www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 24 tra 2024 08:58

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 132 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 14  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 02 vel 2014 21:21 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 30 pro 2013 19:05
Postovi: 79
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Gita napisao:
Mr. Samson, evo jedno pitanjce. kako tvoja zajednica (ili ti osobno) tumači(š) ovo:

A ovo ne reče sam od sebe nego kao veliki svećenik one godine proreče da Isus treba umrijeti za narod. I ne samo za narod nego da i razasutu Božju djecu skupi u jedno." (Iv 11, 51) ?


Već sam prije rekao da Pismo nije u kontradikciji sa samim sobom pa želim podsjetiti prije nego ti odgovorim konkretno glede stiha iz Ivana 11,51.
U Ivanu 1,12 stoji da se djetetom Božjim postaje a ne radja, u Ivanu 3, Isus poučava Nikodema o potrebi nanovorodjenja koji nema pojma što to zapravo znači.....zar misliš da bi u 11 poglavlju,u 51 stihu Ivan napravio teološki saltomortale i tvrdio suprotno od onoga što je u prvom poglavlju decidirano tvrdio?
Da Pismo nije u sukobu sa samim sobom vidimo i iz slijedećih primjera.
Rimljanima 9:8 kaže da “djeca po prirodnom rođenju nisu djeca Božja, već se djeca po obećanju smatraju potomstvom.” Umjesto da se rodimo kao Božja djeca, mi se rađamo u grijehu koji nas odvaja od Boga i stavlja na stranu Sotone kao Božjeg neprijatelja (Jk 4:4; 1. Iv 3:8).
Isus je rekao: „Kad bi Bog bio vaš otac, mene biste ljubili, jer ja sam od Boga izišao i došao. Nisam došao sam od sebe, već me on poslao“ (Iv 8:42).
Nekoliko stihova kasnije u Ivanu 8:44, Isus je rekao farizejima: „ :Vi imate đavla za oca i hoćete da vršite želju oca svoga.“ Činjenica da oni koji nisu spašeni nisu Božja djeca vidi se također u 1. Ivanovoj 3:10: „Djeca Božja i djeca đavolska poznaju se po ovome: tko god ne čini što je pravedno i tko ne ljubi svoga brata, nije od Boga.“
Postajemo Božjom djecom kada smo spašeni zato što smo usvojeni u Božju obitelj preko našeg odnosa s Isusom Kristom (Gal 4:5-6; Ef 1:5). To se može jasno vidjeti u stihovima kao što je Rimljanima 8:14-17: „Svi su oni koje vodi Božji Duh sinovi Božji. Vi, naime, niste primili duha ropstva da ponovo budete u strahu, već ste primili duha posinjenja kojim vičemo: Abba – Oče! sam Duh svjedoči zajedno s našim duhom da smo djeca Božja. Ako smo djeca onda smo i baštinici: baštinici Božji, a subaštinici Kristovi – ako zbilja (kao što jest) trpimo s njim – da s njim budemo i proslavljeni.“ Oni koji su spašeni djeca su „po vjeri sinovi Božji u Kristu Isusu“ (Gal 3:26) zato što nas Bog „predodredi sebi za sinove po Isusu Kristu, prema odluci svoje volje“ (Ef 1:5).
Što se tiče stiha iz Ivana 11,51 "A ovo ne reče sam od sebe nego kao veliki svećenik one godine proreče da Isus treba umrijeti za narod. I ne samo za narod nego da i [u]razasutu Božju djecu".
Idemo redom....
"A ovo ne reče sam od sebe nego kao veliki svećenik one godine proreče da Isus treba umrijeti za narod..."
Vidimo da se ovdje radi o proroštvu, dakle o stvarima i dogadjajima koje će se tek dogoditi u nekoj budućnosti....nadalje pod pojmom narod smatra se židovski narod a ne ostali narodi koje biblija naziva poganima...
" I ne samo za narod nego da i [b][u]razasutu Božju djecu".
Razasuta djeca Božja su u tom proroštvu vjerojatno Židovi u izgnastvu, raseljeni po svjetu a termin djeca božja koji se upotrebljava u tom kontekstu odnosi se na rječnik starig zavjeta u kojem su se židovi smatrali djecom Božjom.
Primjer iz Ponovljenog zakona 32,5
[b]"Oni mu se iznevjeriše,nisu mu sinovi već nakaze sinovske"

ili
Izaija 43,6
"Sinove mi dovedi izdaleka i kćeri moje s kraja zemlje, sve koji se zovu mojim imenom i koje sam na svoju slavu stvorio..."
Kao što znamo Krist nije umro samo za Židove već je njegova otkupljujuća žrtva na križu bila za cijeli svijet.Stoga ako te zanima pročitaj cijelo poglavlje Rimljanima 11 jer se uklapa u cijelu ovu priču.

Naravno, ovo je moj pogled koji nikome ne namećem ali kako si me pitala za moj stav o tome potrudio sam se iznijeti ga kako sam najbolje mogao.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 02 vel 2014 21:39 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 28 lis 2013 12:42
Postovi: 290
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Božja ovčica napisao:
Gita, neeeeeeee.. :twisted: :twisted:
Sad će tebi odgovoriti prije nego meni.. :b101:

Jesam ti rekla? Slika


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 02 vel 2014 21:42 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 28 lis 2013 12:42
Postovi: 290
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Božja ovčica napisao:
Mr.Samson napisao:
Isus se uvjek poziva na Pismo pa tako i ja.Zašto je to po vama loše ili neprihvatljivo ja neznam ali sam radoznao otkriti.


Zato što bez Svete predaje ostajemo bez identiteta, kao što neki narod izgubi identitet bez tradicije, kulture odnosno povijesti i predaje..
Taj identitet nam jamči da se Crkva stoljećima gradila, rasla, spoznavala, prenosila, naučavala jedan nauk.. Bez Predaje koja je dosljedna i vjerna, gubi se vrijednost Pisma koje denominacije tumače na milijun načina.
Molim te da mi objasniš to raznoliko tumačenje, kako god tko hoće.. Koga je Duh Sveti ispravno poučio od tih svih tumačenja? (Podebljano i obojano da ti ne promakne pitanje.)

Na kraju krajeva i u Pismu piše:

“Hvalim vas što me se u svemu sjećate i što držite predaje kako vam ih predadoh” (1 Kor 11,2).

“braćo, budite postojani i držite predaje koje ste od nas primili, bilo usmeno, bilo pismeno!” (2 Sol 2,15)

“Naređujemo vam, braćo, u ime našega Gospodina Isusa Krista da se klonite svakoga brata koji besposliči i ne slijedi predaju koju ste primili od nas” (2 Sol 3,6)

“Ono što si od mene čuo pred mnogim svjedocima, povjeri pouzdanim ljudima koji će biti sposobni i druge poučiti!” (2 Tim 2,2).

“Budući da su mnogi pokušali srediti pripovijedanje o događajima što su se dogodili među nama, kako su nam ih predali oni koji su od početka bili očevici i sluge Riječi, učini se i meni dobro, pošto sam ih pomno ispitao sve od početka, da ti ih napišem po redu, preuzvišeni Teofile, da se osvjedočiš o sigurnosti nauke koju si primio” (Lk 1,1-4).

Slika


Pokušaj broj 3.
Unaprijed zahvaljujem.
Slika


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 02 vel 2014 21:45 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 30 pro 2013 19:05
Postovi: 79
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Božja ovčica napisao:
Božja ovčica napisao:
Mr.Samson napisao:
Isus se uvjek poziva na Pismo pa tako i ja.Zašto je to po vama loše ili neprihvatljivo ja neznam ali sam radoznao otkriti.


Zato što bez Svete predaje ostajemo bez identiteta, kao što neki narod izgubi identitet bez tradicije, kulture odnosno povijesti i predaje..
Taj identitet nam jamči da se Crkva stoljećima gradila, rasla, spoznavala, prenosila, naučavala jedan nauk.. Bez Predaje koja je dosljedna i vjerna, gubi se vrijednost Pisma koje denominacije tumače na milijun načina.
Molim te da mi objasniš to raznoliko tumačenje, kako god tko hoće.. Koga je Duh Sveti ispravno poučio od tih svih tumačenja? (Podebljano i obojano da ti ne promakne pitanje.)

Na kraju krajeva i u Pismu piše:

“Hvalim vas što me se u svemu sjećate i što držite predaje kako vam ih predadoh” (1 Kor 11,2).

“braćo, budite postojani i držite predaje koje ste od nas primili, bilo usmeno, bilo pismeno!” (2 Sol 2,15)

“Naređujemo vam, braćo, u ime našega Gospodina Isusa Krista da se klonite svakoga brata koji besposliči i ne slijedi predaju koju ste primili od nas” (2 Sol 3,6)

“Ono što si od mene čuo pred mnogim svjedocima, povjeri pouzdanim ljudima koji će biti sposobni i druge poučiti!” (2 Tim 2,2).

