www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 20 stu 2017 22:10

Vrijeme na UTC [LJV]

Započni novu temu Odgovori  [ 59 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 03 lis 2012 19:49 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova

Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Hvala ti, sveti Padre Pio, na svim milostima koje mi je Isus po tvom zagovoru udijelio. Molim te i dalje, budi nam uzor u svojoj ljubavi prema Bogu i prema bližnjemu.
Tvom milostivom zagovoru i dalje preporučam sebe, svoju obitelj i sve drage, pogotovo nevoljne i potrebite, kao i svu braću i sestre sa ovoga foruma.
Neka se proslavi ime Božje po djelima ljubavi

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 05 lis 2012 18:55 
Odsutan

Vjeroispovjest: katolik
Status: Solo
Zna li možda netko da ima organizirano hodočašće Padre Piu?
Ja jako, jako želim otići tamo ali mi je preskupo da idem o vlastitom aranžmanu :twisted:
Bila sam našla preko turističke organizacije Mihael putovanja ali su otkazali :(
Ako neko nešto zna, nek javi... :a1250:

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 05 lis 2012 19:02 
Odsutan

Vjeroispovjest: rimokatolik
Status: U vezi
+1 više potencijalni?

"Isuse, sjeti me se kada dođeš u kraljevstvo svoje". "Zaista ti kažem: danas ćeš biti sa mnom u raju!"
(Lk 23, 42-43)

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 12 ožu 2013 09:33 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Upravo sam pogledala film o njemu, već neko vrijeme me nešto vuklo da upoznam ovog sveca...ajme, plakala sam kao malo dijete :twisted: , zaista predivan čovjek, koje kušnje je on imao za svojega života. :a1250: Zadnji put me toliko dirnuo jedino život našeg blaženog pape Ivana Pavla II :twisted:

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 23 ruj 2013 10:09 
Odsutan

Utecimo se danas po zagovor Ocu Piu!

danas njega slavimo, točnije njegovu ljubav koju je imao prema Isusu i veliko pouzdanje u Oca nebeskoga... jučer sam gledala njegov film... uf,uf,uf...

Hvala ti Nebeski Oče na tako divnim srcima koji su Tebe svojim životom slavili i nama ostavili predivan primjer kako živjeti.....

Sveti oče Pio, moli za mene i moj brak i obitelj!

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 23 ruj 2013 14:52 
Odsutan

Zahvaljeno je: 10 zahvala
Vjeroispovjest: Catholicus
Status: U braku
..malo informacija o padre Piu

Čuveni mistik i njegova cjeloživotna kalvarija

20. rujna 1918. dogodio se mistični događaj kada je uz snažnu tjelesnu bol primio stigme. No, daleko je veća bila bol izazvana sumnjama i osudama prema kojima su rane svetog fratra smatrane plodom histerije. Sveti Pio rođen je 1887. u mjestu Pietrelcina u Italiji. Na krštenju je dobio ime Francesco. Sa 16 godina ušao je u novicijat fratara kapucina, a nakon svećeničkog ređenja iz zdravstvenih se razloga morao vratiti u obiteljski dom. Poput rijetko kojeg sveca, bio je obdaren izvanrednim znakovima: stigme, tajanstveni miris što ga je širilo njegovo tijelo, dar proroštva i čitanja srca, ozdravljenja... Privlačio je veliku pozornost čitavog svijeta dok je za njega život zapravo bio jedna duga kalvarija. 20. rujna 1918. dogodio se mistični događaj kada je uz snažnu tjelesnu bol primio stigme. No, daleko je veća bila bol izazvana sumnjama i osudama prema kojima su rane svetog fratra smatrane plodom histerije. Neko su mu vrijeme zabranili javno služenje svete mise i ispovijedanje vjernika. Bila je to teška muka koja je potrajala desetak godina. Bio je čovjek velike ljubavi i poniznosti, posjedovao je dar čitanja srca pa je prema iskrenima bio blag, a prema dvoličnima oštar pa i otresit. Za vrijeme rata, 1940. godine započeo je pokret solidarnosti i pomoći kako bi izgradio bolnicu za siromašne. Predvidio je i vrijeme vlastite smrti. U trenutku kad je primio stigme rekao je: „Hrabro, čeka nas još pedeset godina!“ I doista pedeset godina kasnije došao je do osobe kojoj je to onda bio obznanio i rekao: „Pedeset je godina prošlo!“ Umro je u noći na 23. rujna.

Prilog:
1_51fa3999881b3.jpg
1_51fa3999881b3.jpg [ 205.83 KiB | Pogledano 5775 puta ]

Citiraj  
PostPostano: 23 ruj 2013 15:39 
Odsutan

Podijelio: 22 zahvala
Zahvaljeno je: 18 zahvala
Jel ima tko neku molitvu padre Piu? Ja nalazim samo na eng, al sam nesto lijena za prevoditi :? a nikako se ne mogu natjerati da molim na eng -- ili da ipak pokusam? :D

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 23 ruj 2013 19:05 
Odsutan

Podijelio: 286 zahvala
Zahvaljeno je: 103 zahvala
Sveto oče Pio moli za nas :a1250: !

Evo jedna njegova molitva:

OSTANI SA MNOM GOSPODINE

OSTANI SA MNOM, GOSPODINE,
jer mi je potrebna tvoja prisutnost da te ne bih zaboravio. Ti znaš kako mi je lako napustiti te.

OSTANI SA MNOM, GOSPODINE, zato što sam slab i trebam tvoju snagu da ne padam tako često.

OSTANI SA MNOM, GOSPODINE, jer ti si moj život i bez tebe gubim svoj žar.

OSTANI SA MNOM, GOSPODINE, jer ti si moje svjetlo i bez tebe sam u tami.

OSTANI SA MNOM, GOSPODINE, da mi pokažeš svoju volju.

OSTANI SA MNOM, GOSPODINE, da čujem tvoj glas i slijedim te.

OSTANI SA MNOM, GOSPODINE, ako želiš da ti budem vjeran.

OSTANI SA MNOM, ISUSE, jer iako je moja duša vrlo siromašna, ona želi za tebe biti mjesto utjehe, gnijezdo ljubavi.

OSTANI SA MNOM, ISUSE, jer smrkava se i dan se privodi kraju… i život prolazi… smrt, sud i vječnost približavaju se…
Potrebno mi je udvostručiti svoju snagu da ne posustanem na putu i zato te trebam…
Smrkava se i smrt se približava! Plašim se tame, kušnji, suhoće, križa, tuge…
O, kako te trebam, moj Isuse, u ovoj noći izgnanstva.

OSTANI, ISUSE, SA MNOM jer te trebam u ovoj noći života i opasnosti.

Daj da te spoznam, poput tvojih učenika, u lomljenju kruha… tako da Euharistija bude svjetlo koje razgoni mrak, sila koja me krijepi, jedina radost moga srca.

OSTANI SA MNOM, GOSPODINE, jer u času svoje smrti želim ostati ujedinjen s tobom, ako ne po svetoj pričesti,
tada barem po milosti i ljubavi.

OSTANI SA MNOM, GOSPODINE, jer samo tebe tražim, tvoju ljubav, tvoju milost, tvoju volju, tvoje srce, tvoj Duh, jer te volim i ne tražim drugu nagradu osim da ta ljubav raste.

Ljubav, čvrsta i praktična.

U čvrstoj ljubavi voljet ću te svim svojim srcem dok sam na zemlji, i
nastavit ću te voljeti savršeno sve vrijeme vječnosti.

AMEN.

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 23 ruj 2013 19:36 
Odsutan

Hvala, fiduciia :grlim te:

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 24 ruj 2013 10:49 
Odsutan

Evo jedna molitva -- ipak sam morala prevoditi :(

Dobri Boze, Ti si velikodusno blagoslovio Svog slugu, sv. Pia iz Pietrelcina darovima Duha Svetog. Stavio si na njegovo tijelo pet rana Raspetoga Krista, to snazno svjedocanstvo spasiteljske muke I smrti Tvoga Sina. Osnazen darom razoritosti, sv. Pio je neumorno radio u ispovjedaonici na spasenju dusa. Pun postovanja I divljenja u slavljenju svete Mise, pozivao je nebrojene muskarce I zene na sto vece sjedinjenje s Isusom Kristom kroz sakrament Svete Euharistije.
Po zagovoru sv. Pia iz Pietrelcina, s pouzdanjem Te molim da mi udijelis milost (navedi svoju molitvu). Slava Ocu… (x3). Amen.

Preuzeto s:
http://padrepiodevotions.org/

Vrh
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 59 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]