www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 29 ožu 2024 14:30

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 7 post(ov)a ] 
Autor Poruka
PostPostano: 31 kol 2008 18:36 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6385
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 44 zahvala
Slika
Slika


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 01 ruj 2008 18:49 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6385
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 44 zahvala
Krunica suza preblazalosne Majke Bozje

Sveta Majka Bozja predala je stigmatiziranoj sestri Amaliji od Bicevanog Isusa krunicu od 49 malih ,bijelih zrna ,razdjeljenu u sedam nizova,vecim bijelim zrnima,u cas sedam zalosti Marijinih…
Na pocetku se moli (mjesto Vjerovanja.)

Razapeti Isuse,klececi pred Tvojim nogama prikazujemo Ti suze One koja Te je usrdnom I sucutnom ljubavlju pratila na Tvojem bolnom kriznom putu..Daj nam dobri Ucitelju ,da utisnemo u svoje srce one pouke sto nam ih daju suze Tvoje presvete Majke,da ispunimo Tvoju svetu volju na zemlji tako da zavrijedimo hvaliti i slaviti Tebe u nebu kroz svu vjecnost.!
Krunica pocinja s prvim vecim zrnom.Na sva veca zrna moli se:

Isuse,gledaj na suze One koja je Tebe njvise ljubila na zemlji,I koja te sada najsrdacnije ljubi na nebu!

Na 49 malih zrnaca se moli:

Isuse,uslisi nase prosnje ,radi suza svoje presvete Majke!

Nakon toga se moli jos na tri zrna pri kraju:

Isuse,gledaj na suze One koja je Tebe njvise ljubila na zemlji,I koja te sada najsrdacnije ljubi na nebu!

Na kraju krunice nalazi se medaljica sa slikom vezanog Isusa s jedne strane a Prezalosne Majke suza s druge strane.Na tu se medaljicu mole zazivi sto se nalaze na medaljici zu slike.

Po svojoj bozanskoj blagoslti ,o vezani Isuse sacuvaj svijet od zabluda koje mu prijete!

Presveta Djevice ,prepuna boli,Tvoje suze unistavaju pakleno carstvo..

Zakljucna Molitva
O Marijo ,Majko ljubavi ,boli I milosrdja!Molimo Te da zdruzis svoje molitve s nasima ,da nam Isus ,Tvoj bozanski Sin,kojemu se obracamo ,u ime Tvojih majcinskih suza uslisi nase prosnje I da nam s milostima,za koje molimo ,udjeli krunu vjecnoga zivota!Amen.
Slika


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 01 lis 2008 18:52 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6385
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 44 zahvala
KAKO MOLITI KRUNICU GOSPE OD SUZA?

Klasična krunica se sastoji od 5 nizova s po 10 zrnaca a između svakoga niza se nalazi jedno izdvojeno zrno.

Krunica Gospe od Suza načinjena je tako da se sastoji od 7 nizova sa po 7 zrnaca u svakome nizu koji su također razdvojeni
jedan od drugoga jednim izdvojenim zrnom .
Slika


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 31 kol 2009 16:33 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 09 tra 2009 20:57
Postovi: 2401
Podijelio: 5 zahvala
Zahvaljeno je: 68 zahvala
www.gospaodsuza.com!Svetište u kojem ja živim,i najljepši dani u mom životu uz Božić i Uskrs.Tko bude htijeo neka jedne godine navrati,pa neka iskusi ove predivne dane,koji su sama milost.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 07 lis 2009 09:06 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 21 pro 2007 09:22
Postovi: 8104
Lokacija: münchen
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Poruka Blažene Djevice marije po sestri Amaliji:



Obećavam svima, koji mole ovu krunicu, da ću nad njima raskriliti svoj plašt, kao znak svoje posebne zaštite.

Govorim ti ovo jer je želja moga Sina, da zbog zasluga mojih blagoslovljenih suza udijeli svijetu razne blagoslove.

Kada čujem ove zazive, mnoge će blagodati sići na obitelji i čovječanstvo

Naša Gospa objasnila je boje svoje haljine pri ukazanju sestri Amaliji:

„Znaš li, zašto nosim PLAVI PLAŠT? Zato, da vas podsjetim na Nebo, kad se osjećate iscrpljeno zbog vaših poslova, kada nosite križeve svojih trpljenja.

Moj vas plašt tada podsjeća na Nebo, da u vama probudi neopisivu radost i sreću Vječnosti, što će vam dati hrabrosti dušama i mir srcima, da biste se mogli boriti sve do kraja.

Razumiješ li značenje moje LJUBIČASTE HALJINE? Objasnit ću ti, da se sjetiš toga kada gledaš sliku Suza. Ljubičasta boja simbolizira bol.

To je ona bol, koju je Isus osjećao dok su Ga divljački tukli i pogrđivali Mu tijelo. Gledajući Isusa, moje je Majčinsko Srce i Duša također strašno patila.

Objasnit ću ti, kćeri i značenje BIJELOG VELA; on pokriva moju glavu i pada na prsa.

Ova boja ukazuje na čistoći, kako sam Ja 'bijeli cvijet Presvetog Trojstva', bilo je dostojno da se ogrnem bjelinom.

SLADAK OSMJEH, kojega vidiš na mojim usnama, ovdje je, da podsjeti na neizmjerne radosti, koje čovječanstvo može isprositi od ovog dragocjenog blaga, mojih suza!

Rastumačit ću ti također, zašto se ukazujem sa SPUŠTENIM POGLEDOM.

Nadahnuti su slikari prikazali moje oči uzdignute prema nebu, kao u jednoj pjesmi slave zbog mog Bezgrešnog Začeća.

Zašto u ovom ukazanju, u kojemu se predaješ snazi mojih blagoslovljenih suza, oči imam spuštene prema dolje?

To simbolizira moju sućut prema ljudima, jer dođoh s Neba da vas pratim u vašem trpljenjima!

Moje su oči uvijek spuštene na vaše patnje i žalosti, kad god molite moga Sina, da vas usliša zbog suza koje sam prolila.

Dakle, gledajući na ovu moju sliku, uvije primijeti i znaj, da vas promatram očima prepunim suosjećanja i nježnosti!

Moje dijete, reći ću ti još nešto o krunici, koju držim u svojim rukama. Sama sam ju nazvala 'Krunica Suza'.

Kada me gledaš ovakvu, sjeti se, da ova krunica označuje milosrđe, ljubav i trpljenje.

Ova Krunica Suza znači, da vas vaša Majka ljubi! Iskoristi ovaj dar i povlasticu, razmatraj ovo s pouzdanjem i ljubavlju.“



Krunica je potvrđena od tamošnjeg biskupa Francisca Campos Baretto-a kao nadnaravna objava



UVODNA MOLITVA:

O,raspeti Isuse, prostrti do Tvojih nogu, prikazuje­mo Ti suze One, koja Te usrdnom i sućutnom ljubav­lju pratila na

Tvome križnom putu prepunom boli.





Učini, o dobri Učitelju, da svim srcem prihvatimo pouku suza Tvoje Presvete Majke, te da tako izvrša­vamo

Tvoju volju ovdje na zemlji, da bismo bili do­stojni slaviti Te i veličati kroz svu vječnost u Nebu. Amen.

Na velika zrna i 3 posljednja, zaziv:

O, Isuse, pogledaj na suze One, koja Te na zemlji najviše ljubila, -1 s najvećim Te žarom ljubi u Nebu!

Na mala zrna: O, Isuse, usliši nam molitve, - Po suzama svoje Presvete Majke!

NA KRAJU MOLIMO:

O Marijo, Majko ljubavi, boli i milosrđa! Molimo Te, sjedini svoje molbe s našima, da Isus, Tvoj Božan­ski Sin, kojemu se obraćamo, zbog

Tvojih majčinskih suza usliši naše prošnje, te da nam s milostima, za koje molimo, udijeli i krunu vječnoga života! Amen.

Ova pobožnost ima crkveno odobrenje, a ukazanje je priznato kao autentično.



U Hrvatskoj se krunica širi dozvolom Duhovnog Stola Nadbiskupije zagrebačke, od 2. studenog 1934., br. 7352.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 30 sij 2010 15:56 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 31 lis 2009 22:35
Postovi: 87
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 2 zahvala
Krunica Gospe od Suza



Krunica počinje ovom molitvom:

Gospodine Isuse, prostrti do tvojih nogu prinosimo ti suze one koja te je majčinskom ljubavlju pratila na bolnom putu na Golgotu.

Usliši, molimo te, naše prošnje po suzama svoje presvete Majke. Daj da shvatimo tajanstveni govor tih suza da bismo mogli ostvariti ovdje na zemlji tvoj plan spasenja i biti privenedni gledanju tvoga proslavljenog lica. Koji živiš i kraljuješ u vijeke vjekova. Amen!



Na velika zrna kaže se:

- Isuse, pogledaj suze one koja te više od svih ljubila na zemlji.

- I koja te ljubi najviše od svih na nebu

Na mala zrna:

- Isuse, usliši naše molitve.

- Po suzama svoje presvete Majke.


Na kraju krunice ponovi se tri puta:

- Isuse, pogledaj suze one koja te više od svih ljubila na zemlji.

- I koja te ljubi više od svih na nebu.

Pomolimo se:

O Marijo, majko ljubavi, boli i milosrđa, molimo te, sjedini naše molitve sa svojima da tvoj božanski Sin, kojem se puni pouzdanja obraćamo, po tvojim suzama usliši naše prošnje da nam udijeli milosti za koje molimo ovom krunicom, i konačno daruje krunu vječnog života. Amen!



Meditacije ( krunice ) Gospe
od Suza


1. Proročanstvo Šimunovo.

Tugujem sa tobom,
O Marijo, prežalosna, u tuzi tvog nježnog srca zbog proročanstva svetog starca
Šimuna. Draga Majko, po svom žalosnom Srcu, isprosi mi milost poniznosti I svetog straha Božjega.


2. Bijeg u Egipat.

Tugujem sa tobom, O
Marijo, prežalosna, u tjeskobi, tvog preljubeznog srca, za vrijeme vašeg bijega
u Egipat I vašeg boravka tamo. Draga Majko, po svom žalosnom Srcu izmoli
mi krepost darežljivosti I dar pobožnosti.


3. Dijete Isus izgubljen u
hramu.

Tugujem sa tobom, O
Marijo, prežalosna, u tjeskobama, koje su mučile tvoje srce, pri gubitku Tvog
milog Isusa. Draga Majko, po svom žalosnom Srcu, isprosi mi milost čistoće
I dar znanja.


4. Marija susreće Isusa dok
nosi križ.
Tugujem sa tobom,
O Marijo, prežalosna, u zaprepaštenom srcu Tvom kod susreta Isusa dok je nosio
svoj križ. Draga Majko, po svom žalosnom Srcu izmoli mi krepost
strpljivosti I dar hrabrosti.


5. Raspeće.

Tugujem sa tobom, O
Marijo, prežalosna, u mučeništvu, koje je Tvoje nježno srce podnijelo dok si
stajala s Isusom u Njegovoj agoniji. Draga Majko, po svom žalosnom Srcu, isprosi
mi milost uzdržljivost I dar savjeta.


6. Marija prima Isusovo mrtvo
tijelo.

Tugujem sa tobom, O
Marijo, prežalosna, u ranjavanju Tvog suosjećajnog srca, kad je Isusovo
izranjeno tijelo skinuto s križa. Draga Majko, po Tvom srcu tako ranjenom, isprosi mi milost ljubavi
prema bližnjima I dar razuma.


7. Isus položen u grob.

Tugujem sa tobom, O
Marijo, prežalosna, po rastrganom srcu Tvom kad je Isus položen u grob. Draga
Majko, po Tvom bolnom srcu u gorčini pustinje, isprosi mi milost marljivosti I dar
mudrosti.



O krunici Gospe od Suza
Blažena Djevica Marija se ukazala časnoj sestri Amaliji od Bičevanog Isusa, iz Družbe Misinarki Raspetog Spasitelja, u mjestu Campinas,

u Brazilu, 8. ožujka 1930.

Ova ponizna redovnica nosila je rane Gospodinove na svom tijelu te živjela i umrla na glasu svetosti.

Točno pet mjeseci prije ukazanja Majke Božje, sestra Amalija je bila pogođena jednom obiteljskom tragedijom, u kojoj je supruga

njezinog rođaka teško obolila i mučila se u svojoj agoniji.

Moleći u kapelici samostana 8.studenog 1929. , odjednom je ugleda Isusa na mjestu Svetohraništa i zamoli Ga,

da uzme njezin život a ostavi na životu ovu majku malene djece.

Kako je njezina molitva bila snažna i potpuno iskrena, Gospodin joj se obratio, upućujući ju, kako zadobiti ovu milost.

Isus joj reče: „Ako želiš isprositi ovu milost, moli Me po suzama Moje Majke!“

Klečeći pred oltarom, raširenih ruku, pognute glave u razmišljanju o ovom prijedlogu Spasitelja, sestra Amalija Ga ponizno zapita:

„Na koji način da molim?“ Isus joj odgovori:

„O Isuse, usliši nam molitve, po suzama svoje Majke.

O Isuse, pogledaj na suze One, koja Te silno ljubila na zemlji, a koja Te sada s najvećim žarom ljubi na Nebu!“

Naučivši ju ove zazive, Isus joj je još napomenuo:

„Kćeri moja, što god Me ljudi zamole u ime suza moje Majke, s ljubavlju ću ih uslišati.“

Nakon toga Gospodin joj je objavio, da će kasnije sama draga Majka Marija otkriti dragocjeno blago svojih suza redovničkoj zajednici sestre

Amalije, što će biti za mnoge kao „magnet milosrđa.“



Blažena Djevica Marija predaje krunicu od suza



Željno očekivano ukazanje Blažene Djevice Marije dogodilo se 8. ožujka 1930. – dok je sestra Amalija molila klečeći u kapelici, na lijevoj strani podno oltara.

Naglo osjeti, da je uzdignuta i vidje kako joj se približava Blažena Djevica Marija, neopisive ljepote i miline, odjevena u haljinu ljubičaste boje, ogrnuta modrim

plaštom posutim zvijezdama i glave pokrivene bijelim velom, s neobičnom krunicom u rukama.

Predivno se smiješeći, Majka Marija se približi sestri Amaliji i pružajući joj krunicu, progovori: „Ovo je krunica mojih suza, koju moj Sin povjerava u baštinu tvojoj redovničkoj

Zajednici.

Zazive ti je preporučio moj Sin. On mi želi po ovim zazivima iskazati svoju osobitu ljubav, te će udijeliti sve milosti, za koje će se moliti zbog mojih suza.

Molitvom ove krunice obratiti će se mnogi grešnici, a osobito oni mučeni od đavla.

Zloduh će biti primoran sam priznati, koliku mu štetu nanosi ova krunica. Budi spreman ana velike borbe!“ Rekavši to, Djevica marija je nestala.

Mjesec dana kasnije, 8. Travnja 1930. , Blažena Djevica Marija dolazi i pobliže objavljuje način moljenja i ciljeve ove krunice.

Na krunici postoji posebna medalja, na kojoj su utisnute dvije slike: na jednoj strani slika Isusa Krista Gospodina, konopcem vezanih ruku, s natpisom uokolo:

„Po svojoj Božanskoj blagosti, o vezani Isuse, sačuvaj svijet od zabluda koje mu prijete!“

Na drugoj strani je slika Majke od suza, kako ju je sestra Amalija vidjela, s natpisom na rubovima:

„ O Djevice, prepuna boli, Tvoje suze uništavaju pakleno carstvo!“



Poruka Blažene Djevice marije po sestri Amaliji:



Obećavam svima, koji mole ovu krunicu, da ću nad njima raskriliti svoj plašt, kao znak svoje posebne zaštite.

Govorim ti ovo jer je želja moga Sina, da zbog zasluga mojih blagoslovljenih suza udijeli svijetu razne blagoslove.

Kada čujem ove zazive, mnoge će blagodati sići na obitelji i čovječanstvo

Naša Gospa objasnila je boje svoje haljine pri ukazanju sestri Amaliji:

„Znaš li, zašto nosim PLAVI PLAŠT? Zato, da vas podsjetim na Nebo, kad se osjećate iscrpljeno zbog vaših poslova, kada nosite križeve svojih trpljenja.

Moj vas plašt tada podsjeća na Nebo, da u vama probudi neopisivu radost i sreću Vječnosti, što će vam dati hrabrosti dušama i mir srcima, da biste se mogli boriti sve do kraja.

Razumiješ li značenje moje LJUBIČASTE HALJINE? Objasnit ću ti, da se sjetiš toga kada gledaš sliku Suza. Ljubičasta boja simbolizira bol.

To je ona bol, koju je Isus osjećao dok su Ga divljački tukli i pogrđivali Mu tijelo. Gledajući Isusa, moje je Majčinsko Srce i Duša također strašno patila.

Objasnit ću ti, kćeri i značenje BIJELOG VELA; on pokriva moju glavu i pada na prsa.

Ova boja ukazuje na čistoći, kako sam Ja 'bijeli cvijet Presvetog Trojstva', bilo je dostojno da se ogrnem bjelinom.

SLADAK OSMJEH, kojega vidiš na mojim usnama, ovdje je, da podsjeti na neizmjerne radosti, koje čovječanstvo može isprositi od ovog dragocjenog blaga, mojih suza!

Rastumačit ću ti također, zašto se ukazujem sa SPUŠTENIM POGLEDOM.

Nadahnuti su slikari prikazali moje oči uzdignute prema nebu, kao u jednoj pjesmi slave zbog mog Bezgrešnog Začeća.

Zašto u ovom ukazanju, u kojemu se predaješ snazi mojih blagoslovljenih suza, oči imam spuštene prema dolje?

To simbolizira moju sućut prema ljudima, jer dođoh s Neba da vas pratim u vašem trpljenjima!

Moje su oči uvijek spuštene na vaše patnje i žalosti, kad god molite moga Sina, da vas usliša zbog suza koje sam prolila.

Dakle, gledajući na ovu moju sliku, uvije primijeti i znaj, da vas promatram očima prepunim suosjećanja i nježnosti!

Moje dijete, reći ću ti još nešto o krunici, koju držim u svojim rukama. Sama sam ju nazvala 'Krunica Suza'.

Kada me gledaš ovakvu, sjeti se, da ova krunica označuje milosrđe, ljubav i trpljenje.

Ova Krunica Suza znači, da vas vaša Majka ljubi! Iskoristi ovaj dar i povlasticu, razmatraj ovo s pouzdanjem i ljubavlju.“

Krunica je potvrđena od tamošnjeg biskupa Francisca Campos Baretto-a kao nadnaravna objava



UVODNA MOLITVA:

O,raspeti Isuse, prostrti do Tvojih nogu, prikazuje­mo Ti suze One, koja Te usrdnom i sućutnom ljubav­lju pratila na

Tvome križnom putu prepunom boli.





Učini, o dobri Učitelju, da svim srcem prihvatimo pouku suza Tvoje Presvete Majke, te da tako izvrša­vamo

Tvoju volju ovdje na zemlji, da bismo bili do­stojni slaviti Te i veličati kroz svu vječnost u Nebu. Amen.

Na velika zrna i 3 posljednja, zaziv:

O, Isuse, pogledaj na suze One, koja Te na zemlji najviše ljubila, i s najvećim Te žarom ljubi u Nebu!

Na mala zrna: O, Isuse, usliši nam molitve, - Po suzama svoje Presvete Majke!

NA KRAJU MOLIMO:

O Marijo, Majko ljubavi, boli i milosrđa! Molimo Te, sjedini svoje molbe s našima, da Isus, Tvoj Božan­ski Sin, kojemu se obraćamo, zbog

Tvojih majčinskih suza usliši naše prošnje, te da nam s milostima, za koje molimo, udijeli i krunu vječnoga života! Amen.

Ova pobožnost ima crkveno odobrenje, a ukazanje je priznato kao autentično.




MOLITVA GOSPI OD SUZA

Gospo od suza !
Majčinskom dobrotom pogledaj boli svijeta.
Obriši suze svima onima koji trpe,
Zaboravljenima, očajnima, žrtvama
Svakovrsnog nasilja.
Daj nam svima suze kajanja i novog života,
Da nam one otvore srca za preporoditeljski
Dar Božje ljubavi.
Daj nam svima suze radosnice zbog velike
Nježnosti tvoga srca.
Po Kristu, Gospodinu našemu.

Amen.



MOLITVA GOSPI OD SUZA

Gospo od suza, trebamo te.
Trebamo svjetlost koja sjaji iz tvojih očiju,
Utjehu koja zrači iz tvog srca,
Mir kojega si Kraljica.
Puni pouzdanja povjeravamo ti svoje potrebe,
Svoje boli da ih ublažiš,
Svoja tijela da ih ozdraviš,
Svoja srca da ih obratiš, svoje duše da ih upraviš k spasenju.
Tvojim svetim suzama Isus ništa ne odbija.
Ti si moćna posrednica milosti.
Udostoj se dobra Majko,
Ujediniti svoje suze sa našima,
Da nam tvoj božanski Sin udijeli milost
Za koju te žarko molimo.
Majko ljubavi, dobra i milostiva,
Usliši nas, smiluj nam se.
Amen.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 15 tra 2010 10:04 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6385
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 44 zahvala
http://www.tebe-trazim.com/forum/viewtopic.php?t=2617

I ovdje imamo krunicu Gospi od Suza.. :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 7 post(ov)a ] 

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 2 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr