www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 ožu 2024 20:06

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 81 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 02 stu 2017 17:26 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 01 ruj 2012 14:15
Postovi: 902
Podijelio: 18 zahvala
Zahvaljeno je: 59 zahvala
Ivana2911 napisao:

Slazem se Billy, napisao si sve kako jest :)
Imam ovu knjigu Čistilište, tumačeno zivotima i legendama svetaca, jako me se dojmila, jako često zaboravljamo na siromašne duše u čistilištu kojima je više neko ikome potrebna naša pomoć, zato neka nam budu često u molitvama jer će one isto tako zagovarati kod Boga jednog dana za nas.
Ja otkad znam za sebe, u mjesecu studenom molim svaki dan po jednu Zdravo Marijo za Duše u čistilištu, ili bilo kada u godini - 3 Zdravo Marije, po obecanju koje je Blazena Djevica Marija dala jednoj majci iz Mađarske, pa između ostalog, kaze:
Tko, pozivajući se na moj Plamen Ljubavi, moli 3 Zdravo Marije, oslobađa jednu dušu iz čistilišta.
Tko u mjesecu studenom pozivajući se na moj Plamen Ljubavi, moli samo 1 Zdravo Mariju, oslobađa 10 duša iz čistilišta.
„ Djeco moja, ruka moga Božanskog Sina upravo se sprema da udari; jedva Ga mogu više zadržati. Pomozite mi!
Ako zazivate moj Plamen Ljubavi, mi ćemo spasiti svijet!“

ISUS: „ I od smješka moje Majke zemlja će zasjati blistavim sjajem!“


Sada zamisli da u studenome moliš krunicu i namjeni ju za duše u čistilištu.
To je 53 Zdravo Marije i samo pola sata vremena molitve dnevno.
Kako znam mnoge koji uopće ne mole, lijepo je izmoliti 3 Zdravo Marije dnevno, ali malo je to. Bog zavređuje više.
Koliko vremena nam ide uz TV i neke osobne hobije?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 02 stu 2017 21:44 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 04 lis 2017 11:25
Postovi: 60
Podijelio: 7 zahvala
Zahvaljeno je: 7 zahvala
Billy napisao:
Ivana2911 napisao:

Slazem se Billy, napisao si sve kako jest :)
Imam ovu knjigu Čistilište, tumačeno zivotima i legendama svetaca, jako me se dojmila, jako često zaboravljamo na siromašne duše u čistilištu kojima je više neko ikome potrebna naša pomoć, zato neka nam budu često u molitvama jer će one isto tako zagovarati kod Boga jednog dana za nas.
Ja otkad znam za sebe, u mjesecu studenom molim svaki dan po jednu Zdravo Marijo za Duše u čistilištu, ili bilo kada u godini - 3 Zdravo Marije, po obecanju koje je Blazena Djevica Marija dala jednoj majci iz Mađarske, pa između ostalog, kaze:
Tko, pozivajući se na moj Plamen Ljubavi, moli 3 Zdravo Marije, oslobađa jednu dušu iz čistilišta.
Tko u mjesecu studenom pozivajući se na moj Plamen Ljubavi, moli samo 1 Zdravo Mariju, oslobađa 10 duša iz čistilišta.
„ Djeco moja, ruka moga Božanskog Sina upravo se sprema da udari; jedva Ga mogu više zadržati. Pomozite mi!
Ako zazivate moj Plamen Ljubavi, mi ćemo spasiti svijet!“

ISUS: „ I od smješka moje Majke zemlja će zasjati blistavim sjajem!“


Sada zamisli da u studenome moliš krunicu i namjeni ju za duše u čistilištu.
To je 53 Zdravo Marije i samo pola sata vremena molitve dnevno.
Kako znam mnoge koji uopće ne mole, lijepo je izmoliti 3 Zdravo Marije dnevno, ali malo je to. Bog zavređuje više.
Koliko vremena nam ide uz TV i neke osobne hobije?


Slazem se u potpunosti, nisam mislila da se moli samo jedna ili 3 Zdravo Marije, nego da je to najmanje što mozemo učiniti.
Ovih dana sam molila devetnicu za duše u čistilištu, s obzirom da molim Krunicu Duhu Svetom, te Brigitine molitve, dnevno sada molim po sat i pol u danu, a za duše u čistilištu molim i Molitvu sv. Matilde, ne znam je li itko pisao na forumu tu molitvu, ali sam čitala da je ta molitva jako moćna, da je sv. Matilda svaki put nakon molitve vidjela čete siromašnih duša kako odlaze u nebo. smajlic3
Svakako da je Krunica najjača molitva, i da svatko od nas treba više molitvi upravljati za duše u čistilištu, a ako nemamo vremena, velik je i jedan Očenaš, ako je molitva sa zarom. :a1250:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 05 stu 2017 20:42 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 lip 2014 22:48
Postovi: 1297
Lokacija: juzno od mjest gdje sjevera nema
Podijelio: 152 zahvala
Zahvaljeno je: 76 zahvala
Billy napisao:
Koliko vremena nam ide uz TV i neke osobne hobije?


Sto nedostaje osobnim hobijima?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 06 stu 2017 20:40 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 01 ruj 2012 14:15
Postovi: 902
Podijelio: 18 zahvala
Zahvaljeno je: 59 zahvala
dujam napisao:
Billy napisao:
Koliko vremena nam ide uz TV i neke osobne hobije?


Sto nedostaje osobnim hobijima?


Ko protestant vadiš riječi iz konteksta.
Ništa ne nedostaje hobijima ali Bog mora biti na prvom mjestu. Ako i ne možeš moliti postoje strelovito molitve.
Ja prakticiram sjetiti se Isusa u 15:00 sati. Nisam u prilici moliti ali "Isuse, Milosrđe" je jako kratka molitva koju izmoliti i nastavim sa poslom.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 08 stu 2017 19:21 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 lip 2014 22:48
Postovi: 1297
Lokacija: juzno od mjest gdje sjevera nema
Podijelio: 152 zahvala
Zahvaljeno je: 76 zahvala
Billy napisao:
dujam napisao:
Billy napisao:
Koliko vremena nam ide uz TV i neke osobne hobije?


Sto nedostaje osobnim hobijima?


Ko protestant vadiš riječi iz konteksta.
Ništa ne nedostaje hobijima ali Bog mora biti na prvom mjestu. Ako i ne možeš moliti postoje strelovito molitve.
Ja prakticiram sjetiti se Isusa u 15:00 sati. Nisam u prilici moliti ali "Isuse, Milosrđe" je jako kratka molitva koju izmoliti i nastavim sa poslom.


O tome ti ja i pričam. Osobni hobiji mogu biti dio sluzenja Bogu. Mislim, postavlja se pitanje je li samo "moj" ili "tvoj" nacin pravi nacin krsc zivota? Ne znam odakle vama (svima) autoritet za prosudivanje, i donosenje takvih sudova :roll:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 25 stu 2017 21:20 
Odsutan
Novoregistrirani korisnik

Pridružen: 25 stu 2017 21:01
Postovi: 1
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Lijepi pozdrav svima,

željela bih samo posvjedočiti da mi je Sv. Rita uslišila molbu i molitvu. "Obećala" sam joj da ću joj se i na ovaj način zahvaliti :)
Od uslišenja na molitvu je prošlo više od pola godine, ali joj i dalje zahvaljujem sve te mjesece, i nastavit ću tako i dalje.

BVB


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 26 stu 2017 22:11 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 08 tra 2015 14:53
Postovi: 395
Podijelio: 1 zahvala
Zahvaljeno je: 11 zahvala
Gita napisao:
Lijepi pozdrav svima,

željela bih samo posvjedočiti da mi je Sv. Rita uslišila molbu i molitvu. "Obećala" sam joj da ću joj se i na ovaj način zahvaliti :)
Od uslišenja na molitvu je prošlo više od pola godine, ali joj i dalje zahvaljujem sve te mjesece, i nastavit ću tako i dalje.

BVB


Cestitam. I ja bih rado svjedocila ali meni nitko molitvu ne uslisava


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 27 stu 2017 08:13 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 23 sij 2015 16:46
Postovi: 61
Podijelio: 38 zahvala
Zahvaljeno je: 31 zahvala
Bog je onaj koji uslišava molitve ako je to za naše posvećenje. Sveci su nam moćni zagovaratelji kod Oca. Bogu hvala na njima :a1250:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 23 tra 2018 17:14 
Odsutan
Novoregistrirani korisnik

Pridružen: 23 tra 2018 16:59
Postovi: 1
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Draga braćo i sestre. Zelim i ja posvjedociti o beskrajnoj milosti svete Rite. Od dana kad sam cula za ovu sveticu osjetila sam neki mir. Konkretno sam joj se molila da mi pomogne da spoznam istinu u vezi necega sto me jako brinulo u to vrijeme. Vec je bilo proslo neko vrijeme otkad sam ju to molila. Vec sam skoro i zaboravila kad ono ispunila mi se molitva. Sveta Rita je i dalje ostala uz mene. Nakon molitve njoj u mom zivotu su se pocele slagati kockice. Uistinu snažna je zagovornica kod Oca nasega.
Jos bih vam zeljela reci da se molite i Gospi Sinjskoj. Upravo devetnice posvecene za njen zagovor kod Boga jos nikad nisu ostale a da ih ona nije cula.
Bog vas sve blagoslovio.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 08 stu 2018 10:18 
Odsutan
Novoregistrirani korisnik

Pridružen: 07 stu 2018 09:00
Postovi: 1
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Dragi svi, ja sam nova ovdje upravo zbog toga što želim posvjedočiti o snazi molitve svetoj Riti.
Naime, sredinom devetog mjeseca (16.09.) počela sam se viđati s jednim dečkom kojeg sam znala još otprije. U početku je sve bilo lijepo. Čuli smo se svaki dan (pozivi od 40-50 minuta, stotine poruka), vidjeli bi se kad bi mogli (ne živimo blizu, ja studiram i živim Splitu, a on radi Dubrovniku). Nakon 15-20 dana naš odnos se zahladio. Nije me više nikako zvao, rijetko je slao poruke, a i kad bi se javio razmijenili bismo 3-4 poruke u danu i to je sve. S obzirom na to da je jako dobra osoba, bila sam tužna jer se čovjek brzo navikne na nešto lijepo. Nadala sam se da je samo prolazna faza (loši dani na poslu, umor, stres). 15 dana je trajalo njegovo ignoriranje i ne javljanje. Jedne večeri me nazvao i rekao da bi bilo najbolje kada se više ne bismo viđali jer me ne želi povrijediti. Njegovo opravdanje je bilo to što živimo relativno daleko za nešto pravo i ozbiljno, a za nekoliko mjeseci dobit će premještaj na poslu i vratit će se u rodni Zagreb.
Bilo mi je teško prihvatiti te njegove riječi jer je do tada bio jako brižan i pažljiv u svakom smislu. Iako smo se nakon tog razgovora ponovno počeli aktivno dopisivati, bojala sam se da opet ne prestane. Onda sam se sjetila Sv. Rite i devetnice koju bih mogla izmoliti. Nadala sam se da će mi pomoći u mom problemu, da će ga odvratiti od takvih misli i "bijega" od nečega što je lijepo, samo zato što ima strahove i misli da smo osuđeni na propast ako ne živimo blizu. Molila sam sv. Ritu da nam pomogne i ispuni njegovo srce hrabrošću. Molila sam je da nam pruži priliku da naše viđanje ne prestane. Osmi dan devetnice u sred dana, iznenada, stiže mi njegova poruka i pitanje "Kad dolaziš?". Nisam mogla vjerovati da se dogodio takav preokret s njegove strane. Nakon 15 dana nezainteresiranosti odjednom me želi vidjeti. Otišla sam kod njega, bili smo 3 dana zajedno. Od tada pa sve do sad nijednom nije spomenuo da ovo nema smisla i da neće potrajati.
Vjerujem da mi je sv. Rita uslišala molitvu, ali nisam prestala moliti. Nakon te devetnice izmolila sam devetnicu Božanskom milosrđu, a sinoć sam počela i devetnicu Gospi koja razvezuje čvorove.

BVB!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 81 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 2 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr