www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 18 tra 2024 15:48

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 10 post(ov)a ] 
Autor Poruka
PostPostano: 05 vel 2007 04:39 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 22 ožu 2006 13:01
Postovi: 274
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
(Sa Ecclesiastical dozvolom)

Mala krunica svetog Mihovila Arkandjela se moze kupiti kod
Oblates of St. Benedict
24W. 350 Maple
Naperville, Illinois 60540
USA

Slobodni prijevod:

Sveti Mihovil se je ukazao jednog dana zeni Antonia d' Astonac, poboznoj slubenici Bozjoj, te joj je rekao da zeli da bude postovan sa devet pozdrava odgovarajuci devet kora Andjela, koji se pozdrav sadrzi od jednog Oce nas i tri Zdravo Marije za svaki kor Andjela.

Obecanja:
Svatko tko bude molio ove molitve u pocast svetog Mihovila bude imao/la, kad prilazi Svetom Stolu drustvo od devet andjela izabranih iz svakog od kora Andjela. Dodatno, za dnevno moljenje ove male krunice on je obecao njegovu stalnu pomoc, i pomoc svih andjela kroz zivot, a poslije smrti oslobodjenje iz cistilista za molitelja i rodjake molitelja.

Mala krunica svetog Mihovila Arkandjela

Skruseni cin pokajanja

Boze, u pomoc mi priteci.
Gospodine, pohiti da mi pomognes.
Slava Ocu...

1. Zagovorom Svetog Mihovila i nebeskog kora Serafina, molimo da nas Bog ucini vrijednima da gorimo vatrom savrsenog milosrdja. Amen.
Oce nas...
Zdravo Marijo (3X)...

2. Zagovorom Svetog Mihovila i nebeskog kora Kerubina molimo da se Bog udostoji podati nam milost da ostavimo puteve zla, nego da idemo putem Krscanskog savrsenstva. Amen.
Oce nas...
Zdravo Marijo (3X)...

3. Zagovorom Svetog Mihovila i nebeskog kora Prijestolja molimo da Bog usadi u nasa srca istiniti i pravi duh poniznosti. Amen.
Oce nas...
Zdravo Marijo (3X)...

4. Zagovorom Svetog Mihovila i nebeskog kora Gospodstva, molimo da nam Bog poda milost da vladamo nasim osjetilima i da svladamo nase razuzdane zudnje. Amen.
Oce nas...
Zdravo Marijo (3X)...

5. Zagovorom Svetog Mihovila i nebeskog kora Vlasti, molimo da se Bog udostoji zastititi nase duse protiv zasjeda i kusnja djavoljih. Amen.
Oce nas...
Zdravo Marijo (3X)...

6. Zagovorom Svetog Mihovila i nebeskog kora Moci molimo da nas Bog ocuva od zla, i da nas ocuva od pada u kusnje. Amen.
Oce nas...
Zdravo Marijo (3X)...

7. Zagovorom Svetog Mihovila i nebeskog kora Poglavarstva, molimo da Bog ispuni nase duse pravim duhom poslusnosti. Amen.
Oce nas...
Zdravo Marijo (3X)...

8. Zagovorom Svetog Mihovila i nebeskog kora Arhandjela, molimo da nam Bog poda ustrajnost u vjeri i u svim dobrim djelima, tako da zasluzimo slavu Raja. Amen.
Oce nas...
Zdravo Marijo (3X)...

9. Zagovorom Svetog Mihovila i nebeskog kora Andjela, molimo da nam Bog da milost da nas Andjeli zasticuju u ovom smrtnom zivotu i da nas poslije vode u vjecnu slavu. Amen.
Oce nas...
Zdravo Marijo (3X)...

Oce nas... u pocast svetog Mihovila Arkandjela
Oce nas... u pocast svetog Gabriela Arkandjela
Oce nas... u pocast svetog Rafaela Arkandjela
Oce nas... u pocast naseg Andjela cuvara

O slavni prince sveti Mihovil, sef i komandant nebeskih vojski, cuvar dusa, unistavac buntovnih duhova, sluga u kuci Bozanskog Kralja, i nas divni vodja, Ti koji sjajis izvrsnost i nadljudskim vrlinama, udostoj se osloboditi nas od svih zala, koji se utjecemo tebi sa pouzdanjem, i osposobi nas sa tvojom milosnom zastitom da sluzimo Bogu vjerno, sve vise i vise svaki dan.

V. Moli za nas, o slavni sveti Mihovil, prince Crkve Isusa Krista.

O. Da dostojni postanemo obecanja Kristovih.

Pomolimo se:
Svemoguci i Vjecni Boze, Ti koji svojom ogromnom dobrotom i milosrdjem zelis spasenje svih ljudi, Ti koji si imenovao najslavnijeg Arkandjela, svetog Mihovila, Princa svoje Crkve, osposobi nas da postanemo dostojni, molimo Te, da budemo oslobodjeni od svih nasih neprijatelja da nas ni jedan od njih ne moze napastovati u casu smrti, nego da nas sveti Mihovil odvede u velicanstveno prisustvo Tvojeg Nebeskog Velicanstva. Ovo molimo po zaslugama Gospodina nasega Isusa Krista. Amen.

Zdravo, Kraljice, majko milosrđa,
živote, slasti i ufanje naše zdravo.
K tebi vapijemo prognani sinovi Evini.
K tebi uzdišemo tugujući i plačući
u ovoj suznoj dolini.
Svrni, dakle, odvjetnice naša,
one svoje milostive oči na nas
te nam poslije ovoga progona
pokaži Isusa, blagoslovljeni plod utrobe svoje.
O blaga, o mila, o slatka Djevice Marijo.

(djelomicni oprost)


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 12 ožu 2008 20:06 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6388
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 46 zahvala
Evo ovako izgleda ta krunica...
Slika


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 24 ožu 2008 17:36 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6388
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 46 zahvala
1.Skruseni cin pokajanja

2)Sveti Mihaela, obrani nas u borbi, tako da ne padnemo na suduBožjem

3)V .OBoze, u pomoc mi priteci.
A-Gospodine, pohiti da mi pomognes.

4)Slava Ocu i Sini i Duhu Svetomu, kako biješe na početku, tako i sada i u vijeke vijekova.Amen.
Oce nas...
Zdravo Marijo (3X)...

5. Zagovorom Svetog Mihaela i nebeskog kora Serafina, molimo da nas Bog ucini vrijednima da gorimo vatrom savrsenog ljubavi i milosrdja. Amen.
Oce nas...
Zdravo Marijo (3X)..na cast prvog Andjeoskog kora..

6 Zagovorom Svetog Mihaela i nebeskog kora Kerubina molimo da nam Bog udjeli, milosti da ostavimo zivot grijeha , da tezimo putu ,koji vodi do Krscanskog savrsenstva. Amen.
Oce nas...
Zdravo Marijo (3X)..na cast drugog Andjeoskog kora..

7. Zagovorom Svetog Mihaela i nebeskog kora Prijestolja molimo da Bog usadi u nasa srca duh istine i pravi duh poniznosti. Amen.
Oce nas...
Zdravo Marijo (3X)..na cast treceg Andjeoskog kora..


8. Zagovorom Svetog Mihaela i nebeskog kora Arhandjela, molimo da nam Bog udjeli ustrajnost u vjeri i u svim dobrim djelima, da se oslobodimo ropstva i strasti i tako da zasluzimo vjecnu slavu. Amen.
Oce nas...
Zdravo Marijo (3X)..d..na cast cetvrtog Andjeoskog kora..

9. Zagovorom Svetog Mihaela i nebeskog kora Andjela, molimo da nam Bog da milost da nas Andjeli zasticuju u ovom smrtnom zivotu i da nas poslije vode u vjecnu slavu. Amen.
Oce nas...
Zdravo Marijo (3X)..e..na cast petog Andjeoskog kora...

10.Zagovorom Svetoga Mihaela ,i nebeski kora Andjela ,neka nam Gospodin ,da padnemo grijehu iskusenja,nego da nas izbavi od svakog zla,
Amen Oče naš...
3x Zdravo Marijo..f..na cast sestog Andjeoskog kora.

11)Zagovorom Svetog vetog Mihaela i Andjeoskog kora, da nam Gospodin udjeli , neizmjernu poniznost i veliku poslušnost,i ispuni nas ljubavi.
Amen. Oče naš...
(G) 3x Zdravo Marija...g..na cast sedmog Andjeoskog kora..

12) Zagovorom Svetog Mihaela i Andjeoskim korom ,neka nas Gospodin sačuva u vjeri , u cinjenju dobrih djela, da bi zasluzili vjecnu slavu..
Amen. Oče naš...
3x Zdravo Marija...h...u cast osmog Andjeoskog kora.

13)Zagovorom Svetog Mihaela i Andjeoskim korom, da nas zastiti Gospodin, i neka nam milostiv bude u nasem smrtnom životu da budemo zastićeni, te da nas odvede u vječnu slavu na nebu.
Amen Oče naš...
(I) 3x Zdravo Marija... i..na cast devetog Andjeoskog kora

Oce nas...na cast Svetog Mihovila Arkandjela
Oce nas... na cast Svetog Gabriela Arkandjela
Oce nas... na cast Svetog Rafaela Arkandjela
Oce nas... na cast naseg Andjela cuvara...

V. Moli za nas, Sveti Mihovile,Zastitnice... Crkve Isusa Krista.

O. Da dostojni postanemo obecanja Kristovih.

Pomolimo se:
Svemoguci i Vjecni Boze, Ti koji svojom velikom dobrotom i milosrdjem zelis, spasenje svih ljudi, Ti koji si imenovao najslavnijeg Arkandjela, svetog Mihaela, Zagovorom svoje Crkve, udjeli nam da postanemo dostojni primiti milosti Bozje, molimo Te, da budemo oslobodjeni od svih nasih neprijatelja ,da nas ni jedan od njih ne moze napastovati u casu smrti, nego da nas sveti Mihael odvede u velicanstveno prisustvo Tvojeg Nebeskog Velicanstva. Ovo molimo po zaslugama Gospodina nasega Isusa Krista. Amen.

Zdravo, Kraljice, majko milosrdja..

_________________


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 24 ožu 2008 20:59 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 09 vel 2008 18:24
Postovi: 690
Lokacija: POŽEŠKO SLAVONSKA
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
istu krunicu možete kupiti i u Međugorju preko puta crkve oni ju zovu Majklova krunica., a knjižicu sa devetnicom u knjižarama Teovizije. Mi ukućani ju molimo jer moj sin sakuplja sve što je u vezi anđela, a i zove se Mihael, Božja je to providnost bila, kad sam mu dala ime tada nisam o tome niti razmišljala. BTB


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 25 ožu 2008 19:07 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 12 stu 2008 10:35
Postovi: 1008
Lokacija: Split
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
baš ste me razveselili ovo ću si kupit u svetog frane u Splitu ovih dana i moliti ovu molitvu. hvala vam


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 25 ožu 2008 19:23 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6388
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 46 zahvala
mario22 napisao:
baš ste me razveselili ovo ću si kupit u svetog frane u Splitu ovih dana i moliti ovu molitvu. hvala vam


ovu krunicu je Mario 22 preveo...pa u ime foruma...
poseno ti zahvaljujem...Bog ti plati Mario... :b41:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 27 ožu 2008 13:44 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 12 stu 2008 10:35
Postovi: 1008
Lokacija: Split
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
kupia san je sada i izgleda prelipo krunica.

Pitam ja neku dobru gospođu unutra kako da je stavim oko glave ove velike, kaže ona...neeee neide to oko glave. :oops:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 27 ožu 2008 15:31 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6388
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 46 zahvala
Ne,ne Mario ne idu krunice..mjesto lancica..to je moda....
Ali hvala ti da si kupio...sada ju Blagoslovi kod Zupnika u Sakristiji...
i mozes na nju da se molis...!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 27 ožu 2008 17:23 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 12 stu 2008 10:35
Postovi: 1008
Lokacija: Split
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
pa nije mi to moda :mrgreen: haha
ja imam sad križić, vidim jedini ga ja nosim. nije bas u modi.

ali tija san imat oko glave da me čuva da ga ne stavljan u đep, đep je prljav nekako... :roll:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 29 ruj 2008 15:15 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6388
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 46 zahvala
Pozdrav tebi Kneže svih Anđeoskih korova Mihaele Arhanđelu


ČIN POSVETE SVETOM MIHAELU ARHANĐELU; Plemeniti kneže svih anđeoskih korova i cijenjeni vođo vojske Gospodnje,gorljivi ljubitelju Slave Gospodnje i strahu pobunjenih anđela,ljubavi i slasti dobrih Anđela,SVETI MIHAELE ARHANĐELE.želeći biti u broju tvojih štovatelja,danas Ti se u potpunosti predajem.Stavljam sebe samoga,svoj posao,svoju obitelj,prijatelje,i sve što mi pripada pod tvoju zaštitu.To što nudim je vrlo malo,budući da sam ja jadni grešnik ali,molim Te,Ti nagradi ljubav moga srca.Sjeti se,da sam od danas pod tvojom zaštitom,te moraš biti uza me za cijeloga moga života.Pribavi mi oproštenje mojih brojnih i teških grijeha,daj da od srca ljubim svoga Boga i dragog SPASITELJA ISUSA KRISTA,moju dragu MAJKU MARIJU,sve ljude i moju braću koji su
ljubljeni od OCA, a otkupljeni od SINA.Isprosi mi milosti koje su mi potrebne da bih zaslužio krunu slave.Brani me uvijek od neprijateljamoje duše a posebno u zadnjem trenutku mojega života.Dođi tada,o Slavni Arhanđele.pomozi mi u borbi i odagnaj daleko od mene u ponor pakla onog oholog anđela kojega si pobijedio u nebeskoj borbi.Predstavi me tada,pred prijestoljemo Božjim da bih mogao.s tobom SVETI MIHAELE i sa svim anđelima,pjevati hvalu,čast i slavu Onome koji vlada u vijeke vijekova.Amen!

Slika
Slika


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 10 post(ov)a ] 

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 1 gost


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
cron
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr