www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 ožu 2024 21:55

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 16 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 09 lis 2012 12:30 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 03 stu 2011 11:56
Postovi: 225
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Što znači simbol 999 koji se ponekad vidi, doduše ne tako često kao 666, ali se nabasa ponekad i na to.
Neki kažu da je to znak sotone, a neki kažu da to nije simbolika koja se veže uz sotonu, nego uz neke istočnjačke religije.
Vidio sam ovo objašnjenje pa me zanima vaše teološko mišljenje da li je to objašnjeno kako spada ili to netko nagađa bez veze: http://tajnodrustvoalfa.bloger.hr/post/ ... 97456.aspx


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 09 lis 2012 19:29 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 09 svi 2010 09:23
Postovi: 750
Podijelio: 60 zahvala
Zahvaljeno je: 14 zahvala
999, pa sad odjednom isto što i 666?...
Koliko se tu izlijevalo mudrosti, a to je rekao i Ivan: "tu treba mudrosti", zar ne?
999 NIJE što i 666, a sam br. 666 se pokušava protumačiti od prvih kršćana do danas. Osobno smatram da je to Ivanovo isticanje o "karakteru" Zvijeri.
Jedna šestica (6) je nesavršenost.
Dvije (66) velika nesavršenost, a zli (666) totalna!
Ovdje ujedno ukazuje prva 6-ica = Zvijer koja bijaše i nije je već zbog težnje da se vrati opet u nebo nesavršena(želi nemoguće)
Druga 6-ica = se odnosi na "metode" koje će koristiti, a
treća 6 = cijelo to privremeno "kraljevstvo" zloga, uključuje i djelovanje/aktivnosti ljudskog roda. Svi takvu su za Židova označeni br. 6.
I sad, zašto bismo okrenuli devetku da ispadne šestica? Šest je šest, a devet je devet (9).
Ja nisam čuo od nikoga da su ti brojevi skoro isto.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 10 lis 2012 19:53 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6385
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 44 zahvala
DrAnte napisao:
Što znači simbol 999 koji se ponekad vidi, doduše ne tako često kao 666, ali se nabasa ponekad i na to.
Neki kažu da je to znak sotone, a neki kažu da to nije simbolika koja se veže uz sotonu,

Svasta se danas moze naci na netu...I mene DrAnte zanima kada pronadjem tako nesto,i upravo sam slucajno naisla na ovo....Obicno to trazim u tumacenju KC...S obzirom da nisam Teolog, zaljepit cu ovaj C/P...


"Ovdje treba pronicavosti! Tko je prodoran, neka odgoneta značenje broja Zvijeri. To je, uistinu, broj čovjeka: njegov je broj šesto šezdeset i šest" (Otk 13,18). Ostaje nam, dakle, još samo da odgonetnemo tko nosi žig Zvijeri, njezin broj.

Adventistima je to bilo čas posla. Papin latinski naslov glasi Vicarius Filii Dei, "Umjesto Sina Božjeg". Zbrojimo li numeričku vrijednost latinskih slova papinske titule, dobit ćemo baš 666. A numerička se vrijednost latinskih slova određuje prema rimskim brojevima, pa je I=1, V(ili U)=5, W=V+V=10, X=10, L=50, C=100, D=500, M=1000, dok je numerička vrijednost svih ostalih slova jednaka nuli.Sve je, dakle, vrlo jasno, i svatko to može provjeriti. Nevolja je samo u tome što papina titula nije Vicarius Filii Dei nego Vicarius Christi, s numeričkom vrijednošću 214. Treba li još?

Na sličan način možemo dokazati baš sve što zaželimo. Recimo da su Zvijer nogometni navijači. Koje možemo nazvati i "Udrugom navijača lopte", s numeričkom vrijednošću 666. Ili HDZ. Ako numerička vrijednost "Hrvatske demokratske zajednice" i jest 2106, čitamo li tu kraticu kao "Hrvatska dlakava zjevancija" (što bi, recimo, bio dobar opis mačka), nedvojbeno ćemo dokazati da je baš HDZ ta apokaliptička zvijer. Napokon, izmislimo i nekakvu "Hrvatsku teološku i adventsku crkvu", pa ćemo lakovjernom lako dokazati tko zapravo nosi žig Zvijeri. Takva umovanja mogu biti zabavna i šaljiva, ali na tome temeljiti dalekosežne teološke zaključke nije ni najmanje zabavno i šaljivo.

http://www.katolik.hr/index.php?option= ... ig-zvijeri


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 11 lis 2012 08:06 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 03 stu 2011 11:56
Postovi: 225
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Znači radi se o igri riječima i brojevima s ciljem da se ljudima proda priča da je nešto od sotone. Mogao sam i misliti. Naime, to sam pitao zato jer sam vidio u jednoj firmi sliku na kojoj je naslikan lik koji mi liči na Isusa, a na dnu slike stoji velikim fontom broj 999 i ispod toga potpis slikarice. Pitao sam što im to znači i da li je to isus, ali zaposlenici mi nisu znali odgovoriti. Zato sam mislio da se netko ruga i oskvrnjuje Isusovu sliku jer nikad nisam vidio da na Isusovoj slicu stoji 999.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 11 lis 2012 10:14 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 09 tra 2009 20:57
Postovi: 2401
Podijelio: 5 zahvala
Zahvaljeno je: 68 zahvala
DrAnte napisao:
Znači radi se o igri riječima i brojevima s ciljem da se ljudima proda priča da je nešto od sotone. Mogao sam i misliti. Naime, to sam pitao zato jer sam vidio u jednoj firmi sliku na kojoj je naslikan lik koji mi liči na Isusa, a na dnu slike stoji velikim fontom broj 999 i ispod toga potpis slikarice. Pitao sam što im to znači i da li je to isus, ali zaposlenici mi nisu znali odgovoriti. Zato sam mislio da se netko ruga i oskvrnjuje Isusovu sliku jer nikad nisam vidio da na Isusovoj slicu stoji 999.

Slušao sam jedno predavanje ili čitao, ne sjećam se točno, ali nekako je išlo da je netko dobio neki "lijepi" križ od neke žene iz nizozemske, i priča otkad ga je stavio u kuću, da su se počele dešavati jako čudne stvari, odnosno sve se poremetilo, i nekako je došao do toga da malo bolje pogleda taj križ, i imao je iza u rupi gdje se vješa valjda 666, i odmah nazvao tu ženu i nešto se je razotkrilo, ne sjećam se točno što je to bilo i kako, da bar znam gdje sam to čuo ili čitao.

A ovo je zanimljivo sa tri devetke ispod Isusa, jer pogledaj iza slika možda ima rupa za vješanje na donjoj strani. Jer kad bi sliku objesio naopako dobio bi dva najveća sotonistička znaka a to su naopako raspeti Krist (neronov križ) i 666, još mora negdje biti tu i pentagram iili neki oblik glave jarca i svi su na okupu. Zanimljivo!!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 11 lis 2012 12:13 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6385
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 44 zahvala
DrAnte napisao:
Znači radi se o igri riječima i brojevima s ciljem da se ljudima proda priča da je nešto od sotone. Mogao sam i misliti. Naime, to sam pitao zato jer sam vidio u jednoj firmi sliku na kojoj je naslikan lik koji mi liči na Isusa, a na dnu slike stoji velikim fontom broj 999 i ispod toga potpis slikarice. Pitao sam što im to znači i da li je to isus, ali zaposlenici mi nisu znali odgovoriti. Zato sam mislio da se netko ruga i oskvrnjuje Isusovu sliku jer nikad nisam vidio da na Isusovoj slicu stoji 999.


Da li mozda znas ime,kako se zvala slikarica...???
Da li je uopce hrvatica?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 11 lis 2012 14:39 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 03 stu 2011 11:56
Postovi: 225
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
rebeka napisao:
DrAnte napisao:
Znači radi se o igri riječima i brojevima s ciljem da se ljudima proda priča da je nešto od sotone. Mogao sam i misliti. Naime, to sam pitao zato jer sam vidio u jednoj firmi sliku na kojoj je naslikan lik koji mi liči na Isusa, a na dnu slike stoji velikim fontom broj 999 i ispod toga potpis slikarice. Pitao sam što im to znači i da li je to isus, ali zaposlenici mi nisu znali odgovoriti. Zato sam mislio da se netko ruga i oskvrnjuje Isusovu sliku jer nikad nisam vidio da na Isusovoj slicu stoji 999.


Da li mozda znas ime,kako se zvala slikarica...???
Da li je uopce hrvatica?


Piše samo Ana. Nema prezimena :(
Pitanje je hoću li biti u mogučnosti da skinem sliku sa zida i pogledam ozada ima li za zakačiti odozdale. To bi bilo vrlo zanimljivo vidjeti. Možda je u tome štos. S tim da na slici nije raspeti Isus, nego samo njegovo lice. Da li bi u u tom slučaju to bio sotonski znak, da se okrene naopako slika gdje nema raspela, nego samo lice Isusa?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 11 lis 2012 14:51 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 03 stu 2011 11:56
Postovi: 225
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Samuele, kad si mislio na jarca kao znak sotone, da li si mislio na pravi lik jarca ili neke konture. Naime, kraj 999 piše ime ANA (ja sam pretpostavio da je to ime slikarice). Međutim, kad se slika okrene naopako, onda slovo A podsjeća na jarca. Da li bi to mogao biti štos ili slovo A obrnuto ne predstavlja ništa?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 11 lis 2012 15:21 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 13 kol 2011 08:26
Postovi: 706
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 2 zahvala
to je zlo i naopako

Slika


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 11 lis 2012 15:40 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6385
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 44 zahvala
DrAnte napisao:

Piše samo Ana. Nema prezimena :(
Pitanje je hoću li biti u mogučnosti da skinem sliku sa zida i pogledam ozada ima li za zakačiti odozdale. To bi bilo vrlo zanimljivo vidjeti. Možda je u tome štos. S tim da na slici nije raspeti Isus, nego samo njegovo lice. Da li bi u u tom slučaju to bio sotonski znak, da se okrene naopako slika gdje nema raspela, nego samo lice Isusa?


Normalo ne..ali danas vise nismo sigurni u nista jer je djavao umjesao svoje prste svagdje...
Cemu takva slika "ako nije nesto -neko znacenje"?Zanimljivo bi bilo odkriti,tko je objesio tu sliku ,to jest tko ju je kupio...
i s kojim ciljem...sta je zelio postici...

Na zapadu smetaju Krizevi u javnim ustanovama,a meni bi smetala ova slika...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 16 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 6 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr