www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 16 tra 2024 06:20

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 19 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2
Autor Poruka
 Naslov:
PostPostano: 10 stu 2009 23:37 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 11 lis 2009 23:11
Postovi: 42
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
nepozvan napisao:
zivotopis sv Rite je jedan od prvih zivozopisa svetaca koji sam čitao.u svakom slučaju mislim da sv.Rita i sv.Dypmphna(zastitnica psihički oboljelih) zasluzuju kapelicu ali nisam ih kod nas nigdje vidio.lokacija za tu kapelicu bila bi dobra u blizini bolnice Vrapče, zbog potrebitih ljudi koji onuda prolaze.već sam malo razradio izgled i ostalo za tu kapelicu.i sv.Ivan od Boga ,sluga bolesnih zasluzuje kapelicu ali mislim da ih kod nas nema,bar koliko sam upoznat.ponekad zamišljam izgled i okoliš tih kapelica,npr oko kapelice sv.Rite bi bile posadjene ruze donesene iz Cascije i sl.naprijed bi bile klupice za odmor i kontemplaciju.mozda bi neki nesretnik na puti iz bolnice tu nasao svoj mir


Izvrsna zamisao, već ju vidim. daj Bože da ovo pročita koji arhitekt smajlic19 :a1250: :lol:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 11 stu 2009 21:59 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 24 lis 2009 22:26
Postovi: 75
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
SOPI napisao:
nepozvan napisao:
zivotopis sv Rite je jedan od prvih zivozopisa svetaca koji sam čitao.u svakom slučaju mislim da sv.Rita i sv.Dypmphna(zastitnica psihički oboljelih) zasluzuju kapelicu ali nisam ih kod nas nigdje vidio.lokacija za tu kapelicu bila bi dobra u blizini bolnice Vrapče, zbog potrebitih ljudi koji onuda prolaze.već sam malo razradio izgled i ostalo za tu kapelicu.i sv.Ivan od Boga ,sluga bolesnih zasluzuje kapelicu ali mislim da ih kod nas nema,bar koliko sam upoznat.ponekad zamišljam izgled i okoliš tih kapelica,npr oko kapelice sv.Rite bi bile posadjene ruze donesene iz Cascije i sl.naprijed bi bile klupice za odmor i kontemplaciju.mozda bi neki nesretnik na puti iz bolnice tu nasao svoj mir


Izvrsna zamisao, već ju vidim. daj Bože da ovo pročita koji arhitekt smajlic19 :a1250: :lol:


nije potreban arhitekt.nisu oni za te stvari.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 23 svi 2010 13:02 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 24 lis 2006 19:46
Postovi: 2079
Lokacija: dalmacija
Podijelio: 13 zahvala
Zahvaljeno je: 9 zahvala
:D


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 22 svi 2011 09:16 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 05 srp 2009 15:29
Postovi: 2003
Lokacija: Slavonija
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Danas je Sveta Rita iz Cascije; :)

Slika


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 22 svi 2011 09:26 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 22 lip 2010 19:38
Postovi: 175
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Sveta Rito, ti si dijete izmoljeno od Boga, tako i ja tebe molim da se molis za nas i da izmolis zajedno s nama i sa Majkom nasom, jedno dijete za nas! Hvala ti Sveta Rito! Dokle god smo na zemlji dajmo hvalu Svetoj Riti! :a1250: :a1250: :a1250:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 22 svi 2012 13:28 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 23 ožu 2011 19:11
Postovi: 409
Podijelio: 320 zahvala
Zahvaljeno je: 103 zahvala
Danas je Sveta Rita :D!

Sveta Rito moli za nas:


Bože, Ti si se u svojem beskrajnom milosrđu udostojao milostivo pogledati na svoju vjernu službenicu Ritu i udijeliti njezinom zagovoru ono što je ljudima nemoguće, budi nam milostiv na pomoć u našim nevoljama. Daj da svi spoznamo da si jedino Ti plaća poniznima, zaštita napuštenima i snaga svima onima koji u Te vjeruju.
Amen.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 22 svi 2012 22:08 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 26 lis 2009 12:29
Postovi: 404
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 4 zahvala
Svetico nemogućeg!

Sveta zaštitnice nevoljnika, sveta Rito, čije molbe Nebeski Otac ne odbija, koja si zbog obilja u postizanju milosti nazvana "Zagovornicom bespomoćnih", pa čak i neizvedivog, sveta Rito, tako ponizna, tako čista, tako ojadena, tako strpljiva, s tako samilosnom ljubavi za Raspetog Isusa, jer si od Njega isprosila sve što si tražila, te se zbog toga svi s povjerenjem uzdaju u tebe u nadi utjehe ili izbavljenja; budi milostiva svojim moliteljima i založi se svojim utjecajem kod Boga poradi njih; udijeli obilje milosti sada, kao što si ih udijelila u tolikim čudesnim slučajevima na veliku slavu Božju,
za širenje tvog štovanja i utjehu onima koji vjeruju u te. Obećajemo, ako naše molbe budu uslišane, da ćemo te slaviti objavljujući tvoje milosti, blagoslivljati te i pjevati vazda hvale tebi u čast.

:a1250: :a1250: :a1250:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 22 svi 2014 02:50 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 28 lis 2013 23:37
Postovi: 308
Podijelio: 25 zahvala
Zahvaljeno je: 50 zahvala
O Bože, koji si se udostojao udijeliti milost sv. Riti da te slijedi u ljubavi prema neprijateljima, da u srcu i na čelu nosi znamen Tvoje ljubavi i muke, udijeli nam molimo Te, da njenim zagovorom i zaslugama budemo probodeni trnom pokajanja, promišljajući vazda patnje Tvoje Muke, koji živiš i kraljuješ u vijeke vjekova. Amen.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 22 svi 2014 06:43 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 23 ožu 2011 19:11
Postovi: 409
Podijelio: 320 zahvala
Zahvaljeno je: 103 zahvala
Sveta Rito moli za nas :a1250: .


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 19 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 5 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr