www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 ožu 2024 09:40

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 9 post(ov)a ] 
Autor Poruka
 Naslov: Molim za pomoc
PostPostano: 16 stu 2008 19:38 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 19 lis 2008 20:26
Postovi: 54
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Danas sam u crkvi, poslije sv. Mise kupio jednu krunicu, koja ima jedno veliko zrno, zatim sedam malih, i tako sedam puta (tj. da kazem desetica).. Molio bih vas da mi kazete kako se moli na njoj, posto nitko to
nije uspio ovdje da mi objasni... Cak se i pitaju otkud ona tu...

Unaprijed hvala svima, molicu i za Vas..


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 16 stu 2008 19:45 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6385
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 44 zahvala
rebeka napisao:
Krunica sedam Marijinih žalosti

Pobožnost Sedam žalosti Blažene Djevice Marije je započela tijekom srednjeg vijeka, kada je bila popularna pobožnost Kristovoj muci. Srednji je vijek bio vrijeme rata i patnje. U razdoblju od 1348 do 1377 god. gotovo 40% europskog stanovništva umrlo je od kuge.

Potaknuti time kao i drugim ljudskim tragedijama, mnogi su se ljudi okrenuli Raspetom Kristu i njegovoj Žalosnoj Majci tražeći od njih pomoć u shvaćanju vlastitih patnji. Međutim, tugu i trpljenje poznaju sve generacije. Neka Raspeti Krist i njegova Žalosna Majka budu izvor jakosti i samilosti svima koji pate u ovom današnjem svijetu.

Ova pobožnost se moli kao sveta krunica. Prije svake SEDMICE je potrebno pročitati tekst žalosti i moliti iza toga deset puta Zdravo Marijo.

Uvodna molitva:

a- Zdravo Marijo, žalosti puna, Raspeti je s tobom; najžalosnija ti među ženama i žalostan je plod utrobe tvoje, Isus.

a (3x) a1,a2,a3 Sveta Marijo, Majko Raspetoga, izmoli nam, koji smo raspeli Sina tvojega obilne suze pravog pokajanja, sada i na času smrti naše. Amen.

B- Prva žalost - Šimunovo proročanstvo

A i tebi će samoj mač probosti dušu - da se razotkriju namisli mnogih srdaca! ( Lk 2,35)

Šimun je prorekao da će Dijete Isus biti Svjetlo narodima. Oni koji slijede Svjetlo imat će srca probodena mačem. Jer kao što je Krist bio odbačen i prezren od ostalih, kao što je On patio i umro, tako će i oni koji ga slijede.

O Marijo, daj nam ponizno srce i snažnu vjeru da hodamo u Svjetlu tvog Sina.

C- Druga žalost - Bijeg u Egipat

On ustane, uzme no ć u dijete i majku njegovu te krene u Egipat . ( Mt 2, 14)

Zlo uvijek uništava dobro. Herod se bojao gubljenja moći i bogatstva, pa je tražio da se Dijete Isus ubije. Zato je Marija pobjegla sa svojim djetetom u Egipat. Odvode li ponos, sebičnost, zavist i pristranost u našim srcima Krista od nas?

O Marijo, čuvaj nas na našem putovanju kroz ovu dolinu suza.

D-Treća Žalost - Isus izgubljen u hramu

A onda ga stanu tražiti među rodbinom i znancima. I kad ga ne nađu, vrate se u Jeruzalem tražeći ga. (Lk 2, 45)

Što je to što mi tražimo u ovom životu? Ljepotu, moć, bogatstvo? Marija traži samo vršiti volju Božju. Kada je shvatila da je njezin sin nestao, ostavila je sve te otišla tražiti ga. Jesmo li mi spremni ostaviti sve i poći tražiti Krista?

O Marijo, pomozi nam da ne tražimo stvari ovog svijeta već samog Krista, tvog Sina.

E- Četvrta žalost - Marija susreće Isusa na putu za Kalvariju

Zlostavljahu ga, a on puštaše, i nije otvorio usta svojih. K'o jagnje na klanje odvedoše ga. (Iz 53, 7)

Potlačeni siromaštvom; gladna djeca; bolesni u našim bolnicama; oni koji umiru od bolesti i nemoći; zaboravljeni i napušteni - u svima njima možemo sresti Raspetog Gospodina u njegovoj patnji, napuštenosti i smrti.


O Marijo, pomozi nam da pružimo utjehu onima koji nose križ tvoga Sina.

F- Peta žalost - Isus umire na križu

Kad Isus vidje majku i kraj nje učenika kojega je ljubio , reče majci : "Ženo ! Evo ti sina!" Zatim reče učeniku: "Evo ti majke!" I od toga časa uze je učenik k sebi. (Iv 19, 26-27)

Isus je povjerio sve čovječanstvo svojoj majci rekavši:”Ženo! Evo ti sina!” Također je ponudio svoju majku svim svojim učenicima kazavši: “Evo ti majke!” Usred naših trpljenja i žalosti Isusova je majka uvijek na našoj strani.

O Marijo, tješiteljice rastuženih, tješi nas u našim patnjama.

G- Šesta žalost - Marija prima Isusovo mrtvo tijelo

Za naše grijehe probodoše njega, za opačine naše njega satriješe.(Iz 53, 5)

Zamisli Mariju kako grli tijelo svoga Sina nakon njegova raspeća. Kakve li blagosti i besmrtne ljubavi! Budimo i mi spremni zagrliti druge u njihovim patnjama i umiranjima te im biti izvor jakosti i utjehe.

O Marijo, daj nam ruke da posegnemo i zagrlimo sve one koji su slomljeni i povrijeđeni u našem svijetu.

H -Sedma žalost - Isus položen u grobu

Uzmu dakle tijelo Isusovo i poviju ga u povoje s miomirisima , kako je u Židova običaj za ukop . (Iv 19, 40)

“Sestra smrt je za mene ulaz u vječni život”, molio je Sv. Franjo. Na treći dan Isus je uskrsnuo. Tijelo je bezvrijedno, a duh je onaj koji daje život.

O Marijo, tješiteljice rastuženih moli za nas u čas naše smrti.

Završna molitva

Zdravo, sveta Kraljice, Majko žalosnih, zdravo, naš živote, naša slasti, naša nado! Tebi mi vapijemo, bijedni, prognani sinovi Evini; Tebi uzdišemo tugujući i plačući u ovoj dolini suza. Svrni dakle, najmilostivija zagovornice naša, svoje milostive oči na nas, te nam nakon ovog našeg prognanstva pokaži Isusa, Blagoslovljen plod utrobe svoje. O blaga, o mila, o slatka Djevice, Majko Raspetoga.

Moli za nas, o sveta Majko Žalosti, da dostojni postanemo obećanja Kristovih.


Slika


http://www.tebe-trazim.com/forum/viewforum.php?f=37


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 16 stu 2008 19:51 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 19 lis 2008 20:26
Postovi: 54
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
no nesto tu meni nije jasno... kaze prije svake SEDMICE procitaj tekst, a potom izmoli deset Zdravo Marija...

Moje pitanje vama je kako izmoliti 10 Zdravo marija, nakon teksta, ako na krunici imam samo 7 malih zrnaca.. Tj. zar ne bi trebalo moliti 7 zdravo marija poslije uvodnog teksta, jer ima sedam zrnaca...

Sve ovo me zbunjuje....................Mnogo.....


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 16 stu 2008 20:12 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6385
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 44 zahvala
God_is_Love napisao:
no nesto tu meni nije jasno... kaze prije svake SEDMICE procitaj tekst, a potom izmoli deset Zdravo Marija...

Moje pitanje vama je kako izmoliti 10 Zdravo marija, nakon teksta, ako na krunici imam samo 7 malih zrnaca.. Tj. zar ne bi trebalo moliti 7 zdravo marija poslije uvodnog teksta, jer ima sedam zrnaca...

Sve ovo me zbunjuje....................Mnogo.....



Ocito je doslo do greske u pisanju..I mjesto 7,je napisano 10 Zdravo Marija...

To je ujedno u Krunica ,gdje dobivamo i Djelomicni oprost....

Ali evo u orginalu na Njemackom...gdje pise da se moli 7 Zdravo Marija...


Rosenkranz von den sieben Schmerzen Mariä

Diese Rosenkranz besteht aus 7 Absätzen zur Erinnerung an die vorzüglichen Schmerzen der seligen Jungfrau Maria.

Jeder Absatz besteht aus 1 Vater unser und 7 Ave Maria und am Ende betet man noch 3 Ave Maria zu Ehren der Tränen, welche die schmerzhafte Mutter vergossen hat.

--------------------------------------------------------------------------------


Der Rosenkranz:



Zum Kreuzzeichen

Im Namen des Vaters und des Sohnes und des Heiligen Geistes. Amen.

Bei der Medaille (a)

Vater unser im Himmel, geheiligt werde dein Name. Dein Reich komme. Dein Wille geschehe, wie im Himmel so auf Erden. Unser tägliches Brot gib uns heute. Und vergib uns unsere Schuld, wie auch wir vergeben unsern Schuldigern. Und führe uns nicht in Versuchung, sondern erlöse uns von dem Bösen. Denn dein ist das Reich und die Kraft und die Herrlichkeit in Ewigkeit. Amen.



Bei den Perlen (1)

Gegrüßet seist du, Maria, voll der Gnade, der Herr ist mit dir. Du bist gebenedeit unter den Frauen, und gebenedeit ist die Frucht deines Leibes, Jesus, den du mit Schmerzen im Tempel aufgeopfert hast, Heilige Maria, Mutter Gottes, bitte für uns Sünder jetzt und in der Stunde unseres Todes. Amen.



Bei der Medaille (b) (1x)

Vater unser im Himmel, geheiligt werde dein Name. Dein Reich komme. Dein Wille geschehe, wie im Himmel so auf Erden. Unser tägliches Brot gib uns heute. Und vergib uns unsere Schuld, wie auch wir vergeben unsern Schuldigern. Und führe uns nicht in Versuchung, sondern erlöse uns von dem Bösen. Denn dein ist das Reich und die Kraft und die Herrlichkeit in Ewigkeit. Amen.



Bei den Perlen (2) (7x)

Gegrüßet seist du, Maria, voll der Gnade, der Herr ist mit dir. Du bist gebenedeit unter den Frauen, und gebenedeit ist die Frucht deines Leibes, Jesus den du auf der Flucht nach Ägypten mit Schmerzen getragen hast, Heilige Maria, Mutter Gottes, bitte für uns Sünder jetzt und in der Stunde unseres Todes. Amen.



Bei der Medaille (c) (1x)

Vater unser im Himmel, geheiligt werde dein Name. Dein Reich komme. Dein Wille geschehe, wie im Himmel so auf Erden. Unser tägliches Brot gib uns heute. Und vergib uns unsere Schuld, wie auch wir vergeben unsern Schuldigern. Und führe uns nicht in Versuchung, sondern erlöse uns von dem Bösen. Denn dein ist das Reich und die Kraft und die Herrlichkeit in Ewigkeit. Amen.



Bei den Perlen (3) (7x)

Gegrüßet seist du, Maria, voll der Gnade, der Herr ist mit dir. Du bist gebenedeit unter den Frauen, und gebenedeit ist die Frucht deines Leibes, Jesus, den du verloren und mit Schmerzen gesucht hast, Heilige Maria, Mutter Gottes, bitte für uns Sünder jetzt und in der Stunde unseres Todes. Amen.



Bei der Medaille (d) (1x)

Vater unser im Himmel, geheiligt werde dein Name. Dein Reich komme. Dein Wille geschehe, wie im Himmel so auf Erden. Unser tägliches Brot gib uns heute. Und vergib uns unsere Schuld, wie auch wir vergeben unsern Schuldigern. Und führe uns nicht in Versuchung, sondern erlöse uns von dem Bösen. Denn dein ist das Reich und die Kraft und die Herrlichkeit in Ewigkeit. Amen.



Bei den Perlen (4) (7x)

Gegrüßet seist du, Maria, voll der Gnade, der Herr ist mit dir. Du bist gebenedeit unter den Frauen, und gebenedeit ist die Frucht deines Leibes, Jesus, der dir mit dem schweren Kreuze beladen begegnet ist, Heilige Maria, Mutter Gottes, bitte für uns Sünder jetzt und in der Stunde unseres Todes. Amen.



Bei der Medaille (e) (1x)

Vater unser im Himmel, geheiligt werde dein Name. Dein Reich komme. Dein Wille geschehe, wie im Himmel so auf Erden. Unser tägliches Brot gib uns heute. Und vergib uns unsere Schuld, wie auch wir vergeben unsern Schuldigern. Und führe uns nicht in Versuchung, sondern erlöse uns von dem Bösen. Denn dein ist das Reich und die Kraft und die Herrlichkeit in Ewigkeit. Amen.



Bei den Perlen (5) (7x)

Gegrüßet seist du, Maria, voll der Gnade, der Herr ist mit dir. Du bist gebenedeit unter den Frauen, und gebenedeit ist die Frucht deines Leibes, Jesus, den du am Kreuz hast sterben sehen, Heilige Maria, Mutter Gottes, bitte für uns Sünder jetzt und in der Stunde unseres Todes. Amen.



Bei der Medaille (f) (1x)

Vater unser im Himmel, geheiligt werde dein Name. Dein Reich komme. Dein Wille geschehe, wie im Himmel so auf Erden. Unser tägliches Brot gib uns heute. Und vergib uns unsere Schuld, wie auch wir vergeben unsern Schuldigern. Und führe uns nicht in Versuchung, sondern erlöse uns von dem Bösen. Denn dein ist das Reich und die Kraft und die Herrlichkeit in Ewigkeit. Amen.



Bei den Perlen (6) (7x)

Gegrüßet seist du, Maria, voll der Gnade, der Herr ist mit dir. Du bist gebenedeit unter den Frauen, und gebenedeit ist die Frucht deines Leibes, Jesus, den du von Kreuz in deinen Schoss aufgenommen hast, Heilige Maria, Mutter Gottes, bitte für uns Sünder jetzt und in der Stunde unseres Todes. Amen.



Bei der Medaille (g) (1x)

Vater unser im Himmel, geheiligt werde dein Name. Dein Reich komme. Dein Wille geschehe, wie im Himmel so auf Erden. Unser tägliches Brot gib uns heute. Und vergib uns unsere Schuld, wie auch wir vergeben unsern Schuldigern. Und führe uns nicht in Versuchung, sondern erlöse uns von dem Bösen. Denn dein ist das Reich und die Kraft und die Herrlichkeit in Ewigkeit. Amen.



Bei den Perlen (7) (7x)

Gegrüßet seist du, Maria, voll der Gnade, der Herr ist mit dir. Du bist gebenedeit unter den Frauen, und gebenedeit ist die Frucht deines Leibes, Jesus, den du mit grösstem Herzeleid zu Grabe geleitet hast, Heilige Maria, Mutter Gottes, bitte für uns Sünder jetzt und in der Stunde unseres Todes. Amen.



--------------------------------------------------------------------------------


Ablässe die beim Gebet dieses Rosenkranzes gewährt werden.



--------------------------------------------------------------------------------


Dieser Rosenkranz muss von einem Religiösen des Servitenordens oder von einem anderen dazu bevollmächtigen Priester geweiht sein.

Ausser den oben aufgeführten Ablässen sind noch einige andere bewilligt, zu deren Gewinnung ist jedoch erforderlich, das der Rosenkranz von einem Serviten geweiht sei und in der Kirche der Serviten gebetet werde.

Die 7 Medaillen am Rosenkranz sind zum erlangen der Ablässe nicht nötig. Es darf auch ein Rosenkranz, der nur aus Paternosterperlen besteht, verwendet werden.


PDF


Sitemap und Rosenkanz- gebete als PDF


Weitere Gebete

Gebete

Novenen

Barmherzigkeit

Litaneien


Festtage

Herz-Jesu-Freitag

Herz-Mariä-Sühnesamstag


Der Heiland zur hl. Gertrud:

“ Jedes Mal, wenn durch Dein Gebet und Opfer- eine Seele das Fegefeuer verlassen darf, machst Du mir eine so grosse Freude ...”


Heiliger Pfarrer von Ars

"Wir gehen über die Ablässe hinweg, wie man nach der Ernte über das Stoppelfeld geht. Wie werden wir das in der Sterbestunde bereuen."


Durch einige Rosenkränze kann man Ablässe für sich oder die Armen Seelen gewinnen.


Gebete mit Verheißungen


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 16 stu 2008 20:16 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 19 lis 2008 20:26
Postovi: 54
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Draga Rebeka, hvala od srca..

Molicu i za tebe..

Bog te blagoslovio


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 16 stu 2008 20:20 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6385
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 44 zahvala
( ova Sv.Krunica isto se moze moliti na tu krunicu,ukoliko nemas Krunicu
Krvavih Suza BDM)



Krunica Krvavih Suza BDM.

Ljuti neprijatelj bjezi gdje se ovako mole rijeci drage Nebeske Majke

Pocetak..U Ime Oca i Sina i Duha Svetoga

Razapeti Isuse
Prostrti pred Tvojim nogama,prikazujemo Ti Krvave Suze ,
One koja je s Tobom bila povezana unutarnjom,ucestvujucom Ljubavi,
na Tvom Kriznom putu,tako puno boli!
Daj o Dobri Ucitelju da mi primimo srcu,
Poruku koju nam daju Krvave Suze,
Tvoje Presvete Majke,
Kako bi s time Tvoju Svetu Volju,ovdje na zemlji tako ispunili,
da zavrijedimo Tebe u Nebu,kroz cijelu Vjecnost hvaliti i slaviti! Amen.

Sedam sastavnih djelova Krunice,(umjesto Oce Nasa moli se)

O Isuse ,pogledaj na Krvave Suze One koja te je najvise ljubila na zemlji,i koja te sada najsrdacnije ljubi na Nebu!
(Umjesto Zdravo Marijo:)

O Isuse ,uslisi nase molbe radi Krvavih Suza Tvoje Presvete Majke(7 puta)..

(i na kraju se moli 3x:)
O Isuse pogledaj na Krvave Suze One koja te je najvise ljubila na zemlji,i koja te sada najsrdacnije ljubi na Nebu!

O Marijo ,Majko Ljubavi,Boli i Milosrdja,
molimo Te sjedini Tvoje molbe s nasima,kako bi Isus,
Tvoj Bozanski Sin na koga se obracamo,
u Ime Tvojih Majcinskuh Krvavih Suza,nase vapaje uslisao,
kako bi sa milostima koje molimo mogli dostici Krunu Vjecnoga Zivota.Amen.
Tvoje Krvave Suze, o Prebolna Majko,razdiru vladavinu pakla.
Po Tvome Bozanskom Milosrdju , o svezani Isuse,
sacuvaj svijet od njegovog zlokobnog utjecaja !Amen..


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 16 stu 2008 20:26 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 19 lis 2008 20:26
Postovi: 54
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Da, htio bih te nesto pitati.. Naime, jel bi mi mogla nesto vise reci o krunici Zalosne Gospe, kada je nastala, gdje.. Veoma me interesira, mada sam vec skuzio da je nastala za vrijeme kuge, ali posto znas njemacki, mozda bi mi mogla nesto vise reci..
Drugo pitanje za tebe je, sto je to djelomican oprost... Meni to uopce nije jasno...

Sorry sta ti dosadjujem, ali nemam koga drugog pitati..


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 16 stu 2008 20:45 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 13 vel 2006 13:38
Postovi: 1753
Lokacija: Ljubi i čini što hoćeš!
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
God_is_Love napisao:
Da, htio bih te nesto pitati.. Naime, jel bi mi mogla nesto vise reci o krunici Zalosne Gospe, kada je nastala, gdje.. Veoma me interesira, mada sam vec skuzio da je nastala za vrijeme kuge, ali posto znas njemacki, mozda bi mi mogla nesto vise reci..
Drugo pitanje za tebe je, sto je to djelomican oprost... Meni to uopce nije jasno...

Sorry sta ti dosadjujem, ali nemam koga drugog pitati..


evo dragi prijatelju...

http://www.tebe-trazim.com/forum/viewto ... 0fa6a51aa4


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 17 stu 2008 16:56 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 19 lis 2008 20:26
Postovi: 54
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Hvala brate... Jos jedno pitanjce za tebe, ako bih npr. molio ovu krunicu za cast sedam zalosti Marijinih, kojom se dobivaju djelomicni oprosti, jel dovoljno samo da izmolim ovu krunicu (pobozno naravno) da bih zadobio te oproste, ili postoji jos neki uvjet?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 9 post(ov)a ] 

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 5 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr