www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 06 tra 2020 09:34

Vrijeme na UTC [LJV]

Započni novu temu Tema je zaključana [ne možeš uređivati postove ni odgovarati na postojeće].  [ 1 post ] 
Autor Poruka
PostPostano: 11 lip 2011 09:18 
Odsutan
Admin

Podijelio: 15 zahvala
Zahvaljeno je: 15 zahvala
Vjeroispovjest: Katolik
Status: U braku
Humanitarna udruga Tebe tražim donijela je odluku o pokretanju humanitarne akcije pod nazivom ''Vita Maria''

Vita Maria je curica rođena 20.11.2008. godine kojoj je dijagnosticirana rijetka bolest ''Cruris antecurvatum lat. sin.'' odnosno bolesna joj je lijeva potkoljenična kost, tj. sklerozirana potkoljenica koja i nako 6 mjeseci liječenja od puknuća i nakon 4 opracije ne zacjeljuje. Budući da je HZZO odbio financiranje troškova liječenja navedenoga i obitelj male Vite Marije nije u mogućnosti podmirivati troškove liječenja, odlučili smo se na pokretanje akcije prikupljanja sredstava za malu Vitu Mariu.
Svi koji žele donirati novac za lijećenje mogu izvršiti uplatu na žiro-račun Humanitarne udruge Tebe tražim, kao na uplatnici:

Slika

Citat:
Nakon što samo više puta bezuspješno kucali na vrata HZZO-a i tražili pomoć za svoje dijete na kraju se obraćamo Vama.

Naime, 20.11.2008. rodila nam se kćer Vita Maria, kojoj je veoma brzo dijagnosticirana rijetka bolest „Cruris antecurvatum lat.sin.“ (u prilogu je povijest bolesti, odbijenica HZZO-a, ...), ukratko, moja kćer ima bolesnu lijevu potkoljeničnu kost, tj. skleroziranu potkoljenicu - koja i nakon 6 mjeseci liječenja od puknuća i nakon 4 operacije i dalje ne zacjeljuje.

Tražeći liječnika koji ima najviše iskustva s tom bolešću došli smo do sadašnjeg liječnika - ortopeda koji uz vrhunsku stručnost ima i prema djetetu i nama roditeljima human i prijateljski pristup, te sa njim imamo vrlo dobru komunikaciju, no zaposlen je u privatnoj bolnici. Potrebne troškove liječenja smo do sada podmirivali prvo cijelom svojom ušteđevinom, zatim uz pomoć roditelja i prijatelja, te zaduživanjem kod banaka.

Budući sam više puta čitala u novinama i gledala na televiziji kako je HZZO plaćao troškove liječenja rijetkih bolesti prvo sam se obratila njima misleći da ćemo naići na razumijevanje i financijsku potporu. Nakon što su nas dva puta odbili zaključila sam da se ta pomoć odnosi samo za poznate osobe, a mi to nažalost nismo. Za nas nitko nije čuo i jednostavno ako mi izaberemo najbolje dostupno liječenje koje je nažalost privatno onda ga sami moramo i podmiriti (ne želim nabrajati poznate osobe koje su imale pravo izbora liječnika čak i van Hrvatske, čije troškove je podmirivao HZZO).

Najnovija kontrola pokazala da je noga i nakon tolikog truda i dalje slomljena. A budući da moramo ići na novi niz operacija koje treba platiti, obraćam se Vama za pomoć. Nakon što su sve institucije kojima smo se obratili, našle razloge (ispisujući puno članaka i stavaka) zašto nam ne pomoći, možda Vi nađete barem jedan da nam pomognete u podmirivanju troškova liječenja naše kćeri.

S povjerenjem u Vašu humanost,

Srdačan pozdrav,

Morana i Krešimir Crnko

Kontakt: 091/4652317
E-mail: crnkom@gmail.com

Slika

Duh Jahve Gospoda na meni je, jer me Jahve pomaza, posla me da radosnu vijest donesem ubogima, da iscijelim srca slomljena; da zarobljenima navijestim slobodu i oslobođenje sužnjevima; da navijestim godinu milosti Jahvine i dan odmazde Boga našega; da razveselim ožalošćene na Sionu i da im dadem vijenac mjesto pepela, ulje radosti mjesto ruha žalosti, pjesmu zahvalnicu mjesto duha očajna.

Vrh

Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Tema je zaključana [ne možeš uređivati postove ni odgovarati na postojeće].  [ 1 post ] 

Vrijeme na UTC [LJV]