www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 ožu 2024 23:57

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 1383 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 139  Sljedeće
Autor Poruka
 Naslov:
PostPostano: 25 ruj 2008 06:18 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 21 pro 2007 09:22
Postovi: 8104
Lokacija: münchen
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Gospodine, postao si čovjekom da bi razgovarao sa mnom;
hodao si ovom zemljom i radio; podnosio si vrućinu i hladnoću.
Vrijeme koje si proveo na zemlji bilo je ispunjeno brigom za ljude.
Liječio si bolesne, uskrisivao mrtve; a ono najvažnije - spasio si me od smrti.

Lk 9,7-9

Dočuo Herod tetrarh sve što se događa te se nađe u nedoumici jer su neki govorili: "Ivan uskrsnu od mrtvih"; drugi: "Pojavio se Ilija"; treći opet: "Ustao je neki od drevnih proroka." A Herod reče: "Ivanu ja odrubih glavu. Tko je onda ovaj o kom toliko čujem?" I tražio je priliku da ga vidi.
Što mi želiš reći, Gospodine?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 25 ruj 2008 06:20 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 21 pro 2007 09:22
Postovi: 8104
Lokacija: münchen
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Nekoliko misli o današnjem odlomku iz Svetog Pisma:

* Herod je nekako htio vidjeti Isusa; pokušao je to nekoliko puta za vrijeme Isusova javnoga života. Da li da raspravlja? Sluša? Da ga se riješi? Možda od svega pomalo, ali ovo zadnje - sigurno. U molitvi želimo »vidjeti« Isusa, upoznati ga: kako izgleda, upoznati ljubav koja ga okružuje i doživjeti promjenu. Vidjeti Isusa znači biti voljan zauvijek živjeti s onim što »vidimo«.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 25 ruj 2008 06:50 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 29 pro 2007 01:21
Postovi: 573
Lokacija: Mostar
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Mnogi su razlozi zbog kojih te ljudi žele vidjeti i upoznati Gospodine. Udijeli nam milost da naš jedini motiv za tvojom blizinom bude ljubav prema Tebi.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 25 ruj 2008 07:08 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 11 tra 2007 11:45
Postovi: 185
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Citat:
Mnogi su razlozi zbog kojih te ljudi žele vidjeti i upoznati Gospodine. Udijeli nam milost da naš jedini motiv za tvojom blizinom bude ljubav prema Tebi.


...Ti imaš oči drugačije...posudi mi ih ponekad...da vidim što je bitno...da ne prolazim ovim Putem kao slijepac...
...odvrati moje oči od blještavila...od predstavi u kojima se glumi...gdje nisi Živ..
..daj mi hrabrosti ući u središte življenja s tobom...
...i prihvatiti zahtjevnost pripadanja Tebi.....uvijek...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 25 ruj 2008 08:17 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 11 ruj 2006 07:42
Postovi: 355
Lokacija: ...Daljina Tvoje Ljubavi cini me jakom...
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Tko je onda ovaj o kom toliko čujem? I tražio je priliku da ga vidi. Lk 9,7-9:

Svakog novog dana pokusavam bistriti oči da bih Te vidjela …..
… i kao da na liticama svoje duše dodirujem uvijek iznova …. pod podnožjima prstiju konopce sigurnosti … ponekad u meni izaziva bijes jer čovjek je takav da se otima Tvojoj Ljubavi misleći u tom trenutku da je siguran ... tek kad se zanjišu moja koljena i srce zatreperi od straha i osjeti ljudsku bol uvidi da si Ti taj kojeg se traži …. koji daje prilike … koji šuti u tišini .. koji govori nijemom riječi zagrljaja i dodira Neba jer nitko me tako jako zagrliti ne može kao Ti .. samoća prečesto hoda ulicama mojih koraka , svi su egoistični i ja počesto s njima tulumarim na ulicama dok se ne umorim od svog brojenja dana , od svog traženja... , a trebala bih Te moliti da naučim ove svoje dane brojiti da steknem mudro srce , da mi se vratiš , = da Ti se vratim jos više jer Ti u biti nikamo ne odlaziš Ti uvijek imaš dovoljno živaca i znaš i umiješ čekati ... trebala bih Te moliti da ne odlaziš daleko i da mi budeš milostiv …, trebala bih Ti klicati svakog jutra i svake sekunde darovanog dana da uspije Djelo ruku Tvojih po mojem djelovanju da budeš samnom u svim porama mojeg bića (Ps 90,3-6.12-14.17: ) da dišem s Tobom i da se ne bojim odrona kad se nalazim na liticama svojeg života jer Ti uvijek iznova meni daješ priliku da o Tebi toliko toga čujem da sama pružam priliku drugima da Te vide .. a ja se ponovno u svojoj smetonesti i pomutnji duha pitam :Tko je onda taj o kom toliko čujem? I tražim priliku da Te vidim ! ! ! ...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 25 ruj 2008 09:00 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 13 vel 2006 13:38
Postovi: 1753
Lokacija: Ljubi i čini što hoćeš!
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
visnja napisao:

Lk 9,9

Tko je onda ovaj o kom toliko čujem?" I tražio je priliku da ga vidi.



gledanje Boga!

Mt 5
8Blago čistima srcem: oni će Boga gledati!

Mt 18
10"Pazite da ne prezrete ni jednoga od ovih najmanjih jer, kažem vam, anđeli njihovi na nebu uvijek gledaju lice Oca mojega, koji je na nebesima."

1 Kor 13
12Doista, sada gledamo kroza zrcalo, u zagonetki, a tada - licem u lice! Sada spoznajem djelomično, a tada ću spoznati savršeno, kao što sam i spoznat!

Otk 22
3Posred gradskoga trga, s obje strane rijeke, stablo života što rodi dvanaest puta, svakog mjeseca svoj rod. A lišće stabla za zdravlje je narodima. 4I neće više biti nikakva prokletstva. I prijestolje će Božje i Jaganjčevo biti u gradu i sluge će mu se njegove klanjati.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 25 ruj 2008 09:17 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 tra 2008 21:01
Postovi: 1065
Lokacija: Negdje,.. daleko,..
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 2 zahvala
Hocu li moci izdrzati, kada se budemo gledali,.. Oci u Oci,.. ja i ti,...
JEDAN COVJEK I NJEGOV BOG....

Gospodine,.. dozvoli da operem svoje haljine dok sam jos tu,.. u ovom gresnom svijetu.... tako da ti bude mio pogled na mene kad se sretnemo.... kad budes pogledao svoju Maty,...
Gospodine,.. daj da ti moja djela budu mila,.. daj mi snage da te ne iznevjerim,...
Gospodine,.. strah me,.. ne znam da li cinim dobro,.. ne znam da li lutam... ili se pak krecem presporo tvojim putem,...
Gospodine moj i Boze moj,.. molim te pomozi svojoj djevojcici,.. da smjelo krene putem tvoje LJUBAVI,... prema tom divnom Susretu,.. Oca i Djeteta,.. ti znas koliko moje srce cezne za tvojim Zagrljajem...

Dozvoli mi da ovdje zasluzim taj trenutak,.. pomozi mi.. jer ja sama ne mogu,...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 25 ruj 2008 12:11 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 25 tra 2007 18:26
Postovi: 2994
Podijelio: 149 zahvala
Zahvaljeno je: 118 zahvala
Puno puta sam razmišljala o tome kako li ću pogledati Gospodina...
kako će se dogoditi taj susret i što ću mu reći..
i sve mi više dolazi na um ideja da bih najrađe klečala licem do Njegovih nogu..
voljela bih da me On podigne s tla..da mi pruži Ruku i uspravi me, te zagrljaj mi da..
mislim da riječima ne bi bilo mjesta...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 25 ruj 2008 12:17 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 svi 2007 16:41
Postovi: 1062
Lokacija: Vukovar
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
marija-nada napisao:
Puno puta sam razmišljala o tome kako li ću pogledati Gospodina...
kako će se dogoditi taj susret i što ću mu reći..
i sve mi više dolazi na um ideja da bih najrađe klečala licem do Njegovih nogu..
voljela bih da me On podigne s tla..da mi pruži Ruku i uspravi me, te zagrljaj mi da..
mislim da riječima ne bi bilo mjesta...


...ovako ja često u molitvi vidim....


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 26 ruj 2008 06:16 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 29 pro 2007 01:21
Postovi: 573
Lokacija: Mostar
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Lk 9,18-22:

Petrova vjeroispovijest


18Dok je jednom u osami molio, bijahu s njim samo njegovi učenici. On ih upita: "Što govori svijet, tko sam ja?" 19Oni odgovoriše: "Da si Ivan Krstitelj, drugi: da si Ilija, treći opet: da neki od drevnih proroka usta." 20A on im reče: "A vi, što vi kažete, tko sam ja?" Petar prihvati i reče: "Krist - Pomazanik Božji!"
21A on im zaprijeti da toga nikomu ne kazuju.
22Reče: "Treba da Sin Čovječji mnogo pretrpi, da ga starješine, glavari svećenički i pismoznanci odbace, da bude ubijen i treći dan da uskrsne."


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 1383 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 139  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 1 gost


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr