www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 tra 2024 09:15

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 1383 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 139  Sljedeće
Autor Poruka
 Naslov:
PostPostano: 02 lis 2008 09:28 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 29 pro 2007 01:21
Postovi: 573
Lokacija: Mostar
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
5U koju god kuću uđete, najprije recite: 'Mir kući ovoj!' 6Bude li tko ondje prijatelj mira, počinut će na njemu mir vaš. Ako li ne, vratit će se na vas.

Danas nas Gospodine učiš da Tvoj mir dijelimo i da nam taj mir uvijek bude na usnama....jer kako budemo sijali tako ćemo i žeti. Učiš nas da su riječi bitne, da nas one mogu oživjeti a i raniti, zato nam i kazuješ da Riječ svoju koja život nosi.
Hvala Ti Gospodine na Riječi Tvojoj koja nas uči živjeti.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 02 lis 2008 19:03 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6388
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 46 zahvala
5U koju god kuću uđete, najprije recite: 'Mir kući ovoj!' 6Bude li tko ondje prijatelj mira, počinut će na njemu mir vaš. Ako li ne, vratit će se na vas.

Gospodin Isus krist je nas "MIR"Danas kad je vrednota mira tako i toliko ugrozena,kada je dosta toga naruseno ,u obiteljima ,drustvu i svjetskim razmjerima svega, ako pogledamo ratove, terorizam i opcu nesigurnost i strah ljudi, borbu za politicko vodstvo ,mobbing ,i psihicko unistavanje ljudi , rastave u brakovima . Onda vidimo kako je teznja za pravim i istinskim mirom opravdana. A taj i takav mir moze samo Bog dati. Tako ,da kome donosimo ..."Mir kuci ovoj" donosimo samoga Boga..Moze se reci da je mir bio Isusova istinska ceznja .. u pravom smislu rijeci,u ono vrijeme i danas..i sami da pronadjemo svoj mir..
Vidimo da u ono vrijeme , Isusu je mir i jedinstvo medju ljudima mnogo znacilo, i mir medju nama mora imati visoku vrijednost! Moramo i sami biti spremni donositi mir u danasnji zivot..Krist ocekuje od nas..
Tu nam nisu potrebna velika djela vec male geste dobre volje ,par lijepi rijeci i mozemo biti mirotvorac tamo gdje vlada nemir , gdje se one koji mozda drukcije misle gleda poprijeko,a s prihvcanjem covjek donosi mir. Siriti mir, donositi mir i biti mostograditelj izmedju posvadjanih,oprostiti onima koji su nanijeli bol, prvi pruziti ruku, moliti za dar mira u vlastitoj dusi, u nasim medjusobnim odnosima…i u nasem srcu...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 03 lis 2008 06:22 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 21 pro 2007 09:22
Postovi: 8104
Lokacija: münchen
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Bog govori svakome od nas osobno.
Trebam slušati kako bih čuo što mi želi reći.
Pročitat ću tekst nekoliko puta, a zatim ću slušati...

Lk 10,13-16

U ono vrijeme reče Isus: "Jao tebi, Korozaine! Jao tebi, Betsaido! Da su se u Tiru i Sidonu zbila čudesa koja su se dogodila u vama, odavna bi već, sjedeć u kostrijeti i pepelu, činili pokoru. Ali Tiru i Sidonu bit će na Sudu lakše negoli vama. I ti Kafarnaume! Zar ćeš se do neba uzvisiti? Do u Podzemlje ćeš se strovaliti. Tko vas sluša, mene sluša; tko vas prezire, mene prezire. A tko mene prezire, prezire onoga koji mene posla."
Što mi želiš reći, Gospodine?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 03 lis 2008 06:24 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 21 pro 2007 09:22
Postovi: 8104
Lokacija: münchen
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
* Isus povjerava učenicima svoje poslanje i tko god sluša njih, kao da sluša Isusa. On također obećava da će uvijek biti vjeran svojim učenicima, a oni trebau biti ujedinjeni kao trs i loze. Mi smo sada ti učenici, a po zajednici vjernika Isus širi radost evanđelja i danas. Molitva je vrijeme kada kao slušatelji sebe prikazujemo Bogu kako bismo imali što ponuditi drugima od značenja i ljubavi evanđelja.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 03 lis 2008 06:27 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 29 pro 2007 01:21
Postovi: 573
Lokacija: Mostar
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Ali Tiru i Sidonu bit će na Sudu lakše negoli vama. I ti Kafarnaume! Zar ćeš se do neba uzvisiti? Do u Podzemlje ćeš se strovaliti



Opet nas danas podsjećaš na dobra i milosti koje smo primili od Tebe. Gospodine daj nam da uvijek nanovo spoznajemo kako je sve što imamo dobra od Tebe poteklo, daj nam da uvijek prewd očima imamo Tvoju ljubav prema nama i da ničega kao zasluge sebi ne pripisujemo. Daj nam da postanemo Tvoja ponizna djeca i da sa zahvalnosti slavimo svoga Gospodina.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 04 lis 2008 07:00 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 21 pro 2007 09:22
Postovi: 8104
Lokacija: münchen
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Božja riječ po sv. Pismu dolazi k nama.
Neka Duh Sveti prosvijetli moj um i moje srce kako bih odgovorio na poticaje evanđelja.
Da volim bližnje kao sama sebe.
Da se brinem za svoju braću i sestre u Kristu.

Lk 10,21-24

U taj isti čas uskliknu Isus u Duhu Svetom: "Slavim te, Oče, Gospodaru neba i zemlje, što si ovo sakrio od mudrih i umnih, a objavio malenima. Da, Oče! Tako se tebi svidjelo. Sve mi preda Otac moj i nitko ne zna tko je Sin - doli Otac; niti tko je Otac - doli Sin i onaj kome Sin hoće da objavi." Tada se okrene učenicima pa im nasamo reče: "Blago očima koje gledaju što vi gledate! Kažem vam: mnogi su proroci i kraljevi htjeli vidjeti što vi gledate, ali nisu vidjeli; i čuti što vi slušate, ali nisu čuli!"
Što mi želiš reći, Gospodine?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 04 lis 2008 07:01 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 21 pro 2007 09:22
Postovi: 8104
Lokacija: münchen
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Isus se ovdje raduje svojim učenicima, sretan je što su oni zajedno s njim. Sretan je također zbog toga što je Otac dao njegovim nasljedovateljima. On se raduje u nama, svojim prijateljima, kao što se roditelji raduju sposobnostima svoje djece. A zašto se mi ne bismo mogli radovati jedni drugima? Dopustimo da u molitvi budemo zahvalni za dobrotu, talente i vjeru drugih, posebno onih koji su značajni u našemu životu.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 04 lis 2008 14:41 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6388
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 46 zahvala
Tada se okrene učenicima pa im nasamo reče: "Blago očima koje gledaju što vi gledate! Kažem vam: mnogi su proroci i kraljevi htjeli vidjeti što vi gledate, ali nisu vidjeli; i čuti što vi slušate, ali nisu čuli!" (Lk 10,23-24)

2: u tisini, nekoliko minuta, posvjestiti si koje su to Rijeci Bozje koje imam milost cuti, a koje meni govore.

3: izgovoriti te rijeci, ali zapoceti sa svojim imenom na pocetku "Rebeka" ne boj se, ja sam s tobom, ja ti pomazem Rebeka ja sam te otkupio, imenom sam te zazvao, ti si moja Rebeka, Bog te tako ljubio da je dao svoga Sina, da ne propadnes, nego da imas zivot vjecni.Rebeka, uci se od mene, jer sam krotka i ponizna srca i naci ces spokoj svojoj dusi...

4: nakon osobne ispovjesti vjere, posvjedociti po nadahnucu Duha drugima poruku Rijeci Bozje zapocinjuci njihovim imenom ( x.N., zapovijedam ti, ustani i hodi! x.H., hrabro samo, ja sam, ne boj se!...

5: slavljenje....

Slika


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: molitva
PostPostano: 04 lis 2008 20:14 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 10 stu 2007 22:52
Postovi: 175
Lokacija: zagreb
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Isuse Ti se raduješ svojoj djeci i govoriš mome mužu : Josipe ljubim te ,u dlanove sam te svoje urezao ,imenom sam te zazvio ti si moj ,nikada te neću ostaviti ,ustani i hodaj ,ne želim više da budeš rob ,živi u slobodi Božjeg djeteta.
Ameni govoriš :Danice ,ljubim te kad ti je najteže uz tebe sam ,ne boj se ti si moj dragocjeni biser.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 05 lis 2008 06:43 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 21 pro 2007 09:22
Postovi: 8104
Lokacija: münchen
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Razmišljanje i molitva za ovaj tjedan:

Neobično je čuti od Isusa pitanje: »Što vi kažete, tko sam ja?« (Mk 8,27-30). Od svih ljudskih bića Isus je bio jedini kojemu je bilo jasno tko je on i koja je njegova uloga, no ipak, bilo mu je važno čuti to od njegovih prijatelja. Živimo promatrajući jedni druge, zanimljivo nam je od drugih čuti o nama samima: kakvi smo u očima drugih, kako nas drugi gledaju, što o nama misle. Ta nas činjenica može i plašiti. Jesam li predmet kritike ili ogovaranja? No, naše viđenje drugih može biti pozitivno i konstruktivno u vrlo visoku stupnju. Važno nam je kakvu sliku o nama imaju naši roditelji, ali i ne samo oni. Žena koja je bila u braku rekla je jednom skupini svojih prijateljica: »Kada me moj muž pogleda, osjećam se većom i bogatijom negoli kada promatram samu sebe.« A njezin je muž nadodao: »Kada na sebi osjetim pogled voljene žene, osjećam unutarnji rast koji mi nedostaje kada promatram sama sebe u ogledalu.«

Stoga molimo Gospodina da nam udjeli milost kako bismo druge mogli promatrati s ljubavlju. Neka nikada ne zaboravim da moje oči i razum mogu obogatiti i pomoći drugome.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 1383 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 139  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 2 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr