www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 21 stu 2017 05:41

Vrijeme na UTC [LJV]

Započni novu temu Odgovori  [ 24 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3  Sljedeće
Autor Poruka
 Naslov:
PostPostano: 12 stu 2009 17:31 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova

Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 15 zahvala
Vjeroispovjest: katolikinja
Slika
MARIJA, ZDRAVLJE BOLESNIH

Marijo, zdravlje bolesnih, klečeći pred Tobom, koja ne prestaješ činiti dobro svima, koji Te s pouzdanjem zazivaju, smiluj mi se iako sam nedostojan. Trpim, ublaži mi nevolje. U žalosti sam, utješi me. Bolestan sam, izliječi me.

Rasvijetli liječnika da upozna uzroke moje bolesti, blagoslovi lijekove i podaj mi snagu uspješnu i djelatnu.

Ako sve to ne bi bilo dostatno, ako je potrebno čudo, Marijo, molim Te za čudo, molim Te na koljenima, sa suzama u očima, s neograničenim pouzdanjem u Tvoje Srce.

Siguran sam da ćeš me uslišati na jedan ili drugi način za moje pravo dobro. Obraćajući se k Tebi s ovom molbom, nastojat ću što je više moguće svoju volju podložiti Božjoj volji i ponavljam riječi, koje je Isus - moj uzor, u Maslinskom vrtu uputio svom Ocu nebeskom: «Oče, neka bude Tvoja volja, a ne moja».

http://www.zupa-svkriz.hr/kalendar/novi ... nac210.htm

Zadnja izmjena: rebeka; 12 stu 2009 17:36; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 12 stu 2009 17:33 
Odsutan

Zahvaljeno je: 15 zahvala
Vjeroispovjest: katolikinja
Slika

Poštovani i dragi prijatelji, predstavnici pokreta i udruga!

Stavljamo u Vaše srce i molitve nakanu: Utječite se našem blaženiku Alojziju Stepincu da po Milosrđu Božjem izmoli još jedno čudo ostvareno njegovim zagovorom pred Gospodinom! Uoči spomendana blaženog kardinala Alojzija Stepinca, koji je vjeran Kristu svjedočio istinu i podnio mučeništvo, pozivam vas da u njemu pronalazite uzor kršćanskoga života i ljubavi za svoju domovinu. - Papa Benedikt XVI. na općoj audijenciji 8. veljače 2006.

»Većina ljudi ima krive pojmove o svetosti. Bitna svetost nije ništa drugo nego savjesno vršenje svojih staleških dužnosti dan za danom iz ljubavi prema Bogu. A to ja želim svima vama. Tada život vaš doista ne će biti drugo nego Evanđelje Isusa Krista predstavljeno u dnevnom poslu i molitvi. Rad i molitva, dva su vesla kojima se životna lađa svakog čovjeka i svake obitelji približava svome cilju. Ako nedostaje jedno ili drugo, nazaduje se.

« Bl. Alojzije Stepinac

Kako bi uspjeli u nakani da sljedeće godine, slaveći 110-godišnjicu Blaženikova rođenja i 10-godišnjicu beatifikacije, doživimo KANONIZACIJU! SVJEDOČIMO I MI MILOSTI DOBIVENE PO NJEGOVU ZAGOVORU

Svojim svjedočenjem sudjelujmo u procesu kanonizacije bl. kardinala Alojzija Stepinca

Uz nakanu, molimo Vas pisana svjedočanstva (do 7. prosinca) koja kao laici skupljamo i predajemo u ime crkvenih laičkih organizacija glavnom postulatoru kauze dr. Juraj Batelji

11. prosinca 2007. u 18,00 sati na Tribini udruga i pokreta Nadbiskupije zagrebačke, Kaptol 31 8. svibnja 1998., sa proslave stote obljetnice rođenja Alojzija Stepinca najavljena je njegova beatifikacija, koja je bila 3. listopada 1998. - papa Ivan Pavao II. u svetištu Majke Božje Bistričke proglasio je blaženim Alojzija Viktora Stepinca!

Sluga Božji Alojzije Stepinac umro je, na glasu svetosti i mučeništva, u Krašiću, 10. veljače 1960. i pokopan u Zagrebačkoj prvostolnici.

Njegov je grob mjesto neprekidne molitve i vrelo uslišanja. Budimo zajedno u molitvi s NJIM!

Gospodine Bože, ti si sluzi svome Alojziju kardinalu Stepincu udijelio milost, ne samo vjerovati u Isusa Krista nego i trpjeti za njega neustrašivim apostolskim žarom i ljubavlju prema Crkvi. Udijeli i nama jakost u ispovijedanju iste vjere i postojanost u trpljenju za nju. Proslavi slugu svoga čašću oltara da nam bude primjer i zagovornik u borbama života na putu vječnoga spasenja. Po Kristu Gospodinu našemu. Amen.DOĐITE I SVJEDOČITE!

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 03 lis 2013 08:27 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova

Zahvaljeno je: 0 zahvala
Vjeroispovjest: rimokatolik
Status: U braku
Ovako je bilo točno prije 15 godina.......o kako vrijeme brzo prolazi.......

»Danas sam došao k vama u ovo drago vam svetište naše nebeske Majke - Majke Božje Bistričke. Pred njezinim crnim likom toliko ste puta vi i vaši stari po njoj upućivali molitve Bogu. Ovdje sam kako bih zajedno s vama Bogu prinio žrtvu hvale i proglasio blaženim slugu Božjega Alojzija Stepinca. Molimo Gospodina da nam oprosti grijehe da čiste savjesti nosimo svjedočanstvo Radosne vijesti; molimo ga da svojim milosrđem podržava našu ustrajnost u vjeri i predanju, služenju i poniznosti srca« - rekao je papa Ivan Pavao II. uvodeći u euharistijsko slavlje na kojem je u subotu 3. listopada u Mariji Bistrici u nazočosti oko polmilijunskog mnoštva proglasio blaženim mučenika Alojzija Stepinca.

primi čiste ljubavi nam žar.

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 12 ožu 2017 12:11 
Odsutan

Podijelio: 3 zahvala
Zahvaljeno je: 51 zahvala
Vjeroispovjest: katolik
Status: Solo
Kad Dalmatinka krene put Zagorja pa ostane zadivljena unutrašnjostima crkava – to mora bit da nešto znači. Ni zatvorena autocesta, i provedenih 11 i pol sati u autobusu ne mogu „izbrisati“ dojam.
Tko nije bio, neka ode. :b112:

Malo (ne)sreće s prometom, i u jednom danu napraviti mini hodočašće „Stepinčevim stopama“ nikada nije zgorega.
Ako ste u mogućnosti pričati sa župnikom koji brine o crkvi i župnom dvoru u kojoj je Stepinac živio, ako proputujete od Krašića do Marije Bistrice te put završite u Zagrebačkoj katedrali (na spomendan smti kardinala Kuharića koji je bio veliki zagovornik istine o Stepincu) – onda ste tek jedna vrsta i sretnika.

O Stepincu nam povijesni podatci mnogo govore, ali evo ovdje neke zanimljivosti koje do jučer osobno nisam znala (a ni ovdje ne pišu):

-Narodno ime A. Stepinca je Vjekoslav (ime upisano u domovnicu), a kršten je imenom Alojzije Viktor.
-Majka Barbara je postila i molila (s nakanom) tri dana u tjednu za svog sina s nadom da će postati svećenik
-Kršten je u starom dijelu župne crkve Presvetog Trojstva (tu je i stara krstionica) i oltar (na 1. fotografiji) koji je posebno zanimljiv zbog prikaza Presvetog Trojstva (Duh Sveti prikazan kao zrak). Glavna slika na oltaru prikazuje Isusa, Mariju i dolazak tri kralja, a ako se zagledate možete vidjeti kako mali Isus stavlja kralju znak blagoslova na čelo kako danas rade svećenici djeci.
Privitak:
17201086_10212588228049702_4047095644134443264_n.jpg
17201086_10212588228049702_4047095644134443264_n.jpg [ 33.6 KiB | Pogledano 936 puta ]

-Krašićka crkva je (kako župnik kaže) izgledom/oblikom umanjena Bazilika Marijina Navještenja (u Nazaretu)
-Kao čovjek ispred svog vremena, Stepinac se često znao našaliti da on ima odavna televiziju (nap. TV se koristi tek od 1957.) –Isusa u svetohraništu, a i danas to isto klecalo (koje je nazivao svojom tv foteljom) se nalazi u crkvi ispred oltara (na 2. fotografiji). Na tom istom oltaru slavio je svoju prvu svetu misu u Krašiću te posljednju misu svog života, a pravokutnik na podu načinjen crnim kamenom označuje mjesto gdje je bila pripremljena grobnica za njegov ukop.
-U crkvi je dao izgraditi špilju Gospi Lurdskoj od kamena (živca) koji je pronašao za vrijeme jedne šetnje te se ispred špilje puno molio (ispred kipova Bernardice i Gospe). Zanimljivo je da na kraju umire 10. veljače uoči blagdana Gospe Lurdske
Privitak:
17264587_10212588229889748_2356803369473358100_n.jpg
17264587_10212588229889748_2356803369473358100_n.jpg [ 28.83 KiB | Pogledano 936 puta ]

-Bio je veliki štovatelj svetog Josipa (ime tog svetca je u kanon svete mise uneseno za vrijeme 2. Vatikanskog koncila), a Alojzije to već prije upisuje u svoj misal te se srijeda (kao dan u tjednu posebno posvećen sv. Josipu) u Krašiću oduvijek štuje.
-Zanimljivo je da su se u srijedu dogodili i veliki događaji u Stepinčevu životu: 18.9.1946. (srijeda) uhapšen i odveden u zatvor; 5.12.1951. (srijeda) dovezen u kućni zatvor u Krašić; 10.2.1960. (srijeda) umire.
-U novom dijelu crkve (lijevo od glavnog oltara) nalazi se mali oltar (zavoj s mrljom od krvi, relikvijar – kost malog prsta, križ) posvećen A.Stepincu s njegovom slikom. Na slici je prikazan kao mučenik (u ruci s grančicom masline).
-Zagovornik nezaposlenih, bolesnika, krivo optuženih, studenata i nerotkinja

Privitak:
17264449_10212589702726568_304055165039063575_n.jpg
17264449_10212589702726568_304055165039063575_n.jpg [ 38.23 KiB | Pogledano 936 puta ]

-kad je 1935. proslavljena obljetnica ponovnog pronalaska Marijina kipa u Mariji Bistrici upravo je Stepinac (tada nadbiskup) okrunio zlatnom krunom (kakvu su nosili drevni hrvatski katolički kraljevi) crni lik Marije s Isusom
-godinama kasnije u Mariji Bistrici Papa Stepincu "stavlja krunu" blaženika

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 12 ožu 2017 18:09 
Odsutan

Zahvaljeno je: 5 zahvala
Vjeroispovjest: RKT
Bio je zaista sveti pastir koji je pazio na detalje:

https://web.facebook.com/nacija.hr/phot ... =3&theater

https://web.facebook.com/nacija.hr/phot ... =1&theater

"Nikada nije bilo – majmun postao čovjek! To nije bilo. Dakle, ne od majmuna razvoj. Darwin je davno pokopan. Ne postoji vanjska evolucija. Ne da od majmuna nastaje čovjek, da od svinje nastaje konj. To još nisam vidio." (mons. Tomislav Ivančić)

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 12 ožu 2017 22:55 
Odsutan

Podijelio: 1 zahvala
Zahvaljeno je: 9 zahvala
Vjeroispovjest: MislitiSvojomGlavom
veggietales napisao:

Predlažem ti da se zauzmeš za ulazak u ekipu koja upravo priprema kurikularnu reformu i da se ovako jasno kao i ovdje založiš da se izbaci teorija evolucije iz svih škola, ne samo u Hrvatskoj, nego također iz javnih škola cijele EU, te se uvede zdravo učenje nadbiskupovo o postanku Eve nastale od Adama, a ne od majmuna.
Kako dobri, aktualni i dični su ti citati nadbiskupovi; sad svi oni koji to o nadbiskupu nisu znali, nešto su naučili, koliko je nadbiskup pročitao i razumio Darwina i Porijeklo vrsta (ono o nastanku čovjeka od majmuna).

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 13 ožu 2017 18:41 
Odsutan

why napisao:
veggietales napisao:

Predlažem ti da se zauzmeš za ulazak u ekipu koja upravo priprema kurikularnu reformu i da se ovako jasno kao i ovdje založiš da se izbaci teorija evolucije iz svih škola, ne samo u Hrvatskoj, nego također iz javnih škola cijele EU, te se uvede zdravo učenje nadbiskupovo o postanku Eve nastale od Adama, a ne od majmuna.
Kako dobri, aktualni i dični su ti citati nadbiskupovi; sad svi oni koji to o nadbiskupu nisu znali, nešto su naučili, koliko je nadbiskup pročitao i razumio Darwina i Porijeklo vrsta (ono o nastanku čovjeka od majmuna).

Gospodina "propagirajmo Naciju" uopće nema potrebe komentirati i već sam rekla da nije baš da me evolucija zanima (kao takva), niti imam nekog znanja, ali mi nisu jasne sljedeće nebuloze.
1.Reforma ka reforma nema veze s evolucijom, niti je igdje to bilo na taj način spomenuto. Definitivno mogla bih napisati zašto sam protiv reforme, ali ne iz ovih ovdje razloga.
2.Cijelo vrijeme spominjete evoluciju i pitanje religije. E sad, ili sam ja glupa i neobrazovana, ili što, ali ako nisam odspavala sva predavanja iz Razvojne psihologije - nije mi jasno sljedeće:
Abiogeneza je proces nastanka života na Zemlji iz nežive tvari, ali ona je potpuno odvojena od evolucije (ispravite me ako griješim). Shodno tome, bez obzira je li živo biće nastalo iz samo kopirajućih ribonukleinskih kiselina, proteina ili aminokiselina, uz pomoć Boga ili na neki drugi način to nema nikakve veze sa evolucijom?! Ono, stvarno ne kužim zašto se ovdje lome koplja?! Ne bi li prvo trebalo naučiti neke osnove?
p.s. koliko ja znam abiogeneza nije znanstvena teorija nego hipoteza. :roll:

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 13 ožu 2017 19:20 
Odsutan

Forum svakako nije mjesto gdje bismo razvijali znanstvene teorije i laboratorijska istraživanja ili pisali pojmovima koje malo tko razumije. Naprotiv Forum je mjesto gdje bi ljudi trebali pisati poruke koje mogu razumjeti prosječno obrazovani (u HR je to otprilike razina srednje škola).
Dakle, preskočio bih bilo kakvo znanstveno razlaganje nastanke žive iz nežive materije i visokosofisticirane formulacije. Govorim vrlo jednostavnim jezikom.

Pitanje koje je ovdje problematizirano nije kako je nastao život, nego kako je nastao čovjek. Da li aktom jednokratnog stvaranja jedne jedinke (jednoga para) u današnjem obliku i razvijenosti čovjeka, ili je čovjek nastao dugim evolucijskom procesom od nižih bića (ne dakle čovjek od majmuna nego da su majmun i čovjek imali zajedničkog pretka), te onda nema jedne jedinke kojoj je Bog nekog jutra udahnuo dušu, nego sva sila jedinki u dugim stupnjevima razvoja u kojima nema toga dana kada je čovjek postao razumno biće. To je tako jasno pitanje, a znanost vjeruje i da je odgovor čist: to je bio evolucijski proces, jednako kao i za sva ostala živa bića.
Ta linija razlike: (a) postanka žene od gotovog muškarca (kako opisuje Biblija) ili (b) čovjeka i žene od nižih bića, je dramatična razlika shvaćanja čovjeka i njegove pozicije koja se ne da nikakvim apologetskim vratolomijama pomiriti ni prekriti. Ili je (a) ili je (b).

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 13 ožu 2017 20:39 
Odsutan

why napisao:
Forum svakako nije mjesto gdje bismo razvijali znanstvene teorije i laboratorijska istraživanja ili pisali pojmovima koje malo tko razumije. Naprotiv Forum je mjesto gdje bi ljudi trebali pisati poruke koje mogu razumjeti prosječno obrazovani (u HR je to otprilike razina srednje škola).
Dakle, preskočio bih bilo kakvo znanstveno razlaganje nastanke žive iz nežive materije i visokosofisticirane formulacije. Govorim vrlo jednostavnim jezikom.

Pitanje koje je ovdje problematizirano nije kako je nastao život, nego kako je nastao čovjek. Da li aktom jednokratnog stvaranja jedne jedinke (jednoga para) u današnjem obliku i razvijenosti čovjeka, ili je čovjek nastao dugim evolucijskom procesom od nižih bića (ne dakle čovjek od majmuna nego da su majmun i čovjek imali zajedničkog pretka), te onda nema jedne jedinke kojoj je Bog nekog jutra udahnuo dušu, nego sva sila jedinki u dugim stupnjevima razvoja u kojima nema toga dana kada je čovjek postao razumno biće. To je tako jasno pitanje, a znanost vjeruje i da je odgovor čist: to je bio evolucijski proces, jednako kao i za sva ostala živa bića.
Ta linija razlike: (a) postanka žene od gotovog muškarca (kako opisuje Biblija) ili (b) čovjeka i žene od nižih bića, je dramatična razlika shvaćanja čovjeka i njegove pozicije koja se ne da nikakvim apologetskim vratolomijama pomiriti ni prekriti. Ili je (a) ili je (b).

Gle, ova kritika o tome da ću pričat ka' mali Mujo jer netko ne razumije nešto mi i nije baš – pa ako pričam o nečemu, onda očekujem da sugovornik barata pojmovima kojima i ja baratam. Kao što je vidljivo, trenutno ni e od evanđeoskog pisanja. Ali dobro.
Da ne bude na dugo i na široko, dug je bio dan.

Dakle, ako pogledamo etimološke usporedbe (podrijetlo i značenje riječi evolucija), vidljivo je kako se pogrešno definira evolucija kao hipoteza o nastanku života jer evolucija označava razvoj a ne nastanak. Evolucija je nešto što dolazi nakon nastanka, a nije sam nastanak.
Stoga, evolucija u tom smislu ne može dati odgovor kako nešto nastaje, već daje odgovor na pitanje kako se nastalo razvija – shodno tome, tvoja gore rečenica kojom preporučaš čovjeku priključivanje zagovarateljima koji žele izbaciti evoluciju iz škola – nema smisla. Kužiš poantu? :l30: To je sve što ja imam reći o evoluciji.

Kad je riječ o čovjeku u enciklici Humani generis piše da ljudsko tijelo ima svoje porijeklo u oživljenoj materiji koja je prije njega egzistirala, tj. da je tijelo nastalo u evolucijskom procesu, a duhovna duša da je nastala neposrednim Božjim stvaralačkim činom. Stoga se za čovjeka može reći da je utjelovljeni duh, duh u materiji.
Ili kako papa Benedikt XVI kaže: In principio erat verbum - u početku sviju stvari stoji stvarateljska moć razuma.

Btw znaš da je hipotezu Velikog praska prvi postavio upravo belgijski katolički svećenik, mons. Georges Henri Joseph Édouard Lemaître. 8)

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 13 ožu 2017 20:57 
Odsutan

I gdje je tu onda istočni grijeh?

Vrh
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 24 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]