www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 26 tra 2018 14:15

Vrijeme na UTC [LJV]

Započni novu temu Odgovori  [ 71 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 02 stu 2017 17:26 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova

Podijelio: 8 zahvala
Zahvaljeno je: 44 zahvala
Vjeroispovjest: katolik
Status: U braku
Ivana2911 napisao:

Slazem se Billy, napisao si sve kako jest :)
Imam ovu knjigu Čistilište, tumačeno zivotima i legendama svetaca, jako me se dojmila, jako često zaboravljamo na siromašne duše u čistilištu kojima je više neko ikome potrebna naša pomoć, zato neka nam budu često u molitvama jer će one isto tako zagovarati kod Boga jednog dana za nas.
Ja otkad znam za sebe, u mjesecu studenom molim svaki dan po jednu Zdravo Marijo za Duše u čistilištu, ili bilo kada u godini - 3 Zdravo Marije, po obecanju koje je Blazena Djevica Marija dala jednoj majci iz Mađarske, pa između ostalog, kaze:
Tko, pozivajući se na moj Plamen Ljubavi, moli 3 Zdravo Marije, oslobađa jednu dušu iz čistilišta.
Tko u mjesecu studenom pozivajući se na moj Plamen Ljubavi, moli samo 1 Zdravo Mariju, oslobađa 10 duša iz čistilišta.
„ Djeco moja, ruka moga Božanskog Sina upravo se sprema da udari; jedva Ga mogu više zadržati. Pomozite mi!
Ako zazivate moj Plamen Ljubavi, mi ćemo spasiti svijet!“

ISUS: „ I od smješka moje Majke zemlja će zasjati blistavim sjajem!“

Sada zamisli da u studenome moliš krunicu i namjeni ju za duše u čistilištu.
To je 53 Zdravo Marije i samo pola sata vremena molitve dnevno.
Kako znam mnoge koji uopće ne mole, lijepo je izmoliti 3 Zdravo Marije dnevno, ali malo je to. Bog zavređuje više.
Koliko vremena nam ide uz TV i neke osobne hobije?

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 02 stu 2017 21:44 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Podijelio: 7 zahvala
Zahvaljeno je: 7 zahvala
Vjeroispovjest: Katolik
Billy napisao:
Ivana2911 napisao:

Slazem se Billy, napisao si sve kako jest :)
Imam ovu knjigu Čistilište, tumačeno zivotima i legendama svetaca, jako me se dojmila, jako često zaboravljamo na siromašne duše u čistilištu kojima je više neko ikome potrebna naša pomoć, zato neka nam budu često u molitvama jer će one isto tako zagovarati kod Boga jednog dana za nas.
Ja otkad znam za sebe, u mjesecu studenom molim svaki dan po jednu Zdravo Marijo za Duše u čistilištu, ili bilo kada u godini - 3 Zdravo Marije, po obecanju koje je Blazena Djevica Marija dala jednoj majci iz Mađarske, pa između ostalog, kaze:
Tko, pozivajući se na moj Plamen Ljubavi, moli 3 Zdravo Marije, oslobađa jednu dušu iz čistilišta.
Tko u mjesecu studenom pozivajući se na moj Plamen Ljubavi, moli samo 1 Zdravo Mariju, oslobađa 10 duša iz čistilišta.
„ Djeco moja, ruka moga Božanskog Sina upravo se sprema da udari; jedva Ga mogu više zadržati. Pomozite mi!
Ako zazivate moj Plamen Ljubavi, mi ćemo spasiti svijet!“

ISUS: „ I od smješka moje Majke zemlja će zasjati blistavim sjajem!“

Sada zamisli da u studenome moliš krunicu i namjeni ju za duše u čistilištu.
To je 53 Zdravo Marije i samo pola sata vremena molitve dnevno.
Kako znam mnoge koji uopće ne mole, lijepo je izmoliti 3 Zdravo Marije dnevno, ali malo je to. Bog zavređuje više.

Slazem se u potpunosti, nisam mislila da se moli samo jedna ili 3 Zdravo Marije, nego da je to najmanje što mozemo učiniti.
Ovih dana sam molila devetnicu za duše u čistilištu, s obzirom da molim Krunicu Duhu Svetom, te Brigitine molitve, dnevno sada molim po sat i pol u danu, a za duše u čistilištu molim i Molitvu sv. Matilde, ne znam je li itko pisao na forumu tu molitvu, ali sam čitala da je ta molitva jako moćna, da je sv. Matilda svaki put nakon molitve vidjela čete siromašnih duša kako odlaze u nebo. smajlic3
Svakako da je Krunica najjača molitva, i da svatko od nas treba više molitvi upravljati za duše u čistilištu, a ako nemamo vremena, velik je i jedan Očenaš, ako je molitva sa zarom. :a1250:

Sv. Augustin

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 05 stu 2017 20:42 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova

Podijelio: 133 zahvala
Zahvaljeno je: 59 zahvala
Status: Solo
Billy napisao:

Sto nedostaje osobnim hobijima?

They don't come out(words) smooth and in conjunction with your brain the way normal people's words do; they come out in chunks as if from a crushed-ice dispenser; you stumble on them as they gather behind your lower lip. So you just keep quiet.

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 06 stu 2017 20:40 
Odsutan

Podijelio: 8 zahvala
Zahvaljeno je: 44 zahvala
dujam napisao:
Billy napisao:

Ko protestant vadiš riječi iz konteksta.
Ništa ne nedostaje hobijima ali Bog mora biti na prvom mjestu. Ako i ne možeš moliti postoje strelovito molitve.
Ja prakticiram sjetiti se Isusa u 15:00 sati. Nisam u prilici moliti ali "Isuse, Milosrđe" je jako kratka molitva koju izmoliti i nastavim sa poslom.

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 06 stu 2017 21:48 
Odsutan

Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 12 zahvala
Vjeroispovjest: Catholicus
dujam napisao:
Billy napisao:

Mi zapravo nikad ne vidimo vjetar, ali vidimo efekte koje on proizvodi: prašina koja se podiže na ulicama, oblake koji plove po nebu, drveće koje se savija u jednome smjeru. Svi ti znakovi označavaju prisutnost i aktivnost vjetra.

Isto je tako i s demonima. Ne vidimo ih, i to je normalno, ali prepoznajemo njihovu prisutnost kroz određene karakteristične aktivnosti.

Tako isto i ti DUJAM..kriješ se i šutaš da hebuckaš one koji istinu zbore..ti si opaki fičfirić bez cincilatora sa sajmišta u priobalju. :lol:

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 08 stu 2017 19:21 
Odsutan

Podijelio: 133 zahvala
Zahvaljeno je: 59 zahvala
Billy napisao:
dujam napisao:
Billy napisao:

Ko protestant vadiš riječi iz konteksta.
Ništa ne nedostaje hobijima ali Bog mora biti na prvom mjestu. Ako i ne možeš moliti postoje strelovito molitve.
Ja prakticiram sjetiti se Isusa u 15:00 sati. Nisam u prilici moliti ali "Isuse, Milosrđe" je jako kratka molitva koju izmoliti i nastavim sa poslom.

O tome ti ja i pričam. Osobni hobiji mogu biti dio sluzenja Bogu. Mislim, postavlja se pitanje je li samo "moj" ili "tvoj" nacin pravi nacin krsc zivota? Ne znam odakle vama (svima) autoritet za prosudivanje, i donosenje takvih sudova :roll:

They don't come out(words) smooth and in conjunction with your brain the way normal people's words do; they come out in chunks as if from a crushed-ice dispenser; you stumble on them as they gather behind your lower lip. So you just keep quiet.

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 25 stu 2017 21:20 
Odsutan
Novoregistrirani korisnik

Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Lijepi pozdrav svima,

željela bih samo posvjedočiti da mi je Sv. Rita uslišila molbu i molitvu. "Obećala" sam joj da ću joj se i na ovaj način zahvaliti :)
Od uslišenja na molitvu je prošlo više od pola godine, ali joj i dalje zahvaljujem sve te mjesece, i nastavit ću tako i dalje.

BVB

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 26 stu 2017 22:11 
Odsutan

Podijelio: 1 zahvala
Zahvaljeno je: 9 zahvala
Vjeroispovjest: rk
Gita napisao:
Lijepi pozdrav svima,

željela bih samo posvjedočiti da mi je Sv. Rita uslišila molbu i molitvu. "Obećala" sam joj da ću joj se i na ovaj način zahvaliti :)
Od uslišenja na molitvu je prošlo više od pola godine, ali joj i dalje zahvaljujem sve te mjesece, i nastavit ću tako i dalje.

BVB

Cestitam. I ja bih rado svjedocila ali meni nitko molitvu ne uslisava

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 27 stu 2017 08:13 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Podijelio: 37 zahvala
Zahvaljeno je: 25 zahvala
Vjeroispovjest: katolkinja
Bog je onaj koji uslišava molitve ako je to za naše posvećenje. Sveci su nam moćni zagovaratelji kod Oca. Bogu hvala na njima :a1250:

Ps 27,4

Vrh
Citiraj  
 Naslov: Sveta Rita
PostPostano: 19 tra 2018 09:13 
Odsutan

Podijelio: 12 zahvala
Zahvaljeno je: 82 zahvala
tratinčica napisao:
Svetica je rođena prvih godina pontifikata pape Urbana VI. (oko g. 1381.), kad je bilo dokončano avignonsko sužanjstvo papâ, a umrla je 22. svibnja 1447. nakon 40 godina samostanskoga života, od toga 15 godina izvanrednih mističnih milosti, ali i mnogih patnja. Proživjela je jedno od najtežih razdoblja crkvene povijesti, takozvani zapadni raskol.

Rita je bila kćerka roditelja koji dugo nisu imali djece. Želja za porodom njezina je oca i majku nagnala na mnoge molitve pa možemo reći da je bila od Boga izmoljena. Tim više što su joj roditelji tada već bili u poodmakloj dobi. Izmolivši je od Boga, jednostavni, dobri i bogobojazni roditelji nastojali su svoju kćerku što bolje kršćanski odgojiti. Mala je upijala sve što su joj govorili i u čemu su je poučavali. Inače, život djevojčice bijaše prilično tvrd i težak, kao da je predosjećala da će tako biti i kasnije, pa se za to nastojala pripremiti.

Rita se morala veoma mlada udati, a zaručnik joj je bio sve prije nego dobar čovjek. Po naravi naprasit, brutalan, pa mu Rita postade ne samo žena već i žrtva. Podnoseći njegovu tešku narav, nije se nikada ni riječju potužila, makar mu je kao ropkinja bila u svemu ovisna. Čak je morala pitati za dopuštenje ako je htjela i u crkvu poći. Ona je zlo u njemu nastojala pobijediti dobrim. Nije to išlo brzo, ali malo-pomalo svojom je blagošću i strpljivošću uspjela pobijediti vuka i pripitomiti ga. Njegovu je dušu privela k Bogu pa su neko vrijeme zajedno sretno živjeli u svojoj Roccaporeni.

Riti su umrli roditelji i to bijaše za nju udarac, a onda uslijediše drugi udarci, baš kao na starozavjetnoga pravednika Joba. Jedne večeri, kad joj se muž iz Cascije vraćao kući u Roccaporenu, napadne ga neki čovjek i ubije. Htio se osvetiti, ali na tako svirep i neljudski način za jednu uvredu koja mu je prije bila nanesena. Nakon toga udarca u roku od godine dana umrla su joj i oba sinčića. Gospodin je uslišao molitvu majke koja je molila neka ih radije nevine uzme k sebi negoli dopusti da odrastu i onda se osvećuju ubojici svoga oca. Ona je gledala na ljudske uvrede i nepravde očima Evanđelja i zato je bila sposobna nepravdu radije podnijeti nego učiniti, uvredu oprostiti i zaboraviti.

Oslobođena na tako bolan način svega onoga što ju je još vezalo uz zemlju, Rita je opet počela razmišljati o svom davnom snu, to jest o ulasku u samostan. Silom prilika morala se odreći svoga zvanja, ali sada ga je opet po svaku cijenu željela ipak ostvariti. Zato se uputila u obližnju Casciju u augustinski samostan Sv. Magdalene. Bila je odbijena. Redovnice su smatrale da udovica nije prikladna za njihov samostan. Rita je i dalje molila da je prime, ali sve bi uzalud. Rita se tada sa živom vjerom što premješta bregove obratila svojim dragim svecima zaštitnicima: sv. Ivanu Krstitelju, sv. Augustinu i sv. Nikoli iz Tolentina, pa je oni prema jednoj predaji po noći uvedoše u samostan.

Došavši u samostan, mnogo je razmatrala o Isusovoj muci moleći Isusa da i osjetno postane dionicom njegove muke. Bila je uslišana pa je na čelu zadobila ranu, koja ju je podsjećala na Isusovu trnovu krunu, od koje je mnogo trpjela i koja joj više nije zarasla. Činila je druge pokore, osobito post. Zadnjih je godina u patnjama, što ih je strpljivo podnosila, bila posve prikovana uz svoj siromašni ležaj. Od svega ju je 22. svibnja 1447. smrt oslobodila.

Narod ju je odmah nakon smrti počeo štovati kao sveticu, još prije nego je Crkva izrekla o njoj svoj neprevarljivi sud. Svetom ju je proglasio 24. svibnja 1900. tek papa Leon XIII., nazvavši je "dragocjenim biserom Umbrije".

Moram priznati da sam za svetu Ritu čula, koji puta joj se molila jer eto (kako naziv teme kaže) „ona rješava teške situacije“, ali moram priznati da nisam znala njenu veličinu do jučer.
Pričajući sa svećenikom početkom tjedna i nekim providnostima – savjetovao mi je da pogledam film o sv. Riti (nema ga na youtubeu, ali ima na vimeu – ako nekog zanima) i moram priznati da sam ostala fascinirana njenim životom, vjerom, putem, toliko da sam sinoć do duboko u noć na webu čitala o njoj, kao i brojna svjedočanstva vezana za njen zagovor.

Posebno me se dojmilo upozorenje koje joj roditelji često govorahu, a to je da „drži jezik za zubima“. Odmah sam sama sebe prekorila. Paolo (njen muž) ju je osvojio time što je bio drugačiji, a upravo je hrabrost biti drugačiji od drugih – uz ono što je ona uvijek isticala, a to je da je svakome od nas dana prilika da se promijenimo. Rita je imala prijateljicu koja je otišla u časne – Catharinu, u samostanu je često boravila, a ono posebno što je Rita često isticala bilo je da ljudi imaju milost i osjećaje, i osjećaji su ti koji mogu sve promijeniti, pa čak i pravila ako su pogrešna.

Kroza život je Rita često svog muža izluđivala svojim ponašanjima, svojom tvrdoglavošću, svoji inatom, a on bi joj često naglašavao u ljubavi „moraš znati gdje ti je mjesto; moraš mi vjerovati i imati povjerenja u mene“.
Primajući sakrament vjenčanja, potvrdili su da Bog spaja s razlogom i traži da volimo.
Iako je Ritin život bio pun zapreka, bio je i Paolov („To jest moj život, ali ako ga moram živjeti bez tebe, onda ne želim živjeti“).
Posebne savjete Rita je dobivala od svoje majke „Pokušaj ga shvatiti prije nego on tebe. Budi uz njega. Bez obzira koliko dajemo, uvijek smo dužni kad je u pitaju ljubav“.
U potrazi za mirnijim životom Rita i Paolo odlaze na selo, a sinovi su ti koji Paola čine nježnijim. Oboje svjesni važnosti obitelji dogovaraju se da se nikada neće pred djecom svađati jer moraju znati da ih njihovi roditelji vole bez obzira na sve.
Iako odnos prožet često neslaganjima, ljubav je ta koja ih je spajala. Često Paolo u očaju zbog ženinih postupaka koje nije mogao shvatiti se pitao „Zašto sam te sreo?“, ali ipak sebi je priznavao da ne može zamisliti život bez nje. Ono što ih je držalo zajedno je činjenica da Isus nije došao zbog pravednih nego zbog grešnika, a posebni trenutci nježnosti u njihovu braku postajali bi veliki uvijek kad bi se podsjetili da je milost božja beskrajna te da zajedno mogu svladati sve prepreke.

Nakon što joj muža ubijaju Rita oprašta njegovim ubojicama ne želeći da njeni sinovi se osvećuju za njegovu smrt ("Jer mjera koju dajete bit će mjera koju ćete dobiti") moleći pred raspelom "Prihvatit ću svu bol, ali nemoj da njihove duše budu izgubljene".
Nakon smrti sinova i sama ima krizu vjere pitajući Ga "Zašto me napuštaš? Gdje si Ti bio?".

No svaku bol, osamljenost i očaj može izliječiti Božja milost. Božja milost može uvijek ispočetka.
"Ako vjerujete u Gospodina, ništa nije nemoguće."

Vrh
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 71 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]