“Budući da su mnogi pokušali srediti pripovijedanje o događajima što su se dogodili među nama, kako su nam ih predali oni koji su od početka bili očevici i sluge Riječi, učini se i meni dobro, pošto sam ih pomno ispitao sve od početka, da ti ih napišem po redu, preuzvišeni Teofile, da se osvjedočiš o sigurnosti nauke koju si primio” (Lk 1,1-4).

Slika


Pokušaj broj 3.
Unaprijed zahvaljujem.
Slika


Rado ću ti odgovoriti na tvoje pitanje o predaji.Kad uvatim vrimena, naravno.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 02 vel 2014 21:50 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 28 lis 2013 12:42
Postovi: 290
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Mr.Samson napisao:
Rado ću ti odgovoriti na tvoje pitanje o predaji.Kad uvatim vrimena, naravno.

A zašto preskačeš? Kužiš, ako si imao vremena za odgovoriti Giti, mogao si i meni. Idi po redu, pa neće biti zabune.. Ovako me samo žalostiš. Slika


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 02 vel 2014 21:58 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 30 pro 2013 19:05
Postovi: 79
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Božja ovčica napisao:
Mr.Samson napisao:
Rado ću ti odgovoriti na tvoje pitanje o predaji.Kad uvatim vrimena, naravno.

A zašto preskačeš? Kužiš, ako si imao vremena za odgovoriti Giti, mogao si i meni. Idi po redu, pa neće biti zabune.. Ovako me samo žalostiš. Slika

Nebih te htio žalostiti ali sada zaista nemm vremena.Ovdje je počelo veliko probudjenje i upravo se spremam u crkvu.gluhi čuju i slijepi gledaju....uzbudljivo je biti dio toga što Bog radi.
Imamo i direktan prijenos preko interneta tako da iz cijelog svijeta dolaze molitvene potreba i svjedočanstva jer ljudi bivaju dotaknuti i iscjeljeni prateći prenos.Molitva nema ograničenja što se tiče prostora i vremena.
BTB.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 02 vel 2014 22:04 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 28 lis 2013 12:42
Postovi: 290
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Mr.Samson napisao:
Božja ovčica napisao:
Mr.Samson napisao:
Rado ću ti odgovoriti na tvoje pitanje o predaji.Kad uvatim vrimena, naravno.

A zašto preskačeš? Kužiš, ako si imao vremena za odgovoriti Giti, mogao si i meni. Idi po redu, pa neće biti zabune.. Ovako me samo žalostiš. Slika

Nebih te htio žalostiti ali sada zaista nemm vremena.Ovdje je počelo veliko probudjenje i upravo se spremam u crkvu.gluhi čuju i slijepi gledaju....uzbudljivo je biti dio toga što Bog radi.
Imamo i direktan prijenos preko interneta tako da iz cijelog svijeta dolaze molitvene potreba i svjedočanstva jer ljudi bivaju dotaknuti i iscjeljeni prateći prenos.Molitva nema ograničenja što se tiče prostora i vremena.
BTB.

Sigurno bi mi sad trebali pitati za link za taj direktan prijenos.. Ne vidim razlog zašto si to sad napisao tu.. Slika
Pitah te zašto preskačeš pitanja!!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 03 vel 2014 03:56 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 30 pro 2013 19:05
Postovi: 79
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Božja ovčica napisao:

Sigurno bi mi sad trebali pitati za link za taj direktan prijenos.. Ne vidim razlog zašto si to sad napisao tu.. Slika
Pitah te zašto preskačeš pitanja!!


Neznam kako je na ovom forumu ali teme o kojima želiš raspravljati samnom su totalno offtopic.Prva je bila tema o Mariji a ova zadnja je o Predaji.Dakle na ovoj temi raspravljamo o nanovorodjenju.
Ako pak to nije u suprotnosti s pravilima foruma možemo i o tome ali kako su obje teme prilčno velike bilo bi možda bolje otvoriti novu temu.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 03 vel 2014 13:11 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 28 lis 2013 12:42
Postovi: 290
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Mr.Samson napisao:
Gita, odgovoriti ću ovčici kada budem imao vremena, jer postoji i stvaran život a ne samo virtualni.

Mr.Samson napisao:
Rado ću ti odgovoriti na tvoje pitanje o predaji.Kad uvatim vrimena, naravno.

Govoriš da ćeš odgovoriti kad budeš imao vremena i kad si uhvatio vremena, napišeš mi da je to off topic.
Mr.Samson napisao:
Neznam kako je na ovom forumu ali teme o kojima želiš raspravljati samnom su totalno offtopic.Prva je bila tema o Mariji a ova zadnja je o Predaji.Dakle na ovoj temi raspravljamo o nanovorodjenju.
Ako pak to nije u suprotnosti s pravilima foruma možemo i o tome ali kako su obje teme prilčno velike bilo bi možda bolje otvoriti novu temu.


E pa svaka ti čast.. Ja se ne namjeravam s tobom navlačiti i moliti za odgovore.. Ja ih ionako znam.
Sad ću ti napisati iskreno.

Ti si zaveden, zaslijepljen, ne želiš saznati Istinu jer tapkaš po svojim mislima.
Osuđuješ baptiste da su zaslijepljeni. Govoriš da je Sotona napravio dobar posao u raznim tumačenjima, a ostaješ pri tom da ti ispravno tumačiš.. Pa gdje ti je logika? Tko ti jamči da ispravno tumačiš upravo ti i da te Sotona nije zaveo? Tko?
Kažeš da se katoliku vrti život oko Crkve, a ne oko Krista. E moj sinko, odakle ti to?
Moj život se vrti oko Krista!!
A ti govoriš gluposti iz neznanja. Ne želiš upoznati KC. Godinama istražuješ KC pod krinkom da nas bolje upoznaš. A zapravo to u tebi radi Sotona.
Nitko nije povjerovao čitajući katolički nauk. Pa tako nećeš ni ti.
Probaj malo živjeti kako katolici žive, tek tada ćeš nas moći upoznati.

Tvoja komunikacija je krajnje bezobrazna. Al totalno. Umišljen si da si u pravoj crkvi, koja je predaleko od prave Crkve. Umišljen si i ohol. I može ispasti da te sad vrijeđam. Ali ne, bratski ti govorim da se obratiš. Jer nemaš koristi od tipkanja ovdje osim ako nećeš prijeći u Katoličku Crkvu, jedinu, pravu, apostolsku, kojoj je Krist glava, koja je sačuvana od svih zala, koja okuplja svoje ovce godinama.
A vi malo plešete, pjevate, woooohooo.. Uh, došao nam je Duh Sveti. Ajme kako je dobar. wooohooo..
To nije Duh Sveti. To je sve samo ne Duh Sveti, sinko.
Kažeš da si privržen Kristu.. Kojem? S kojim plešeš i pjevaš? Dobar ti je taj Krist. I Bože mi oprosti ako bogohulim, ali prešao si granicu. S kojim Kristom si privržen?
Krist je umro za tebe, na križu, ne da pjevaš i plešeš u "Duhu".
Probaj se ispovijediti, pa vidi kakav je pravi Duh Sveti. I primiti sv.Pričest, pa upoznaj pravog Krista.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 03 vel 2014 19:40 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 30 pro 2013 19:05
Postovi: 79
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Božja ovčica napisao:
Mr.Samson napisao:
Gita, odgovoriti ću ovčici kada budem imao vremena, jer postoji i stvaran život a ne samo virtualni.

Mr.Samson napisao:
Rado ću ti odgovoriti na tvoje pitanje o predaji.Kad uvatim vrimena, naravno.

Govoriš da ćeš odgovoriti kad budeš imao vremena i kad si uhvatio vremena, napišeš mi da je to off topic.
Mr.Samson napisao:
Neznam kako je na ovom forumu ali teme o kojima želiš raspravljati samnom su totalno offtopic.Prva je bila tema o Mariji a ova zadnja je o Predaji.Dakle na ovoj temi raspravljamo o nanovorodjenju.
Ako pak to nije u suprotnosti s pravilima foruma možemo i o tome ali kako su obje teme prilčno velike bilo bi možda bolje otvoriti novu temu.


E pa svaka ti čast.. Ja se ne namjeravam s tobom navlačiti i moliti za odgovore.. Ja ih ionako znam.
Sad ću ti napisati iskreno.

Ti si zaveden, zaslijepljen, ne želiš saznati Istinu jer tapkaš po svojim mislima.
Osuđuješ baptiste da su zaslijepljeni. Govoriš da je Sotona napravio dobar posao u raznim tumačenjima, a ostaješ pri tom da ti ispravno tumačiš.. Pa gdje ti je logika? Tko ti jamči da ispravno tumačiš upravo ti i da te Sotona nije zaveo? Tko?
Kažeš da se katoliku vrti život oko Crkve, a ne oko Krista. E moj sinko, odakle ti to?
Moj život se vrti oko Krista!!
A ti govoriš gluposti iz neznanja. Ne želiš upoznati KC. Godinama istražuješ KC pod krinkom da nas bolje upoznaš. A zapravo to u tebi radi Sotona.
Nitko nije povjerovao čitajući katolički nauk. Pa tako nećeš ni ti.
Probaj malo živjeti kako katolici žive, tek tada ćeš nas moći upoznati.

Tvoja komunikacija je krajnje bezobrazna. Al totalno. Umišljen si da si u pravoj crkvi, koja je predaleko od prave Crkve. Umišljen si i ohol. I može ispasti da te sad vrijeđam. Ali ne, bratski ti govorim da se obratiš. Jer nemaš koristi od tipkanja ovdje osim ako nećeš prijeći u Katoličku Crkvu, jedinu, pravu, apostolsku, kojoj je Krist glava, koja je sačuvana od svih zala, koja okuplja svoje ovce godinama.
A vi malo plešete, pjevate, woooohooo.. Uh, došao nam je Duh Sveti. Ajme kako je dobar. wooohooo..
To nije Duh Sveti. To je sve samo ne Duh Sveti, sinko.
Kažeš da si privržen Kristu.. Kojem? S kojim plešeš i pjevaš? Dobar ti je taj Krist. I Bože mi oprosti ako bogohulim, ali prešao si granicu. S kojim Kristom si privržen?
Krist je umro za tebe, na križu, ne da pjevaš i plešeš u "Duhu".
Probaj se ispovijediti, pa vidi kakav je pravi Duh Sveti. I primiti sv.Pričest, pa upoznaj pravog Krista.


Citat:
Božja ovčica:

E pa svaka ti čast.. Ja se ne namjeravam s tobom navlačiti i moliti za odgovore.. Ja ih ionako znam.
Sad ću ti napisati iskreno.


Dakle,za promjenu,odlučila si biti iskrena što je lijepo od tebe i veliki korak naprijed.Čestitam, to je za tebe osobno jako dobra odluka.Drugim riječjma do sada nisi bila iskrena već si uglavnom muljala, jer si me pitala odgovore koje kako sam kažeš već znaš.

Citat:
Božja ovčica:
Ti si zaveden, zaslijepljen, ne želiš saznati Istinu jer tapkaš po svojim mislima.


Ti si zavedena,zasljepljena, ne želiš saznati Istinu jer tapkaš po svojim mislima.

Citat:
Božja ovčica:
Osuđuješ baptiste da su zaslijepljeni. Govoriš da je Sotona napravio dobar posao u raznim tumačenjima, a ostaješ pri tom da ti ispravno tumačiš.. Pa gdje ti je logika? Tko ti jamči da ispravno tumačiš upravo ti i da te Sotona nije zaveo? Tko?


Ti osudjuješ mene, što je po tebi ok.....ti naime smatraš da na to imaš pravo a to pravo si sama sebi dala.Ako pak smatraš da me Sotona zaveo i da pod njegovim utjecajem tumačim Pismo, zašto onda ne navedeš primjere u kojima to možeš argumenturati.Jednostavnije je osudjivati nego argumenturano raspravljati zar ne?

Citat:
Božja ovčica:
Kažeš da se katoliku vrti život oko Crkve, a ne oko Krista. E moj sinko, odakle ti to?
Moj život se vrti oko Krista!!
A ti govoriš gluposti iz neznanja. Ne želiš upoznati KC. Godinama istražuješ KC pod krinkom da nas bolje upoznaš. A zapravo to u tebi radi Sotona.
Nitko nije povjerovao čitajući katolički nauk. Pa tako nećeš ni ti.
Probaj malo živjeti kako katolici žive, tek tada ćeš nas moći upoznati.


Imam dosta razloga za takvu tvrdnju.Navešću samo neke.
Ti si u prvom redu katolik a tek onda o sebi evenrualno razmišljaš kao o kršćanki.Ako provjeriš potpise na avatarima, vidječeš da se jedino ja izjašnjavam kršćaninom a svi ostali katolicima.
Kada katolika pitaš za vjeru svi će reći da su katolici a ne kršćani.Kada pitaš protestante oni će svu reći da su kršćani a ne protestanti.
Katolici su privrženi katekizmu KC a kršćani Bibliji.U razgovorima o vjeri, katolici navode dogme s raznih crkvenih koncila, i sabora a često navode misli svojih svetaca ili kao temelj navode pučke pobožnosti i slične bajke.Ti osobno si frustrurana kada ja navodim citate iz Pisma.
Hvala, ali nebih probao živjeti na taj način.Probao sam i nebih više.Bio sam u neokatekumenskoj zajednici na mjestu odgovorne osobe, odlazio na mjesečne konvivencije, i upoznao mnogo dobrih katolika većinom mladih vjernika, gladnih Boga i to mi je jedino dobro iskustvo koje pamtim.U selu mojih roditelja svećenik je djevojci koja je imala svega 17 godina napravio dijete, uništio joj je život stari pokvarenjak, i bio premješten u drugu župu gdje je nastavio sviju prljavu rabotu.A takvih primjera ima koliko hočeš.Dugo godina nisam mogao smisliti ni crkvu ni Boga jer sam sve gledao kroz taj slučaj.
Moji roditelji i sva moja rodbina su rodjenjem katolici ali niti,idu u crkvu niti u krajnjem slučaju vjeruju u Boga.Krstili su me kao malo dijete jer to je tradicija, i važno je bilo što će susjedi reći ako to ne urade, a što sam ja imao od tig krštenja?Ništa.Niti sam vjerovao u Boga, niti sam išao u crkvu niti me išta vezano uz duhovnost zanimalo.Psovanje Boga ,krvi Isusove i. Marije bilo je na dnevnom repertoaru muškaraca iz sela koji su uredno odlazili nedjeljom na misu.Moji roditelji nikada nisu bili u crkvi.Nikada.
Drugom prilikom, na temi svjedočanstva opisat ću svije obraćenje i progonstvo koje sam prošao nakon toga jer sam živio u katoličkoj sredini.

Citat:
Božja ovčica:
Tvoja komunikacija je krajnje bezobrazna. Al totalno. Umišljen si da si u pravoj crkvi, koja je predaleko od prave Crkve. Umišljen si i ohol. I može ispasti da te sad vrijeđam. Ali ne, bratski ti govorim da se obratiš. Jer nemaš koristi od tipkanja ovdje osim ako nećeš prijeći u Katoličku Crkvu, jedinu, pravu, apostolsku, kojoj je Krist glava, koja je sačuvana od svih zala, koja okuplja svoje ovce godinama.
A vi malo plešete, pjevate, woooohooo.. Uh, došao nam je Duh Sveti. Ajme kako je dobar. wooohooo..
To nije Duh Sveti. To je sve samo ne Duh Sveti, sinko.


Kažeš da je moja komunikacija krajnje bezobrazna. Navedi primjere da se ja bilo kome kbraćam na bezibrazan,uvredljiv način ili jednostavno priznaj da ti idem na živce.Evo kako si komentirala naggarovo vrijedjanje mene, što sasvim jasno pokazuje da bezobrazluk koji dolazi od "duhovne vertikale" ovog foruma nije bezobrazluk, što pokazuje kakvi stndardi duhovnosti vladaju ovdje.
Naggar o meni.
...prazan si kao ..ambis..
....bljutav ko sirovi krumpir..
...mlak ko ustajalo pivo...
..i tvojih konstrukcija i izvedenica ..ne bi se posramio niti Goebbels..

..u svojoj teološkoj tuposti..govoriš o nanovorođenju a niti ne znaš što je i gdje i kad počinje..
..pa čak i kažeš da svi ljudi nisu Božja djeca-
..pa onda da su nam roditelji dali tjelesni život..kao da Bog nije kreator i tjelesnosti
..pa citat sa svinjom najviše me podsjeća na tebe i nepromjenjivost tvog duha i karaktera
..iako 17 godina čitaš svete retke..a za tebe je to izgleda samo ...kuruza...


Božja ovčica:
naggar :b112:

naggar : Mr.Samson - 1:0

I naravno, ne zaboravi da je strpljivost i ljubav prema sugovorniku neophodan element u svakom razgovoru, i s onima s kojima se slažemo i s onima za koje mislimo da griješe.
Don Damir Stojić

Galačanima 5,22-23
22 Plod je pak Duha: ljubav, radost, mir, velikodušnost, uslužnost, dobrota, vjernost,
23 blagost, uzdržljivost. Protiv tih nema zakona
.

Dakle, ne tvrdim da su svi katolici poput tebe , naggara i ostalih, ali načinom na koji tretjrate one koji ne vjeruju na isti način kao vi činite medvjedju uslugu katoličanstvu.
Odgovoriti ću ti naknadno na ostatak tvojeg posta.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 132 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 14  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 8 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
cron
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr