www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 23 tra 2024 15:59

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 90 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 19 pro 2019 22:16 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 05 pro 2018 15:23
Postovi: 638
Podijelio: 26 zahvala
Zahvaljeno je: 11 zahvala
El Scorpio napisao:
Govorim i ja tebi iz iskustva. Dugotrajna je suhoća znak da treba promjeniti način molitve, tj. preći na kontemplativnu molitvu; jedan dakle puno suptiliniji i diskretrniji način obraćanja Bogu.
U takvoj je situaciji najgore što možeš napraviti ići krunisati na silu.


Slažem se. Zato sam napisala: "pokušajte se već sad odreći toga... i biti sretna čak" ----- > Križ...
Nije po mome..pa Bogu hvala.. po Božjem je... samo naprid nije smak svita.

Mislila sam na stav: neću moliti ne da mi se, ili još gore neću moliti nije mi uslišano.. ne odustajati u tim okolnostima.. ili ako dođe suhoća...
Nisan dobija šta sam tija neću više molit....
Mislila sam na konto neuslišane molitve. Ka nije mi uslišano neću više molit. Drugo je sad koliko je tko dokle doša u duhovnom životu, koliko je izgrađen. Mislila sam ako je trenutno suhoća jer molitva nije uslišana..moli... Onaj tko moli baš na silu u punom smislu te riči.. neće taj ni molit. Mislila sam ovde na konkretan slučaj.. a općenito o molitvi i duhovnom životu to je nešto drugo.

Između neba i zemlje ne mislim na vas govorim općenito.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 19 pro 2019 22:30 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 05 pro 2018 15:23
Postovi: 638
Podijelio: 26 zahvala
Zahvaljeno je: 11 zahvala
Između neba i zemlje:
ahaa.... zvuči mi baš dobro.... smajlic22

https://www.youtube.com/watch?v=0QnVaUpCvbE


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 23 pro 2019 11:48 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 10 kol 2017 10:12
Postovi: 658
Podijelio: 27 zahvala
Zahvaljeno je: 43 zahvala
tratinčicamala napisao:
Ako se i ne ufate ipak molite... na silu - na silu... koliko god dugo trajala situacija.. Pokušajte što više duhovne koristi izvući iz te situacije. Razumim da je teško ali to je jedina opcija..... ili očajavati.. Bog će sve izvest na dobro... znam da zvuči otrcana fraza ali to je istina. Možda..tj. ne možda nego sigurno dragi Isus oće da se vježbate u nekim krepostima ... kroz tu situaciju.. Koliko god trajalo.. bit će sve dobro... pa i ako izgubite taj spor... Dat ću si za pravo još jedan savjet ... pokušajte se već sad odreći toga... i biti sretna čak. Ne govorim ovo iz želje da pametujem nego iz srca i iskustva... i želje da bude sve dobro. I znam kako boli nepravda.. :grlim te: :grlim te: :grlim te:

Znam,u pravu si,samo u ovoj je situaciji vježbanje valjda strpljenja i vožnje,jer zbog zida što ga digla,jako teško dođem do garaže.Ulubila sam auto,izgrebala,a bez njega ne mogu doći na posao,svakodnevno 2 puta moram tako i frustrirana sam a ona u Americi likuje.Mogla bih joj napakostiti,prijaviti je što je npr.tu prijavila boravak,a nema je dovoljno tu.Ali,pokušavam ne raditi ništa loše,ne upadati u grijeh.No,svaki dan,posebno noću kad kiši i mrak je u 18 30 kad dođem s posla,strašno je ulaziti,teško,muž mi navigira,moram paziti da ne udarim,sve je usko,uđem iz 50-te,auto se pregrije.A nemam ga gdje drugo staviti.Tako,odrekla bih se svega,odrekla sam se ionako puno toga u životu.Ali,ovo je svakodnevni stres kojeg se neznam kako odreći.A imala sam osjećaj,dok molim,kao da sv.Josip kaže,biti će u redu(ponekad).Jako sam potonula u vjeri.Ispovjedila sam to jučer,ispovjednik kad je vidio red,kaže,samo grijehe kažite.Vidjela sam da nas želi što prije riješiti.Pa mi je rekao da što ima sv.Josip s time,da su to moje ,ne sjećam se točno izraza,ali u stilu,nebitne gluparije...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 23 pro 2019 11:49 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 10 kol 2017 10:12
Postovi: 658
Podijelio: 27 zahvala
Zahvaljeno je: 43 zahvala
tratinčicamala napisao:
El Scorpio napisao:
tratinčicamala napisao:
Ako se i ne ufate ipak molite... na silu - na silu...:


Teško će ići bilo što u duhovnom životu, napose molitva, na silu. Štoviše, to je recept za katastrofu.


Ma moramo molit i kad nam se ne da... ne mogu sad iz rukava citirati svece ali baš mi je to skroz silo u pamet i u srce, plus što tvrdim iz iskustva. Kažu sveci ako ne budemo molili pa i na silu brzo ćemo past u grijeh... općenito moliti pa i na silu...i kad nas uvati mlakost i svašta nešto..

Ma daj aj i nemoj zezat ti si pametan... pa nećemo samo kad nam je lipo nešto raditi.... čisto logički....

Ja sam isto čitala iz više izvora da se ne smije odustati,nego moliti,pa makar na silu...Od više autora.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 23 pro 2019 12:25 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 10 kol 2017 10:12
Postovi: 658
Podijelio: 27 zahvala
Zahvaljeno je: 43 zahvala
Fran26 napisao:
Možda da i ovo sagledamo, gospođa piše, citiram;

IZMEĐU NEBA I ZEMLJE napisao:
Kako se utješiti kad moliš godinama za pravednu stvar i ne bude ti uslišano?

Kad sam vidio ovu rečenicu, prvo šta mi je palo na pamet jest: a šta je to "pravedna stvar"?! Mi ovde ne znamo za šta to točno gospođa godinama moli, nije nužno da u to ulazimo jer nije ni toliko bitno. Postavlja mi se pitanje: šta je "pravdna stvar"?! Jel pravedno da imam obitelj?! Jel to pravedno?! Ili, jel pravedno da sam zdrav i da vidim, netko pored mene nije zdrav i ne vidi. Jel to onda nepravda u odnosu na njega?! Zašto netko provede život u kolicima?! To su pitanja koja se odmah postavljaju kad gospođa kaže da "godinama moli za pravednu stvar". Pitanje jest: šta je to u njezinim očima pravedna stvar?! I jel to šta je u njezinim očima pravedna stvar također i u mojim očima pravedna stvar?! Ni vrag da koliko ljudi toliko pravde?! :l30: E sad! Koga ćemo uzet kao mjerodavnog da nam kaže šta je to "pravedna stvar"?! Jel dozvoljeno moliti npr. da imam vlastitu obitelj, ili da sam zdrav?! I ako se to ne ostvari, jel to nepravedno prema meni?! Netko nema obitelj i nije zdrav. Jel možemo reći da je nepravda ako netko ima obitelj i zdravlje a drugi to nema?! To su sve pitanja koja mi se instinktivno pojavljuju kad pročitam rečenicu koju je gospođa napisala. Treba nam netko tko će reći šta je to "pravedna stvar". Kad to saznamo, kladim se da ćemo biti bliže odgovoru na gospođino pitanje, bez obzira što ne znamo za šta to točno gospođa moli.

Bilo je okretište ispred naših dviju garaža da se auti mogu mimoići(uska slijepa ulica)i da vlasnici kuća (sada ona i ja)mogu doći do garaže.Imam nacrte iz katastra i na građevinskoj dozvoli.Podigla je zid na tom mjestu,odjednom je na katastru "nestalo"okretište,netko je povukao crtu.Bez ikakve i ičije odluke,jedino općina je to mogla,odlukom,ali nije,i sada i oni nastoje vratiti to u prvobitno stanje,ali su inertni.Dogodila se mućka,susjedi su isto ljuti,svjedočili su za me.Dakle,pravedna je stvar da se poštuju nacrti iz katastra,a ne da se nečiji nemar ili nešto gore,nagrađuje...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 23 pro 2019 16:03 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 10 lip 2008 20:55
Postovi: 3438
Lokacija: Santa Fe (New Mexico)
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 72 zahvala
IZMEĐU NEBA I ZEMLJE napisao:
Bilo je okretište ispred naših dviju garaža da se auti mogu mimoići(uska slijepa ulica)i da vlasnici kuća (sada ona i ja)mogu doći do garaže.Imam nacrte iz katastra i na građevinskoj dozvoli.Podigla je zid na tom mjestu,odjednom je na katastru "nestalo"okretište,netko je povukao crtu.Bez ikakve i ičije odluke,jedino općina je to mogla,odlukom,ali nije,i sada i oni nastoje vratiti to u prvobitno stanje,ali su inertni.Dogodila se mućka,susjedi su isto ljuti,svjedočili su za me.Dakle,pravedna je stvar da se poštuju nacrti iz katastra,a ne da se nečiji nemar ili nešto gore,nagrađuje...

Pravedna stvar, kako ti to nazivaš ili pravda jest služiti Bogu, u svemu se pokoravati Bogu. Bog daje kome hoće, kad hoće, šta hoće i koliko god hoće. To je "pravedna stvar", ili pravda. Kao što je Bog jedini istinski dobar (usp. Lk 18,19; Mk 10,18), jednako tako je jedini koji je pravedan i jedini koji zna šta jest pravedno. A pravedno jest ono šta Bog hoće da jest.

Kaj nisi čitala, citiram;

Izl 33,19 Bit ću milostiv kome hoću da milostiv budem; smilovat ću se komu hoću da se smilujem.

Rim 9,15 Smilovat ću se komu hoću da se smilujem; sažalit ću se nad kim hoću da se sažalim.

Ps 127,2 Uzalud vam je ustat prije zore i dugo u noć sjediti, vi što jedete kruh muke: miljenicima svojim u snu on daje.



Zapamti: pravedna stvar jest pokorno služiti Bogu. Ne uslišanje raznih molitva nego služenje Bogu.


To judge belongs to God in virtue of His own power: wherefore His judgment is based on the truth which He Himself knows, and not on knowledge imparted by others: the same is to be said of Christ, Who is true God and true man: whereas other judges do not judge in virtue of their own power, so that there is no comparison. Sv. Toma Akvinski "Summa Theologiae"

As God is the Creator and the Lord of the universe, there is no norm of justice which transcends Him, but God is Himself the Supreme Norm. Deus sibi ipsi est lex (S. tho I 21, I ad 2). Ludwig Ott "Fundamentals of Catholic Dogma"

...justice is love serving God only.. Sv. Augustin "Of the Morals of the Catholic Church"

Anselm says (De Verit. xii) that "justice is rectitude of the will observed for its own sake. Sv. Toma Akvinski "Summa Theologiae"


Da te pitam neke: jel pravedno da tvoja molitva bude uslišana po ovom pitanju a da molitva nekog djeteta sa cerebralnom paralizom ne bude uslišana?! I ako može još jedno pitanje; jel pravedno da ti nemaš cerebralnu paralizu a netko je ima?!

IZMEĐU NEBA I ZEMLJE napisao:
Ispovjedila sam to jučer,ispovjednik kad je vidio red,kaže,samo grijehe kažite.Vidjela sam da nas želi što prije riješiti.Pa mi je rekao da što ima sv.Josip s time,da su to moje ,ne sjećam se točno izraza,ali u stilu,nebitne gluparije...

Dobro ti je rekao.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 25 pro 2019 13:54 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 05 pro 2018 15:23
Postovi: 638
Podijelio: 26 zahvala
Zahvaljeno je: 11 zahvala
Između neba i zemlje prvo svaka vam čast što to trpite.

Zašto zli ljude rade to što rade... jedni imaju potrebu činiti zlo drugima bez da i sami znaju objasniti... u pitanju je patologija.. tu je pitanje svijesti i pristanka od osobe do osobe.. jedni zlo nazivaju dobrim.. u svakom slučaju je izopačenost volje u pitanju..daljnje analize nisu ni potrebne jer kad bi i imali nekakovu spoznaju..nemamo nikakvog utjecaja..
Vječna je to muka...još od Kajina...

Možete joj servirati metak u čelo ili sve to prikazati Isusu.

Bog vam daje šansu kao i svima nama da budemo sveti. Upravo je to za vas trenutno ta situacija... za nekoga neka druga..

Ono kad je Isus rekao uzmi svoj križ .. ostavi sve... mislio je doslovno.. Triba to vježbat svaki dan.

Molite za snagu,, da Bog izvuče sve najbolje za vas u ovoj situaciji.



Fran 26 mene više boli moja zanoktica nego što je Kata Šoljić izgubila 4 sina u ratu.. preciznije što su dali svoj život između ostalog i za mene. Ali to je normalno. Fantastično normalno.
Drugačije ne bi bilo normalno.

Riječ je o tome kako podnositi nepravdu. Očitu nepravdu.Ko da je Isusu neko reka aj šta se buniš bilo je i gorih umiranja uostalom ti si bog ti ćeš to podnit muški.

Sad to ...mala ana bolesna, mali petar izgubija nogu, i te stvari...mislim da nije tome mjestu sad ...
Koliko je ko dokle došao u duhovnom životu.. Na kojoj je skalini... nemožemo ni sebe procijeniti a kamoli druge... i to onda automatski utječe na naš pristup problemu.
Slažem se dakle s vama u suštini i to osvjetljava ovu temu..nije da nije.. alija bih ipak s prizemnijeg stajališta pristupila tj. savjetovala.

Trpit nepravdu je gore od bolesti.

Podcrtala sam i potamnila da se poslije ne moram opravdavat kad neko s pitanjem nekim dođe tipa kako sam glupa što pričam. Apsolutno sam u pravu. Tko je proša jedno i drugo razumit će...ostali ne mogu i ne moraju razumit... to nije ni razumljivo tko nije prošao. To nadilazi tipične stvari i nije za svakoga. :D :D :D :D

Osmijeh na lice svi ljudi moji nećesveti Petar okasnit nikome :DDDDD Samo hrabro!!! Svi vi koji trpite!!!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 31 pro 2019 11:54 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 10 kol 2017 10:12
Postovi: 658
Podijelio: 27 zahvala
Zahvaljeno je: 43 zahvala
Bravo,Tratinčice mala!
Neki brkaju babe i žabe,nadam se da je to želja za pomoći a ne pogon za isprazno filozofiranje.
Svatko ima svoje križeve,usuđujem se reći,imam ih od djetinjstva više od ljudi koje znam.Prošla sam i prolazim što ne bih nikome poželila.Ali,znam da ima ljudi kojima je još gore.To su naši križevi i nikad nisam osjećala to kao nepravdu.Tako je,kako je.
Ljudi bez nogu i ruku,ili pak oni kojima funkcionira samo jedan prst kojim piše,mogu biti radosniji od onih koji"sve imaju".
Ovo je nešto sasvim drugo.Molila sam često psalam..."pravda će tvoja zasjati kao svjetlost i pravo tvoje kao sunce podnevno",ufala se da će Bog,sveci kojima sam se molila providjeti pravedan ishod.Nisam tražila ništa tuđe,samo put do garaže koji je bio ucrtan u katastar.
Znam,nije Bog netko tko će meni po pozivu rješavati probleme.Ali,razočarana sam.BOLI NEPRAVDA.
I uz to,dolazi onaj loš osjećaj,ima li smisla molitva :a1250: .Valjda će me to proći...ali,pala sam .Nemam još volje za sve one molitve,čak sam stala i sa proučavanjem Biblije po šabloni.Što je najgore,kako sam cijelo vrijeme odganjala od sebe loše misli o susjedi,sad su počele navirati i neznam kako ću podnijeti vidjeti je ovog ljeta,samo kad se sjetim svih dešpeta koje nam je radila,a ovaj zid je vrhunac. :x .I taj nered na katastru,je li ona nešto tu urgirala ili je samo njihova aljkavost...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 03 sij 2020 15:44 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 10 lip 2008 20:55
Postovi: 3438
Lokacija: Santa Fe (New Mexico)
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 72 zahvala
Probat ću vam na sve odgovorit u jednom postu gospođo, tak da ne bude po svim temama sto odgovora. :roll:

Začuđuje lakoća kojom ste prešli preko ovih pitanja;

Fran26 napisao:
Da te pitam neke: jel pravedno da tvoja molitva bude uslišana po ovom pitanju a da molitva nekog djeteta sa cerebralnom paralizom ne bude uslišana?! I ako može još jedno pitanje; jel pravedno da ti nemaš cerebralnu paralizu a netko je ima?!

Dovoljno je bilo samo da ili ne. Nije to molekularna biologija da bi bilo tak teško odgovorit. Budući da ništa niste odgovorili, mogu li to ništa shvatit kao odgovor?! :lol:

IZMEĐU NEBA I ZEMLJE napisao:
Neki brkaju babe i žabe,nadam se da je to želja za pomoći a ne pogon za isprazno filozofiranje.

Ako tu nepravdu, kako vi to gospođo nazivate, mora podnosti sedam milijardi ljudi, nije li onda pravedno da npr. vi gospođo to isto podnosite? :l30:

IZMEĐU NEBA I ZEMLJE napisao:
Ovo je nešto sasvim drugo.

Nije.

IZMEĐU NEBA I ZEMLJE napisao:
Svatko ima svoje križeve,usuđujem se reći,imam ih od djetinjstva više od ljudi koje znam.Prošla sam i prolazim što ne bih nikome poželila.Ali,znam da ima ljudi kojima je još gore.To su naši križevi i nikad nisam osjećala to kao nepravdu.Tako je,kako je.Ljudi bez nogu i ruku,ili pak oni kojima funkcionira samo jedan prst kojim piše,mogu biti radosniji od onih koji"sve imaju".
Ovo je nešto sasvim drugo.Molila sam često psalam..."pravda će tvoja zasjati kao svjetlost i pravo tvoje kao sunce podnevno",ufala se da će Bog,sveci kojima sam se molila providjeti pravedan ishod.Nisam tražila ništa tuđe,samo put do garaže koji je bio ucrtan u katastar.
Znam,nije Bog netko tko će meni po pozivu rješavati probleme.Ali,razočarana sam.BOLI NEPRAVDA.

Kaže gospođa: boli nepravda. Nisam tražila ništa tuđe. Da. Nešto bi vas pitao u vezi ovog. Kažete: Nisam tražila ništa tuđe. Šta mislite gospođo, za čije noge moli onaj tip koji nema noge? Svaki dan moli Sv. Josipa da mu izrastu noge, svaki dan se za to moli, boli ga ta "nepravda" kako vi to nazivate, oko sebe vidi: čovječe! Svi imaju noge! A on samo traži svoje noge. Čiju to plaću traže radnici Varteksa? Čiju to ženu traži muž kome se žena skurvala sa drugim tipom? Čije dijete to majka traži kojoj je sin/kćer završilo/a u paklu droge? Čijeg to dečka/muža moli stara usidjelica kad namata litanije Sv. Josipu?! Litanije bez početka i kraja. Netko jede svaki dan AIA hrenovke, čitave godine se moli Sv. Josipu da barem za Božić jede teletinu. Dođe Božić, probudi se ujutro, na stolu ga čekaju AIA hrenovke, nema teletine. Jel to pravedno?! On samo traži svoju teletinu, ne tuđu, nego svoju. Jedan dan u godini. Kaj mislite gospođo? Ne morate na ovo odgovarat, samo glasno razmišljam. :-| Sedam milijardi ljudi, i svaki od tih sedam milijardi ljudi traži neku svoju pravdu. I svaki je uvjeren da je baš on u pravu. Vi sve priznate, da je mnogim ljudima gore nego vama, da netko nema ni noge ni glavu, da drugi jede cijele godine AIA hrenovke, sve vi to priznate, ali na kraju dana: vi tražite samo svoj zid koji je ucrtan u katastru a u stvarnosti ga nema. Ništa tuđe, samo svoj zid. E vidite! Tako i ostalih sedam milijardi traži svoje "zidove". A Sv. Josip češće šuti nego što priča. Zašto?! Zato što ljudska pravda i prevde nisu ono šta je Božja pravda. A Božja pravda glasi;


Lk 9,23 A govoraše svima: "Hoće li tko za mnom, neka se odrekne samoga sebe, neka danomice uzima križ svoj i neka ide za mnom."


A govoraše svima.. Da. Baš tako. Svima. I nema pod ovim nebom druge pravde doli ove. Da vam istinu kažem, kad pročitam ovu rečenicu, čitava čovječnost se u meni instinktivno buni. Najradije bi da se ta rečenica izbriše iz svetog pisma, da je ne čujem kod propovijedi, da se ne tiče mene. Ali to je Božja pedagogija. Nemere se protiv te rečenice.


Heb 12,6 Jer koga Gospodin ljubi, onoga i stegom odgaja, šiba sina koga voli.

Izr 29,15 Šiba i ukor podaruju mudrost..

Kaže pismo;


Izl 32,9 Dobro vidim”, reče dalje Jahve Mojsiju, “da je ovaj narod tvrde šije.


Mi smo narod tvrde šije zato Bog mora upotrebljavat svoju pedagogiju da skrši u nama svu sebičnost i sebeljublje. Svi mi tražimo "samo svoje zidove". I dokle god tražimo nešto što je naše, Božja pedagodija će imat posla sa nama. Nema ništa što je naše. Zato sam vam napisao;


Fran26 napisao:
Pravedna stvar, kako ti to nazivaš ili pravda jest služiti Bogu, u svemu se pokoravati Bogu. Bog daje kome hoće, kad hoće, šta hoće i koliko god hoće. To je "pravedna stvar", ili pravda. Kao što je Bog jedini istinski dobar (usp. Lk 18,19; Mk 10,18), jednako tako je jedini koji je pravedan i jedini koji zna šta jest pravedno. A pravedno jest ono šta Bog hoće da jest.



Moram primjetiti da ste Sv. Josipu uputili dosta "luksuznu" molitvu. Većina begre i sirotinje si nemere priuštit takav luksuz. Većina njih Sv. Josipa moli za puno prizemnije stvari od zida ucrtanog u katastar. I dokle god za to molite Sv. Josipa, znajte da vam je dobro. Često puta je moja bivša profesorica znala govorit: tko nije pelin kušao, ne zna što je šećer. Niste pelin kušali zato i molite svetog Josipa za ovakve bezvezarije.



IZMEĐU NEBA I ZEMLJE napisao:
Ha,ha,ha...taj grijeh samobluda (ha,koja riječ),mene je dugo progonio.Prestala sam s time iz razloga što mi je više bilo neugodno dvi godine od mog nazovi obraćenja,moj ispovijednik mora slušati uvijek isto.Nije on ništa rekao,ali ja sam počela razmišljati,kakva korist od ispovijedi kad opet isto radim.Iako nisam uvjerena da je to uvijek neki veliki grijeh,naprimjer,ponekad sam (recept iz djetinjstva) tako rješavala glavobolju,zubobolju,bez ikakvih seksualnih razmišljanja.

Nema te side ni tog tifusa koji može pokriti vašu bludnost. To vam je valjda jasno?! :l30:


Na onom drugom forumu piše osoba sa istim nickom kao što je vaš, pa pretpostavljam da se radi o jednoj te istoj osobi. Nešto šta upada u oko kaže ovako, citiram;


Baš sam sinoć gledala emisiju Vidljivi tragovi,voditeljica Danira Matijaca na tv.Jadran.Uvijek gostuje neki svećenik,teolog.Ovom sinoć nisam "ubrala"ime(evo,tražila sada,nisam mogla naći,nemam vremena,bliži se kraj radnog dana).No,tko hoće,sigurno može pronaći,a ima i repriza,piše na programu tv Jadran koji dan.No,između ostaloga,i to je bila tema,pa je čovjek rekao,u stilu onog kako ja mislim,nema razloga da se ne spasi dobar čovjek.Ne mora znači to biti kriva predodžba.I puno je toga još rekao,zanimljivoga...
"Spasiti se može samo onaj koji ima potrebu za Bogom"-ne slažem se.Opet isto.Muž je bolji čovjek od mene,a tko je kriv što nema potrebu za Bogom?Pa očito nitko doli Bog.Tko će mu usaditi tu potrebu?Tko je kriv što je nema?Pa nije on sam kriv.Fali mu mašte,on jednostavno o tome ne razmišlja.


Kak to mislite da je Bog kriv što vaš muž nema potrebu za Bogom?! Kak Bog za nešto može biti kriv, to mi ni jasno. :l30: A druga stvar, prema vama kaže pop da se, citiram; "Spasiti se može samo onaj koji ima potrebu za Bogom". Kakva je ovo bezvazarija?! :l30: Tko je toga postavio za popa?! :) A vi kažete da vašem mužu, citiram: "Fali mu mašte.." Znači li to da se spašava onaj koji ima bujnu maštu?! Lol.

Ne uči li nas Crkva da se spašava onaj koji je od vječnosti po milosti Božjoj predodređen za spasenje?! Znači ne onaj koji ima bujnu maštu niti onaj koji ima potrebu za Bogom, nego onaj koji je od vječnosti po milosti Božjoj predodređen za spasenje.


Ako je sudit po godinama, ja sam balavac prema vama gospođo. Ni vrag da vam ovakve stvari mora tumačit jedan balavac?! :l30:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 03 sij 2020 20:00 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 12 lip 2018 18:40
Postovi: 571
Podijelio: 88 zahvala
Zahvaljeno je: 5 zahvala
Fran26 napisao:
Probat ću vam na sve odgovorit u jednom postu gospođo, tak da ne bude po svim temama sto odgovora. :roll:

Začuđuje lakoća kojom ste prešli preko ovih pitanja;

Fran26 napisao:
Da te pitam neke: jel pravedno da tvoja molitva bude uslišana po ovom pitanju a da molitva nekog djeteta sa cerebralnom paralizom ne bude uslišana?! I ako može još jedno pitanje; jel pravedno da ti nemaš cerebralnu paralizu a netko je ima?!

Dovoljno je bilo samo da ili ne. Nije to molekularna biologija da bi bilo tak teško odgovorit. Budući da ništa niste odgovorili, mogu li to ništa shvatit kao odgovor?! :lol:

IZMEĐU NEBA I ZEMLJE napisao:
Neki brkaju babe i žabe,nadam se da je to želja za pomoći a ne pogon za isprazno filozofiranje.

Ako tu nepravdu, kako vi to gospođo nazivate, mora podnosti sedam milijardi ljudi, nije li onda pravedno da npr. vi gospođo to isto podnosite? :l30:

IZMEĐU NEBA I ZEMLJE napisao:
Ovo je nešto sasvim drugo.

Nije.

IZMEĐU NEBA I ZEMLJE napisao:
Svatko ima svoje križeve,usuđujem se reći,imam ih od djetinjstva više od ljudi koje znam.Prošla sam i prolazim što ne bih nikome poželila.Ali,znam da ima ljudi kojima je još gore.To su naši križevi i nikad nisam osjećala to kao nepravdu.Tako je,kako je.Ljudi bez nogu i ruku,ili pak oni kojima funkcionira samo jedan prst kojim piše,mogu biti radosniji od onih koji"sve imaju".
Ovo je nešto sasvim drugo.Molila sam često psalam..."pravda će tvoja zasjati kao svjetlost i pravo tvoje kao sunce podnevno",ufala se da će Bog,sveci kojima sam se molila providjeti pravedan ishod.Nisam tražila ništa tuđe,samo put do garaže koji je bio ucrtan u katastar.
Znam,nije Bog netko tko će meni po pozivu rješavati probleme.Ali,razočarana sam.BOLI NEPRAVDA.

Kaže gospođa: boli nepravda. Nisam tražila ništa tuđe. Da. Nešto bi vas pitao u vezi ovog. Kažete: Nisam tražila ništa tuđe. Šta mislite gospođo, za čije noge moli onaj tip koji nema noge? Svaki dan moli Sv. Josipa da mu izrastu noge, svaki dan se za to moli, boli ga ta "nepravda" kako vi to nazivate, oko sebe vidi: čovječe! Svi imaju noge! A on samo traži svoje noge. Čiju to plaću traže radnici Varteksa? Čiju to ženu traži muž kome se žena skurvala sa drugim tipom? Čije dijete to majka traži kojoj je sin/kćer završilo/a u paklu droge? Čijeg to dečka/muža moli stara usidjelica kad namata litanije Sv. Josipu?! Litanije bez početka i kraja. Netko jede svaki dan AIA hrenovke, čitave godine se moli Sv. Josipu da barem za Božić jede teletinu. Dođe Božić, probudi se ujutro, na stolu ga čekaju AIA hrenovke, nema teletine. Jel to pravedno?! On samo traži svoju teletinu, ne tuđu, nego svoju. Jedan dan u godini. Kaj mislite gospođo? Ne morate na ovo odgovarat, samo glasno razmišljam. :-| Sedam milijardi ljudi, i svaki od tih sedam milijardi ljudi traži neku svoju pravdu. I svaki je uvjeren da je baš on u pravu. Vi sve priznate, da je mnogim ljudima gore nego vama, da netko nema ni noge ni glavu, da drugi jede cijele godine AIA hrenovke, sve vi to priznate, ali na kraju dana: vi tražite samo svoj zid koji je ucrtan u katastru a u stvarnosti ga nema. Ništa tuđe, samo svoj zid. E vidite! Tako i ostalih sedam milijardi traži svoje "zidove". A Sv. Josip češće šuti nego što priča. Zašto?! Zato što ljudska pravda i prevde nisu ono šta je Božja pravda. A Božja pravda glasi;


Lk 9,23 A govoraše svima: "Hoće li tko za mnom, neka se odrekne samoga sebe, neka danomice uzima križ svoj i neka ide za mnom."


A govoraše svima.. Da. Baš tako. Svima. I nema pod ovim nebom druge pravde doli ove. Da vam istinu kažem, kad pročitam ovu rečenicu, čitava čovječnost se u meni instinktivno buni. Najradije bi da se ta rečenica izbriše iz svetog pisma, da je ne čujem kod propovijedi, da se ne tiče mene. Ali to je Božja pedagogija. Nemere se protiv te rečenice.


Heb 12,6 Jer koga Gospodin ljubi, onoga i stegom odgaja, šiba sina koga voli.

Izr 29,15 Šiba i ukor podaruju mudrost..

Kaže pismo;


Izl 32,9 Dobro vidim”, reče dalje Jahve Mojsiju, “da je ovaj narod tvrde šije.


Mi smo narod tvrde šije zato Bog mora upotrebljavat svoju pedagogiju da skrši u nama svu sebičnost i sebeljublje. Svi mi tražimo "samo svoje zidove". I dokle god tražimo nešto što je naše, Božja pedagodija će imat posla sa nama. Nema ništa što je naše. Zato sam vam napisao;


Fran26 napisao:
Pravedna stvar, kako ti to nazivaš ili pravda jest služiti Bogu, u svemu se pokoravati Bogu. Bog daje kome hoće, kad hoće, šta hoće i koliko god hoće. To je "pravedna stvar", ili pravda. Kao što je Bog jedini istinski dobar (usp. Lk 18,19; Mk 10,18), jednako tako je jedini koji je pravedan i jedini koji zna šta jest pravedno. A pravedno jest ono šta Bog hoće da jest.



Moram primjetiti da ste Sv. Josipu uputili dosta "luksuznu" molitvu. Većina begre i sirotinje si nemere priuštit takav luksuz. Većina njih Sv. Josipa moli za puno prizemnije stvari od zida ucrtanog u katastar. I dokle god za to molite Sv. Josipa, znajte da vam je dobro. Često puta je moja bivša profesorica znala govorit: tko nije pelin kušao, ne zna što je šećer. Niste pelin kušali zato i molite svetog Josipa za ovakve bezvezarije.



IZMEĐU NEBA I ZEMLJE napisao:
Ha,ha,ha...taj grijeh samobluda (ha,koja riječ),mene je dugo progonio.Prestala sam s time iz razloga što mi je više bilo neugodno dvi godine od mog nazovi obraćenja,moj ispovijednik mora slušati uvijek isto.Nije on ništa rekao,ali ja sam počela razmišljati,kakva korist od ispovijedi kad opet isto radim.Iako nisam uvjerena da je to uvijek neki veliki grijeh,naprimjer,ponekad sam (recept iz djetinjstva) tako rješavala glavobolju,zubobolju,bez ikakvih seksualnih razmišljanja.

Nema te side ni tog tifusa koji može pokriti vašu bludnost. To vam je valjda jasno?! :l30:


Na onom drugom forumu piše osoba sa istim nickom kao što je vaš, pa pretpostavljam da se radi o jednoj te istoj osobi. Nešto šta upada u oko kaže ovako, citiram;


Baš sam sinoć gledala emisiju Vidljivi tragovi,voditeljica Danira Matijaca na tv.Jadran.Uvijek gostuje neki svećenik,teolog.Ovom sinoć nisam "ubrala"ime(evo,tražila sada,nisam mogla naći,nemam vremena,bliži se kraj radnog dana).No,tko hoće,sigurno može pronaći,a ima i repriza,piše na programu tv Jadran koji dan.No,između ostaloga,i to je bila tema,pa je čovjek rekao,u stilu onog kako ja mislim,nema razloga da se ne spasi dobar čovjek.Ne mora znači to biti kriva predodžba.I puno je toga još rekao,zanimljivoga...
"Spasiti se može samo onaj koji ima potrebu za Bogom"-ne slažem se.Opet isto.Muž je bolji čovjek od mene,a tko je kriv što nema potrebu za Bogom?Pa očito nitko doli Bog.Tko će mu usaditi tu potrebu?Tko je kriv što je nema?Pa nije on sam kriv.Fali mu mašte,on jednostavno o tome ne razmišlja.


Kak to mislite da je Bog kriv što vaš muž nema potrebu za Bogom?! Kak Bog za nešto može biti kriv, to mi ni jasno. :l30: A druga stvar, prema vama kaže pop da se, citiram; "Spasiti se može samo onaj koji ima potrebu za Bogom". Kakva je ovo bezvazarija?! :l30: Tko je toga postavio za popa?! :) A vi kažete da vašem mužu, citiram: "Fali mu mašte.." Znači li to da se spašava onaj koji ima bujnu maštu?! Lol.

Ne uči li nas Crkva da se spašava onaj koji je od vječnosti po milosti Božjoj predodređen za spasenje?! Znači ne onaj koji ima bujnu maštu niti onaj koji ima potrebu za Bogom, nego onaj koji je od vječnosti po milosti Božjoj predodređen za spasenje.


Ako je sudit po godinama, ja sam balavac prema vama gospođo. Ni vrag da vam ovakve stvari mora tumačit jedan balavac?! :l30:



Ne uči li nas Crkva da se spašava onaj koji je od vječnosti po milosti Božjoj predodređen za spasenje?! Znači ne onaj koji ima bujnu maštu niti onaj koji ima potrebu za Bogom, nego onaj koji je od vječnosti po milosti Božjoj predodređen za spasenje.


Džaba trošiš riječi ta se neće opasuljuti a mene nemože više smisliti od kad sam joj rekao da je ne vidim u vječnosti tamo gdje bi trebala biti i da treba da plače nad svojim mrtvacem.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 90 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 17 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr