www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 ožu 2024 18:05

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 2 post(ov)a ] 
Autor Poruka
PostPostano: 05 stu 2017 18:07 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 04 ruj 2017 12:42
Postovi: 21
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Radosna otajstva
1.Koga si,Djevice,po Duhu Svetomu začela.
Hvala Ti Majko što si nosila svoga Sina pod svojim srcem i od začeća ga čuvala.
2.Koga si,Djevice,Elizabeti u pohode nosila.
Hvala Ti Majko što si nas naučila dijeliti radost blaženog stanja sa onima oko sebe jer nema većeg Božjeg dara svakoj ženi koja se nađe u blaženom stanju.
3.Koga si,Djevice,rodila.
Hvala Ti Majko što si nam Isusa u mukama rađanja darovala,donijela na ovaj svijet i zajedno s Djetetom Isusom započela ostvarivanje Radosne vijesti.
4.Koga si,Djevice,u hramu prikazala.
Hvala Ti Majko što si ga u hramu prikazala,darovala Bogu i Isusa i sebe znajući da će biti prikazan kao žrtva,da će biti Pomazanik,da će izvršiti Božji plan za spasenje svakog čovjeka.
5.Koga si,Djevice,u hramu našla.
Hvala Ti Majko što si kad si Isusa u hramu našla shvaćala da je prvenstveno Božji i vjerujem koliko ti je bilo teško ne imati ga uvijek uz sebe jer svaka majka ima veliki zaštitnički poriv.Hvala Ti Majko jer te razumijem jer sam i ja majka.

Žalosna otajstva
1.Koji se za nas krvlju znojio.
O moj Isuse kolika je morala biti tvoja patnja u Getsemaniju,toliki strah,prisilne misli grijeha cijeloga svijeta,svih bolesti,o kako je samo bila nesnosna Tvoja patnja...
2.Koji je za nas bičevan bio.
O moj Isuse,kad si bio bičevan hvala Ti što si i tada imao svoje dostojanstvo,svoju odluku da ćeš to pretrpjeti i pretrpio si i bio spreman za daljnje ostvarivanje ljudskog spasenja.
3.Koji je za nas trnjem okrunjen bio.
O moj Isuse žao mi je tebe i svakog čovjeka koji je podvrgnut ruganju i verbalnom i fizičkom.Ti si bio okrunjen trnovom krunom,ali su te još više boljele riječi koje su ti tirani tada upućivali.O da sam Te tada mogla samo zagrliti...
4.Koji je za nas teški križ nosio.
O moj Isuse,nosio si najteži križ,padao i opet ustajao,naučio si me životu po uzoru na Život kakav si Ti.Svaki Tvoj pad koji si iskusio nek bude i moj pad i svako tvoje podizanje od tla neka bude podizanje iz moga dna.
5.Koji je za nas raspet bio.
O moj Isuse,hvala Ti što si pretrpio raspinjanje na križ,još puno poruga,što si oprostio razbojniku koji se pokajao i time objavio svoje neiscrpno milosrđe,što si tim istim milosrđem zavapio."Oprosti im Bože jer ne znaju što čine."Što si nam pod križem Žalosnu Majku darovao da nam donosi i objavljuje Tebe ljubljeni moj Isuse.Hvala Ti što je ostalo svjedočenje čovjeka koji je probio tvoj sveti bok,a iz tvoga boka potekla krv i voda za spasenje svega svijeta.

Slavna otajstva

1.Koji je od mrtvih uskrsnuo.
Slavni Isuse, koji si od mrtvih uskrsnuo imam nadu i u svoje uskrsnuće jer čvrsto vjerujem u Tvoje obećanje.
2.Koji je na nebo uzašao.
Proslavljeni Oče koji si Isusa na Nebo uzeo hvala Ti jer vjerujem da ću i ja ako zaslužim vidjeti Nebo i slavu Božju.
3.Koji je Duha Svetoga poslao.
Slavni Isuse i proslavljeni Oče hvala Ti što Duh Sveti djeluje i dandanas i čini velika i tiha čudesa.
4.Koji je Tebe ,Djevice na nebo uzeo.
Slavni Isuse,proslavljeni Oče ,hvala Ti što si našu Majku na nebo uzeo i tako pokazao da ćeš svakog čovjeka na zemlji koji to zaslužuje uzeti u svoje kraljevstvo.
5.Koji je Tebe,Djevice,na Nebu okrunio.
Slavni Isuse,proslavljeni Oče hvala Ti što je naša Nebeska Majka okrunjena jer ne postoji na zemlji i nikad nije postojala niti će postojati Kraljica.Kraljica je samo naša Nebeska Majka.Kraljice Hrvata uvijek moli za nas i zagovori nas u Nebu za našu domovinu i svaku vjeru i ljubav u svakoj hrvatskoj obitelji.

Otajstva svjetla
1.Koji je za nas na Jordanu kršten bio.
Hvala Ti Isuse koji si kao Bog i čovjek odlučio učiniti i proći sve što svaki čovjek prolazi.
2.Koji nam se na svadbi u Kani objavio.
Hvala Ti Isuse za tvoje prvo čudo i to na svadbi,blagoslovi svaku svadbu i kao i tada daj da shvatimo kako Ti i dandanas bdiješ nad svim supružnicima,vodiš njihov zajednički život i blagoslivljaš svaku obitelj.
3.Koji nam je kraljevstvo Božje navijestio i na obraćenje nas pozvao.
Hvala Ti Isuse što svaki dan,svaki čas vjerujem svojom milošću obraćaš ljude uz pomoć ostalih ljudi,pogotovo onih koji imaju odgovornost spram Tebe biti sol zemlji i svjetlost svijeta,hvala Ti što si navijestio svoje Kraljevstvo.Neka bude u tvojoj i našoj molitvi:"dođi Kraljevstvo Tvoje..."
4.Koji se na gori preobrazio i svoju nam slavu objavio.
Hvala Ti Isuse za svaki put kad i meni svoju slavu objaviš,daj mi kad naiđe oblak nad mene ne zaboravim ako zaslužim čeka me Tvoja slava.
5.Koji nam se u otajstvu euharistije darovao.
Hvala Ti Isuse što si nam darovao spomen na svoju muku.Daj nam da zavrijedimo:"Kruh naš svagdanji daj nam danas."
O Isuse,o moj Spasitelju,ispuni mi srca vruću želju,da Te ugledam iz hostije svete...

Hvala Ti Majko,hvala Ti Isuse!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 06 stu 2017 06:12 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 04 ruj 2017 12:42
Postovi: 21
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
:a1250: za ellu!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 2 post(ov)a ] 

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 5 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr