www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 ožu 2024 14:26

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 90 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 03 sij 2020 21:00 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 10 lip 2008 20:55
Postovi: 3438
Lokacija: Santa Fe (New Mexico)
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 72 zahvala
kopitar napisao:
Džaba trošiš riječi..

Pišem jer mi je trenutno dosadno, da imam pametnijeg posla misliš da bi ovde dangubio?! :lol:

kopitar napisao:
... ta se neće opasuljuti a mene nemože više smisliti od kad sam joj rekao da je ne vidim u vječnosti tamo gdje bi trebala biti i da treba da plače nad svojim mrtvacem.

Ovde te moram prekorit Kopitaru! Ako si joj tako napisao, sasvim sigurno nisi ništa lijepo napisao. A još gore od toga, nitko za samog sebe sa sigurnošću ne može znati gdje se u vječnosti nalazi, a kamoli za drugoga. :roll: Osim po posebnoj Božjoj objavi. A nekako sumnjam da si ti taj koji je primio ili koji primaš posebne Božje objave! :lol: Ti, ja i ova gospođa ne znamo gdje ćemo završit. Kako bi rekli moj dobri prijatelj i učetelj Jobica (zvani Timotej) i Karl Rahner;


Nitko se ne smije na račun svoje vjere već smatrati spašenim, nego je "upućen na to da ima praktičnu sigurnost spasenja 'najčvršće nade', a da istovremeno svoju konačnu sudbinu stavi u suverenu odluku milostivog Boga".


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 04 sij 2020 01:13 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 05 pro 2018 15:23
Postovi: 638
Podijelio: 26 zahvala
Zahvaljeno je: 11 zahvala
Ja moram jasnije svoj stav..kako bih rekla... moram to razjasniti... Ja sam se koncentrirala isključivo na trpljenje podnošenja nepravde. Ne na zid u katastru. To mi je kroz pamet elegantno prošlo .. ošlo, evo to je znak koliko pridajem pažnju toj "muci". Ako sam dobro shvatila Između neba i zemlje trpi provokacije od određene osobe. To nije niti malo ugodno. Kako to podnositi i biti normalan? Na taj križ i to jest križ sam se osvrnila. A za izgubljeni zid...ne želim omalovažavati Između neba i zemlje...ni u ludilu... ali ako je to jedina "muka" onda kao da nisam bila tu na temi..
Kažem osvrtala sam se isključivo na podnošenje druge osobe koja čini ti zlo.
Ovdje su dvi stvari u pitanju.
Jedno je, ponavljam, kako trpiti zlo od druge osobe - a moj savjet je molitvom i ..kao i sve drugo... svaki drugi križ... Pa ne možemo reći da to nije ništa. Ako ćemo filozofirati mali Ivica bez noge će prije u raj nego velika Pera koja svaki dan trpi provokacije dok ne pukne.

Usporedba malog Ivice bez noge vrijedi mi u ovom drugom slučaju sa zidom... ponavljam se, ako je taj zid jedini problem....... ko da nisam komentirala. Ali mislim da sam dobro shvatila da je tu glavno pitanje kako ljubiti bližnjega svoga.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 04 sij 2020 01:21 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 05 pro 2018 15:23
Postovi: 638
Podijelio: 26 zahvala
Zahvaljeno je: 11 zahvala
Fran26:

Kak to mislite da je Bog kriv što vaš muž nema potrebu za Bogom?! Kak Bog za nešto može biti kriv, to mi ni jasno.

Fran mislim da je vjera dar zato je "Bog kriv". I opet nažalost ne mogu iz rukava bacati citate svetaca ali sam uvjerna znam što sam pročitala - ne možemo ulaziti u tuđe sudbine i nemamo na to nikakvog prava i nije istina da dobri ljudi ne idu u raj. Kakav je to Bog? Uostalom ... ne slušate papu Franju?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 04 sij 2020 01:23 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 12 lip 2018 18:40
Postovi: 571
Podijelio: 88 zahvala
Zahvaljeno je: 5 zahvala
Fran26 napisao:
kopitar napisao:
Džaba trošiš riječi..

Pišem jer mi je trenutno dosadno, da imam pametnijeg posla misliš da bi ovde dangubio?! :lol:

kopitar napisao:
... ta se neće opasuljuti a mene nemože više smisliti od kad sam joj rekao da je ne vidim u vječnosti tamo gdje bi trebala biti i da treba da plače nad svojim mrtvacem.

Ovde te moram prekorit Kopitaru! Ako si joj tako napisao, sasvim sigurno nisi ništa lijepo napisao. A još gore od toga, nitko za samog sebe sa sigurnošću ne može znati gdje se u vječnosti nalazi, a kamoli za drugoga. :roll: Osim po posebnoj Božjoj objavi. A nekako sumnjam da si ti taj koji je primio ili koji primaš posebne Božje objave! :lol: Ti, ja i ova gospođa ne znamo gdje ćemo završit. Kako bi rekli moj dobri prijatelj i učetelj Jobica (zvani Timotej) i Karl Rahner;


Nitko se ne smije na račun svoje vjere već smatrati spašenim, nego je "upućen na to da ima praktičnu sigurnost spasenja 'najčvršće nade', a da istovremeno svoju konačnu sudbinu stavi u suverenu odluku milostivog Boga".



Nisam siguran da si dobro razumio Jobicu i Ranera kao i pitanje predodređena u vječnosti..da li si kod Pavla i apostola pronašao sumnju koju nesvjesno promičeš.
Pavao jasno kaže da želi što prije biti s Kristom i tu nema nikakve lažne poniznosti tipa nisam dostojan ili neznam što me čeka.

Sigurnost nije isto što i vjera.

INZ je dobila priliku ali uzjogunila dok sam je dobronamjerno i strpljivo karao, pazi dobro da se i tebi to ne dogodi.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 04 sij 2020 01:30 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 05 pro 2018 15:23
Postovi: 638
Podijelio: 26 zahvala
Zahvaljeno je: 11 zahvala
Mislim da se mi koji se pišemo kršćanima stvarno imamo čime "zabavljati" - svojim grijesima - krepostima a ne tko će biti spašen tko ne.
Ja ne znam kako vam to pade napamet? Ne samo vama vidila sam to već negdi čitajući.
Pod pakla popločan je glavama svećenika. Sv Alfonso Liguori kaže.

Isus želi da se svatko spasi. Uostalom u pakao se ide svjesno. Kako nevjernik može svjesno ići u pakao? Tu vam pada sve u vodu. Pored sve oholosti ne vidimo što nam je pred očima..tako jasno.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 04 sij 2020 01:32 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 05 pro 2018 15:23
Postovi: 638
Podijelio: 26 zahvala
Zahvaljeno je: 11 zahvala
Fran 26
Pišem jer mi je trenutno dosadno, da imam pametnijeg posla misliš da bi ovde dangubio?!

Ne trebate sebi nabijati komplekse bezveze. :D

I niste vi toliko glup čovik koliko sebe nesvjesno smatrate.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 04 sij 2020 01:48 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 12 lip 2018 18:40
Postovi: 571
Podijelio: 88 zahvala
Zahvaljeno je: 5 zahvala
tratinčicamala napisao:
Mislim da se mi koji se pišemo kršćanima stvarno imamo čime "zabavljati" - svojim grijesima - krepostima a ne tko će biti spašen tko ne.
Ja ne znam kako vam to pade napamet? Ne samo vama vidila sam to već negdi čitajući.
Pod pakla popločan je glavama svećenika. Sv Alfonso Liguori kaže.

Isus želi da se svatko spasi. Uostalom u pakao se ide svjesno. Kako nevjernik može svjesno ići u pakao? Tu vam pada sve u vodu. Pored sve oholosti ne vidimo što nam je pred očima..tako jasno.


Da li vidiš koliko su tvoje riječi različite od Pavlovi .
Našto to liči na pravu apostolsku i otačku vjeru sigurno ne.
Ne razlikuješ kad sveci govore o svojoj grešnosti i nedostojnosti spasenja od onog kad jasno govore o sebi i drugima kad su u pitanju ove stvari u kojima su do kraja jasni.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 04 sij 2020 02:19 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 10 lip 2008 20:55
Postovi: 3438
Lokacija: Santa Fe (New Mexico)
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 72 zahvala
kopitar napisao:
Nisam siguran da si dobro razumio Jobicu i Ranera kao i pitanje predodređena u vječnosti..

Za razliku od tebe, ja sam posve siguran. :)

kopitar napisao:
..da li si kod Pavla i apostola pronašao sumnju koju nesvjesno promičeš.

Jesam. Sumnju ne promičem nesvjesno nego svjesno. Odakle ti sad to: "sumnju koju nesvjesno promičeš". Pišem svjesno, ne pišem nesvjesno. Kad nešto pišem, valjda znam zašto to pišem. :roll:

kopitar napisao:
Pavao jasno kaže da želi što prije biti s Kristom..

Da. Kaže nešto slično tome;


Fil 1,23-24 Pritiješnjen sam od ovoga dvoga: želja mi je otići i s Kristom biti jer to je mnogo, mnogo bolje; ali ostati u tijelu potrebnije je poradi vas.


kopitar napisao:
...i tu nema nikakve lažne poniznosti tipa nisam dostojan ili neznam što me čeka.

Vjerujem da kod Sv. Pavla nema lažne poniznosti. Možemo se složit oko toga. Ček malo! Jel nauk Crkve glasi: čovjek može sa sigurnošću znati za svoje spasenje ili čovjek ne može sa sigurnošću znati za svoje spasenje?! :l30:

kopitar napisao:
Sigurnost nije isto što i vjera.

Slažem se.

kopitar napisao:
INZ je dobila priliku ali uzjogunila dok sam je dobronamjerno i strpljivo karao...

Gospođa je dobila priliku?! Od koga?! Ni vrag da si joj ti Kopitar bio prilika?! :lol:


kopitar napisao:
... pazi dobro da se i tebi to ne dogodi.

Šta?!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 04 sij 2020 03:35 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 12 lip 2018 18:40
Postovi: 571
Podijelio: 88 zahvala
Zahvaljeno je: 5 zahvala
Fran26 napisao:
kopitar napisao:
Nisam siguran da si dobro razumio Jobicu i Ranera kao i pitanje predodređena u vječnosti..

Za razliku od tebe, ja sam posve siguran. :)

kopitar napisao:
..da li si kod Pavla i apostola pronašao sumnju koju nesvjesno promičeš.

Jesam. Sumnju ne promičem nesvjesno nego svjesno. Odakle ti sad to: "sumnju koju nesvjesno promičeš". Pišem svjesno, ne pišem nesvjesno. Kad nešto pišem, valjda znam zašto to pišem. :roll:

kopitar napisao:
Pavao jasno kaže da želi što prije biti s Kristom..

Da. Kaže nešto slično tome;


Fil 1,23-24 Pritiješnjen sam od ovoga dvoga: želja mi je otići i s Kristom biti jer to je mnogo, mnogo bolje; ali ostati u tijelu potrebnije je poradi vas.


kopitar napisao:
...i tu nema nikakve lažne poniznosti tipa nisam dostojan ili neznam što me čeka.

Vjerujem da kod Sv. Pavla nema lažne poniznosti. Možemo se složit oko toga. Ček malo! Jel nauk Crkve glasi: čovjek može sa sigurnošću znati za svoje spasenje ili čovjek ne može sa sigurnošću znati za svoje spasenje?! :l30:

kopitar napisao:
Sigurnost nije isto što i vjera.

Slažem se.

kopitar napisao:
INZ je dobila priliku ali uzjogunila dok sam je dobronamjerno i strpljivo karao...

Gospođa je dobila priliku?! Od koga?! Ni vrag da si joj ti Kopitar bio prilika?! :lol:


kopitar napisao:
... pazi dobro da se i tebi to ne dogodi.

Šta?!


Pazi na skliskom si terenu, pokušavaš podmetnuti "sigurnost" što ja nigdje nisam rekao.
Ja sam prepodobnoj gospođi rekao da je "ne vidim".
Te da ne želim više imati nikakva posla s njom jer me nije poslušala. Rekao sam joj još davno na drugom forumu oko njezinog problema sa susjedom da proda kuću i ode glavom bez obzira ali.me naravno ni tu ne posluša.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 04 sij 2020 09:15 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 10 lip 2008 20:55
Postovi: 3438
Lokacija: Santa Fe (New Mexico)
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 72 zahvala
kopitar napisao:
Pazi na skliskom si terenu, pokušavaš podmetnuti "sigurnost" što ja nigdje nisam rekao.

Da. Lol. Slika Oprosti kaj mi je smešno. I tebi bi bilo da si na mojem mjestu. Slika Doista! Nigde nisi rekao sigurnost. Dej onda da probamo drugačije. Može Kopitaru?! Jel možeš ovde navesti šta je nauk Crkve po tom pitanju?! Može li čovjek znati za ovog života jel među spašenima ili nemere?! Crkva se o tome davno oglasila. Malo se potrudi Kopitaru! Ništa ne moraš misliti, Crkva je već sve o tome rekla i smislila. Kako da te smatram ozbiljnim sugovornikom ako je jedino što mi nudiš privatna mudrolija?! :roll: Šta kaže Dušan Berđa?! Slika

kopitar napisao:
Ja sam prepodobnoj gospođi rekao da je "ne vidim".

Možda mi je nešto promaklo, ali nemerem da se ne preupitam: a tko si ti da bi spomenutu gospođu il bilo koga drugog "vidio" il ne "vidio" među spašenima?! :l30:

kopitar napisao:
Te da ne želim više imati nikakva posla s njom jer me nije poslušala.

Oprosti ako se ponavljam, al moram te preupitati: a tko si ti da bi te spomenuta gospođa slušala?!

kopitar napisao:
Rekao sam joj još davno na drugom forumu oko njezinog problema sa susjedom da proda kuću i ode glavom bez obzira ali.me naravno ni tu ne posluša.

Pa naravno da te ni poslušala. :roll: Neće valjda prodat kuću samo zato što joj je neki tip koji piše pod nadimkom "Kopitar" na ovoj internet-žabokrečini rekao da proda kuću i oda glavom bez obzira. Svašta. :roll: Iz ovog napisanog, nekako mi djeluje da imaš dosta visoko mišljenje o sebi Kopitaru. Slika


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 90 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 10 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr