www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 27 tra 2024 21:52

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 6 post(ov)a ] 
Autor Poruka
PostPostano: 17 vel 2024 17:01 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 25 stu 2014 04:32
Postovi: 23
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
VJEČNO MUČENJE U PAKLU

Katolička, pravoslavna, protestantska i većina biblijsko kršćanskih zajednica vjeruje da će Bog vječno mučiti sotonu, njegove anđele i zle u vatri koja ne sagorijeva. Nažalost ova je doktrina odbila milione ljudi od Boga. Jedan od poznatijih stihova koji govore o tome nalazi se u Mateju 25,41.

Matej 25,41: "Zatim će reći onima slijeva: “Odlazite od mene, prokleti, u vječni oganj pripravljen za đavla i njegove anđele!”

No što znači vječni oganj, da li riječ “vječno” u Bibliji uvijek znači vječno. Idemo se pozabaviti nekim citatima koji će nam pomoći objasniti ovau tematiku.

.Jeremija 17,27: “Ali, ako ne budete svetkovali dan subotni, i ako budete nosili bremena ulazeći na vrata jeruzalemska u dan subotni, tada ću potpaliti oganj na vratima njegovim; i plamen će proždrijeti dvore jeruzalemske, i neće se ugasiti”
Židovi su oskvrnuli subotu, da li ta vrata i dan DANAS gore?

Filemon 15 redak: "Možda je zato bio odijeljen od tebe (misli se na roba Onezima, kojeg Pavao vraća Filemonu) na kratko vrijeme, da ti bude povraćen zauvijek.
I u “vijeke vjekova”, i ova riječ “zauvijek” su iste riječi, grčki aionios, što znači vječno, zauvijek…No postavlja se pitanje je li ovaj rob još uvijek kod Filemona…naravno da nije, umro je…nema ga više…

Napomena: " Važno je zamijetiti da grčka riječ aionios, prevedena s “vječno”, doslovce znači “trajati jedno doba” ili “trajati za vrijeme”. Stari grčki papirusi sadrže brojne primjere u kojima su rimski imperatori opisani kao aionios, što znači da su svoju službu vršili doživotno. Na nesreću, naša riječ “vječno” ne prenosi pravo značenje aionois, koja doslovce znači “vremenskog trajanja”. Drugim riječima, dok grčka aionios izražava trajnost unutar granica, naša riječ “vječno” označava bezgranično trajanje.

Juda 7: “…kako ispaštajući kaznu - vječni oganj - stoje za primjer Sodoma i Gomora s okolnim gradovima koji su kao i oni bludno griješili…”
Mnogi su bili na Mrtvom moru, i nisu vidjeli da Sodoma i Gomora još gore u vječnom ognju…

Evo još nekih dokaza u vezi riječi vječan…

Bog je Aronu dodijelio vječno svećenstvo (1. Ljetopisa 23,13). Vječno ovdje označava dok bude trajala Aronova služba.

Ako je u staro vrijeme neki rob dragovoljno odlučio da ostane u kući svojega gospodara, iako je mogao da ga napusti, on je time izrazio ljubav prema svom gospodaru i ostao vječni rob (trajno ostane u službi). (2. Mojsijeva 21,6). Vječni rob ili rob dovijeka znači dok bude živ.

Na Eelizejevog slugu Gehazija i na njegovo potomstvo prešla je dovijeka Namanova guba, zato što se polakomio za darovima vojvode Namana i slagao proroka (2. Kraljevima 5,27).
»Zauvijek« ili »dovijeka« ovde znači da će bolest guba trajati tako dugo dok bude postojao Gehazi i njegovo potomstvo.

Kad se kaže vječni oganj, misli se na posljedice tog ognja, a ne na trajanje…vatra gori dokle ima materije…a ljudi imaju tijelo…i kad su opkolili Jeruzalem, mislim na grešnike “Tada siđe vatra s neba i proguta ih” OTKRIVENJE 20,9. Trebate razlikovati pojmove, u Bibliji se spominje vječna kazna, a ne vječno kažnjavanje…

Preuzeto sa https://biblija.group/


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 19 vel 2024 12:26 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 10 kol 2017 10:12
Postovi: 658
Podijelio: 27 zahvala
Zahvaljeno je: 43 zahvala
No i za opći potop. Iako je vjerojatno preuzeto još iz babilonskih spisa i spominje se još u epu o Gilgamešu, na posljednjoj misi bilo je čitanje o tome. Da je Bog rekao tada, da nikada više neće poslati opći potop. Ledenjaci se tope, more se podiže, nevremena s kišom su sve veća, tsunamiji, pa čisto sumnjam da ga neće biti.
Sad vidim da sam požurila, možda nema puno veze s tvojom temom?
No, pročitala sam tvoj post nekoliko puta i nisam shvatila kako tumačiš vječne muke u paklu? Nisam do sad o tome razmišljala.
Misliš da će ljudi koji tamo završe patiti neko vrijeme (mislim da je vatra i gorenje samo prispodoba) pa onda...što? Umrijeti zauvijek? Doći u čistilište?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 19 vel 2024 23:04 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 25 stu 2014 04:32
Postovi: 23
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
IZMEĐU NEBA I ZEMLJE napisao:
No i za opći potop. Iako je vjerojatno preuzeto još iz babilonskih spisa i spominje se još u epu o Gilgamešu, na posljednjoj misi bilo je čitanje o tome. Da je Bog rekao tada, da nikada više neće poslati opći potop. Ledenjaci se tope, more se podiže, nevremena s kišom su sve veća, tsunamiji, pa čisto sumnjam da ga neće biti.
Sad vidim da sam požurila, možda nema puno veze s tvojom temom?
No, pročitala sam tvoj post nekoliko puta i nisam shvatila kako tumačiš vječne muke u paklu? Nisam do sad o tome razmišljala.
Misliš da će ljudi koji tamo završe patiti neko vrijeme (mislim da je vatra i gorenje samo prispodoba) pa onda...što? Umrijeti zauvijek? Doći u čistilište?


Naravno da će sotona, njegovi anđeli i zli biti bačeni u ognjeno jezero - neki će odmah izgorjeti, neki će se duže pržiti, Hitler još duže, i na kraju sotona će zadnji izgorjeti. Zlo je imalo je svoj početak u Luciferu, i logično je da ima i kraj. Jer ako u nekom kutku svemira se prže ljudi vječno, onda zlo će postojati vječno.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 20 vel 2024 12:08 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 10 kol 2017 10:12
Postovi: 658
Podijelio: 27 zahvala
Zahvaljeno je: 43 zahvala
Hm...Ja držim da je to duhovna dimenzija.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 20 vel 2024 22:11 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 25 stu 2014 04:32
Postovi: 23
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
IZMEĐU NEBA I ZEMLJE napisao:
Hm...Ja držim da je to duhovna dimenzija.


Objasni nam onda kako misliš duhovna dimenzija? Isto vas pozivam da posjetite i faithbook.

https://biblija.group/


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 22 vel 2024 12:21 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 10 kol 2017 10:12
Postovi: 658
Podijelio: 27 zahvala
Zahvaljeno je: 43 zahvala
Što je to faithbook?
Možda misliš kao i muslimani, da smo tamo svi tjelesni, jedemo, pijemo, čak i vodimo ljubav? Tako oni misle.
Mislim na dugovnu dimenziju tako da nismo tjelesni nego smo duše, energija koja nije zbijena u tijelu kao na zemlji.
"Jer dok smo u ovom šatoru, uzdišemo pritisnuti, jer nećemo da se svučemo, nego da se na to obučemo, tako da život proguta, što je smrtno.
2. Korinćanima 5,5 A koji nas za to pripravlja, Bog je, koji nam dade zalog Duha.
2. Korinćanima 5,6 Zato se jednako uzdamo čvrsto, jer znamo, da, dok smo u tijelu, u tuđini smo, daleko od Gospodina;
2. Korinćanima 5,7 Jer putujemo u vjeri, a ne u gledanju.
2. Korinćanima 5,8 Ali se čvrsto uzdamo i volimo većma otići od tijela i unići Gospodinu "


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 6 post(ov)a ] 

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 29 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr