www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 ožu 2024 16:34

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 90 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 08 sij 2020 20:07 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 05 pro 2018 15:23
Postovi: 638
Podijelio: 26 zahvala
Zahvaljeno je: 11 zahvala
Jako je teško sebi posvjestiti tj. nemoguće je u onoj mjeri da skoro "doživiš" patnju drugoga.. Mislim da to Bog i ne traži od nas.. Tako da uspoređivanje s drugima je blesavo i tu se ne slažem sa fran i bonifacije..

Ovakva svakodnevica rađa svece..

Pitanje je samo tko je za vas Bog što je za vas vjera i koji su vam prioriteti u životu.

Mahh.... neću dalje.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 09 sij 2020 06:09 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 11 pro 2019 04:42
Postovi: 19
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Zasto mislis da mi nismo u pravu? Ocekivo sam da ces se barem ti sloziti s nama ako nitko drugi nece. Mozes li nam pojasniti s cime se tocno ne slazes u mom postu? Ja ne kazem da sam svetac i da bih ja u toj situaciji tako postupio,nego sam govorio kako bi pravi katolik trebao postupiti ako stvarno zivi u skladu s katolickom vjerom.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 09 sij 2020 11:20 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 10 kol 2017 10:12
Postovi: 658
Podijelio: 27 zahvala
Zahvaljeno je: 43 zahvala
catholicus napisao:
Ne vrijedi moliti Boga za milost ako se trajno zivi u stanju smrtnog grijeha i nema se namjera izaci iz tog zalosnog i opasnog stanja. Gomila se grijeh na grijeh i Boga koji je vec tesko uvrijedjen svakim danom se jos vise vrijedja. I umjesto da osoba koja se nalazi u tom bijednom stanju smrtnog grijeha padne na koljena pred Boga i da u suzama moli za oprostenje,ona se usudi drsko i bezocno reci Bogu: 'Ucini da dobijem spor na sudu'. Kako ju Bog moze uslisati?! Tolike duse svakodnevno padaju u pakao i umjesto da moli za spasenje tih dusa,ona moli da dobije spor na sudu. Tolike se duse uzasno muce u vatri cistilista i umjesto da moli za njihovo oslobodjenje ona moli Boga za slobodan pristup u garazu. Tolika djeca svaki dan umiru od gladi, bolesnici pate u bolnicama, zatvorenici padaju u ocaj,a ona sebicno moli sa svoje zemaljske interese koji nisu interesi Bozji. Kako ju Bog moze uslisati?! A u svojoj duhovnoj sljepoci ne vidi potrebe drugih ljudi. Ona hoce samo nesmetani ulaz u garazu. Dobro je rekao Isus u objavama M.Valtorte: "Tesko je da onaj koji moli ne bude sebican u molitvi". A u nekim drugim objavama davno sam procitao i ovu recenicu koja mi se urezala u sjecanje:" Molitva za druge uvijek je uslisana". Pokusajmo stoga malo moliti i za druge a ne samo za sebe.Trebamo se uvijek pitati kako bi u nekoj situaciji postupio svetac i onda nastojati da i mi tako postupimo. A u ovoj situaciji svetac sigurno ne bi isao na sud sa svojom susjedom,nego bi se jos zauzeo za nju pred Bogom govoreci:"Oprosti Boze mojoj siromasnoj susjedi kao sto joj i ja oprastam i oslobodi ju od vjecne osude. Kazni radije mene,ali nju postedi. Spremna sam na svaku zrtvu samo da se ona spasi..." Tako bi postupio svetac u ovoj situaciji. Ali koliko smo mi jos daleko od prave svetosti! Bonifacije

Bonifacije,ti si onaj drugi o kojem sam pričala.Ne utvaraj si da si Bog,po mojoj slobodnoj procjeni,najdalje si od njega od svih ovdje.Ne dociraj meni grijehe,brini se za sebe...Isus nije ništa rekao u Valtortinim objavama.Slobodan si vjerovati u što hoćeš,ali,ne budi naporan.Ovo će možda čitati i kojigod ateist,moram naglasiti,većina nas nije ovakva :shock:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 09 sij 2020 11:27 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 10 kol 2017 10:12
Postovi: 658
Podijelio: 27 zahvala
Zahvaljeno je: 43 zahvala
tratinčicamala napisao:
I nepravda i redovito maltretiranje...ovo je psihološko maltretiranje...

Molite i dalje...Nije loše sebi posvjestit ...može i gore... pa probat tako.. Ali mislim baš ono...DOZVAT SEBI U SVIJEST... uplait će... i molite i dalje..

I naravno čisto ljudski... ne dajte da se vidi da ste isprovocirani :))) Oh kako to pali... kad se smijete u facu toj osobi koja vam čini zlo... plesnite ju sa dobrim ... ja bi joj kolače odnila. (ne mislim biti divlji, smijanje prkosno nego ljubazno)

Ja to tako... i kad to činim stvarno pobuđivam te osjećaje... opraštanja.. a kad sam momentalno u srdžbi... pokušavam ne donostiti nikakve odluke... sve šta učinim bit će krivo... koliko god izgledalo pravedno...

Ma nastojim je ne gledati uopće,srećom je samo ljeti tu.Nemam toliko snage da bih se uzdignula i nekako nadzišla tu situaciju.Sa nekim dugačkim štapom gurala je kroz žicu ploču prislonjenu u mom vrtu,dok nije pala,i tako 3 puta.Kad smo je muž i ja išli zamoliti da prestane,počela se derati,naročito na muža mi i zvala policiju da je,kao uznemiravamo...Bio je blagdan,nisam radila taj dan i umjesto uživanja u ručku,upropastila mi je dan.Da ne pričam svakojake situacije.Hm,valjda će Bog nešto providjeti,da prodam kuću i kupim negdje drugdje.Nije to meni lako.Kad sam udarila u zid i ulubila auto,iz njene kuće čuje se pljeskanje.Ljeti je na misi,pričešćuje se...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 09 sij 2020 12:00 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 05 pro 2018 15:23
Postovi: 638
Podijelio: 26 zahvala
Zahvaljeno je: 11 zahvala
IZMEĐU NEBA I ZEMLJE napisao:
Ljeti je na misi,pričešćuje se...


Kak sam pametna :) Znam to al uvik mi slatko čuti potvrdu.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 09 sij 2020 14:59 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 11 pro 2019 04:42
Postovi: 19
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Nije ti odgovarao Billy,ne odgovaram ti ja,ne odgovara ti kopitar,ne odgovara ti Fran 26...pa zapitaj se onda da s tobom nije nesto u redu. Ocekujes ljubav i toleranciju na jednom katolickom forumu,a zasto onda nisi prema Billyu pokazala tu istu ljubav i toleranciju...?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 09 sij 2020 15:15 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 10 kol 2017 10:12
Postovi: 658
Podijelio: 27 zahvala
Zahvaljeno je: 43 zahvala
Nikad nisam čula nešto toliko ružno kao on što je govorio.Čak ni moderator nije to trpio.Tada sam Kopitara branila od njegovih napadanja,dok nisam pročitala njegove provokacije o ustašama,Stepincu,Jasenovcu,itd,itd...No,smiješno je da mi to govoriš,pošto s nikim od njih nisi bio "dobar".Napadao si ih,posebno Kopitara.Kod Frana si bio (neznam jesi li još,promijenio si nick)na ignore listi.
To ste vas četvoro,za me problematični.Jer,Billyja nema više,iako sam mu ja oprostila.Mislim,da ako se opet pojavi,neće se,nažalost promijeniti...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 09 sij 2020 18:28 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 10 lip 2008 20:55
Postovi: 3438
Lokacija: Santa Fe (New Mexico)
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 72 zahvala
IZMEĐU NEBA I ZEMLJE napisao:
Kod Frana si bio (neznam jesi li još,promijenio si nick)na ignore listi.

Pričekaj sekundu da izvršim uvid u trenutno stanje.


Tratinčicamala: ignoriraj lista od 12.11.2019. do 12.1.2020.
Filomena: ignoriraj lista od 24.4.2013. do 24.4.2023.
Prancing Commy: ignoriraj lista od 23.1.2013. do 23.1.2063.



Koliko vidim, Bonifacije nije na listi. Samo sekunda da još nešt provjerim.


Bonifacije: ignoriraj lista od 15.12.2018. do 15.12.2019.


Da. Istekla mu je kazna.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 09 sij 2020 20:19 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 28 kol 2009 11:42
Postovi: 1552
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 12 zahvala
Zahvaljeno je: 62 zahvala
IZMEĐU NEBA I ZEMLJE napisao:
Ma nastojim je ne gledati uopće,srećom je samo ljeti tu.Nemam toliko snage da bih se uzdignula i nekako nadzišla tu situaciju.Sa nekim dugačkim štapom gurala je kroz žicu ploču prislonjenu u mom vrtu,dok nije pala,i tako 3 puta.Kad smo je muž i ja išli zamoliti da prestane,počela se derati,naročito na muža mi i zvala policiju da je,kao uznemiravamo...Bio je blagdan,nisam radila taj dan i umjesto uživanja u ručku,upropastila mi je dan.Da ne pričam svakojake situacije.Hm,valjda će Bog nešto providjeti,da prodam kuću i kupim negdje drugdje.Nije to meni lako.Kad sam udarila u zid i ulubila auto,iz njene kuće čuje se pljeskanje.Ljeti je na misi,pričešćuje se...


Po ovome šta si pisala i ja bi na tvom mjestu bio ljut kao ris. Udubim si autom, mučim se s parkanjem i onda još netko plješće i uživa. Pije ti krv na slamčicu, kako se kaže. Spominjala si sud i da si izgubila spor, te da postoji mogućnost želbe. Sama znaš najbolje jer misliš da trebaš ići u to ili ne.

S jedne strane mi dolazi na pamet zašto odustati, samo tražiš da možeš ko čovjek normalno parkati, ne tražiš ništa tuđe, a s druge sama moraš procijeniti da li ići u žalbu ili ne. S obzirom i da nam je pravosuđe kakvo je, i stanje s korupcijom kakvo je, to je isto problem, a i žalba te košta.

I onda se dođeš pojadati pa krene velika filozofija o tome šta je pravda i igonre lista. :shock: :shock: . Očito da je ignore lista vezana uz svaku temu. :roll: I to je bit svega, ignore lista. :roll:

No pustimo te gluposti, počela si temu sa neuslišanom molitvom, kako zašto. Po meni ovo je najbolji komentar

Ga-bri-el napisao:
Ne bi se trebala s tim zamarati jer osim razocarenja, nista drugo neces dobiti. Radije probaj sam(a) utjecat na tu nepravdu da se ispravi, a Boga moli da ti da snagu i mudrost.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 10 sij 2020 11:40 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 25 kol 2016 09:59
Postovi: 397
Lokacija: Dolina suza
Podijelio: 7 zahvala
Zahvaljeno je: 33 zahvala
Nabavi Smarta ili Tica I problem rjesen :D :D
Valjda Gospodin ima "vaznijih" zadataka a ne rjesavati tvoj pristup garaži. :D
To da Ga moliš da ti rjesi pristup garazi da se On proslavi,to bi valjda vec razmotrio :-)
Ovak mi to nalikuje na svemoguceg Brucea te da stisne Da,pa da u folderu svi rijese pristupne puteve kako su oni zamislili.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 90 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 8 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr