www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 19 tra 2024 03:29

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 68 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 07 lis 2021 06:57 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 17 tra 2018 20:10
Postovi: 287
Podijelio: 5 zahvala
Zahvaljeno je: 18 zahvala
Sve je to,dado,lijepo sto pises,ali bih ja volio da se otvoreno izjasnis o svojim vjerskim stavovima. Neces biti baniran ako nisi uvjereni katolik. Mislim da je jako vazno da covjek izabere pravu vjeru kako bi mogao sto bolje raditi na svome spasenju.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 07 lis 2021 16:58 
Vjerujem U Gospodara Zivota. Boga Abrahamova, Izakova i Jakovljeva! Gospodin Isus Krist je Put, Istina i Zivot! Kraljevstvo Bozje nije od ovoga svijeta! Da je Kraljevstvo Bozje od ovog svijeta, Krist bi pozvao svoju vojsku koja bi ga obranila da ne bude razapet. Ovo su posljednja vremena, imate svi oci, imate usi. Citajte Bozju Rijec Bibliju! Istina ce vas osloboditi! Slava Bogu Abrahamovu, Izakovu i Jakovljevu! Slava Gospodinu Isusu Kristu! Slava Duhu Svetom!
Dajte Caru carevo, a Bogu Bozje! Sto car najvise voli? Kao i zmajevi kroz razne price, pripovijetke, basne! Djeco ucite se od Isusa jer je blaga i ponizna srca! Dragi Gospod vam je podario oci, usi da vidite i cujete. Citajte Rijec Bozju! Tko trazi, nalazi. Tko kuca, otvara mu se! Ne dajte se zavesti. Nikakav superman. batman, spiderman....Isus je najveci i svi ce mu se pokloniti kad bude dosao. Njega slusajte, jer je On ljubljeni Ocev Sin!


Vrh
  
Citiraj  
PostPostano: 08 lis 2021 13:19 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 17 tra 2018 20:10
Postovi: 287
Podijelio: 5 zahvala
Zahvaljeno je: 18 zahvala
Dobro je da vjerujes u sve to sto si nabrojao i da cijenis Sveto pismo. Ali to nije dovoljno za tvoje spasenje. Ako se stvarno zelis spasiti, moras vjerovati u sve sto je Bog objavio i pripadati pravoj Crkvi koju je Bog ustanovio za spasenje ljudi. I moras se sluziti svim sredstvima spasenja sto ih u toj Crkvi imas na raspolaganju. A to su prije svega sakramenti. Vec sam rekao da Katolicka crkva danas prozivljava najvecu krizu u cijeloj svojoj povijesti,ali to je jos uvijek prava bozanska Crkva i nikome nije dopusteno da ju napusti. Veoma je vazno istaknuti da sakramenti zadrzavaju svoju djelotvornost cak i onda kad ih dijele moralno propali svecenici. A buduci da je Bog odredio da se Kristova zrtva primjenjuje prvenstveno preko sakramenata Crkve,mi jednostavno moramo ostati u Crkvi i primati svete sakramente iz ruku svecenika bez obzira na njihovo moralno stanje. Nema drugog puta,dado. Sam Bog je tako odredio. Svaki drugi put vodi u propast. U duhovnu i moralnu propast na ovom svijetu i u vjecnu propast na drugom svijetu. Vjeruj mi da nije ni meni lako gledati sadasnje rasulo Katolicke crkve,hereze koje se sire iz najvisih crkvenih krugova i ledeno hladne i duhovno mrtve katolicke svecenike koji su,osim malobrojnih izuzetaka, apsolutno nesposobni za obavljanje svoje pastoralne sluzbe. A osobito mi tesko pada kad moram slusati tako dosadne i isprazne propovijedi tih zivih mrtvaca i promatrati kako najsvetiji obred katolicke vjere,tj.sv.misnu zrtvu, obavljaju bez ikakve sabranosti i poboznosti. Uzasno je i kad covjek mora otvoriti svoju savjest pred tim duhovnim rugobama u sv.ispovijedi i kad mora na svojoj kozi osjetit njihov bezobrazluk,bijes,nervozu i potpunu nezainteresiranost za tvoje duhovno stanje i duhovni napredak. Ali i kad otvorimo svoje srce i pred takvim propalim svecenikom,ako se iskreno kajemo za svoje grijehe,Bog nam jednako oprasta kao da smo svoje grijehe ispovijedili pred jednim svetim svecenikom. To hocu reci kad kazem da sakramenti zadrzavaju svoju djelotvornost bez obzira na moralno stanje svecenika. Jasno je da od jednog duhovno mrtvog svecenika ne mozemo ocekivati onu ljubav,toplinu i razumijevanje koju bi nam pruzio jedan sveti svecenik i da nas ti duhovni mrtvaci nece podupirati svojim molitvama i pokorama na nasem duhovnom putu. Jasno je da moramo biti oprezni i sa savjetima koje nam pruzaju propali svecenici jer to mogu biti potpuno pogresni savjeti.Ali ispravno obavljena ispovijed uzrokuje,s Bozje strane,jednaki cin oprostenja i ulijeva u dusu jednaku milost bez obzira na duhovno stanje ispovjednika.Isto tako,presveta Euharistija proizvodi u dusi jednake ucinke bez obzira da li ju primamo iz ruku jednog poboznog svecenika ili iz ruku duhovnog mrtvaca. Zato je neizmjerno vazno da ostanemo u Katolickoj crkvi i da primamo redovito i pobozno sv.sakramente kako bi iz Kristove zrtve izvukli sto vecu duhovnu korist. To je sam Bog jasno rekao:"Tko jede moje Tijelo i pije moju Krv ima zivot vjecni."Zato se urazumi dok ne bude i za tebe prekasno i dok te razni krivovjerci nisu potpuno zaveli i pokvarili. I nemoj da te prevari to sto si mozda u nekoj odvojenoj zajednici dozivio neki duhovni zanos i odusevljenje jer takav zanos mogu dozivjeti i muslimani u svojoj laznoj vjeri.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 08 lis 2021 15:18 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 10 kol 2017 10:12
Postovi: 658
Podijelio: 27 zahvala
Zahvaljeno je: 43 zahvala
Joj kad savjetuje čovjek koji se obratio putem Kristove biografije od Valtorte...Knjige nepriznate od Crkve, kao i autorice nepriznate od Crkve. Čak i zabranjene, dok je postojala lista zabranjenih knjiga.
Koji za te spjevove kaže: kako sam vise puta rekao na ovom forumu, objave M.Valtorte predstavljaju vrhunac svih objava sto ih je Bog dao u cijeloj povijesti svijeta i najvece svjetlo u tami ovih preuzasnih posljednjih vremena. ,
znači, drži ih višim od Biblije...
Koji kaže "Jer kao sto je Isus,autor ovih objava.."
Koji papu Benedikta naziva heretikom jer je osudio njene spise
a i meni zbog toga udjeljuje komplimente :wink: , e, njegove savjete treba oprezno čitati...Očito se dogodilo nešto, neki svećenik rekao da je fanatik, pa je postao svetiji i od svećenika...No, Boni, pišeš da si u vezi? Pošto kod tebe nema veze bez braka, zar si se oženio?
Mogao si javiti, da čestitamo...Iako, neznam kako će žena, pošto je tebi spolni čin i u braku teški grijeh "Kad bi to bilo tako ja bih se odavno ozenio da mogu slobodno uzivati u zabranjenom vocu."
Očekujem salvu "komplimenata", onako, pravo kršćanski...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 08 lis 2021 15:49 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 17 tra 2018 20:10
Postovi: 287
Podijelio: 5 zahvala
Zahvaljeno je: 18 zahvala
Cim je Dujam dosao na forum,odmah si i ti dosla. Mozda se opet necem nadas.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 08 lis 2021 16:22 
Bonifacije,

pozdrav i svako dobro ti zelim.
Ne razumijem ovo "zanos". Zar trebam ceznuti za bilo cim osim za Gospodinom Isusom Kristom? On je dao svoj zivot za mene i ocistio me u svojoj krvi! Trebam Ga svaki dan slaviti i velicati, zahvaljivati i navjestati. Moj prijatelj Isus ljubi svakog covjeka i za svakog je dao zivot svojom zrtvom na krizu. Poanta je u tome sto netko prihvaca Isusa kao svog osobnog Spasitelja, a netko ne prihvaca. Opet kazem, moj Spasitelj je Sin Boga Zivoga koji je stvorio Nebo i Zemlju, Bog Abrahamov, Izakov i Jakovljev. Ako nekome smeta sto ja proslavljam Gospodina Isusa Krista, postavlja se pitanje zasto to nekome smeta?
Bogu se uvijek mozes obratiti gdje god se nalazio. Svako dobro i neka te blagoslovi Nebeski Otac u Imenu Isusa Krista Nazarecanina! Amen


Vrh
  
Citiraj  
PostPostano: 08 lis 2021 17:34 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 17 tra 2018 20:10
Postovi: 287
Podijelio: 5 zahvala
Zahvaljeno je: 18 zahvala
Nikome ne smeta sto ti slavis Isusa i sto mu zahvaljujes. Ja ti samo zelim reci da je nasjedanje na protestantske hereze veoma opasno za nase spasenje. A osobito je opasna hereza da se covjek opravdava samo vjerom u Krista. Gledaj da se oslobodis tih hereza ako ne zelis cijelu vjecnost provesti u paklu. A tamo vise neces slaviti Isusa,nego ces ga proklinjati svom snagom svoje proklete duse. I onda ces mozda optuziti Isusa sto te nije na vrijeme upozorio da si skrenuo s pravog puta i zagazio u herezu. A ipak te je Isus upozorio i preko ovog foruma i na razne druge nacine.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 08 lis 2021 18:27 
Bonifacije, nisam protestant. Pitam se, koja je to bludnica sto sjedi nad vodama mnogim, sa sedam glava i deset rogova hmm? I tko li je taj lazni prorok? Imas oci, imas usi! Imas razum.


Vrh
  
Citiraj  
PostPostano: 09 lis 2021 09:00 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 17 tra 2018 20:10
Postovi: 287
Podijelio: 5 zahvala
Zahvaljeno je: 18 zahvala
Nisam rekao da si protestant,nego da si nasjeo na protestantske hereze. Prema tvojoj retorici mozda se radi o nekoj pentekostalnoj zajednici. Ali i pentekostalci kao i protestanti odbacuju cijeli niz veoma vaznih i od Boga objavljenih istina,a svi naglasavaju da se covjek opravdava samo po vjeri u Krista. Ne priznaju se sakramenti,papa, cistiliste,Marija,kult svetaca...Imao sam priliku vise puta osobno razgovarati s clanovima takvih pentekostalnih zajednica pa dobro znam o cemu se tu radi. Neki si cak umisljaju da imaju dar jezika i da Bog na njihovu molitvu cini cuda,ali iza svega stoji Sotona. Neki su cak otisli toliko daleko u svojoj ludosti da se usude reci da je papa Antikrist. A ne shvacaju da su oni robovi Sotone i da otimaju duse iz Kristove crkve da ih predaju Sotoni. Zato ti opet kazem: Vrati se u Kristovo stado dok ne bude i za tebe prekasno.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 09 lis 2021 10:19 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 09 svi 2010 09:23
Postovi: 750
Podijelio: 60 zahvala
Zahvaljeno je: 14 zahvala
dado1642 napisao:
Bonifacije, nisam protestant. Pitam se, koja je to bludnica sto sjedi nad vodama mnogim, sa sedam glava i deset rogova hmm? I tko li je taj lazni prorok? Imas oci, imas usi! Imas razum.

"Bludnica" je EU,... Bilbderberzi - svi kojima je mešetarenje/trgovanje sa svim i svačim ( i ljudskim zdravljem i životima) prioritet, br.1 - sve zbog zarade, i onoga "još, još mi treba, još više".
Plakat će trgovci na moru, na kopnu, kukati za "gradom" velikim: "Jao, jao grade...".
Pa sve ti piše u Evanđelju, Dado.
Sedam rogova su simbol 7 glavnih grijeha koji će u vrijeme anrikrista postati VRLINE; 10 glava...To bi trebale biti preostale članice EU, jer do raspada te bilderberške tvorevine nećemo još dugo čekati. Engleska je izašla spektakularno, a ostale članice u vrijeme kriza nad svim krizama koja se sve više primiče.
Lažni prorok...? Svatko ga tumači proizvoljno, pa ne bih i ja tako. Mislim da njemu, kao osobi, još nije došlo vrijeme, ali zato ima svoje sluge i svi su lažni proroci. Svakako nije taj prorok Papa, kako ga "oni"(zna se koji) javno blate na trgu sv. Petra.
Uostalom, Dado, ZAŠTO TEBE TO SVE ZANIMA, ako znaš da je Isus Alfa i Omega? I ZAŠTO se hvataš svega što uopće nema veze sa spasenjem, zar se tako učvršćuje vjera u Krista, razbijanjem glave bezbrojnim"ZAŠTO"?! Ccc...
BLAGO SIROMASIMA DUHOM - prva je "točka" Isusova manifesta/blaženstava, ne bez razloga.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 68 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 4 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
cron
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr