www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 29 ožu 2024 15:27

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 1 post ] 
Autor Poruka
PostPostano: 14 lip 2007 15:43 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 25 tra 2007 20:57
Postovi: 62
Lokacija: Podravina
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Sveti Ljudevit M. G. Montfortski pišući svoje djelo Ljubav vječne Mudrosti, pripisao je Isusu Kristu naslov Vječna i utjelovljena Mudrost time je htio naglasiti posebne vidike njegova poslanja koji su u skladu s biblijskom objavom.
Ta svoja traženja svetac je opjevao u pjesmi Želja za mudrošću:

"Dođi, o Mudrosti, jedan siromah te traži, zašto toliko produljuješ moje mučeništvo? Tražim te dan i noć. Otvori, moja ljubavi, kucam na tvoja vrata....O ne, nije to stranac, nego srce koje ljubav nosi i koje nema druge do li tvoje kuće za počinak. Ako me ne želiš, dopusti barem da te tražim... Ostavi me uvijek u čežnji traženja..."


I dalje piše sv. Ljudevit:

"Isus je "Riječ" koja objavljuje i preobražava. Mudrost je Sin Božji koji u utjelovljenju ne izabire put moći i slave, nego, poniznosti, slabosti, trpljenja i skrovitosti. Ovaj izbor uazi u Božji plan spasenja čiji mudrosni putevi nadilaze ljudske puteve. Isus Kist je Božja Mudrost pogotova po svome Križu."
Montfort vidi posebnu vezu između Božje mudrosti i križa tako da može tvrditi: "Mudrost je križ i križ je mudrost"

Osoba koja otvara svoje biće Isusu Kristu, Mudrosti, mora odbaciti lažnu mudrost svijeta. To je preduvjet za prijateljevanje s Božjom Mudrošću i ulazak Isusa Krista u život čovijeka.

Osoba koja odbaci mudrost svijeta otvara svoj život Isusu Kristu. Kad Božanska Mudrost uđe u dušu, ona u nju sa sobom donosi svakovrsna dobra i nebrojeno bogatstvo." (LJVM)


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 1 post ] 

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 2 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr