www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 ožu 2024 21:26

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 90 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 10 pro 2019 16:37 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 10 kol 2017 10:12
Postovi: 658
Podijelio: 27 zahvala
Zahvaljeno je: 43 zahvala
Kako se utješiti kad moliš godinama za pravednu stvar i ne bude ti uslišano?Zašto je sv.Terezija Avilska rekla da nema toga,što sv.Josip neće uslišati?Zašto je Isus rekao,tražite i dati će vam se?Svodi li se sve na to da Bog zna bolje,ili nisi molila s vjerom?Onda uvijek postoji opravdanje za neuslišanost,a ako bude uslišana,jeli uslišana,ili je ionako tako trebalo biti?Mislim da sam negdje vidjela sličnu temu,ali sad me pogodilo...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 13 pro 2019 18:44 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 03 vel 2014 12:22
Postovi: 199
Lokacija: Sjever
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 18 zahvala
Ne bi se trebala s tim zamarati jer osim razocarenja, nista drugo neces dobiti. Radije probaj sam(a) utjecat na tu nepravdu da se ispravi, a Boga moli da ti da snagu i mudrost.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 17 pro 2019 16:24 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 10 kol 2017 10:12
Postovi: 658
Podijelio: 27 zahvala
Zahvaljeno je: 43 zahvala
I ništa od sv.Josipa,sv.Brigite,sv.Ante,sv.Rite,krunice itd?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 18 pro 2019 01:26 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 05 pro 2018 15:23
Postovi: 638
Podijelio: 26 zahvala
Zahvaljeno je: 11 zahvala
IZMEĐU NEBA I ZEMLJE napisao:
I ništa od sv.Josipa,sv.Brigite,sv.Ante,sv.Rite,krunice itd?


Za svetog Josipa odgovorno tvrdim. Staviti ću molitvu tj. devetnicu koju sam ja molila više puta i sveti Josip je POMEJA....
I moram naglasiti da nisam imala vjere... A situacije su bile OČAJNE. Samo sam na silu molila.
Ma svaka molitva njemu je isto naravno, da se razumimo ali ja sam navikla na ovu pa... vidit ću da li je ima ovde ako nema staviti ću.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 18 pro 2019 11:33 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 10 kol 2017 10:12
Postovi: 658
Podijelio: 27 zahvala
Zahvaljeno je: 43 zahvala
tratinčicamala napisao:
IZMEĐU NEBA I ZEMLJE napisao:
I ništa od sv.Josipa,sv.Brigite,sv.Ante,sv.Rite,krunice itd?


Za svetog Josipa odgovorno tvrdim. Staviti ću molitvu tj. devetnicu koju sam ja molila više puta i sveti Josip je POMEJA....
I moram naglasiti da nisam imala vjere... A situacije su bile OČAJNE. Samo sam na silu molila.
Ma svaka molitva njemu je isto naravno, da se razumimo ali ja sam navikla na ovu pa... vidit ću da li je ima ovde ako nema staviti ću.

Sigurno je imam,skupila sam ih sve.Meni je moja situacija isto očajna,oko 2 godine više-manje molila sam molitve njemu,najviše zaštitni plašt.Za pravednu presudu.Suprotno svim očekivanjima,izgubih.Ima još žalba,no,ne ufam se više nešto...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 18 pro 2019 23:26 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 05 pro 2018 15:23
Postovi: 638
Podijelio: 26 zahvala
Zahvaljeno je: 11 zahvala
Ako se i ne ufate ipak molite... na silu - na silu... koliko god dugo trajala situacija.. Pokušajte što više duhovne koristi izvući iz te situacije. Razumim da je teško ali to je jedina opcija..... ili očajavati.. Bog će sve izvest na dobro... znam da zvuči otrcana fraza ali to je istina. Možda..tj. ne možda nego sigurno dragi Isus oće da se vježbate u nekim krepostima ... kroz tu situaciju.. Koliko god trajalo.. bit će sve dobro... pa i ako izgubite taj spor... Dat ću si za pravo još jedan savjet ... pokušajte se već sad odreći toga... i biti sretna čak. Ne govorim ovo iz želje da pametujem nego iz srca i iskustva... i želje da bude sve dobro. I znam kako boli nepravda.. :grlim te: :grlim te: :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 19 pro 2019 10:55 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 16 ožu 2017 19:26
Postovi: 282
Podijelio: 2 zahvala
Zahvaljeno je: 29 zahvala
tratinčicamala napisao:
Ako se i ne ufate ipak molite... na silu - na silu...:


Teško će ići bilo što u duhovnom životu, napose molitva, na silu. Štoviše, to je recept za katastrofu.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 19 pro 2019 17:57 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 05 pro 2018 15:23
Postovi: 638
Podijelio: 26 zahvala
Zahvaljeno je: 11 zahvala
El Scorpio napisao:
tratinčicamala napisao:
Ako se i ne ufate ipak molite... na silu - na silu...:


Teško će ići bilo što u duhovnom životu, napose molitva, na silu. Štoviše, to je recept za katastrofu.


Ma moramo molit i kad nam se ne da... ne mogu sad iz rukava citirati svece ali baš mi je to skroz silo u pamet i u srce, plus što tvrdim iz iskustva. Kažu sveci ako ne budemo molili pa i na silu brzo ćemo past u grijeh... općenito moliti pa i na silu...i kad nas uvati mlakost i svašta nešto..

Ma daj aj i nemoj zezat ti si pametan... pa nećemo samo kad nam je lipo nešto raditi.... čisto logički....


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 19 pro 2019 19:18 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 16 ožu 2017 19:26
Postovi: 282
Podijelio: 2 zahvala
Zahvaljeno je: 29 zahvala
Govorim i ja tebi iz iskustva. Dugotrajna je suhoća znak da treba promjeniti način molitve, tj. preći na kontemplativnu molitvu; jedan dakle puno suptiliniji i diskretrniji način obraćanja Bogu.
U takvoj je situaciji najgore što možeš napraviti ići krunisati na silu.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 19 pro 2019 20:15 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 10 lip 2008 20:55
Postovi: 3438
Lokacija: Santa Fe (New Mexico)
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 72 zahvala
Možda da i ovo sagledamo, gospođa piše, citiram;

IZMEĐU NEBA I ZEMLJE napisao:
Kako se utješiti kad moliš godinama za pravednu stvar i ne bude ti uslišano?

Kad sam vidio ovu rečenicu, prvo šta mi je palo na pamet jest: a šta je to "pravedna stvar"?! Mi ovde ne znamo za šta to točno gospođa godinama moli, nije nužno da u to ulazimo jer nije ni toliko bitno. Postavlja mi se pitanje: šta je "pravdna stvar"?! Jel pravedno da imam obitelj?! Jel to pravedno?! Ili, jel pravedno da sam zdrav i da vidim, netko pored mene nije zdrav i ne vidi. Jel to onda nepravda u odnosu na njega?! Zašto netko provede život u kolicima?! To su pitanja koja se odmah postavljaju kad gospođa kaže da "godinama moli za pravednu stvar". Pitanje jest: šta je to u njezinim očima pravedna stvar?! I jel to šta je u njezinim očima pravedna stvar također i u mojim očima pravedna stvar?! Ni vrag da koliko ljudi toliko pravde?! :l30: E sad! Koga ćemo uzet kao mjerodavnog da nam kaže šta je to "pravedna stvar"?! Jel dozvoljeno moliti npr. da imam vlastitu obitelj, ili da sam zdrav?! I ako se to ne ostvari, jel to nepravedno prema meni?! Netko nema obitelj i nije zdrav. Jel možemo reći da je nepravda ako netko ima obitelj i zdravlje a drugi to nema?! To su sve pitanja koja mi se instinktivno pojavljuju kad pročitam rečenicu koju je gospođa napisala. Treba nam netko tko će reći šta je to "pravedna stvar". Kad to saznamo, kladim se da ćemo biti bliže odgovoru na gospođino pitanje, bez obzira što ne znamo za šta to točno gospođa moli.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 90 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 4 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr