www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 ožu 2024 22:41

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 90 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 06 sij 2020 18:22 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 12 lip 2018 18:40
Postovi: 571
Podijelio: 88 zahvala
Zahvaljeno je: 5 zahvala
tratinčicamala napisao:
kopitar napisao:
tratinčicamala napisao:
Kopitar oprostite ja bih vas nešto pitala naravno ako mi želite odgovoriti, ako ne hvala u svakom slučaju. Koje ste vi vjere?


Očigledno nismo u istom Duhu kad to pitaš.
Pitali su me još neki to isto, mislim da je Boni ili Bonifacije.
Tako nešto me sigurno nebi pitao Jobica ( zvani još i Timotej :b101: )ili njegov učenik Fran a također ni El Scorpio ili Dujam.


Pa ne bi ako ste isti hhhhhhh. Svoj svoga pripoznaje.



Moramo se prepoznati dok smo još na putu....kasnije će biti nikad je nisam vidio.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 07 sij 2020 11:02 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 11 pro 2019 04:42
Postovi: 19
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Sretan ti Bozic,kopitaru. Siguran sam da ga danas slavis. Pazi da ne pretjeras u jelu i picu. A znamo sto se dogodi kad covjek u tome pretjera. I razmisli o tome da stvarno postanes uvjereni katolik i da cijelu svoju obitelj obratis na katolicku vjeru. Ali ni katolicka vjera te nece spasiti od vjecne osude ako ne budes zivio sveto i pobozno. Ali ti moze veoma pomoci da se spasis i da skratis svoje cistiliste.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 07 sij 2020 12:08 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 05 pro 2018 15:23
Postovi: 638
Podijelio: 26 zahvala
Zahvaljeno je: 11 zahvala
catholicus napisao:
Sretan ti Bozic,kopitaru. Siguran sam da ga danas slavis. Pazi da ne pretjeras u jelu i picu. A znamo sto se dogodi kad covjek u tome pretjera. I razmisli o tome da stvarno postanes uvjereni katolik i da cijelu svoju obitelj obratis na katolicku vjeru. Ali ni katolicka vjera te nece spasiti od vjecne osude ako ne budes zivio sveto i pobozno. Ali ti moze veoma pomoci da se spasis i da skratis svoje cistiliste.


Ne znam... meni više svetosavlje...vonja....ali u svakom slučaju... HRISTOS SE RODI!! reka :D bi vaš Sanader

Inače svetosavci slave 18.11,i ine datume kao svoje "blagdane".


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 07 sij 2020 14:57 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 10 lip 2008 20:55
Postovi: 3438
Lokacija: Santa Fe (New Mexico)
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 72 zahvala
catholicus napisao:
Sretan ti Bozic,kopitaru. Siguran sam da ga danas slavis. Pazi da ne pretjeras u jelu i picu. A znamo sto se dogodi kad covjek u tome pretjera. I razmisli o tome da stvarno postanes uvjereni katolik i da cijelu svoju obitelj obratis na katolicku vjeru. Ali ni katolicka vjera te nece spasiti od vjecne osude ako ne budes zivio sveto i pobozno. Ali ti moze veoma pomoci da se spasis i da skratis svoje cistiliste.

Brutala. Slika


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 07 sij 2020 16:02 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 10 kol 2017 10:12
Postovi: 658
Podijelio: 27 zahvala
Zahvaljeno je: 43 zahvala
Fran26 napisao:









Ako je sudit po godinama, ja sam balavac prema vama gospođo. Ni vrag da vam ovakve stvari mora tumačit jedan balavac?! :l30:

Neznam odakle vadiš podatke o nečijim godinama i čemu uopće to prozivanje po godinama?Mislim da sam mlađa od tebe,ako i nisam,nije bitno,ovo je forum gdje takve stvari nisu bitne,bar meni.No,vidim da si se dao u potragu,pa vadiš i moje postove sa drugih foruma :roll:
Nikakve stvari meni ne moraš tumačiti,jer tvoji lancuni,isprazno filozofiranje i uvrijeđeno stavljanje svakog na ignore listu,štoviše,hvalisanje time,daju dovoljnu sliku osobe,koja,bar za mene,nema nikakve kompetencije,već samo problema.
Za Kopitara sam odavno rekla,provokator,koji nema puno dodirnih točaka sa katolicizmom i srećom,na drugom forumu ga moderator brzo otkanta.
Postoje još dvoje problematičnih,po mom mišljenju,od kojih je jedan,hvala Bogu,ipak izletio zbog govora mržnje(a katolik????).
Voljela bih normalnu konverzaciju,srećom,ima i toga,ovo su,nadam se,samo ispadi,nikad nije sve bajno.No,nažalost,ponekad na svjetovnom forumu hr.ima više ljubavi i tolerancije,nego na tzv.katoličkim forumima,zato nas ljudi i gledaju kao čudake.
Nisam se zamarala čitanjem cijelog tvog posta.Samo sam rekla da mi molitva nije uslišana,i da sam doživjela nepravdu.Te nebuloze o ljudima koji mole da im narastu noge i slično...ajme,što reći.Ne zamaraj se više traženjem mojih postova po drugim forumima i odgovaranjem na njih,dva smo svijeta različita :a1407:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 07 sij 2020 17:39 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 10 kol 2017 10:12
Postovi: 658
Podijelio: 27 zahvala
Zahvaljeno je: 43 zahvala
tratinčicamala napisao:
Ja moram jasnije svoj stav..kako bih rekla... moram to razjasniti... Ja sam se koncentrirala isključivo na trpljenje podnošenja nepravde. Ne na zid u katastru. To mi je kroz pamet elegantno prošlo .. ošlo, evo to je znak koliko pridajem pažnju toj "muci". Ako sam dobro shvatila Između neba i zemlje trpi provokacije od određene osobe. To nije niti malo ugodno. Kako to podnositi i biti normalan? Na taj križ i to jest križ sam se osvrnila. A za izgubljeni zid...ne želim omalovažavati Između neba i zemlje...ni u ludilu... ali ako je to jedina "muka" onda kao da nisam bila tu na temi..
Kažem osvrtala sam se isključivo na podnošenje druge osobe koja čini ti zlo.
Ovdje su dvi stvari u pitanju.
Jedno je, ponavljam, kako trpiti zlo od druge osobe - a moj savjet je molitvom i ..kao i sve drugo... svaki drugi križ... Pa ne možemo reći da to nije ništa. Ako ćemo filozofirati mali Ivica bez noge će prije u raj nego velika Pera koja svaki dan trpi provokacije dok ne pukne.

Usporedba malog Ivice bez noge vrijedi mi u ovom drugom slučaju sa zidom... ponavljam se, ako je taj zid jedini problem....... ko da nisam komentirala. Ali mislim da sam dobro shvatila da je tu glavno pitanje kako ljubiti bližnjega svoga.

Da,problem su međuljudski odnosi,jer ona je zagrizla kao pitt-bull i ne prestaje.A zid je fizički problem,jer nemem gdje s autom,osim u garažu.Za doći do nje,od kad je sagradila zid,imam 2 puta dnevno problem.Auto sam izgrebala,jednom ga i tako ulubila,da nisam mogla na tehnički dok nisam popravila.Plaća mi je mala.Znam da ima groznih problema prema ovom mom,ali svakodnevno mučenje za uć i izać iz garaže,dok sam 20 godina normalno išla,jer nije predviđen zid,baš zato jer je tu garaža.Prodala sam teren za kupit tu kuću,nemam više što prodati.Očekivala sam mir,kako je i bilo,dok se ona nije pojavila.Rekoh,imam ja i teških križeva,o kojima ne pričam,a ovo je nekome ništa prema tome.Međutim,mene izluđuje,pogotovo što sam se nadala pravdi na sudu,a i odvjetnica me uvjeravala.Dvije godine skoro svakodnevne molitve sv.Josipu,a sv.Terezija Avilska kaže,samo probajte,pa ćete vidjeti i uvjeriti se.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 08 sij 2020 13:43 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 05 pro 2018 15:23
Postovi: 638
Podijelio: 26 zahvala
Zahvaljeno je: 11 zahvala
I nepravda i redovito maltretiranje...ovo je psihološko maltretiranje...

Molite i dalje...Nije loše sebi posvjestit ...može i gore... pa probat tako.. Ali mislim baš ono...DOZVAT SEBI U SVIJEST... uplait će... i molite i dalje..

I naravno čisto ljudski... ne dajte da se vidi da ste isprovocirani :))) Oh kako to pali... kad se smijete u facu toj osobi koja vam čini zlo... plesnite ju sa dobrim ... ja bi joj kolače odnila. (ne mislim biti divlji, smijanje prkosno nego ljubazno)

Ja to tako... i kad to činim stvarno pobuđivam te osjećaje... opraštanja.. a kad sam momentalno u srdžbi... pokušavam ne donostiti nikakve odluke... sve šta učinim bit će krivo... koliko god izgledalo pravedno...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 08 sij 2020 14:47 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 11 pro 2019 04:42
Postovi: 19
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Ne vrijedi moliti Boga za milost ako se trajno zivi u stanju smrtnog grijeha i nema se namjera izaci iz tog zalosnog i opasnog stanja. Gomila se grijeh na grijeh i Boga koji je vec tesko uvrijedjen svakim danom se jos vise vrijedja. I umjesto da osoba koja se nalazi u tom bijednom stanju smrtnog grijeha padne na koljena pred Boga i da u suzama moli za oprostenje,ona se usudi drsko i bezocno reci Bogu: 'Ucini da dobijem spor na sudu'. Kako ju Bog moze uslisati?! Tolike duse svakodnevno padaju u pakao i umjesto da moli za spasenje tih dusa,ona moli da dobije spor na sudu. Tolike se duse uzasno muce u vatri cistilista i umjesto da moli za njihovo oslobodjenje ona moli Boga za slobodan pristup u garazu. Tolika djeca svaki dan umiru od gladi, bolesnici pate u bolnicama, zatvorenici padaju u ocaj,a ona sebicno moli sa svoje zemaljske interese koji nisu interesi Bozji. Kako ju Bog moze uslisati?! A u svojoj duhovnoj sljepoci ne vidi potrebe drugih ljudi. Ona hoce samo nesmetani ulaz u garazu. Dobro je rekao Isus u objavama M.Valtorte: "Tesko je da onaj koji moli ne bude sebican u molitvi". A u nekim drugim objavama davno sam procitao i ovu recenicu koja mi se urezala u sjecanje:" Molitva za druge uvijek je uslisana". Pokusajmo stoga malo moliti i za druge a ne samo za sebe.Trebamo se uvijek pitati kako bi u nekoj situaciji postupio svetac i onda nastojati da i mi tako postupimo. A u ovoj situaciji svetac sigurno ne bi isao na sud sa svojom susjedom,nego bi se jos zauzeo za nju pred Bogom govoreci:"Oprosti Boze mojoj siromasnoj susjedi kao sto joj i ja oprastam i oslobodi ju od vjecne osude. Kazni radije mene,ali nju postedi. Spremna sam na svaku zrtvu samo da se ona spasi..." Tako bi postupio svetac u ovoj situaciji. Ali koliko smo mi jos daleko od prave svetosti! Bonifacije


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 08 sij 2020 18:18 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 10 lip 2008 20:55
Postovi: 3438
Lokacija: Santa Fe (New Mexico)
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 72 zahvala
IZMEĐU NEBA I ZEMLJE napisao:
Te nebuloze o ljudima koji mole da im narastu noge i slično...ajme,što reći.

I meni je taj dio bio smešni. :)

IZMEĐU NEBA I ZEMLJE napisao:
...malo čitaj suvremene teologe umjesto neke iz prošlih stoljeća,Mislim,dobri su i oni,ali postoji opasnost da ostaneš u tom stoljeću.

Čitav nauk Crkve se temelji na Tomi i Augustinu, kak to onda misliš: "postoji opasnost da ostaneš u tom stoljeću"?! :l30:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 08 sij 2020 19:58 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 05 pro 2018 15:23
Postovi: 638
Podijelio: 26 zahvala
Zahvaljeno je: 11 zahvala
Citat:
ponekad na svjetovnom forumu hr.ima više ljubavi i tolerancije,


Nije ponekad nego skoro uvik.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 90 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 6 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr