www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 20 tra 2024 04:32

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 347 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32 ... 35  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 28 ruj 2010 21:27 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 20 lip 2010 21:51
Postovi: 333
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Vječni Oče, prikazujem Ti Tijelo i Krv, Dušu i Božanstvo Tvoga Preljubljenoga Sina,
Gospodina našega Isusa Krista, kao zadovoljštinu za grijehe naše i grijehe cijeloga svijeta.


Po pregorkoj muci Isusovoj, Budi milosrdan nama i cijelome svijetu.
Po pregorkoj muci Isusovoj, Budi milosrdan nama i cijelome svijetu.
Po pregorkoj muci Isusovoj, Budi milosrdan nama i cijelome svijetu.
Po pregorkoj muci Isusovoj, Budi milosrdan nama i cijelome svijetu.
Po pregorkoj muci Isusovoj, Budi milosrdan nama i cijelome svijetu.
Po pregorkoj muci Isusovoj, Budi milosrdan nama i cijelome svijetu.
Po pregorkoj muci Isusovoj, Budi milosrdan nama i cijelome svijetu.
Po pregorkoj muci Isusovoj, Budi milosrdan nama i cijelome svijetu.
Po pregorkoj muci Isusovoj, Budi milosrdan nama i cijelome svijetu.
Po pregorkoj muci Isusovoj, Budi milosrdan nama i cijelome svijetu.

Sveti Bože, Sveti Jaki Bože, Sveti Besmrtni Bože, smiluj se nama i cijelome svijetu.
Sveti Bože, Sveti Jaki Bože, Sveti Besmrtni Bože, smiluj se nama i cijelome svijetu.
Sveti Bože, Sveti Jaki Bože, Sveti Besmrtni Bože, smiluj se nama i cijelome svijetu.

Hvala Ti Isuse sto si nam dao ovu molitvu u koju preporucamo naseg dragog brata ucenika i molimo Te da mu das snage i jakosti u njegovom poslanju i da ga nadahnes jos vecim milostima i krepostima,kako bi se jos vise Tvoje Milosrde prosirilo u osobama koje po moöitvama naseg brata ucenikau Tvoje Ime ozdravljaju.Hvala Ti Isuse.Aleluja.Amen.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 29 ruj 2010 06:44 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 21 pro 2007 09:22
Postovi: 8104
Lokacija: münchen
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
MILOSRDNI ISUSE hvala Ti na nasoj maloj LEONI

"Ovom molitvom sve možeš izmoliti kad se to za što moliš slaže s Mojom voljom…
Tko god je bude molio doživjet će u svom smrtnom času Moje veliko Milosrđe."

(Dn 1731, 687)


Izmolimo ovu krunicu našem Gospodinu,za zahvalu za veliko
milosrđe i ljubav koju nam iskazuje,i da to isto milosrđe spusti u srca
onih
koji ga traže i trebaju.
Za sve članove foruma TT(Tebe Tražim),u svim potrebama koje imaju,
i za našeg "učenika" da hrabro sluša glas Gospodinov i slijedi ga.
Za sve teske bolesnike iz hitnih molitvi posebno za brata Slavka.

Oče naš,,Zdravo Marija,Vjerovanje.


Vječni Oče, prikazujem Ti Tijelo i Krv, Dušu i Božanstvo Tvoga Preljubljenoga Sina,
Gospodina našega Isusa Krista, kao zadovoljštinu za grijehe naše
i grijehe cijeloga svijeta.


Po pregorkoj muci Isusovoj, Budi milosrdan nama i cijelome svijetu.
Po pregorkoj muci Isusovoj, Budi milosrdan nama i cijelome svijetu.
Po pregorkoj muci Isusovoj, Budi milosrdan nama i cijelome svijetu.
Po pregorkoj muci Isusovoj, Budi milosrdan nama i cijelome svijetu.
Po pregorkoj muci Isusovoj, Budi milosrdan nama i cijelome svijetu.
Po pregorkoj muci Isusovoj, Budi milosrdan nama i cijelome svijetu.
Po pregorkoj muci Isusovoj, Budi milosrdan nama i cijelome svijetu.
Po pregorkoj muci Isusovoj, Budi milosrdan nama i cijelome svijetu.
Po pregorkoj muci Isusovoj, Budi milosrdan nama i cijelome svijetu.
Po pregorkoj muci Isusovoj, Budi milosrdan nama i cijelome svijetu.

Milosrdni Isuse blagoslovi sada moju malu unuku i daj da ozdravi nakon operacije mokracnih kanala.
Hvala Ti Isuse jer Tvoje Milosrde nema granica.Pomozi i malom bolesnom Lovri i Noi i svima koj Te trebaju.Amen.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 26 ruj 2012 13:48 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 28 lis 2007 20:14
Postovi: 717
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 1 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Krunica na čast Božanskoga milosrđa ulicama svijeta
Isuse ja se uzdam u Tebe!

Poziv na zajedničku međunarodnu molitvu

Krunica na čast Božjeg milosrđa ulicama svijeta! 2012


Pozivamo i tebe, da staneš 28. rujna 2012. godine u 15.oo sati na raskršće ulice pred svojom kućom, uredom, tvrtkom, školom, crkvom i spojiš se s Isusom koji izdiše na križu. Moli s nama krunicu na čast Božjeg milosrđa, ovu predivnu molitvu, koja može promijeniti ne samo tebe, nego i cijeli svijet.





Ove godine organizatori su Poljska i Haiti.

Zespół ,,ISKRA BOŻEGO MIŁOSIERDZIA''

Kościół oo. Jezuitów

http://odnowa.jezuici.pl

90-058 Łódź, Polska

ul. Sienkiewicza 60

www.iskra.info.pl

Iskra111@onet.eu Ova e-mail adresa je zaštićena od spam robota, nije vidljiva ako ste isključili JavaScript

http://gloria.tv/?user=57751&medias=videos

http://www.youtube.com/user/swiat2002

https://www.facebook.com/pages/Iskra-Bożeego-Miłosierdzia/150639274952550


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 28 ožu 2013 14:07 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 10 lis 2011 08:24
Postovi: 628
Lokacija: Mostar
Podijelio: 137 zahvala
Zahvaljeno je: 64 zahvala
Sutra počinje devetnica..... :a1250:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 28 ožu 2013 14:40 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 01 ruj 2012 14:15
Postovi: 902
Podijelio: 18 zahvala
Zahvaljeno je: 59 zahvala
Sliku Milosrdnog Isusa u visokoj rezoluciji možete skinuti. Evo link:
https://www.dropbox.com/s/5docee4u0tuu3mp/Milostivi%2BIsus.jpg

Ukoliko netko se želi registrirati na Dropbox neka koristi ovaj link:
http://db.tt/BnszA9Qo


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 28 ožu 2013 15:06 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 01 ruj 2012 14:15
Postovi: 902
Podijelio: 18 zahvala
Zahvaljeno je: 59 zahvala
“Milosrđe kao savršenstvo bezgraničnog Boga, također je i samo bezgranično. Bezgranična
je, naime, i neiscrpna spremnost Oca da primi rasipne sinove koji se vraćaju njegovoj kući.
Bezgranične su također spremnost i snaga praštanja što trajno izviru iz preobilne vrijednosti
Sinovljeve žrtve. Nijedan čovjekov grijeh ne može prevladati tu snagu niti je ograničiti.”
(Ivan Pavao II, Dives in misericordia, VII)

“Novi čovjek koji je nanovo rođen i milošću vraćen Bogu svom, ponajprije kaže "Oče" jer je
postao sin.” (Sv. Ciprijan Kartaški)

“O, čovječe, nisi se usuđivao podignuti lice prema nebu, nego si svoj pogled obarao prema
zemlji, i iznenada si primio milost Kristovu: oprošteni su ti svi grijesi tvoji. Od zlog sluge
postao si dobri sin... Podigni, stoga, oči prema Ocu, koji te je otkupio po svome Sinu i reci:
"Oče naš" (...). Ali ne traži sebi nikakvu povlasticu. On je na osobit način Otac samo Krista,
dok je svima nama zajednički, jer samo je njega rodio, nas je, naprotiv, stvorio. I ti milošću
reci Oče naš, da zaslužiš biti njegov sin.” (Sv. Ambrozije)

“Bog je dublje prisutan u meni od mene sama.” (Sv. Augustin)

“Blagoslivljaj Jahvu, dušo moja,
i ne zaboravi dobročinstva njegova:
on ti otpušta sve grijehe tvoje,
on iscjeljuje sve slabosti tvoje;
on ti od propasti čuva život,
kruni te dobrotom i ljubavlju;

Milosrdan i milostiv je Jahve,
spor na srdžbu i vrlo dobrostiv.
Jarostan nije za vječna vremena
niti dovijeka plamti srdžba njegova.
Ne postupa s nama po grijesima našim
niti nam plaća po našim krivnjama.”
(Ps 103)

“Milostiv je Jahve i milosrdan,
spor na srdžbu, bogat dobrotom.
Gospodin je dobar svima,
milosrdan svim djelima svojim.”
(Ps 145)

“O ljubavi Jahvinoj pjevat ću dovijeka,
kroza sva koljena vjernost ću tvoju naviještati.
Ti reče: "Zavijeke je sazdana ljubav moja!"
U nebu utemelji vjernost svoju:”
(Ps 89)

“Smiluj mi se, Bože, po milosrđu svome,
po velikom smilovanju izbriši moje bezakonje!”
(Ps 51)

“"Može li žena zaboravit' svoje dojenče, ne imat' sućuti za čedo utrobe svoje? Pa kad bi koja i
zaboravila, tebe ja zaboraviti neću. Gle, u dlanove sam te svoje urezao, zidovi tvoji svagda su
mi pred očima.” (Iz 49,15-16)

“Iscijelit ću ih od njihova otpada, od svega ću ih srca ljubiti; jer gnjev se moj odvratio od njih.
Bit ću kao rosa Izraelu; kao ljiljan on će cvasti, pustit će korijen poput jablana, nadaleko
pružat će izdanke.” (Hoš 14,5-7)

“A ti si milostiv svemu jer možeš sve i kroz prste gledaš na grijehe ljudima da bi se pokajali.
Jer ti ljubiš sva bića i ne mrziš ni jedno koje si stvorio. Jer da si štogod mrzio, ne bi ga ni
stvorio.” (Mudr 11,23-24)

“Ljubavlju vječnom ljubim te, zato ti sačuvah milost.” (Jr 31,3)

“U provali srdžbe sakrih načas od tebe lice svoje, al' u ljubavi vječnoj smilovah se tebi,"
govori Jahve, tvoj Otkupitelj. "Bit će mi k'o za Noinih dana, kad se zakleh da vode Noine
neće više preplaviti zemlju; tako se zaklinjem da se više neću na tebe srditi nit' ću ti prijetiti.
Nek' se pokrenu planine i potresu brijezi, al' se ljubav moja neće odmać' od tebe, nit' će se
pokolebati moj Savez mira," kaže Jahve koji ti se smilovao.” (Iz 54,8-10)

“Srce mi je uznemireno, uzavrela mi sva utroba: 9neću više gnjevu dati maha, neću opet
zatirati Efrajima, jer ja sam Bog, a ne čovjek: Svetac posred tebe - neću više gnjevan
dolaziti!” (Hoš 11,8-9)

“Vi, dakle, ovako molite: 'Oče naš, koji jesi na nebesima! Sveti se ime tvoje!” (Mt 6,9)

“Ljubav je velikodušna, dobrostiva je ljubav, ne zavidi, ljubav se ne hvasta, ne nadima se; nije
nepristojna, ne traži svoje, nije razdražljiva, ne pamti zlo; ne raduje se nepravdi, a raduje se
istini; sve pokriva, sve vjeruje, svemu se nada, sve podnosi. Ljubav nikad ne prestaje.” (1 Kor
13,4-8)

“Ne treba zdravima liječnika, nego bolesnima! Ne dođoh zvati pravednike, nego grešnike.”
(Mk 2,17)

“I bit ću vam otac i vi ćete mi biti sinovi i kćeri, veli Gospodin Svemogući.” (2 Kor 6,18)
“Bog je ljubav” (1 Iv 4,16)

“Bog, bogat milosrđem” (Ef 2,4)

“Blagoslovljen Bog i Otac Gospodina našega Isusa Krista, Otac milosrđa i Bog svake utjehe!”
(2 Kor 1,3)

“Svi koje vodi Duh Božji sinovi su Božji. Ta ne primiste duh robovanja da se opet bojite,
nego primiste Duha posinstva u kojem kličemo: "Abba! Oče!"” (Rim 8,14-15)

“I ja ću njemu biti Bog, a on meni sin.” (Otk 21,7)

Parabole:
“Nato im Isus kaza ovu prispodobu: "Tko to od vas, ako ima sto ovaca pa izgubi jednu od
njih, ne ostavi onih devedeset i devet u pustinji te pođe za izgubljenom dok je ne nađe? A kad
je nađe, stavi je na ramena sav radostan pa došavši kući, sazove prijatelje i susjede i rekne im:
'Radujte se sa mnom! Nađoh ovcu svoju izgubljenu.' Kažem vam, tako će na nebu biti veća
radost zbog jednog obraćena grešnika nego li zbog devedeset i devet pravednika kojima ne
treba obraćenja."” (Lk 15,3-7)

“Ili koja to žena, ima li deset drahma pa izgubi jednu drahmu, ne zapali svjetiljku, pomete
kuću i brižljivo pretraži dok je ne nađe? A kad je nađe, pozove prijateljice i susjede pa će im:
'Radujte se sa mnom! Nađoh drahmu što je bijah izgubila.' Tako, kažem vam, biva radost pred
anđelima Božjim zbog jednog obraćena grešnika.” (Lk 15,8-10)

Ali svakako je najljepša parabola je ona o rasipnome sinu:
“I nastavi: "Čovjek neki imao dva sina. Mlađi reče ocu: 'Oče, daj mi dio dobara koji mi
pripada.' I razdijeli im imanje. Nakon nekoliko dana mlađi sin pokupi sve, otputova u daleku
zemlju i ondje potrati svoja dobra živeći razvratno."
"Kad sve potroši, nasta ljuta glad u onoj zemlji te on poče oskudijevati. Ode i pribi se kod
jednoga žitelja u onoj zemlji. On ga posla na svoja polja pasti svinje. Želio se nasititi
rogačima što su ih jele svinje, ali mu ih nitko nije davao."
"Došavši k sebi, reče: 'Koliki najamnici oca moga imaju kruha napretek, a ja ovdje umirem od
gladi! Ustat ću, poći svomu ocu i reći mu: 'Oče, sagriješih protiv Neba i pred tobom! Nisam
više dostojan zvati se sinom tvojim. Primi me kao jednog od svojih najamnika.'"
"Usta i pođe svom ocu. Dok je još bio daleko, njegov ga otac ugleda, ganu se, potrča, pade
mu oko vrata i izljubi ga. A sin će mu: 'Oče! Sagriješih protiv Neba i pred tobom! Nisam više
dostojan zvati se sinom tvojim.' A otac reče slugama: 'Brzo iznesite haljinu najljepšu i obucite
ga! Stavite mu prsten na ruku i obuću na noge! Tele ugojeno dovedite i zakoljite, pa da se
pogostimo i proveselimo jer sin mi ovaj bijaše mrtav i oživje, izgubljen bijaše i nađe se!' I
stadoše se veseliti."
"A stariji mu sin bijaše u polju. Kad se na povratku približio kući, začu svirku i igru pa dozva
jednoga slugu da se raspita što je to. A ovaj će mu: 'Došao tvoj brat pa otac tvoj zakla tele
ugojeno što sina zdrava dočeka.' A on se rasrdi i ne htjede ući. Otac tada iziđe i stane ga
nagovarati. A on će ocu: 'Evo toliko ti godina služim i nikada ne prestupih tvoju zapovijed, a
nikad mi ni jareta nisi dao da se s prijateljima proveselim.
A kada dođe ovaj sin tvoj koji s bludnicama proždrije tvoje imanje, ti mu zakla ugojeno tele.'
Nato će mu otac: 'Sinko, ti si uvijek sa mnom i sve moje - tvoje je. No trebalo se veseliti i
radovati jer ovaj brat tvoj bijaše mrtav i oživje, izgubljen i nađe se!'”
(Lk 15,11-32)

Citati iz dnevnika svete Faustine:

1146
«Neka najveći grešnici polože svoju nadu u Moje milosrđe. Oni imaju pravo prije svih
drugih pouzdati se u bezdan Mojeg milosrđa. Moja kćeri, piši za izmučene duše o Mojem
milosrđu. Radujem me duše, koje se pozivaju na Moje milosrđe. Takvim dušama Ja
podjeljujem više milosti, nego si same žele. Ja ne mogu kažnjavati, pa kad bi to pogađalo
najvećeg grešnika. Kad se on pozove na Moje milosrđe, opravdavam ga u Mojem neiscrpivom
i neistraživom milosrđu. Piši: Prije nego dođem kao pravedni sudac široko otvaram vrata
Mojeg milosrđa. Tko ne želi ući kroz vrata milosrđa, mora kroz vrata Moje pravednosti…»
1396 «Kad bi grešnici poznavali Moje milosrđe, ne bi se gubili u tako velikom broju. Reci
grešnicima, da se ne trebaju bojati Meni se približavati. Govori im o Mojem velikom
milosrđu.»

187
Danas mi reče Isus: «Ja želim da dublje upoznaš Moju ljubav, u kojoj je Moje srce
rasplamsano prema dušama. To ćeš razumjeti kad budeš razmatrala Moju muku. Zazivaj
Moje milosrđe grešnicima. Čeznem za njihovim otkupljenjem.»
1541 Piši za ožalošćene duše: Kad duša vidi i spozna težinu svojih grijeha, kad se pred
njezinim očima odvija sav bezdan njezine bijede u koji se oborila, neka ne očajava, nego se s
povjerenjem baci u ruke Mojeg milosrđa, kao dijete u ruke svoje drage majke. Te duše imaju
pravo prednosti na Moje sućutno Srce, imaju prednost na Moje milosrđe. Reci im da ni jedna
jedina duša nije bila razočarana ili postiđena, koja je zazvala Moje milosrđe. Duša koja se
pouzdaje u Moju dobrotu, posebno Mi se sviđa. Piši, kad se moli ovu krunicu milosrđa, kod
umirućih neću stajati između Mojeg Oca i umirućeg kao pravedni Sudac, nego kao Milosrdni
Otkupitelj.»

699
Neka se nijedna duša ne boji približiti se Meni, pa makar njezini grijesi bili crveni kao
skrlet. Moje milosrđe tako je veliko, da ga u cijeloj vječnosti ne može proniknuti nijedan
razum, ni ljudski niti anđeoski. Sve, što postoji, dolazi iz nutrine Moga milosrđa. Svaka duša
razmišljat će cijelu vječnost o Mojoj ljubavi i o Mojem milosrđu.
1076 «Piši: Sve što postoji duboko je skriveno u nutrini Mojeg milosrđa, kao dijete u krilu
majke. kako Sam bolno ranjavan sumnjom u Moju dobrotu. Najbolnije Me vrijeđaju grijesi
nepovjerenja.»

300
«Zamoli mog vjernog slugu, da toga dana objavi cijelom svijetu o Mom velikom
milosrđu. Tko toga dana dođe na Vrelo života primit će potpuni oprost svojih krivica i kazni.
Čovječanstvo neće naći mira dokle se ne okrene s povjerenjem Mom milosrđu. Oh kako Me
vrijeđa nepovjerenje jedne duše. Takva duša priznaje da Sam svet i pravedan a ipak ne
vjeruje da sam Ja milosrđe. Ne vjeruje Mojoj dobroti. Same sotone veličaju Moju pravednost,
a ipak ne vjeruju u Moju dobrotu. Moje srce raduje se nazivu milosrđe.»

1338
U trenutku, kad sam pisala ove riječi, čula sam deranje sotone: «Sve ona piše, sve ona
piše i time gubimo tako mnogo. Ne piši o Božjoj dobroti, On je pravedan.» - Bjesneći je
urlikao i nestao.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 31 lis 2013 09:18 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 14 ruj 2013 22:35
Postovi: 61
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Evo jedan članak koji govori o tome kako je bl. papa Ivan Pavao ii. bio uključen u štovanje Božjeg milosrđa već od svoje mladosti.

http://milosrdniisus.wordpress.com/povi ... l-wojtyla/


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 22 stu 2013 19:30 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 14 ruj 2013 22:35
Postovi: 61
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Štovanje Božjeg (Božanskog) milosrđa u novim oblicima počinje sa Isusovim ukazanjem poljskoj redovnici Faustini Kowalskoj. Više o svemu možete pročitati na: http://milosrdniisus.wordpress.com/

Jedna od zadaća što ih je Isus rekao sv. Faustini je da treba podsjećati svijet na neizmjerno Božje milosrđe.
Potreba toga "podsjećanja" posebno se uočava pri jednom odlomku Faustininog dnevnika:

"Čudi me, da mi zapovijedaš govoriti o svetkovini milosrđa a meni se govori da postoji takva svetkovina. Čemu trebam onda o tom govoriti?"

Isus joj odgovora:

"Tko od ljudi zna o tom? Nitko. Čak i oni koji trebaju propovijedati milosrđe i ljude poučavati, često oni sami ne znaju. Stoga želim da se ova slika svečano blagoslovi i javno štuje prve nedjelje poslije Uskrsa, da to upozna svaka duša." (Dn 341)


Na ovoj temi možemo iznijeti svoje osobne poglede što se tiče štovanja Božjeg milosrđa. Koliko ste upoznati sa štovanjem Božjeg milosrđa u novim oblicima? Kako gledate na Božje milosrđe bilo teološki, bilo iskustveno, bilo komentirajući povijesni kontekst razvitka štovanja Božjeg milosrđa?

Također, kada se malo bolje upozna sa ovom porukom milosrđa, mogu se otvoriti mnoge druge teme:

Npr., Isus na jednom mjesti govori Faustini: "Objavljuj da je milosrđe najveće Božje svojstvo." (Dn 301)

Na nekim drugim mjestima Dnevnika, može se čitati i o znakovima posljednjeg vremena.

Npr.: "Moja kćeri, propovijedaj svijetu Moje milosrđe. Neka cijelo čovječanstvo upozna Moje neiscrpivo milosrđe. To je znak konačnog vremena. Zatim dolazi Dan pravednosti. Dok je još vrijeme, neka se utječu izvoru Mojeg milosrđa. Neka koriste Krv i Vodu što je za njih tekla." (Dn 848)


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 25 stu 2013 14:51 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 14 ruj 2013 22:35
Postovi: 61
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
U Italiji je prošli vikend održan II. nacionalni kongres Božanskog milosrđa. Kako je bilo možete pročitati na:

http://milosrdniisus.wordpress.com/2013 ... -milosrda/


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 04 sij 2014 10:02 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 15 pro 2013 14:11
Postovi: 222
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 2 zahvala
Upoznala sam se sa štovanjem Božanskog milosrđa baš kroz čitanje Faustininog dnevnika.
Knjiga je prekrasna.
Žao mi je što se kod nas (neznam kako je u vašim župama) posebno ne obilježava svetkovina milosrđa Božanskog.
To je na tzv. Bijelu nedjelju, i kaže naš svećenik uvijek da je to i nedjelja Božanskog milosrđa, ali to je uglavnom to.
Ništa drugo o tome ne govori. Čak sam pomislila da mu poklonim tu knjigu da se i on upozna sa veličinom milosrđa Božjeg, a onda će moći i župljane s time upoznati bolje.
Ja na Veliki petak počinjem Devetnicu božasnkog milosrđa, a molim ju i tijekom godine povremeno. Krunicu također.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 347 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32 ... 35  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 13 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
cron
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr