www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 19 tra 2024 23:54

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 162 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 17  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 09 ruj 2014 11:30 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 25 tra 2007 18:26
Postovi: 2995
Podijelio: 150 zahvala
Zahvaljeno je: 118 zahvala
Privitak:
image001.jpg

Oče moj, hvala Ti!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 09 ruj 2014 12:19 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 25 tra 2007 18:26
Postovi: 2995
Podijelio: 150 zahvala
Zahvaljeno je: 118 zahvala
Strah Gospodnji u kušnji

#2Sine moj, ako želiš služiti Gospodu, pripravi dušu svoju na kušnju. (2) Učvrsti svoje srce i budi jak i ne nagli kad napast dođe. (3) Prioni uz Boga i ne odmeći se, da bi bio slavljen na svoj posljednji dan. (4) Primi sve što te stigne i budi strpljiv u nestalnosti svoje bijede. (5) Jer kao što se u vatri kuša zlato, tako i odabranici u peći poniženja. (6) Vjeruj u Gospoda, i on će ti pomoći, kroči pravom stazom i uzdaj se u njega. (7) Vi što se bojite Gospoda, očekujte njegovu milost i ne skrećite s pravoga puta, da ne propadnete. (8) Vi što se bojite Gospoda, uzdajte se u nj i plaća vam neće propasti. (9) Vi što se bojite Gospoda, nadajte se dobru, vječnoj radosti i milosti. (10) Pogledajte prošla pokoljenja i vidite: je li se ikad postidio tko se uzdao u Gospoda? Je li ikad ostavljen tko ga se ustrajno bojao? Je li ikad prezren koji ga je u pomoć zvao? (11) TÓa Gospod je sućutan i milostiv, on oprašta grijehe i izbavlja u danima nevolje. (12) Jao strašljivim srcima i lijenim rukama i grešniku koji hodi dvjema stazama. (13) Jao mlaku srcu koje ne vjeruje, jer takvo neće naći zaštite. (14) Jao vama koji ste izgubili izdržljivost: što ćete raditi kad vas Gospod pohodi? (15) Koji se boje Gospoda slušaju njegove riječi, i koji ga ljube drže se putova njegovih. (16) Koji se boje Gospoda čine što je njemu po volji, i koji ga ljube uživaju u njegovu Zakonu. (17) Koji se boje Gospoda pripravljaju se srcem svojim i pred njim se ponizuju. (18) Predajmo se u ruke Gospodnje, a ne u ruke ljudske: jer kakvo je u Gospoda veličanstvo, takva je i njegova milost.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 12 ruj 2014 10:27 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 25 tra 2007 18:26
Postovi: 2995
Podijelio: 150 zahvala
Zahvaljeno je: 118 zahvala
https://mail.google.com/mail/ca/u/0/?ui ... &zw&atsh=1
Duša moja čezne da Te štuje, da Ti sliči, da po Tebi Marijo dolazi i bude privržena Isusu. Majko, kako bih rado češće i srčanije izgovarao te riječi, Tvoje ime, shvatio sebe kao Tvoje dijete, na čije se grudi mogu priviti i s kojom mogu lakše razumjeti, prihvatiti, zavoljeti Boga, Emanuela, Isusa.
Ti zaslužuješ svaku našu hvalu i slavlje današnjeg dana i moje svečano i radosno srce, priznanje i molitvu, podložnost Tvojim uputama i svo moje nastojanje da budem svet za Gospodina.

U tvom rođenju dobili smo toliko toga. Dobili smo nadu, da Bog po čovjeku djeluje, da Bog čovjeka treba, da i za svakog od nas ima ulogu koja odvodi do nevjerojatnih prokreta naših i tuđih života.. Molim za prihvaćanje volje Božje kako si ju Ti prihvatila.

Dobili smo radost jer si pokazala da se sve u životu može i isplati istrpjeti radi svojeg spasenja, radi spasenja naših bližnjih, radi Božjih razloga, taman do kraja nijedan događaj u svom životu ne shvatili..

S Tobom smo dobili sigurnost, zbrinutost. Ti zagovornice naša, koja ne odbija nijednu molbu i kojoj Sin ništa ne odbija. Hvala Ti jer nas paziš, budno i brižno moliš za nas jer savršeno razumiješ teškoće života..

S Tobom smo dobili živog Boga, Spasenje duša, otkupljenje, život vječni. Isusa. Kako za to ikada mogu zahvaliti, osim da se čitav podredim Tvojem načinu života?

Hvala Ti Marijo, želim se još češće, svakodnevno utjecati Tebi, zahvaljivati Tebi, moliti se za Tvoju pomoć. Hvala Ti Marijo jer si savršena mama koja ne odbija svoju djecu koliko god duboko pala, koliko god hladna prema njoj bila. Hvala Ti Marijo jer po zapovjedi i službi Božjoj činiš i jesi toliko toga. Nek moja hvala Tebi bude predanost Bogu jer znam da Te to najviše raduje.. Budi mi na pomoć zauvijek..


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 16 ruj 2014 10:02 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 25 tra 2007 18:26
Postovi: 2995
Podijelio: 150 zahvala
Zahvaljeno je: 118 zahvala
"O Bože moj, priznajem sve. Vidiš me duboko duboko, tamo gdje se ja sramim, gdje ne želim da postojim, gdje se želim sakriti, zataškati.
Vidiš moju nemoć, moje jadikovanje nad sobom, nepovjerenje u Tvoju svemoć u meni, nepredanje Tebi, sumnja u sebe.
Vidiš moja uzaludna nastojanja, moj mlaki trud ili moju zbunjenost pred svakodnevnim odlukama, opredjeljenjima.
Pun sam osjećaja i pun sam svega jer mnogočemu dozvoljavam da me se dotakne. Zadrhtim pred Tvojom riječju jer bojim se tolikih neuspjeha koje sam već doživio.
Kad se preispitujem još uvijek nailazim na svoju nesavršenu ljubav prema bližnjemu. Koliki me odbacuju, koliki me povrijede, koliki mi se rugaju, koliki me ne razumiju, koliki su me samo prevarili, koliki su neiskreni, glumataju.

Kolike sam samo ja povrijedio, kolike uništio, kolike ranio. Kolikima samo ne mogu uzvratiti na preoblilnu ljubav pa i samom Tebi i to me toliko žalosti, ograničava, zastanem, bojim se. I tako teški osjećaji ogorčenosti prema svim svojim neuspjesima ljubavi još me više zatvaraju za Ljubav. Zatvoren sam za ljubav prema sebi, prema bližnjemu i prema Tebi..
A baš tamo gdje mi se čini da je ljubav ne moguća, da ju ne teško vratiti, da ne pripada trenutku i osobi, baš je tamo želim s Tobom vratiti. O Bože sveti, Bože Ljubavi, pomozi mi na odluku za svakodnevnu, neprestanu ljubav. Da dobro i Ljubav, bude ideal s kojeg ne skrećem pogled.
Da žrtva bude moja čežnja, da zaokupim svoj dan dijelima ljubavi. Da se borim sa svim kušnjama i padovima ponovnim odlukama za ljubav. Ne daj da me bol i sve ono što osjećam ikada ograniči. Oslobodi me po činima, po djelima ljubavi! Oslobodi moje srce djelima i odlukama za ljubav, od svega što ga sprečava da se suobliči Tvom božanskom."--


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 17 ruj 2014 08:42 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 25 tra 2007 18:26
Postovi: 2995
Podijelio: 150 zahvala
Zahvaljeno je: 118 zahvala
"Savršeni prijatelju, Bože stvoritelju, moja čežnjo i sva moja veličino. Hvala Ti što me gledaš tako blago.
U Tvojoj prisutnosti osjećam se voljeno i prihvaćeno kakav god bio. Tvoj pogled milosrđa bodri me i tjera u nove borbe, tjera me da budem ustrajniji, da budem bolji.
Hvala Ti za svakog mojeg bližnjeg u kojem prepoznajem isti Tvoj pogled. Hvala Ti za oči svećenika, prijateljice, majke, brata, sestre. Hvala Ti za oči čiste kao Ti, kao bijela hostija, kao svjetlost koja isijava iz Presvetog Oltarskog Sakramenta.
Želim zauvijek ostat osunčan Tvojim pogledom. Nek Tvoj pogled is​c​ijeli sve rane koje su me osudile. Nek Tvoj pogled iscijeli svaki pogled koji je napravio brazdu na meni, koji je spustio moju glavu, povrijedio duboko, duboko.
Nek iscijeli svaku riječ, svaki udarac glasa, svaku osudu i prozivanje. Molim Te da moje oči upiju Tvoj pogled, da ja nikada više ne osudim, da ne vidim svog brata, svoje roditelje, svoje prijatelje u odrazu njihovih mana, slabosti i pogrešaka.
Nek Tvoj pogled očisti moje srce od zavisti i ljubomore na one što uspijevaju. Nek Tvoj pogled u mom pogledu bude ono što si Ti meni kad me gledaš. Nek Tvoj pogled nadopuni moja nastojanja i moje praznine da ne pokušavam prikriti svoje slabosti već budem pun povjerenja u Tvoj živu prisutnost koja ih preplavljuuje.
Pomozi mi da s Tobom prihvatim sebe sa svim svojim što jesam i što nisam. Pomozi mi da se prepustim promjeni koju mi stavljaš pred noge svakog dana, korak po korak. Pomozi mi da povjerujem da me držiš i nosiš na dlanovima, da Ti je stalo do mene i da ću doći do cilja s Tobom, samo s Tobom i samo očiju uprtih u Tebe."


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 19 ruj 2014 08:27 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 25 tra 2007 18:26
Postovi: 2995
Podijelio: 150 zahvala
Zahvaljeno je: 118 zahvala
Blagoslovljen budi Gospodine po svetim rukama Marijinim koje su te nosile i privijale uz prsa kad si bio dijete.
Blagoslovljen budi Gospodine Isuse po rukama koje su cjelivale Tvoje dječje nestašne korake. Blagoslovljen budi Gospodine po zagrljajima Majke u kojima si pronalazio sigurnost.
Blagoslovljen budi Gospodine u krilu one koja Te zaogrnula i zbrinjavala. Blagoslovljen budi Gospodine po nogama koje su Te pratile u stopu. Blagolsovljen budi po riječima kojima se sveta Djevica usudila uplitati u božanske naume. Blagoslovljen budi Gospodine po očima koje su upijale Tvoj lik. Blagoslovljen budi Gospodine po suzama koje su olakšavale razdiranje src​a​ u dubokim žalostima.
Blagoslovljen budi Gospodine po tišini koja je prihvaćala baš svaki Tvoj naum. Blagoslovljen budi Gospodine jer si sve što si za života imao i osjećao uz svoju Majku darovao i meni. Blagoslovljen budi Gospodine koji si mi uz svoj život darovao i vlastitu Mamu.

Marijo Majko, blago meni što za pratiteljicu u životu imam Tebe, koja si bila najbliža mome Spasitelju. Hvala ti na Tvom fiatu, hvala jer si mama koja ne zaboravlja svoje djece. Hvala jer si mama koja brižno molitvama prati, osobito one koji su se udaljili iz njezinog krila. Hvala što si vječna zagovarateljica mojeg spasenja. Hvala što Ti se mogu utjecati. Hvala što u Tebi mogu prepoznati i osjetiti sve ono za čim moje čovještvo čezne, za brigu, za suosjećanje, za blagost, zagrljaj, sigurnost, ohrabrenje, prisutnost..


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 23 ruj 2014 08:50 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 25 tra 2007 18:26
Postovi: 2995
Podijelio: 150 zahvala
Zahvaljeno je: 118 zahvala
Ljubavi moja, živote moj, istino moja, moj smislu. Razlogu mojeg buđenja, poticatelju mojih pridizanja, čežnjo mojih koraka.
Dolazim Ti otvorenog uma, otvorenih misli i grab​i​m prema naprijed u borbi da me u susretu ne zaustavi nijedan obzir, nijedna kriva riječ, nijedno nastojanje da Ti se svidim kakav mislim da bih morao biti.
Čeznem za susretom s Tobom, čuješ li me moj Gospodine? Čeznem!
Da Te u sebi osjetim! Pa makar to bila i bol, ali da znam da je Tvoje.
Nedostaje mi ljubavi! Ljubavi koja je dala sve, ljubavi koja se trudi jer zna da je to jedini smjer, ljubavi koja izgara, ljubavi kojoj ništa nije teško, ljubavi koja se bori da živi, ljubavi koja je ranjena, ljubavi koja boli, ljubavi koja osjeća nedostatak..
Nedostaje mi života Gospodine.. Hvala Ti što me opominješ danas i podsjećaš me da ponovo svrnem svoj pogled na Tebe i na sebe. Da ostanem osvjetljen Tvojom prisutnošću. Da skinem svaku masku, svaku prepreku. Da se riješim svakog stida i podsjetim se koliko Ti to mene ljubiš.
Jedino u toj istini, jedino u milosti te spoznaje, moje malenosti i Tvojeg milosrđa mogu se raspuknuti, mogu se slomiti svi moji oklopi.
Nek mi To bude u mislima danas, promišljanje o tome koliko si Ti velik i važan, a ja siromašan ljubavlju. Molim Te Gospodine da me to nadahne za ljubav danas, za novu borbu za ljubav prema Tebi, prema bližnjem i prema sebi..
U tišini moga srca progovaraj mi kad izađem iz svoje nepogrešive samoće, kad krenem u susret danu i životu.. Hvala Ti, znam da si sa mnom..


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 25 ruj 2014 08:31 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 25 tra 2007 18:26
Postovi: 2995
Podijelio: 150 zahvala
Zahvaljeno je: 118 zahvala
"Bože koji imaš pregršt strpljenja i razumijevanja za mene, hvala što preda me stavljaš još jedan dan.
Dan u nizu svih onih prilika koje svakog jutra stavljaš preda me. Lepeza mogućnosti, prilika da se ostvarim, događaja i kušnji, situacija i susreta, praznih minuta i više od svega Tvoja sigurna prisutnost kao vječnog suputnika.

Osjećam Tvoju ljubav u svemu što mi pružaš, privlače me Tvoja očekivanja za mene koja pun nade za mene čuvaš u srcu veseleći se svaki puta kad ostvarim nešto. Čini mi se da si najsretniji kad sve to skupa prepoznam i još više kad vidim Tebe kako sav svoj stojiš pored mene i čekaš da mi se predaš čitav, da se sve što je najbolje od Tebe ostvari u meni.
Da moj Bože, sram me kad vidim koliko dugo i koliko često stojim na mjestu i ne pomičem se. Sram me kad se sjetim tolikih dana kada sam preživljavao od jutra do večeri. Možda sam izgubio sebe, a možda se ni nikad nisam imao, možda sam se dao zavesti svijetu, možda sam izgubio iz vida cilj. Možda sam Te previše približio svojim pretpostavkama o tome tko si, možda sam zaboravio Tvoju izvornost, nedokučivost i neočekivanost. Možda sam Te udaljio od sebe i svojeg ja, možda sam zaboravio da si Ti, a onda i ja s Tobom nepresušno bogatsvo.
Trebam Te Bože moj, trebam Tvoju milost u svim odlukama koje sad donosim. Trebam Tebe živog kada se opredjelim za Tvoju stvar. Trebam Tebe da pronađem sebe i svoj identitet. Trebam milost da prepoznam kako da spasim svoj život. Molim Te Gospodine za milost, molim Te za novu promjenu ovog dana, molim Te da i ovim danom zakoračim prema vječnosti."


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 25 ruj 2014 09:45 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 27 tra 2006 13:33
Postovi: 5164
Podijelio: 92 zahvala
Zahvaljeno je: 122 zahvala
marija-nada napisao:
"Bože koji imaš pregršt strpljenja i razumijevanja za mene, hvala što preda me stavljaš još jedan dan.
Dan u nizu svih onih prilika koje svakog jutra stavljaš preda me. Lepeza mogućnosti, prilika da se ostvarim, događaja i kušnji, situacija i susreta, praznih minuta i više od svega Tvoja sigurna prisutnost kao vječnog suputnika.

Osjećam Tvoju ljubav u svemu što mi pružaš, privlače me Tvoja očekivanja za mene koja pun nade za mene čuvaš u srcu veseleći se svaki puta kad ostvarim nešto. Čini mi se da si najsretniji kad sve to skupa prepoznam i još više kad vidim Tebe kako sav svoj stojiš pored mene i čekaš da mi se predaš čitav, da se sve što je najbolje od Tebe ostvari u meni.
Da moj Bože, sram me kad vidim koliko dugo i koliko često stojim na mjestu i ne pomičem se. Sram me kad se sjetim tolikih dana kada sam preživljavao od jutra do večeri. Možda sam izgubio sebe, a možda se ni nikad nisam imao, možda sam se dao zavesti svijetu, možda sam izgubio iz vida cilj. Možda sam Te previše približio svojim pretpostavkama o tome tko si, možda sam zaboravio Tvoju izvornost, nedokučivost i neočekivanost. Možda sam Te udaljio od sebe i svojeg ja, možda sam zaboravio da si Ti, a onda i ja s Tobom nepresušno bogatsvo.
Trebam Te Bože moj, trebam Tvoju milost u svim odlukama koje sad donosim. Trebam Tebe živog kada se opredjelim za Tvoju stvar. Trebam Tebe da pronađem sebe i svoj identitet. Trebam milost da prepoznam kako da spasim svoj život. Molim Te Gospodine za milost, molim Te za novu promjenu ovog dana, molim Te da i ovim danom zakoračim prema vječnosti."


viewtopic.php?f=92&t=1991 :D iz 2006..nado... :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 26 ruj 2014 10:04 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 25 tra 2007 18:26
Postovi: 2995
Podijelio: 150 zahvala
Zahvaljeno je: 118 zahvala
i ne moram reći hvala, ti znaš..
e..e
koliko samo puta je Bog dao mi snage u razgovorima, u riječima utjehe, u pjesmama .. :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 162 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 17  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 16 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr