www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 20 stu 2019 21:13

Vrijeme na UTC [LJV]

Započni novu temu Odgovori  [ 58 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sljedeće
Autor Poruka
 Naslov:
PostPostano: 29 srp 2009 08:54 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova

Podijelio: 7 zahvala
Zahvaljeno je: 37 zahvala
Tek ovih dana otkrila sam dragog oca Pia...
..i nekako sam ga odmah osjetila tako bliskim, tako dragim...
..uz sv. Leopolda, mislim da sam dobila još jednog najdražeg sveca... :D

Hvala Ti, ljubljeni Oče, na sv. Piu i svim milostima koje si mu dao! :grlim te:

CIJENU KAPLJE KRVI TVOJE.
NI TVOJE OČI UMORNE,
NI MOKRO ČELO, ISUSE,
NI KUCAJ SRCA
ŠTO JE S KRIŽA REKLO SVOJE:
DA NAS LJUBIŠ TI VJEČNOM
LJUBAVLJU,
DA S NAMA ŽIVIŠ TU,
U SVETOM PLAMENU...

hvala Ti..

Vrh
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 29 srp 2009 19:00 
Odsutan

Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 16 zahvala
Vjeroispovjest: katolikinja
Status: U braku
Slika

Papa Benedikt XVI. pohodio je 21. lipnja 2009. godine San Giovanni Rotondo, u talijanskoj pokrajini Apuliji, gdje je živio i djelovao sveti Pio, za vjernike otac Pio. U svetištu posvećenu njegovu liku Papa je predvodio svetu misu na kojoj je sudjelovalo oko pedeset tisuća duša, potom je posjetio bolnicu „Kuća olakšanja patnji“, gdje se zadržao u kratkom razgovoru s bolesnicima i medicinskim osobljem, a popodne se susreo sa svećenicima, redovnicima i mladima.
Komentirajući liturgijska čitanja, Sveti je Otac rekao kako se Bog u Svetom pismu objavljuje kao gospodar mora koje se očituje kao prijeteći, kaotičan i potencijalno razarajući čimbenik. Isus prijeti vjetru i zapovijeda moru da se umiri, obraća im su se kao nekoj sotonskoj moći. Ali postoji druga moć, pozitivna, koja pokreće svijet, kadra preobraziti i obnoviti stvorenja, a to je moć Kristove ljubavi. Ona nije kozmička nego božanska, transcendentalna moć. Ona utječe i na kozmos premda je drugačije naravi, nadnaravna je, a Gospodin je očituje u svojoj Pashi, u svetosti puta koji je odabrao da nas oslobodi od vlasti zla. U vazmenom otajstvu, Isus je prošao kroz smrt, jer je Bog želio na taj način obnoviti svemir: posredstvom smrti i uskrsnuća svoga Sina „umrlog umjesto svih“, da svi mogu živjeti „za onoga koji je umro i uskrsnuo za njih“ i da ne žive više za same sebe“ – istaknuo je Benedikt XVI.
Osvrćući se na evanđeoski opis smirivanja oluje, rekao je kako je on potvrda Kristova gospodstva nad negativnim silama koji upućuje na Isusovo božanstvo: Tko je ovaj – pitaju se ustrašeni i začuđeni učenici – da mu se pokoravaju vjetar i more? Apostolska vjera nije još bila čvrsta, ispreplitali su se strah i povjerenje, a Isusovo je povjerenje u Oca bilo čisto i potpuno, stoga je unatoč oluji mogao mirno spavati. Ali, doći će i njegov čas, kada će osjetiti tjeskobu i strah: kada dođe taj čas, na sebi će osjetiti svu težinu ljudskoga grijeha. To će biti užasna oluja, ali ne kozmička nego duhovna. Bit će to posljednji napad zla protiv Sina Božjega – istaknuo je Sveti Otac i dodao kako su neki sveci osobno i snažno doživjeli to Isusovo iskustvo. Otac Pio iz Pietrelcine jedan je od njih; jednostavan čovjek, ponizna podrijetla, kojeg je „Krist dohvatio“ da ga učini odabranim sredstvom vječne moći svoga križa: moći ljubavi, praštanja i pomirbe, duhovnoga očinstva, učinkovite solidarnosti s trpećima. Znakovi Kristovih rana, koje je nosio na tijelu, čvrsto su ga ujedinili s uskrslim Kristom. Istinski sljedbenik svetoga Franje Asiškoga, poput njega je doživio iskustvo svetoga Pavla: „Raspet sam s Kristom, ne živim više ja, nego Krist živi u meni.“ To nije otuđenje, gubitak osobnosti. Bog nikada ne uništava ljudsko, nego ga svojim Duhom preobražava i usmjeruje u službu svoga spasiteljskoga plana. Otac Pio je sačuvao svoje naravne darove, čak je sve prikazao Bogu, da bi se svim mogao slobodno služiti za produžetak Kristovo djela: naviještanja evanđelja, praštanja grijeha i liječenja bolesnih u tijelu i duhu – kazao je Papa. Kao što je bilo s Isusom, i otac Pio je morao voditi, pravu borbu, tešku bitku ne protiv zemaljskih neprijatelja nego protiv zloduha. Sotonski su napadi bili najveće oluje koje su mu prijetile, od njih se branio „Božjim naoružanjem“, štitom vjere i mačem Duha, odnosno riječju Božjom. Ostajući ujedinjen s Isusom, uvijek je imao u vidiku dubinu ljudske drame, stoga se prikazao i sve svoje patnje je prikazao, znao je izgarati za njegu i potporu bolesnima, koji su povlašteni znak Božjega milosrđa, kraljevstva koje dolazi, koje je već u svijetu, pobjede ljubavi i života nad grijehom i nad smrću. Može se reći da je poslanje oca Pija bilo: voditi duše i ublaživati patnje, a papa Pavao VI. je rekao da je otac Pio bio „čovjek molitve i patnje“ – podsjetio je Benedikt XVI.
Obraćajući se njegovoj subraći, kapucinima, te članovima molitvenih skupina i vjernicima iz mjesta San Giovanni Rotondo, rekao je da su oni baštinici svetoga Pija, a da je svetost baština koju im je on ostavio. Najveća njegova briga, svećenička i očinska tjeskoba, bila je da se osobe vrate Bogu, da mogu iskusiti njegovo milosrđe, duhovno se obnoviti, ponovno otkriti ljepotu i radost kršćanstva, života u zajedništvu s Isusom, pripadništva Crkvi i življenja po evanđelju. Otac Pio je privlačio na put svetosti svojim svjedočenjem, pokazujući primjerom „kolosijek“ koji vodi do svetosti, a to je molitva i milosrđe. Prije svega molitva, njegovi su dani bili življena krunica, trajna meditacija i upijanje Kristovih otajstava u duhovnome zajedništvu s Djevicom Marijom, a vrhunac je bila sveta misa u kojoj se posvema sjedinjivao s mrtvim i uskrslim Gospodinom. Iz njegove je molitve, kao živoga izvora, tekla ljubav, posebice prema trpećima. Ta se ljubav očitovala u velikome djelu posvećenom „olakšanju patnje“. To se djelo ne može shvatiti niti prikladno tumačiti ako ga se odvoji od njegova izvora, a to je molitvom hranjena evanđeoska ljubav – ustvrdio je Benedikt XVI. upozoravajući na opasnosti aktivizma i sekularizacije. Brojni su od vas – redovnika, redovnica i laika – koji ste u službi hodočasnika, ili se brinete za bolesnike u bolnici, u opasnosti zanemariti najbitnije: slušati Krista kako bi se vršila volja Očeva. Kada primijetite tu opasnost, ugledajte se u oca Pija, u njegov primjer i patnju, utječite se njegovu zagovoru da vam Gospodin udijeli svjetlo i snagu za vaše poslanje ispunjeno ljubavlju prema Bogu i bratskim milosrđem – zaključio je Benedikt XVI.

Objavio/la Fra Juro Šimić E-mail: juro.posavljak@inet.hr u
Slika

Vrh
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 29 srp 2009 20:45 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova

Zahvaljeno je: 0 zahvala
Negde na ovome forumu ima film o Padre Piu - iskreno mogu reći da je to najlepši film koji sam ikada gledao. Nikoga ne može ostaviti ravnodušnim.

Vrh
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 29 srp 2009 20:53 
Odsutan

Podijelio: 123 zahvala
Zahvaljeno je: 121 zahvala
Vjeroispovjest: Katolik
Status: U braku
Tihokapelnik napisao:
Negde na ovome forumu ima film o Padre Piu - iskreno mogu reći da je to najlepši film koji sam ikada gledao. Nikoga ne može ostaviti ravnodušnim.

Slažem se s tobom u potpunosti, meni je to isto najbolji i najljepši film koji sam ikad gledao. Može se gledati u dijelovima na ovom linku:

http://www.youtube.com/view_play_list?p ... 9E7D2B4337

Naručiti se može preko ovog linka:

http://orlando-film.hr/biblija/

Ja sam jučer bio u orlando-filmu i kupio sam 2 DVD-a o padre Piu.

Vrh
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 20 kol 2009 16:13 
Odsutan

Slika

PADRE PIO MOLI ZA NAS!

Vrh
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 20 kol 2009 16:22 
Odsutan

Podijelio: 1 zahvala
Vjeroispovjest: RKT
Divan film, sinoć sam do pola gledala, a maloprije dovršila gledajući ostatak.
Plakala sam kao malo dijete, sluga Božji Padre Pio je ostavio veliki dojam na mene.
http://www.veritas.com.hr/duhovnost/ucenje_oca_pia.php

Vrh
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 20 kol 2009 21:17 
Odsutan

i ja ga obožavam, prvo me je Sv. Franjo jako zaokupljao i uz njega u posljednje vrijeme Padre Pio te Benedikt. Hvala ti i Slava Bože moj

Vrh
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 22 ruj 2009 21:20 
Odsutan

Oh sutra je moj Padre Pio Bože hvala ti što si nam dao Padre Pia. Sveti Pio moli i zagovaraj nas mi smo tvoja dječica čuvaj nas od zloga i uvijek zagovaraj Duše u čistilištu.
:grlim te: Slava Ocu i Sinu i Duhu Svetomu kako bijaše na početku tako i sada i vazda uvijeke vjekova Amen

Vrh
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 23 ruj 2009 11:43 
Odsutan

Zahvaljeno je: 1 zahvala
Sv. Pio iz Pietrelcine i Sv. Lino, papa
[ 23.9.2009 ]

Uz kapucina iz Pietrelcine danas se spominjemo i prvog nasljednika sv. Petra apostola

Crkva se danas spominje sv. Pija iz Pietrelcine, kapucina koji je tijekom cijeloga života na poseban način proživljavao otajstvo Euharistije. Rođen je 1887. u mjestu Pietrelcina u Italiji. Na krštenju je dobio ime Francesco.

Sa 16 godina ušao je u novicijat fratara kapucina u Morconeu gdje je obukao franjevački habit i uzeo ime brat Pio. Nakon svećeničkog ređenja živio je u obiteljskom domu zbog zdravstvenih razloga. Zatim je poslan u franjevački samostan San Giovanni Rotondo gdje je i ostao do smrti. Od 1918. pa do smrti, 23. rujna 1968. godine, stalno je imao stigme – krvave rane na rukama i drugdje na mjestima Isusovih rana.

Ispunjen ljubavlju prema Bogu i bližnjima, otac Pio potpuno je živio i radio za spasenje čovjeka, u skladu s posebnom misijom koja je obilježila sav njegov život. Svoju misiju izvršavao je kroz duhovno vodstvo vjernika, sakramentalno pomirenje pokornika i slavljenje Euharistije.

Na socijalnom planu posvetio se olakšavanju boli i patnji mnogih obitelji kroz osnivanje 'Kuće za olakšavanje patnji' otvorenoj 5. svibnja 1956. Već za života otac Pio bio je na glasu svetosti zbog svojih kreposti, duha molitve, žrtve i posvemašnje predanosti za dobro duša. Papa Ivan Pavao II. proglasio ga je blaženim 2. svibnja 1999., a svetim 16. lipnja 2002.

Danas je blagdan i sv. Line, pape i prvog nasljednika sv. Petra apostola. O njegovu životu nemamo puno povijesnih podataka. U kronici rimskih papa Liber pontificalis piše da je Lino bio Toskanac te da ga je otac poslao na studij u Rim.

Tamo se susreo sa sv. Petrom koji mu je navijestio Evanđelje, pa se obratio, krstio i napredovao u kršćanskoj vjeri. Petru je bio suradnik, a kasnije ga je Petar odredio za svog nasljednika.

U vrijeme cara Domicijana, 79. godine, Lino je podnio mučeničku smrt. Pokopan je na groblju u Vatikanu. Slikari ga najčešće prikazuju u misnoj odjeći, s tijarom na glavi te knjigom, mačem i palmom u ruci. To su znakovi njegova papinstva i učiteljstva u Crkvi, a mač i palma su znakovi njegova mučeništva kojim je posvjedočio vjernost Kristu.

I na kraju rubrike 'Svetac dana' upućujemo imendansku čestitku onima koji nose sljedeća imena: Elizabeta, Lino, Helena i Sofija. Biblijsko ime Elizabeta rašireno je po cijelom svijetu, dolazi iz hebrejskog jezika i znači – 'Bog je savršenost'.

Od izvornog imena nastale su brojne inačice od kojih navodimo sljedeće: Ela, Eliza, Beta, Lili, Izabela, Jelica. Ime Lino izvedenica je imena Vendelin. Korijen ovog imena je njemačka riječ 'wandeln' – 'lutati, skitati se'. Helena je izvorno grčko ime i znači 'baklja, sjaj, blistavost'. Ime u hrvatskim područjima ima niz oblika kao što su: Helenka, Hela, Ela, Lena, Nena, Nela, Jelena, Lela. Zadnja zanimljivost odnosi se na ime Sofija. Ime je nastalo od grčke riječi 'sofia' i znači 'mudrost, znanje'.

Vrh
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 23 ruj 2009 23:33 
Odsutan

želim zahvaliti svom najdražem svecu...od kad sam ga prvi puta vidjela na sličici,"osvojio" me svojim pogledom iz kojeg je izbijala ljubav i bol...jako me se dojmio...
u zadnje vrijeme (usprkos mojim čestim ispovijedima) nešto me i dalje tištilo i po molitvama Duhu Svetom osjetila sam da trebam na životnu ispovijed....izvirali su grijesi koje sam zaboravila,potisnula ili što već...
ali svaki dan je bilo sutra ću,uvijek bi se nešto ispriječilo...
sve dok prije tri dana nisam naišla stranicu gdje su uslišanja po molitvi o. Piu...ta su mi svjedočanstva ražarila srce i osvježila ljubav prema njemu...zavapila sam mu u srcu:ako svih čuješ i mene ćeš,ne znam tu puno ljudi nađi mi molim te nekog ispovjednika i omoguće mi to vrijeme slobodno da se riješim tog tereta...želim te u srijedu slaviti čista srca...!
taj isti dan mi je posalo predivnog svećenika,išla sam iza mise i primio me ,imala sam predivnu ispovijed...i tek sad polako shvaćam koliko su oslobađajući savjeti koje mi je dao...
tu sam večer nakon dugo vremena spavala ko dijete,ali stvarno baš ko dijete!koliko je važno čuvati čistoću srca,da ostanemo bijeli kao onaj dan kada smo primili prvi puta sv Pričest u onim bijelim haljinicama...
hvala na zagovoru p Pio!hvala od srca!čuvaj i dalje cijelu moju obitelj!amen :grlim te:

Vrh
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 58 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]