www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 ožu 2024 20:26

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 3 post(ov)a ] 
Autor Poruka
PostPostano: 05 stu 2018 15:36 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 02 ožu 2014 19:35
Postovi: 275
Lokacija: Sušac
Podijelio: 49 zahvala
Zahvaljeno je: 29 zahvala
Mt 11, 11-15
U ono vrijeme: Reče Isus mnoštvu: „Zaista, kažem vam, između rođenih od žene ne usta veći od Ivana Krstitelja. A ipak, i najmanji u kraljevstvu nebeskom veći je od njega! A od dana Ivana Krstitelja do sada kraljevstvo nebesko silom se probija i siloviti ga grabe. Uistinu, svi proroci i Zakon prorokovahu do Ivana. Zapravo ako hoćete: on je Ilija koji ima doći. Tko ima uši, neka čuje.“


Što znači to da je i najmanji u kraljevstvu nebeskom veći od Ivana Krstitelja? Kako to može biti kad između rođenih od žene ne usta veći od Ivana Krstitelja? Može li mi to netko ovdje objasniti?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 18 stu 2018 14:21 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 03 vel 2014 12:22
Postovi: 199
Lokacija: Sjever
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 18 zahvala
Koliko ja to shvacam, zeli se reci da je njegova zemaljska velicina nista naspram onog nebeskog postojanja koje ceka obracene.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 26 stu 2018 12:07 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 02 ožu 2014 19:35
Postovi: 275
Lokacija: Sušac
Podijelio: 49 zahvala
Zahvaljeno je: 29 zahvala
Tocno to. Ovo sam nasao:

...Zatim kaže za njega da je najveći čovjek kojega je žena ikada rodila. Međutim drugi dio ove misli - rečenice, mi, barem ja tako mislim, počesto olako prijeđemo kao da je i nismo čuli, a ona je važnija od svih koje smo čuli, a to je "da je i najmanji u kraljevstvu nebeskom veći od Ivana Krstitelja". To znači da je svaki onaj najzadnji i najmanji koji je prihvatio Ivanov navještaj i primio Kristovu Veselu Vijest veći od njega u kraljevstvu Božjem, a koliko je Ivan velik čuli smo u prvom dijelu rečenice. Zato i nije čudo što je teško ući u Kraljevstvo nebesko i što treba puno snage i dobre volje i odlučnosti uložiti da bismo bili u njemu. Ali, samo oni koji htjednu i znadnu prepoznati Isusa i uložiti snagu oni će biti baštinici...

http://www.laudato.hr/Duhovnost/Molitveni-kutak/Dosasce/I-najmanji-u-Kraljevstvu-nebeskom-veci-je-od-Ivana.aspx


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 3 post(ov)a ] 

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 1 gost


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr