oca..
Mr.Samson napisao:
Pitanje br. 2
Ako je Krist ustanovio jednu Crkvu, svoju Zaručnicu, i predao joj svoj nauk, koliko je moguće da je želio razdjeljenje u naučavanju? Prvenstveno različitost KC od drugih, a zatim raličiti nauci izvan KC koji također ne sliče jedan drugom iako se svi pozivaju na Isusa Krista?
Odgovor:
Postoje dvije crkve.Jedna je ona nebeska, po naravi i obećanjima koja nam je predana po apostolima a druga je ova koju imamo danas, rascjepkana u tisuće suprotstavljenih denominacija, razjedinjena i vodjena lažnim prorocima i lažnim naukama.KC ima monolitnost i vjeruje da je baš ona ta koja ima pravo nazivati se crkvom Kristovom na čelu sa papom, i s visine i arogantno gkeda na sve ostale kršćane smatrajući ih manje vrijednim, nazivajući ih hereticima kojima je spasenje nedostižno ili u najmanju ruku teško ostvarivo.
Primjerice, forumaš fran 26 se zapjenio jer sam naveo Ivana 1,12-13 i objasnio pojam Božje djece bez da sam njega osobno ili Kc uopće spomenuo.I stavio me na ignore listu.Vjerujem da je živio u doba Torqemade, velikig inkvizitora da bi bio spreman sa šibicama u rukama potpaliti lomaču.

Hereticima da, izgubljenima da, manje vrijednima ne.. Volimo sve i za sve molimo.. :) Žao mi je što imaš osjećaj da te KC gleda s visoka i arogantno. Ipak, to nije u nauku KC.
Krist nije razdijeljen, pa nemaš opravdan razlog za otpad od KC.
Što se tiče Frana, tko sad proziva? Ili je Fran postao tema? Molim lijepo, ti ne voliš da te se proziva, a prozivaš druge i još s takvim predrasudama i osuđivanjem. Znaš onu.. Kako sudite, tako će vama biti suđeno..
Mr.Samson napisao:
Pitanje br.3
Kome si ti poslušan? Možeš reći Kristu, Bogu. A to će reći i onaj koji je iz druge denominacije. A totalno različite nauke.
Znaš tko od početka nije bio ponizan i poslušan?
Odgovor:
Isus je rekao da zna da ga ljubimo po tome što izvršavamo njegove zapovjedi.Dakle, moj odgovor jest da sam poslušan ( ali iskreno, ne uvijek) Isusu , da nastojim svakodnevno u molitvi imati zjedništvo sa Duhom Svetim.....koliko sam u tome vjeran i poslušan zna Bog.....a znam i ja.Aludiraš na Sotonu?

Znači svi smo poslušni Kristu, al imamo milijun mišljenja i stavova. Zanimljivo. Opet kažem, Krist nije razdjeljen. Istina je jedna. Sveto pismo, na kojem se temelji KC i nauk KC.
Mr.Samson napisao:
Pitanje br.4
Tko vas sluša, mene sluša; tko vas prezire, mene prezire. A tko mene prezire, prezire onoga koji mene posla. (Lk 10, 16). Kako ovo objašnjavaš? Koga ti slušaš?
Odgovor:
Postavila si u suštini isto pitanje pod br.3 na koje sam odgovorio.

Ne, pitanje je u drugom kontekstu. Tko vas sluša, mene sluša; tko vas prezire, mene prezire. Tko je za tebe ovo vas? Za mene je to Crkva, Predaja, Papa (koji je poslušan Kristu, podrazumijeva se. A pošto smo mi ljudi slabi i neznalice, često skrenemo s puta, tu je Crkva da nas vrati). Za tebe?
Mr.Samson napisao:
Pitanje br.5
Što činiš u kušnjama, sumnjama, duhovnoj suhoći, napastima? Pri tom ne mislim da životne poteškoće, nego na borbu koja se događa u srcu, borbu za vjeru i Isusa kada ti Sotona podmeće laži i prikazuje kao istinu? Što radiš kada te Sotona želi obmanuti i iskrivljuje Kristovu Istinu?
Osgovor:
Da bih mogao razlučiti što je istina a što laž moram prvo upoznati istinu.A istina je napisana u Bibliji.
Svakodnevo, već 17 godina dnevno čitam Bibliju, medituram nad Božjom i molim Duha Svetoga da mi da razumijevanje i otkrivenje onoga što ćitam.

Nisi mi odgovorio na pitanje. Moraš se složiti. Što činiš u takvim trenucima?
Mr.Samson napisao:
Kada se vjernike uči da bez provjeravanja prhvate sve što im se servira s oltara, onda je moguća manipulacija u dnevno političke svrhe i kojekakve druge svrhe.sam apostol Pavao je ohrabruvao svoje jčenike da provjeravaju u Pismu sve što im govori jer je shvaćao da je Pismo etalon, da je to Božja Riječ.
Pisao bih o još mnogo toga ali nemam više vremena jer imam obaveza koje ne mogu čekati.
Obzirom da se više ne osjećam dobrodošlim na ovom forumu, ovo je vjerojatno moj zadnji post.

To nije u redu. Otići podvijena repa. Ostani i fino pričajmo. Došao si s razlogom tu, da nas upoznaš. Sumnjam da si stigao u tako kratkom vremenu. Na provokacije ne odgovaraj. I ljubi nas, premda smo izmanipulirani, zagriženi, pogani. Kao što i mi tebe ljubimo. :grlim te:

E da.. Nije te Fran stavio na ignoriraj listu zbog citata iz Biblije. Pročitaj bolje. Prozvao si nas da imamo slabu vjeru.. ;)


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 132 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 14  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 8 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr