www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 25 stu 2017 10:12

Vrijeme na UTC [LJV]

Započni novu temu Odgovori  [ 146 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 11, 12, 13, 14, 15
Autor Poruka
PostPostano: 12 vel 2014 20:55 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Vjeroispovjest: kršćanin
Status: U braku
lyra1 napisao:
Mr.Samson napisao:

Pročitao sam katekizam i znam ponešto o tome ali smatrao sam da se o tim stvarima možemo popričati.
Znam da Bogu pripada najuzvišeniji stupanj štovanja - latria , a jedan korak iza toga je hyperdulia, najviši oblik štovanja stvorenom biću i on kod vas pripada Mariji.
Primjerice u Hrvatskoj postoji oko 22 marijanskih svetišta a samo jedno ( u Ludbregu) svetište Isusovo.
Možeš li ti ili bilo tko objasniti toliku disproporciju?

Koliko shvaćam, tvoj primjer o svetištima bi trebao potkrijepiti tvrdnju da Katolici više štuju Mariju nego Isusa.
Ako jest, primjer bi bio na mjestu kad bi centar katoličkog života bio posjet svetištu, bilo Marijinom bilo Isusovom ali to nije slučaj.Nikad bio niti će biti. Pravo središte i cilj je Euharistija.
Citat:
"Euharistija je `izvor i vrhunac svega krscanskog zivota'

Citat:
"Euharistija primjereno oznacuje i cudesno ostvaruje zajednistvo zivota s Bogom i jedinstvo Bozjeg naroda, na cemu se temelji sama Crkva. U njoj jest vrhunac kako djelovanja kojim Bog u Kristu posvecuje svijet, tako i bogostovlja koje ljudi iskazuju Kristu i po njemu Ocu u Duhu Svetom".
1326 Konacno, euharistijskim slavljem mi se vec pridruzujemo nebeskoj liturgiji i unaprijed kusamo vjecni zivot kada Bog bude sve u svima.
1327 Ukratko, Euharistija je sazetak i ukupnost nase vjere: "Nas se nacin misljenja slaze s Euharistijom, a Euharistija sa svoje strane potvrdjuje nas nacin misljenja".

Još da dodam: prisustvovanje Svetoj Misi nedjeljom je dužnost svakom katoliku. Izostanak bez valjanog razloga je teški grijeh. Posjet svetištu nije nikakva obveza

Mislim da omjer svetišta dovoljno govori sam za sebe tako da komentar zapravo nije ni potreban.
Što se Euharistije tiče ja sam iznio svoj stav na koji imam pravo kao i vi na svoj.Vaš stav poštujem iako ga ne razumijem.Već sam ranije naveo da imamo različite pristupe večeri Gospodnjoj ali isti je Krist, i samo je on važan.

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 12 vel 2014 23:47 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Podijelio: 5 zahvala
Zahvaljeno je: 61 zahvala
Citat:
Mislim da omjer svetišta dovoljno govori sam za sebe tako da komentar zapravo nije ni potreban.

Pogledajte taj bezobrazkuk, iako je lyra taj argument totalno pobila, on govori o omjeru svetišta, uopće ne osvrčući se na argument o svetoj MIsi, ma štp god ona njemu značila (što je nebitno), ali dobro zna što Misa nama znači, i zna da je u svakom svetišttu u svakoj Misi središte Isus kojeg primamo pred kojim jedino klečimo kao pred Bogom, da je u Euharistiji i Euharistijskoj molitvi uvijek središte Krist ma kako se svetište zvalo. I on to dobro zna, li mu je i dalje cilj provocirati, i neka ga moderatori spreme tamo iz koje je rupe i došao, jer ovakvi nisu vrijedni rasprave. Jer na svaki argumenat zažmire i vidi se da im je cilj obezvrijeđivanje katolika, Euharistije, predaje, svetaca pa i Marije Isusove majke!!

Citat:
Što se Euharistije tiče ja sam iznio svoj stav na koji imam pravo kao i vi na svoj.Vaš stav poštujem iako ga ne razumijem.Već sam ranije naveo da imamo različite pristupe večeri Gospodnjoj ali isti je Krist, i samo je on važan

To je tvoj stav i tvoj problem, i tvoj stav niti jedan normalan katolik ne može poštivati, ne zato što bi te mrzio, nego zato što se temelji na oholosti i samoumotvorini, i zato lijepo odlijepi odavde, i te svoje izmišljotine prosipaj drugdje, za raspravu nisi jer na svaki argument zažmiriš i trubiš po svome!! I stalno napdaš nekim floskulama, i kada ti se dokaže da nisi u pravu, ti ušutiš i vadiš novu floskulu, a ovdje ima ljudi koji ne traebaju trošiti vrjeme na takve bezveznjake i gluposti, a pustiti te da i dalje truješ forum nema smisla. I zato moderatori znaju što im je činiti!!

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 13 vel 2014 00:21 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova

Mr.Samson napisao:
....
Što se Euharistije tiče ja sam iznio svoj stav na koji imam pravo kao i vi na svoj.Vaš stav poštujem iako ga ne razumijem.Već sam ranije naveo da imamo različite pristupe večeri Gospodnjoj ali isti je Krist, i samo je on važan.

Već sam napisao da nema smisla s tobom raspravljati ipak.....Čitam malo o tome kako se ti pozivaš na sv. Pismo i onda ti Božja ovčica i Samuel iznesu niz Biblijskih citata o tome kako su apostoli bdjeli da se njihov nauk i predaja ne iskrivljuje. Nisi se ni osvrnuo. Zašto ?? O Euharistiji misliš što misliš i ne primjećuješ da Isus govori da je njegovo tijelo istinsko jelo. Dakle ne simboličko nego istinsko. I opet Samuel iznosi niz tekstova natopljenih citatima iz sv. Pisma. I opet nije dovoljno dobro za tebe. Ipak ti znaš bolje. Želim vjerovati da si otvoren za Boga. Ako si iskren tražitelj moli Boga da te prosvijetli i dovede na pravi put.

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 13 vel 2014 17:00 
Odsutan

Podijelio: 2 zahvala
Zahvaljeno je: 12 zahvala
Vjeroispovjest: katolička
Status: U braku
Mr.Samson napisao:

Pošto se ustraje u protukatoličkom pisanju mi ćemo te Mr Samsone morati pozdraviti s ovog foruma jer ovo nije forum tipa "Religija" pa da svatko može pisati što poželi. Forum je katolički i ima svoja pravila: 3. Učestalo protukatoličko i protukršćansko pisanje nije dopušteno.

Zato sam ti preporučila čitanje KKC i javljanje na link koji je Cirenac dao gdje možeš saznati sve što te zanima.
Dano ti je dovoljno prostora da pitaš ono što ti nije jasno ali ne može se nijedna tema razvijati u smjeru samovoljnih tumačenja.
Pozdravljam te i želim ti svako dobro u životu i da dođeš do istine.
Lp

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 12 pro 2015 20:59 
Odsutan
Novoregistrirani korisnik

Vjeroispovjest: rimsko-katolicka
Status: Solo
Hvaljen Isus dragi ljudi,

moram se odmah prvo ispricati svima, sto ovako upadam u forum i sto nisam nista procitala.

Ovo je moj prvi post/komentar u forumu uopce. Nisam znala kako otvoriti novu temu, pa sam izabrala temu koja najvise odgovara mojem pitanju/dilemi/problemu.

Svoje svjedocanstvo cu uskoro utipkati na forumu i podijeliti s vama. No sada moram s vama podjeliti nesto sto me veoma muci. Nadam sa da postoji netko tko mi moze pomoci- tj poprilicno sam siguran, da cu ovdje dobiti odgovor.

Naime,ja sam vam s Gospodino tek dvije godine August 2013...moze se reci nanovorodjena iliti mladunce :lol: :lol:

eh sad problema, dvije osobe "karizmatici" mi govore da niposto ne smijem moliti za druge ljude, samo za sebe.

Vec godinu dana ja tako izbjegavam moliti za druge, polako postajem egocentricna i sebicna i napacena i preplaena, zato sto se bojim pomoliti za osobe bliske meni koje pate. Gdje je tu smisao ? Ja znam tko je stvorio svijet i kome pripada,ali me malo mori ta religioznost koja zahtjeva formule i ucenja i razglabanja , iako je Isus rekao da kraljevstvo Njegovo pripada malima i manje umnima.

Trenutno prolazim kroz veliku emotivno-psiholosku krizu i pokusavam razumjeti da li su neke osobe oko mene u pravu i da li ja trebam prestati moliti odredjenje molitve.

Hvala svima unaprijed na odgovoru

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 14 pro 2015 19:44 
Odsutan

Podijelio: 286 zahvala
Zahvaljeno je: 103 zahvala
zana86 napisao:
Hvaljen Isus dragi ljudi,

moram se odmah prvo ispricati svima, sto ovako upadam u forum i sto nisam nista procitala.

Ovo je moj prvi post/komentar u forumu uopce. Nisam znala kako otvoriti novu temu, pa sam izabrala temu koja najvise odgovara mojem pitanju/dilemi/problemu.

Svoje svjedocanstvo cu uskoro utipkati na forumu i podijeliti s vama. No sada moram s vama podjeliti nesto sto me veoma muci. Nadam sa da postoji netko tko mi moze pomoci- tj poprilicno sam siguran, da cu ovdje dobiti odgovor.

Naime,ja sam vam s Gospodino tek dvije godine August 2013...moze se reci nanovorodjena iliti mladunce :lol: :lol:

eh sad problema, dvije osobe "karizmatici" mi govore da niposto ne smijem moliti za druge ljude, samo za sebe.

Vec godinu dana ja tako izbjegavam moliti za druge, polako postajem egocentricna i sebicna i napacena i preplaena, zato sto se bojim pomoliti za osobe bliske meni koje pate. Gdje je tu smisao ? Ja znam tko je stvorio svijet i kome pripada,ali me malo mori ta religioznost koja zahtjeva formule i ucenja i razglabanja , iako je Isus rekao da kraljevstvo Njegovo pripada malima i manje umnima.

Trenutno prolazim kroz veliku emotivno-psiholosku krizu i pokusavam razumjeti da li su neke osobe oko mene u pravu i da li ja trebam prestati moliti odredjenje molitve.

Hvala svima unaprijed na odgovoru

Zašto nitko nije odgovorio na ovo zanimljivo pitanje, o nekim temama su se razvile rasprave na 100 stranica a sve se vrti u krug oko istih osoba...

Ja nisam stručna, ali mogu samo reći moje mišljenje. Ne znam zašto bi bilo loše moliti za druge, dapače mislim da je još veći blasoslov moliti za druge. Jedino nekad mi se učini da sam nedostojna moliti za nekoga kad pogledam svoj život i grijehe ali onda se sjetim koliko je Bog milosrdan i koliko nam oprašta.
A tek kad moliš za nekog tko ti je nanio zlo e to je pravi blagoslov, al ne molit po formulama kako ti kažeš nego iz srca, zaista mu želiš dobro. To je moguće jedino po milosti Božjoj, do toga sama ne možeš doći.
Religioznost ne zahtjeva formule, učenja i razglabanja nego samo jedno VJEROVANJE.

Vrh
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 146 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 11, 12, 13, 14, 15

Vrijeme na UTC [LJV]