www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 ožu 2024 22:16

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 6 post(ov)a ] 
Autor Poruka
PostPostano: 26 srp 2015 20:19 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 31 pro 2013 11:02
Postovi: 31
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Pozdrav. Htio bih vam se obratiti s problemom koji me muči. Naime, ima već više od godine da sam se zavjetovao Bogu da neću ponavljati određeni grijeh (da ne idem sad u detalje) kako bih mogao imati duhovni mir. Išao sam redovito na mise i molio se i nije mi bio problem tako se ponašati. No radim tijekom sezone gdje mi je onda problem nedjeljom ići na mise pa sam se nekako udaljio od Boga ovih nekoliko mjeseci. I ponovio sam taj grijeh, doduše pod utjecajem alkohola. Sad me jako grize i muči savjest, strah me Božje kazne i zanima me kako se mogu iskupiti i je li mogu zamijeniti stari zavjet nekim "težim" tj vrijednijim (to sam pročitao kod don Damira Stojića).

Hvala i pozdrav!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 26 srp 2015 22:09 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 lip 2014 22:48
Postovi: 1297
Lokacija: juzno od mjest gdje sjevera nema
Podijelio: 152 zahvala
Zahvaljeno je: 76 zahvala
Icebreaker napisao:
Pozdrav. Htio bih vam se obratiti s problemom koji me muči. Naime, ima već više od godine da sam se zavjetovao Bogu da neću ponavljati određeni grijeh (da ne idem sad u detalje) kako bih mogao imati duhovni mir. Išao sam redovito na mise i molio se i nije mi bio problem tako se ponašati. No radim tijekom sezone gdje mi je onda problem nedjeljom ići na mise pa sam se nekako udaljio od Boga ovih nekoliko mjeseci. I ponovio sam taj grijeh, doduše pod utjecajem alkohola. Sad me jako grize i muči savjest, strah me Božje kazne i zanima me kako se mogu iskupiti i je li mogu zamijeniti stari zavjet nekim "težim" tj vrijednijim (to sam pročitao kod don Damira Stojića).

Hvala i pozdrav!



Imam lošu vijest; ne možeš. Bog ce te proklet i zadat ce ti najteže grijehe. E sad, što je za tebe Bog?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 26 srp 2015 22:57 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 31 pro 2013 11:02
Postovi: 31
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Ne shvaćam baš što želiš reći. Znam da Bog prašta ali također Ga se treba bojati, zar ne?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 26 srp 2015 23:12 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 lip 2014 22:48
Postovi: 1297
Lokacija: juzno od mjest gdje sjevera nema
Podijelio: 152 zahvala
Zahvaljeno je: 76 zahvala
Icebreaker napisao:
Ne shvaćam baš što želiš reći. Znam da Bog prašta ali također Ga se treba bojati, zar ne?

Vjerovatno si pao jer si računao da se ti s tim možeš nosit. Bog je ljubav. I duhovni savjeti preko foruma su ravni duhovnom samoubojstvu. No dat cu ti svoje mišljenje, bez obzira što upadam u paradoks :D :D
Odi na ispovijedi i ispovijedi se, i Bog ti je oprostio, i počni opet živit kako treba. Problem riješen.
Druga stvar, zamijenjivanje još nekim težim zavjetom će rezultirat katastrofalno. Ako si mogao prekršit nešto lakše, kako znaš da nećeš prekršit nešto teže? Ne uzdaj se u sebe, već u Boga.
Treća stvar; kako misliš dao si zavjet? Znači ti si bio uvjeren da tu nikad nećeš pogriješit(na tom polju)? Recept za fijasko. Drži se uvijek ovoga; "Ako želiš nasmijat Boga ispričaj mu svoje planove" :b112:
Četvrta stvar, zar Bog nije znao da ćeš ti pogriješit? Znači ne bi Ga on sklopio da te kazni, već da te nauči nešto iz toga. Vjerovatno koliko je misa važna, ispovijed, s tim i pričest.

Peta stvar, ja sam u totalnom duhovnom kolapsu :b101: Ali bitno da dajem savjete 8)


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 27 srp 2015 17:56 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 31 pro 2013 11:02
Postovi: 31
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Hvala ti na utješnim riječima, no isto me grize savjest. Baš sam loše raspoložen zbog toga. Kako je lako biti distanciran od Boga kada sve ide dobro i kad si zaokupljen materijalnim stvarima. Ne znam, imam nekakav poriv da se iskupim na nekakav način ali ne znam što. Poći ću na ispovijed i nadam se da će sve biti dobro. A zbog čega si ti u duhovnom rasulu, ako smijem pitati?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 27 srp 2015 18:45 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 lip 2014 22:48
Postovi: 1297
Lokacija: juzno od mjest gdje sjevera nema
Podijelio: 152 zahvala
Zahvaljeno je: 76 zahvala
Icebreaker napisao:
Hvala ti na utješnim riječima, no isto me grize savjest. Baš sam loše raspoložen zbog toga. Kako je lako biti distanciran od Boga kada sve ide dobro i kad si zaokupljen materijalnim stvarima. Ne znam, imam nekakav poriv da se iskupim na nekakav način ali ne znam što. Poći ću na ispovijed i nadam se da će sve biti dobro. A zbog čega si ti u duhovnom rasulu, ako smijem pitati?

tamna noć duha :P Oliti ga pustinja. :?

" Za vrijeme večernje pobožnosti započela je umirati moja duša u strašnoj tami. Osjećala sam se u vlasti pravednog Boga kao predmet Njegove srdžbe...Kako su užasne patnje duše može prosuditi samo onaj koji je sam slične pretrpio. "

" Bilo je kao da se cijeli pakao urotio protiv mene. Užasna mržnja počela je prodirati u moju dušu, mržnja prema svemu što je bilo sveto i od Boga. Činilo mi se, da će ove duševne patnje ostati stalnim dijelom mog života."

:b112: Dobar feeling. :b112:


Pozdrav iz pakla


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 6 post(ov)a ] 

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 5 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr