www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 20 stu 2017 22:11

Vrijeme na UTC [LJV]

Započni novu temu Odgovori  [ 68 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7
Autor Poruka
PostPostano: 01 stu 2017 23:13 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova

Podijelio: 5 zahvala
Zahvaljeno je: 34 zahvala
Vjeroispovjest: katolik
Status: U braku
lalelu napisao:
Micka napisao:
Veselim se da su vam se problemi riješili po zagovoru svete Rite.
Molila sam devetnicu svetoj Riti prije nekoliko mjeseci i molitva mi nije uslišana,odnosno problem koji sam željela riješiti i dalje postoji.
Da li sam možda trebala uključiti i post ili ponoviti devetnicu ne znam,ali eto to je moje iskustvo.

I.meni se molitva nije uslisala

Ne znači da neće.
Obično se uz molitvu za neku potrebu treba pridodati čestu misu i pričest.
Biti izmiren sa Bogom i biti mu blizu.
Sveta misa je tada najbolja molitva kada svetu pričest prikažemo Bogu za određenu nakanu.
Post, svakako no i djela milosrđa su Bogu draga.

Pitanje je molite li samo kada nešto tražite ili i zahvaljujete Bogu na milostima koje daje, a kojih možda niste svjesni?
Nije li sebično očekivati da ako izmolim devetnicu svetoj Riti Bog će mi odmah dati što tražim?
Kao neka trampa 9 dana molitve. Što je sa ostalih 356 dana u godini?

Pokušajte moliti za duše u čistilištu.
One nikada neće ostati nikome dužne. Molitva za njih je Bogu osobito draga.

Evo par knjiga koje preporučam:
https://1drv.ms/f/s!Aitxvg2kqC-itGtUIGMMLJo6tHgv

Pokušajte na taj način i ustrajte u molitvi.

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 02 stu 2017 09:51 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Podijelio: 2 zahvala
Zahvaljeno je: 5 zahvala
Vjeroispovjest: Katolik
Billy napisao:
lalelu napisao:
Micka napisao:
Veselim se da su vam se problemi riješili po zagovoru svete Rite.
Molila sam devetnicu svetoj Riti prije nekoliko mjeseci i molitva mi nije uslišana,odnosno problem koji sam željela riješiti i dalje postoji.
Da li sam možda trebala uključiti i post ili ponoviti devetnicu ne znam,ali eto to je moje iskustvo.

I.meni se molitva nije uslisala

Ne znači da neće.
Obično se uz molitvu za neku potrebu treba pridodati čestu misu i pričest.
Biti izmiren sa Bogom i biti mu blizu.
Sveta misa je tada najbolja molitva kada svetu pričest prikažemo Bogu za određenu nakanu.
Post, svakako no i djela milosrđa su Bogu draga.

Pitanje je molite li samo kada nešto tražite ili i zahvaljujete Bogu na milostima koje daje, a kojih možda niste svjesni?
Nije li sebično očekivati da ako izmolim devetnicu svetoj Riti Bog će mi odmah dati što tražim?
Kao neka trampa 9 dana molitve. Što je sa ostalih 356 dana u godini?

Pokušajte moliti za duše u čistilištu.
One nikada neće ostati nikome dužne. Molitva za njih je Bogu osobito draga.

Evo par knjiga koje preporučam:
https://1drv.ms/f/s!Aitxvg2kqC-itGtUIGMMLJo6tHgv

Pokušajte na taj način i ustrajte u molitvi.

Slazem se Billy, napisao si sve kako jest :)
Imam ovu knjigu Čistilište, tumačeno zivotima i legendama svetaca, jako me se dojmila, jako često zaboravljamo na siromašne duše u čistilištu kojima je više neko ikome potrebna naša pomoć, zato neka nam budu često u molitvama jer će one isto tako zagovarati kod Boga jednog dana za nas.
Ja otkad znam za sebe, u mjesecu studenom molim svaki dan po jednu Zdravo Marijo za Duše u čistilištu, ili bilo kada u godini - 3 Zdravo Marije, po obecanju koje je Blazena Djevica Marija dala jednoj majci iz Mađarske, pa između ostalog, kaze:
Tko, pozivajući se na moj Plamen Ljubavi, moli 3 Zdravo Marije, oslobađa jednu dušu iz čistilišta.
Tko u mjesecu studenom pozivajući se na moj Plamen Ljubavi, moli samo 1 Zdravo Mariju, oslobađa 10 duša iz čistilišta.
„ Djeco moja, ruka moga Božanskog Sina upravo se sprema da udari; jedva Ga mogu više zadržati. Pomozite mi!
Ako zazivate moj Plamen Ljubavi, mi ćemo spasiti svijet!“

ISUS: „ I od smješka moje Majke zemlja će zasjati blistavim sjajem!“

Sv. Augustin

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 02 stu 2017 17:26 
Odsutan

Ivana2911 napisao:

Imam ovu knjigu Čistilište, tumačeno zivotima i legendama svetaca, jako me se dojmila, jako često zaboravljamo na siromašne duše u čistilištu kojima je više neko ikome potrebna naša pomoć, zato neka nam budu često u molitvama jer će one isto tako zagovarati kod Boga jednog dana za nas.
Ja otkad znam za sebe, u mjesecu studenom molim svaki dan po jednu Zdravo Marijo za Duše u čistilištu, ili bilo kada u godini - 3 Zdravo Marije, po obecanju koje je Blazena Djevica Marija dala jednoj majci iz Mađarske, pa između ostalog, kaze:
Tko, pozivajući se na moj Plamen Ljubavi, moli 3 Zdravo Marije, oslobađa jednu dušu iz čistilišta.
Tko u mjesecu studenom pozivajući se na moj Plamen Ljubavi, moli samo 1 Zdravo Mariju, oslobađa 10 duša iz čistilišta.
„ Djeco moja, ruka moga Božanskog Sina upravo se sprema da udari; jedva Ga mogu više zadržati. Pomozite mi!

Sada zamisli da u studenome moliš krunicu i namjeni ju za duše u čistilištu.
To je 53 Zdravo Marije i samo pola sata vremena molitve dnevno.
Kako znam mnoge koji uopće ne mole, lijepo je izmoliti 3 Zdravo Marije dnevno, ali malo je to. Bog zavređuje više.
Koliko vremena nam ide uz TV i neke osobne hobije?

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 02 stu 2017 21:44 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Podijelio: 2 zahvala
Zahvaljeno je: 5 zahvala
Vjeroispovjest: Katolik
Billy napisao:
Ivana2911 napisao:

Sada zamisli da u studenome moliš krunicu i namjeni ju za duše u čistilištu.
To je 53 Zdravo Marije i samo pola sata vremena molitve dnevno.
Kako znam mnoge koji uopće ne mole, lijepo je izmoliti 3 Zdravo Marije dnevno, ali malo je to. Bog zavređuje više.

Slazem se u potpunosti, nisam mislila da se moli samo jedna ili 3 Zdravo Marije, nego da je to najmanje što mozemo učiniti.
Ovih dana sam molila devetnicu za duše u čistilištu, s obzirom da molim Krunicu Duhu Svetom, te Brigitine molitve, dnevno sada molim po sat i pol u danu, a za duše u čistilištu molim i Molitvu sv. Matilde, ne znam je li itko pisao na forumu tu molitvu, ali sam čitala da je ta molitva jako moćna, da je sv. Matilda svaki put nakon molitve vidjela čete siromašnih duša kako odlaze u nebo. smajlic3
Svakako da je Krunica najjača molitva, i da svatko od nas treba više molitvi upravljati za duše u čistilištu, a ako nemamo vremena, velik je i jedan Očenaš, ako je molitva sa zarom. :a1250:

Sv. Augustin

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 05 stu 2017 20:42 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova

Podijelio: 126 zahvala
Zahvaljeno je: 50 zahvala
Status: Solo
Billy napisao:

Sto nedostaje osobnim hobijima?

They don't come out(words) smooth and in conjunction with your brain the way normal people's words do; they come out in chunks as if from a crushed-ice dispenser; you stumble on them as they gather behind your lower lip. So you just keep quiet.

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 06 stu 2017 20:40 
Odsutan

dujam napisao:
Billy napisao:

Ko protestant vadiš riječi iz konteksta.
Ništa ne nedostaje hobijima ali Bog mora biti na prvom mjestu. Ako i ne možeš moliti postoje strelovito molitve.
Ja prakticiram sjetiti se Isusa u 15:00 sati. Nisam u prilici moliti ali "Isuse, Milosrđe" je jako kratka molitva koju izmoliti i nastavim sa poslom.

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 06 stu 2017 21:48 
Odsutan

Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 10 zahvala
Vjeroispovjest: Catholicus
dujam napisao:
Billy napisao:

Mi zapravo nikad ne vidimo vjetar, ali vidimo efekte koje on proizvodi: prašina koja se podiže na ulicama, oblake koji plove po nebu, drveće koje se savija u jednome smjeru. Svi ti znakovi označavaju prisutnost i aktivnost vjetra.

Isto je tako i s demonima. Ne vidimo ih, i to je normalno, ali prepoznajemo njihovu prisutnost kroz određene karakteristične aktivnosti.

Tako isto i ti DUJAM..kriješ se i šutaš da hebuckaš one koji istinu zbore..ti si opaki fičfirić bez cincilatora sa sajmišta u priobalju. :lol:

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 08 stu 2017 19:21 
Odsutan

Podijelio: 126 zahvala
Zahvaljeno je: 50 zahvala
Status: Solo
Billy napisao:
dujam napisao:
Billy napisao:

Ko protestant vadiš riječi iz konteksta.
Ništa ne nedostaje hobijima ali Bog mora biti na prvom mjestu. Ako i ne možeš moliti postoje strelovito molitve.
Ja prakticiram sjetiti se Isusa u 15:00 sati. Nisam u prilici moliti ali "Isuse, Milosrđe" je jako kratka molitva koju izmoliti i nastavim sa poslom.

O tome ti ja i pričam. Osobni hobiji mogu biti dio sluzenja Bogu. Mislim, postavlja se pitanje je li samo "moj" ili "tvoj" nacin pravi nacin krsc zivota? Ne znam odakle vama (svima) autoritet za prosudivanje, i donosenje takvih sudova :roll:

They don't come out(words) smooth and in conjunction with your brain the way normal people's words do; they come out in chunks as if from a crushed-ice dispenser; you stumble on them as they gather behind your lower lip. So you just keep quiet.

Vrh
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 68 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7

Vrijeme na UTC [LJV]