www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 20 tra 2024 04:24

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 132 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 14  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 03 vel 2014 19:55 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 09 tra 2009 20:57
Postovi: 2401
Podijelio: 5 zahvala
Zahvaljeno je: 68 zahvala
Samsone, Božja ovćica je za tebe Dalila sa najnovijom mašinicom "Braun"!!
Trenutno si na nulerici, i bolje šuti, sam sebe ćeš obratiti na katoličanstvo ako ovako nastaviš!!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 03 vel 2014 20:12 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 28 kol 2009 11:42
Postovi: 1552
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 12 zahvala
Zahvaljeno je: 62 zahvala
Mr.Samson napisao:
Imam dosta razloga za takvu tvrdnju.Navešću samo neke.
Ti si u prvom redu katolik a tek onda o sebi evenrualno razmišljaš kao o kršćanki.Ako provjeriš potpise na avatarima, vidječeš da se jedino ja izjašnjavam kršćaninom a svi ostali katolicima.
Kada katolika pitaš za vjeru svi će reći da su katolici a ne kršćani.Kada pitaš protestante oni će svu reći da su kršćani a ne protestanti.
Katolici su privrženi katekizmu KC a kršćani Bibliji.U razgovorima o vjeri, katolici navode dogme s raznih crkvenih koncila, i sabora a često navode misli svojih svetaca ili kao temelj navode pučke pobožnosti i slične bajke.Ti osobno si frustrurana kada ja navodim citate iz Pisma.
Hvala, ali nebih probao živjeti na taj način.Probao sam i nebih više.Bio sam u neokatekumenskoj zajednici na mjestu odgovorne osobe, odlazio na mjesečne konvivencije, i upoznao mnogo dobrih katolika većinom mladih vjernika, gladnih Boga i to mi je jedino dobro iskustvo koje pamtim.U selu mojih roditelja svećenik je djevojci koja je imala svega 17 godina napravio dijete, uništio joj je život stari pokvarenjak, i bio premješten u drugu župu gdje je nastavio sviju prljavu rabotu.A takvih primjera ima koliko hočeš.Dugo godina nisam mogao smisliti ni crkvu ni Boga jer sam sve gledao kroz taj slučaj.
Moji roditelji i sva moja rodbina su rodjenjem katolici ali niti,idu u crkvu niti u krajnjem slučaju vjeruju u Boga.Krstili su me kao malo dijete jer to je tradicija, i važno je bilo što će susjedi reći ako to ne urade, a što sam ja imao od tig krštenja?Ništa.Niti sam vjerovao u Boga, niti sam išao u crkvu niti me išta vezano uz duhovnost zanimalo.Psovanje Boga ,krvi Isusove i. Marije bilo je na dnevnom repertoaru muškaraca iz sela koji su uredno odlazili nedjeljom na misu.Moji roditelji nikada nisu bili u crkvi.Nikada.
Drugom prilikom, na temi svjedočanstva opisat ću svije obraćenje i progonstvo koje sam prošao nakon toga jer sam živio u katoličkoj sredini.



Kažeš da je moja komunikacija krajnje bezobrazna. Navedi primjere da se ja bilo kome kbraćam na bezibrazan,uvredljiv način ili jednostavno priznaj da ti idem na živce.Evo kako si komentirala naggarovo vrijedjanje mene, što sasvim jasno pokazuje da bezobrazluk koji dolazi od "duhovne vertikale" ovog foruma nije bezobrazluk, što pokazuje kakvi stndardi duhovnosti vladaju ovdje.
Naggar o meni.
...prazan si kao ..ambis..
....bljutav ko sirovi krumpir..
...mlak ko ustajalo pivo...
..i tvojih konstrukcija i izvedenica ..ne bi se posramio niti Goebbels..

..u svojoj teološkoj tuposti..govoriš o nanovorođenju a niti ne znaš što je i gdje i kad počinje..
..pa čak i kažeš da svi ljudi nisu Božja djeca-
..pa onda da su nam roditelji dali tjelesni život..kao da Bog nije kreator i tjelesnosti
..pa citat sa svinjom najviše me podsjeća na tebe i nepromjenjivost tvog duha i karaktera
..iako 17 godina čitaš svete retke..a za tebe je to izgleda samo ...kuruza...


Božja ovčica:
naggar :b112:

naggar : Mr.Samson - 1:0

I naravno, ne zaboravi da je strpljivost i ljubav prema sugovorniku neophodan element u svakom razgovoru, i s onima s kojima se slažemo i s onima za koje mislimo da griješe.
Don Damir Stojić

Galačanima 5,22-23
22 Plod je pak Duha: ljubav, radost, mir, velikodušnost, uslužnost, dobrota, vjernost,
23 blagost, uzdržljivost. Protiv tih nema zakona
.

Dakle, ne tvrdim da su svi katolici poput tebe , naggara i ostalih, ali načinom na koji tretjrate one koji ne vjeruju na isti način kao vi činite medvjedju uslugu katoličanstvu.
Odgovoriti ću ti naknadno na ostatak tvojeg posta.


Prvo sve ono šta si pisao gore o katolicima u selu di si živio i svećeniku koji je napravio dijete nekoj curi ne govori ništa o tome jel nauk Crkve istinit ili je istinito načelo sola scriptura, sola gratia, sola fide. Loših primjera ima sigurno i kod protestanata. Ali i da nađem dobrog pobožnog protestanta to ne znači da je temelj protestantizma valjan i istinit.

Drugo, napisao si da katolici za sebe ne govore da su kršćani prvo, dok protestanti govore prvo da su kršćani a onda protestanti. Ok, ako protestanti vole govoriti da su kršćani prvo, može se njih pitati gdje su bili kršćani prije 16.st i Reformacije??? Protestanata nije bilo, bilo je samo katolika i pravoslavaca koji su valjda u zabludi. Hoću reć di je bio pravi nauk do 16.st, ako su Luther, Calvin i Zwingli u pravu???
To su prava pitanja, a ne jel neki svećenik ovakav i jel ekipa koja ide u crkvu ovakva il onakva.

Treće, kakva duhovna vertikala ovog foruma, ko lik s nickom naggar, nemoj me nasmijavat. :roll: :roll:
Ne traži duhovne vertikale po forumima, rađe uzmi životopis kojeg sveca il blaženika. :wink:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 03 vel 2014 20:19 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 09 tra 2009 20:57
Postovi: 2401
Podijelio: 5 zahvala
Zahvaljeno je: 68 zahvala
Citat:
Imam dosta razloga za takvu tvrdnju.Navešću samo neke.
Ti si u prvom redu katolik a tek onda o sebi evenrualno razmišljaš kao o kršćanki.Ako provjeriš potpise na avatarima, vidječeš da se jedino ja izjašnjavam kršćaninom a svi ostali katolicima.
Kada katolika pitaš za vjeru svi će reći da su katolici a ne kršćani.Kada pitaš protestante oni će svu reći da su kršćani a ne protestanti.

Naravno jer mi smo jedina ispravna Crkva od samog početka!! I nije nas niti sramota niti strah reći tko smo i šta smo, to što vi želite da smo mi sa vama u istom košu to je vaša tiha patnja, jer znate da niste sigurni u svoj odabir!!

Citat:
Katolici su privrženi katekizmu KC a kršćani Bibliji.

Glupost!!! Što se čita na Misi?? Kad se je na Misi čitao katekizam, osim sada u godini vjere i to prije Mise, i sada mi navedi teroju tvoje logike, osim napadanje lažima jer i sam znaš da to nije tako!!

Citat:
U razgovorima o vjeri, katolici navode dogme s raznih crkvenih koncila, i sabora a često navode misli svojih svetaca ili kao temelj navode pučke pobožnosti i slične bajke.Ti osobno si frustrurana kada ja navodim citate iz Pisma

Mi imamo svoje korjen, vi ih nemate, nego samo vlastite umotvorine, koje svatko tumači na svoj način!
Ti navodiš citate iz Pisma, ali to je sve jedno silovanje, jer si ogorčen!!

Citat:
Hvala, ali nebih probao živjeti na taj način.Probao sam i nebih više.Bio sam u neokatekumenskoj zajednici na mjestu odgovorne osobe, odlazio na mjesečne konvivencije, i upoznao mnogo dobrih katolika većinom mladih vjernika, gladnih Boga i to mi je jedino dobro iskustvo koje pamtim.U selu mojih roditelja svećenik je djevojci koja je imala svega 17 godina napravio dijete, uništio joj je život stari pokvarenjak, i bio premješten u drugu župu gdje je nastavio sviju prljavu rabotu.A takvih primjera ima koliko hočeš.Dugo godina nisam mogao smisliti ni crkvu ni Boga jer sam sve gledao kroz taj slučaj.
Moji roditelji i sva moja rodbina su rodjenjem katolici ali niti,idu u crkvu niti u krajnjem slučaju vjeruju u Boga.Krstili su me kao malo dijete jer to je tradicija, i važno je bilo što će susjedi reći ako to ne urade, a što sam ja imao od tig krštenja?Ništa.Niti sam vjerovao u Boga, niti sam išao u crkvu niti me išta vezano uz duhovnost zanimalo.Psovanje Boga ,krvi Isusove i. Marije bilo je na dnevnom repertoaru muškaraca iz sela koji su uredno odlazili nedjeljom na misu.Moji roditelji nikada nisu bili u crkvi.Nikada.

Neokatekumeni, hm, ne simpatiziram ih baš!!
Dakle ti si otišao iz ogorčenosti u protestante ili što već jesi ni sam ne znaš!! Nisi otišao zato što si povjerovao, več te je vodila ljutnja, razočaranost i slično!! Ako ti roditelji nisu primjer šta nisi uzeo za primjer sv. Franju i slične, ali ne, lakše je prodavati maglu iz naslonjača i umotvorine, a to radiš jer si nesiguran, dobro znaš da nisi ovdje došao nikog obratiti ili uvjeriti u istinitost svoga tumačenja, nego si doša uvjeriti SEBE!! A to ti je najveća zamka u kojoj se koprcaš!!


Citat:
Kažeš da je moja komunikacija krajnje bezobrazna. Navedi primjere da se ja bilo kome kbraćam na bezibrazan,uvredljiv način ili jednostavno priznaj da ti idem na živce.Evo kako si komentirala naggarovo vrijedjanje mene, što sasvim jasno pokazuje da bezobrazluk koji dolazi od "duhovne vertikale" ovog foruma nije bezobrazluk, što pokazuje kakvi stndardi duhovnosti vladaju ovdje.
Naggar o meni.
...prazan si kao ..ambis..
....bljutav ko sirovi krumpir..
...mlak ko ustajalo pivo...
..i tvojih konstrukcija i izvedenica ..ne bi se posramio niti Goebbels..

..u svojoj teološkoj tuposti..govoriš o nanovorođenju a niti ne znaš što je i gdje i kad počinje..
..pa čak i kažeš da svi ljudi nisu Božja djeca-
..pa onda da su nam roditelji dali tjelesni život..kao da Bog nije kreator i tjelesnosti
..pa citat sa svinjom najviše me podsjeća na tebe i nepromjenjivost tvog duha i karaktera
..iako 17 godina čitaš svete retke..a za tebe je to izgleda samo ...kuruza...

Ovo nije nikakvo vrijeđanje, ovoj tipična besplatna usluga analiziranja tebe kao osobe iz riječi koje si do sada prosipao ovdje, za to bi ti netko to dobrano naplatio, i zato budi zahvalan na besplatnoj opservaciji i psihoanalizi!!

Citat:
Dakle, ne tvrdim da su svi katolici poput tebe , naggara i ostalih, ali načinom na koji tretjrate one koji ne vjeruju na isti način kao vi činite medvjedju uslugu katoličanstvu.
Odgovoriti ću ti naknadno na ostatak tvojeg posta.

Činimo medvjeđu uslugu tebi jer te ne uzimamo za ozbiljno, jer se vidi iz svemira koliko si zabrazdio u vlastitu umotvorinu, iz koje se nemoš izvući!!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 03 vel 2014 22:15 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 27 tra 2006 13:33
Postovi: 5164
Podijelio: 92 zahvala
Zahvaljeno je: 122 zahvala
johnny 5 napisao:
Treće, kakva duhovna vertikala ovog foruma, ko lik s nickom naggar, nemoj me nasmijavat. :roll: :roll:
Ne traži duhovne vertikale po forumima, rađe uzmi životopis kojeg sveca il blaženika. :wink:


koja si ti eshole..čovjek traži čitav život duhovnu vertikalu..-
.i nađe lika s nickom naggar..
..i ti mu sad zabraniš pristup meni.,.,
,,doduše nisam vertikala ..već sam viš kao stožac :a1490:

..a ti johny..budi frajer kao lik s nickom naggar..
..pa obznani svoj identitet ..javno na forum t.t.. 8)

.johnny 5 ..al WHO..?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 03 vel 2014 22:54 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 28 lis 2013 12:42
Postovi: 290
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Mr.Samson napisao:
Dakle,za promjenu,odlučila si biti iskrena što je lijepo od tebe i veliki korak naprijed.Čestitam, to je za tebe osobno jako dobra odluka.Drugim riječjma do sada nisi bila iskrena već si uglavnom muljala, jer si me pitala odgovore koje kako sam kažeš već znaš.

Haha.. Stvarno imaš problema s logikom. Slika
Mr.Samson napisao:
Citat:
Božja ovčica:
Osuđuješ baptiste da su zaslijepljeni. Govoriš da je Sotona napravio dobar posao u raznim tumačenjima, a ostaješ pri tom da ti ispravno tumačiš.. Pa gdje ti je logika? Tko ti jamči da ispravno tumačiš upravo ti i da te Sotona nije zaveo? Tko?

Ti osudjuješ mene, što je po tebi ok.....ti naime smatraš da na to imaš pravo a to pravo si sama sebi dala.Ako pak smatraš da me Sotona zaveo i da pod njegovim utjecajem tumačim Pismo, zašto onda ne navedeš primjere u kojima to možeš argumenturati.Jednostavnije je osudjivati nego argumenturano raspravljati zar ne?

Ne osuđujem te, ukazujem ti na tvoju obmanu.. Ne vidim da si odgovorio na pitanje: Tko ti jamči da ispravno tumačiš upravo ti i da te Sotona nije zaveo? Tko?
Mr.Samson napisao:
jednostavno priznaj da ti idem na živce.

Ne ideš mi na živce. Žao mi te je.

Eh, da.. Inače, post ti nema veze s temom Božje djece, pa me zanima kako si na to mogao odgovoriti kad si mi jučer napisao ovo:
Mr.Samson napisao:
Neznam kako je na ovom forumu ali teme o kojima želiš raspravljati samnom su totalno offtopic.Prva je bila tema o Mariji a ova zadnja je o Predaji.Dakle na ovoj temi raspravljamo o nanovorodjenju.
Ako pak to nije u suprotnosti s pravilima foruma možemo i o tome ali kako su obje teme prilčno velike bilo bi možda bolje otvoriti novu temu.


Slika
Živio ti meni!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 04 vel 2014 00:00 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 28 lis 2013 12:42
Postovi: 290
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Gita napisao:
"Kingdoms and empires have passed away; peoples once renowned for their history and civilization have disappeared; time and again the nations, as though overwhelmed by the weight of years, have fallen asunder; while the Church, indefectible in her essence, united by ties indissoluble with her heavenly Spouse, is here today radiant with eternal youth, strong with the same primitive vigor with which she came from the Heart of Christ dead upon the Cross. Men powerful in the world have risen up against her. They have disappeared, and she remains. Philosophical systems without number, of every form and every kind, rose up against her, arrogantly vaunting themselves her masters, as though they had at last destroyed the doctrine of the Church, refuted the dogmas of her faith, proved the absurdity of her teachings. But those systems, one after another, have passed into books of history, forgotten, bankrupt; while from the Rock of Peter the light of truth shines forth as brilliantly as on the day when Jesus first kindled it on His appearance in the world, and fed it with His Divine words: "Heaven and earth shall pass, but my words shall not pass" (Matth. xxiv. 35)." (izvor)
Bog te blagoslovio Samsone.

SlikaSlikaSlikaSlikaSlika


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 04 vel 2014 01:33 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 27 tra 2006 13:33
Postovi: 5164
Podijelio: 92 zahvala
Zahvaljeno je: 122 zahvala
Samuel napisao:
Citat:
..pa citat sa svinjom najviše me podsjeća na tebe i nepromjenjivost tvog duha i karaktera
..iako 17 godina čitaš svete retke..a za tebe je to izgleda samo ...kuruza...

Ovo nije nikakvo vrijeđanje, ovoj tipična besplatna usluga analiziranja tebe kao osobe iz riječi koje si do sada prosipao ovdje, za to bi ti netko to dobrano naplatio, i zato budi zahvalan na besplatnoj opservaciji i psihoanalizi!!

Citat:
Dakle, ne tvrdim da su svi katolici poput tebe , naggara i ostalih, ali načinom na koji tretjrate one koji ne vjeruju na isti način kao vi činite medvjedju uslugu katoličanstvu.
Odgovoriti ću ti naknadno na ostatak tvojeg posta.

Činimo medvjeđu uslugu tebi jer te ne uzimamo za ozbiljno, jer se vidi iz svemira koliko si zabrazdio u vlastitu umotvorinu, iz koje se nemoš izvući!!


:a1490: :a1490: :a1490: :a1490: :a1490: :b112: :b112: :b112: :b112: :b112:

veliki i moćni mr.samson je u biti samo mali mr.mouse.. :D

..i opet ti ponavljam..mr.samson..."pogledaj plodove svoje evangelizacije, gdje god si došao na forume, donosiš nemir,,jer je nemir u tebi, a ti ga pripisuješ, svim onima koji se ne slažu s tvojim tumačenjima.. umjesto da si došao kao kristolik i prijatelj..koji će reći - Evo ja sam protestant , ajmo razgovarati o ljubavi prema bližnjima, i čak prema neprijateljima , jer onaj za kojeg bi ti trebao svjedočiti samo je jednu zapovIjed dao
"LJUBITE JEDNI DRUGE , KAO ŠTO SAM JA LJUBIO VAS " a tebi je tvoj ego i oholosti..zapovijedile..
--neke druge zapovijedi...a prva i osnovna u kojoj uživaš jest...DIVITE SE MENI I MOJOJ PAMETNOĆI...

..pa eto ..ima još vremena da se pokaješ ..i kreneš dalje..slobodan..

..i prijatelj ljudima.. onda iz plodova tvog rada ..neće ostajati NEMIR..


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostOvaj post je obrisan od Mata na 04 vel 2014 10:02.
Razlog: prepucavanje
PostPostano: 04 vel 2014 09:17 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 30 pro 2013 19:05
Postovi: 79
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Gita napisao:
Mr.Samson napisao:
Ti si zavedena,zasljepljena, ne želiš saznati Istinu jer tapkaš po svojim mislima.

Mistr Samsone, i prije tebe je bilo samsona koji su tvrdili da govore Istinu. Ko padobranci slijetaše na Katoličku Crkvu. Slijetaše i udaraše u Nju, drmali je ne bi li dokazali da upravo oni govore istinu, da upravo oni pravilno navještaju evanđelje. I prije tebe, Samsone je bilo samsona i sa višom razinom kompetencije, koji su lupali na vrata Katoličke Crkve ne bi li joj poljuljali nauk, ili ga tobože promjenili prema uvjerenjima dotičnog/ih. No zapamti ovo, zapamti ove prekrasne riječi sv. Pia X., zapamti ih, onako, da ti ostanu negdje u glavi. I svaki put kad ćeš krenut pljuvat po Katoličkoj Crkvi i nauku samo se sjeti ovoga:

"Kingdoms and empires have passed away; peoples once renowned for their history and civilization have disappeared; time and again the nations, as though overwhelmed by the weight of years, have fallen asunder; while the Church, indefectible in her essence, united by ties indissoluble with her heavenly Spouse, is here today radiant with eternal youth, strong with the same primitive vigor with which she came from the Heart of Christ dead upon the Cross. Men powerful in the world have risen up against her. They have disappeared, and she remains. Philosophical systems without number, of every form and every kind, rose up against her, arrogantly vaunting themselves her masters, as though they had at last destroyed the doctrine of the Church, refuted the dogmas of her faith, proved the absurdity of her teachings. But those systems, one after another, have passed into books of history, forgotten, bankrupt; while from the Rock of Peter the light of truth shines forth as brilliantly as on the day when Jesus first kindled it on His appearance in the world, and fed it with His Divine words: "Heaven and earth shall pass, but my words shall not pass" (Matth. xxiv. 35)." (izvor)

Bog te blagoslovio Samsone.


Pljuvanje ostavljam pljuvačima Gita. Ja ne pljujem po nikome, ni po tebi, ni po ostalim forumašuma, ni po katoličkoj crkvi.Nastojim koliko je do mene održati neku pristojnu razinu komunikacije, ne napadam nikoga osobno, jer nemam ništa osobno ni protiv koga. Mene se pak stalno napada, optužuje i imputiraju mi se izmišljene stvari.
Otvorio sam na ovom forumu teme o duhovnim darovima,nanovorodjenju i progonstvu izraelskog naroda.Dakle, prilično benigne i neutralne teme.Nisam otvarao teme koje su kamen spoticanja i koje stvaraju duboku provaliju izmedju katolika i protestanata.Pa i da sam otvorio te teme, ja nikada ne vrijedjam sugovornike, jer smatram da to niti je kršćanski niti doprinosi dobroj atmosferi.U svojim postovima uvijek navodim argumente iz Pisma za svoje tvrdnje što se lako može provjeriti.
Na temi o duhovnim darovima pitao sam zašto vaša teologija tvrdi u naučava da postoji 7 duhovnih darova i gdje ih mogu pronaći u Bibliji.Nitko mi nije dao konkretan odgovor jer očito nitko i nezna odgovor.Naveo sam primjer iz 1 Korinćanima gdje jasno stoji da ima 9 duhovnih darova i moje pitanje je bilo zašto KC ne uzime te darove kao duhovne darove već onih 7 koji su zapravo opis Mesije iz Izaije 11.Ti i ostali smatrate da je to pljuvanje po KC.
Nadalje otvorio sam temu o nanovorodjenju gdje smo se uhvatili sporedne teme o djeci Božjoj.Naveo sam prilično primjera iz kojih se vidi da vaša tvrdnja da su svi ljudi Božja djeca jednostavno nema biblijskog temelja.Time sam izazvao vaše gnjevne reakcije i naravno, opet ja pljujem po KC.
Treća tema je malo,posjećena ali komentar je bio da sam cionist, pa nebih o tome.

Meni je jasno da ste vi jako vezani uz svoju crkvu, meni je jasno da emocije prorade kada vam se kaže nešto s čime se ne slažete.Ja nisam vezan uz svoju crkvu na taj način kao vi uz svoju.Ja sam vezan u prvom redu uz Boga, pa onda uz crkvu.
I na kraju, smatram da sam pravi blagoslov za vas svih jer imate priliku naučiti nešto o čemu ste krivo naučeni, ne zato što ja tako tvrdim već zato što tako tvrdi Bog, autor Pisma u kojem sve lijepo piše.
Božji blagoslov tebi i svima ostalima.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 04 vel 2014 11:51 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 27 tra 2006 13:33
Postovi: 5164
Podijelio: 92 zahvala
Zahvaljeno je: 122 zahvala
Mr.Samson napisao:
Gita napisao:
Mr.Samson napisao:
Ti si zavedena,zasljepljena, ne želiš saznati Istinu jer tapkaš po svojim mislima.

Mistr Samsone, i prije tebe je bilo samsona koji su tvrdili da govore Istinu. Ko padobranci slijetaše na Katoličku Crkvu. Slijetaše i udaraše u Nju, drmali je ne bi li dokazali da upravo oni govore istinu, da upravo oni pravilno navještaju evanđelje. I prije tebe, Samsone je bilo samsona i sa višom razinom kompetencije, koji su lupali na vrata Katoličke Crkve ne bi li joj poljuljali nauk, ili ga tobože promjenili prema uvjerenjima dotičnog/ih. No zapamti ovo, zapamti ove prekrasne riječi sv. Pia X., zapamti ih, onako, da ti ostanu negdje u glavi. I svaki put kad ćeš krenut pljuvat po Katoličkoj Crkvi i nauku samo se sjeti ovoga:

"Kingdoms and empires have passed away; peoples once renowned for their history and civilization have disappeared; time and again the nations, as though overwhelmed by the weight of years, have fallen asunder; while the Church, indefectible in her essence, united by ties indissoluble with her heavenly Spouse, is here today radiant with eternal youth, strong with the same primitive vigor with which she came from the Heart of Christ dead upon the Cross. Men powerful in the world have risen up against her. They have disappeared, and she remains. Philosophical systems without number, of every form and every kind, rose up against her, arrogantly vaunting themselves her masters, as though they had at last destroyed the doctrine of the Church, refuted the dogmas of her faith, proved the absurdity of her teachings. But those systems, one after another, have passed into books of history, forgotten, bankrupt; while from the Rock of Peter the light of truth shines forth as brilliantly as on the day when Jesus first kindled it on His appearance in the world, and fed it with His Divine words: "Heaven and earth shall pass, but my words shall not pass" (Matth. xxiv. 35)." (izvor)

Bog te blagoslovio Samsone.


Pljuvanje ostavljam pljuvačima Gita. Ja ne pljujem po nikome, ni po tebi, ni po ostalim forumašuma, ni po katoličkoj crkvi.Nastojim koliko je do mene održati neku pristojnu razinu komunikacije, ne napadam nikoga osobno, jer nemam ništa osobno ni protiv koga. Mene se pak stalno napada, optužuje i imputiraju mi se izmišljene stvari.
Otvorio sam na ovom forumu teme o duhovnim darovima,nanovorodjenju i progonstvu izraelskog naroda.Dakle, prilično benigne i neutralne teme.Nisam otvarao teme koje su kamen spoticanja i koje stvaraju duboku provaliju izmedju katolika i protestanata.Pa i da sam otvorio te teme, ja nikada ne vrijedjam sugovornike, jer smatram da to niti je kršćanski niti doprinosi dobroj atmosferi.U svojim postovima uvijek navodim argumente iz Pisma za svoje tvrdnje što se lako može provjeriti.
Na temi o duhovnim darovima pitao sam zašto vaša teologija tvrdi u naučava da postoji 7 duhovnih darova i gdje ih mogu pronaći u Bibliji.Nitko mi nije dao konkretan odgovor jer očito nitko i nezna odgovor.Naveo sam primjer iz 1 Korinćanima gdje jasno stoji da ima 9 duhovnih darova i moje pitanje je bilo zašto KC ne uzime te darove kao duhovne darove već onih 7 koji su zapravo opis Mesije iz Izaije 11.Ti i ostali smatrate da je to pljuvanje po KC.
Nadalje otvorio sam temu o nanovorodjenju gdje smo se uhvatili sporedne teme o djeci Božjoj.Naveo sam prilično primjera iz kojih se vidi da vaša tvrdnja da su svi ljudi Božja djeca jednostavno nema biblijskog temelja.Time sam izazvao vaše gnjevne reakcije i naravno, opet ja pljujem po KC.
Treća tema je malo,posjećena ali komentar je bio da sam cionist, pa nebih o tome.

Meni je jasno da ste vi jako vezani uz svoju crkvu, meni je jasno da emocije prorade kada vam se kaže nešto s čime se ne slažete.Ja nisam vezan uz svoju crkvu na taj način kao vi uz svoju.Ja sam vezan u prvom redu uz Boga, pa onda uz crkvu.
I na kraju, smatram da sam pravi blagoslov za vas svih jer imate priliku naučiti nešto o čemu ste krivo naučeni, ne zato što ja tako tvrdim već zato što tako tvrdi Bog, autor Pisma u kojem sve lijepo piše.
Božji blagoslov tebi i svima ostalima.



:twisted: rasplakao sam se... :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 132 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 14  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 24 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
cron
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr