www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 16 srp 2019 21:27

Vrijeme na UTC [LJV]

Započni novu temu Odgovori  [ 223 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23  Sljedeće
Autor Poruka
 Naslov: Re: Čistoća
PostPostano: 10 tra 2019 15:53 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova

Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 64 zahvala
tratinčicamala napisao:
Želim se ispričati Franu26. Rekla sam mu da donosi frustracije iz kuće i da je medicinski nepametan. To je rečeno u afektu (nije opravdanje, već objašnjenje). Dakle nemam pravo spominjati nekome dom, a naročito jer se to može odnositi na svakoga od nas. Isto tako ne mislim da je Fran26 glup. Nije u pitanju nikakva lažna poniznost već ljudski želim se ispričati jako me to kopkalo.

Na netu sam od siječnja 2000., reklo bi se podosta godinica. Neki od sugovornika su me do sada nazivali, citiram;

MAJSTORE Seratore
SEREUMNI
Uzhegli katolikic
ministranticu
Nedorasli
sinek razmetni
Mladac Neduhovni
neupuceni Hlapicu
Jadnice Lazi
IDIOTE
shusho polu-filozofska
Trazitelju Istine U Osnovi
Nedonosche Duhovno
POLU-COVJECE
BUDALA
PRIMITIVNA BUDALA
LAZAC NEUMNI
papagaju katolicki
glupi logicaru
Velecasni
mladjahni KONVERTIT
farizej
pop
smrdljivo đubre
oholica par excellence
nepismeni debil
maloumni
umišljeni peder
tetkica
mali pimpek
filozof
copy/paste mashine
citat katolik
nježnočežljivi
smeće primitivno
guzonjin sin
govno od čovika
neinteligentan čovjek
medicinski ne pametna osoba
nadriteolog

Poprilično impresivan niz. Slika Moram priznati da tvoj izraz "medicinski ne pametna osoba" spada u kreativnije izraze na ovoj listi, možda u sam vrh kreativnosti kad je ova lista u pitanju. Slika Šta misliš, kako sam "zaradio" ova imena, kako ih ja volim nazivati - "trofeje"?! :roll: :lol: Vjeruj mi! Kad pred tebe postavim Tomu i Augustina, kad pred tebe stavim Joseph Ratzingera i Karl Rahnera, ova imena će biti "kikiriki" za kakvim ćeš sve imenima posezati. Nažalost, tada je već kasno. Kad se Toma jednom nađe pred tobom, najpametniji izbor ti je prignut glavu i pokorno se složit sa time šta Toma kaže. Djelom si već isprobala na vlastitoj koži. :)

Nema potrebe za ikakvim isprikama. Na ovaj naziv "medicinski ne pametna osoba" gladam kao na još jedan trofej u nizu. Ono šta te treba zabrinjavati, nešto na šta sam ti već skrenuo pozornost i ponovo ti skrećem jest, citiram;

tratinčicamala napisao:
Zanima me mišljenje Frana (ako mu se bude dalo..samo ukratko..papa Franjo i Ana Bučević pričaju isto.. vjerujem u prosudbu gospođe nema razloga lagati).

Na ovakve provokacije sam posebno osjetljiv, ajmo to tako reći. Što se kaže: pamet u glavu! :-|

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 06 svi 2019 13:22 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova

Podijelio: 11 zahvala
Zahvaljeno je: 2 zahvala
Status: Solo
Da ne širim ali ovo mi je žao što me se krivo shvatilo (ja sam kriva nisam se dobro izrazila): Mislila sam da gospođa ne laže o svom dojmu. Dakle žena je iskreno povukla paralelu. To sam konkrento mislila. A sebi sam oprostila što nisam jasnije i argumentiranije tj. oštrija bila...A pa šta ćeš.. Dok ja skužim da Fran nije šef foruma i šta je ignore lista... prođe baba.

Šteta što nema Bonifacije i Billy iščekivala sam njihove postove ://
Bila sam rekla Bonifaciju da ću javiti kad pročitam Valtrotu, skinila sam sve s interneta isla sam zbrojit koliko bi koštalo za isprintat i dodas jos 20kn i mos kupit knjigu. Tako da sam promjenila plan. Necu printat nego kupiti vremenom. A ne citam na internetu nista dulje nego printam imam neke svoje "dobre zdrave odluke" :)

Zanemarimo moju informatičku nepismenost glavno da ono piše pa..koga zanima pratit će :)

https://krepostsvetecistoce.blogspot.com/

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 06 svi 2019 16:32 
Odsutan

tratinčicamala napisao:
Da ne širim ali ovo mi je žao što me se krivo shvatilo (ja sam kriva nisam se dobro izrazila): Mislila sam da gospođa ne laže o svom dojmu. Dakle žena je iskreno povukla paralelu. To sam konkrento mislila. A sebi sam oprostila što nisam jasnije i argumentiranije tj. oštrija bila...A pa šta ćeš.. Dok ja skužim da Fran nije šef foruma i šta je ignore lista... prođe baba.

Ja sam te upozorio. Pripazi da ti takve stvari ne pređu u naviku. :-|

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 06 svi 2019 19:00 
Odsutan

Podijelio: 2 zahvala
Zahvaljeno je: 15 zahvala
Vjeroispovjest: katolicka
Status: U vezi
Pozdravljam te tratincicemala. Drago mi je da si jos uvijek zainteresirana za objave M.Valtorte. I ja mislim da je puno bolje da si te knjige kupis,nego da ih ides printati. A vjeruj mi da je to investicija koja se isplati,kako sam ti vec rekao. I u tim bozanskim objavama imas mnogo toga u vezi cistoce pa mozes staviti na svoj blog. Ako si u stanju milosti,a vjerujem da jesi,onda ce ti ta Milost(a to je Bog koji stanuje u dusi covjeka) reci iz kojeg izvora potjecu te objave. Mnogi to ne mogu shvatit jer vise nisu u stanju milosti. Cuvaj u sebi taj neizrecivi dar Bozje milosti koji vrijedi vise od cijelog svemira. A neces ga nikako moci sacuvati ako ne budes veoma umjerena u jelu i picu. Ta umjerenost je condicio sine qua non za dobar duhovni zivot i posebno za ocuvanje svete cistoce. A da bi neprocjenjivo blago cistoce jos vise osigurali osim umjerenosti u jelu i picu bit ce potrebni i povremeni strogi postovi. Znam da je to tesko za ljudsku narav koja je toliko sklona uzivati u jelu i picu,ali jednostavno drugog puta nema. Mudro je rekao sv. Jeronim:" Cim se zeludac prosiri,probudi se pozuda tijela." A sv. Ivan Klimak u svom besmrtom djelu 'Ljestve' opominje: "Ako si obecao Kristu da ces ici uskim putem,onda suzavaj zeludac!" A u objavama Sebastijanu Saileru Presveta Bogorodica kaze:'Tko bez umjerenosti hoce sacuvati cistocu,taj zeli postici nesto nemoguce." Slicno govore svi veliki ucitelji duhovno zivota. Sjeti se i onoga sto je rekao svet Zupnik Arski:"Bog najvise voli dvije oskudice:jedna je oskudica u jelu,a druga je oskudica u spavanju." Ali koliko god umjerenost i post bili teski ipak su puno laksi od paklenih muka koje nas neizbjeno cekaju ako ne budemo umjereni u jelu i picu. Sjeti se i onoga sto je mudro rekao prokleti svecenik kojeg si i sama citirala:"Grijeh ne pocinje tamo gdje je izvrsen,nego tamo gdje bi se covjek mogao zrtvovati,ali to ne cini." Neka ti bozanske objave M.Valtorte pomognu da ostvaris savrsenu svetost na koju smo svi pozvani,a koja se moze ostvariti samo u savrsenoj cistoci.

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 06 svi 2019 20:31 
Odsutan

Bonifacije napisao:
Pozdravljam te tratincicemala. Drago mi je da si jos uvijek zainteresirana za objave M.Valtorte. I ja mislim da je puno bolje da si te knjige kupis,nego da ih ides printati. A vjeruj mi da je to investicija koja se isplati,kako sam ti vec rekao. I u tim bozanskim objavama imas mnogo toga u vezi cistoce pa mozes staviti na svoj blog. Ako si u stanju milosti,a vjerujem da jesi,onda ce ti ta Milost(a to je Bog koji stanuje u dusi covjeka) reci iz kojeg izvora potjecu te objave. Mnogi to ne mogu shvatit jer vise nisu u stanju milosti. Cuvaj u sebi taj neizrecivi dar Bozje milosti koji vrijedi vise od cijelog svemira. A neces ga nikako moci sacuvati ako ne budes veoma umjerena u jelu i picu. Ta umjerenost je condicio sine qua non za dobar duhovni zivot i posebno za ocuvanje svete cistoce. A da bi neprocjenjivo blago cistoce jos vise osigurali osim umjerenosti u jelu i picu bit ce potrebni i povremeni strogi postovi. Znam da je to tesko za ljudsku narav koja je toliko sklona uzivati u jelu i picu,ali jednostavno drugog puta nema. Mudro je rekao sv. Jeronim:" Cim se zeludac prosiri,probudi se pozuda tijela." A sv. Ivan Klimak u svom besmrtom djelu 'Ljestve' opominje: "Ako si obecao Kristu da ces ici uskim putem,onda suzavaj zeludac!" A u objavama Sebastijanu Saileru Presveta Bogorodica kaze:'Tko bez umjerenosti hoce sacuvati cistocu,taj zeli postici nesto nemoguce." Slicno govore svi veliki ucitelji duhovno zivota. Sjeti se i onoga sto je rekao svet Zupnik Arski:"Bog najvise voli dvije oskudice:jedna je oskudica u jelu,a druga je oskudica u spavanju." Ali koliko god umjerenost i post bili teski ipak su puno laksi od paklenih muka koje nas neizbjeno cekaju ako ne budemo umjereni u jelu i picu. Sjeti se i onoga sto je mudro rekao prokleti svecenik kojeg si i sama citirala:"Grijeh ne pocinje tamo gdje je izvrsen,nego tamo gdje bi se covjek mogao zrtvovati,ali to ne cini." Neka ti bozanske objave M.Valtorte pomognu da ostvaris savrsenu svetost na koju smo svi pozvani,a koja se moze ostvariti samo u savrsenoj cistoci.

Hvala Bonifacije na ovim podsjetnicima (citatima) jako volim nase svece..pa gdje da se napajemo ako ne na njima??..Neke moram priznati po prvi puta vidim..pa mi je jos draže :) Da tako je vidila sam u spisima o čistoći..nisam mogla izdržati naravno da sam prelistavala i čitkala :)) i ne samo o tome. Nisam ni znala imam od Marije Valtrote "I bi napastovan". Tj. znala sam da imam :) ali kako sam to daavno kupila i čitala nisam se na prvu sjetila tj. povezala ime vidjelice. Don Božidar Medvid je izdao. Uglavnom sve je citirano iz spisa samo je on napravio uvod.. i to izvrstan.

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 06 svi 2019 20:34 
Odsutan

Fran26 nemojte se ljutit ali stvarno brte nervirate s tim upozorenjima. Čije je to nevino lišce?

Ako smijem pitati zašto je Billy crven tj. baniran???

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 08 svi 2019 09:53 
Odsutan

Podijelio: 2 zahvala
Zahvaljeno je: 15 zahvala
Vjeroispovjest: katolicka
Status: U vezi
Don Bozidar Medvid,osim glavnog Valtortinog djela,izdao je i mnogo malih knjizica sa tekstovima iz Valtortinih objava. U tim se knjizicama na uobicajeno jasan nacin govori o raznim teoloskim temama(milost,Marija, posljednja vremena,priprema za dobru smrt,poslusnost,molitva...). Velika je zasluga don Bozidara Medvida sto je hrvatskim katolicima omogucio da citaju ove izvanredne Valtortine objave. Neka mu Bog za nagradu udijeli vjecni mir i neka uveca njegovu nebesku slavu. Kad bi barem imali vise takvih svecenika kakav je bio don Bozidar Medvid! Zelim jos jednom naglasit vaznost umjerenosti u jelu i picu za postizanje i ocuvanje cistoce. Nitko neka si ne umislja da moze zivjeti u cistoci ako nije umjeren u jelu i picu. Svaki neumjereni obrok moze u covjeku zapaliti vatru pozude koja se mozda nikada vise nece ugasiti i koja ce se jednog dana pretvoriti u vatru pakla. Kad bi mogli sici u dubine pakla,kao sto su neki mistici silazili,i kad bi pitali proklete koji je glavni uzrok njihove propasti,mislim da bi svi odgovorili: neumjerenost u jelu i picu. To je porok koji covjeka malo pomalo vodi u sve ostale poroke. U objavama M.Valtorte je receno:"Evina prozdrljivost vodi ju u bludnost." Ako je,dakle,Eva,koja je bila savrseno nevina,zbog svoje neumjerenosti pala u najnize blato bludnosti i onda u to isto blato povukla i Adama,to ce se jos vise dogoditi i svakom drugom covjeku koji neumjereno uziva u jelu i picu. Razmislimo sto je bolje: uzivati u jelu i picu ovaj kratki zivot na zemlji pa se onda cijelu vjecnost muciti u paklu ili biti umjereni u jelu i picu ovdje na zemlji pa onda cijelu vjecnost uzivati u raju. Ali neumjerenost u jelu i picu osvecuje se covjeku vec u ovom zivotu jer vodi u tolike teske i neizljecive bolesti. U razvijenim zapadnim zemljama srcani udar spada u vodece uzroke smrtnosti dok je u siromasnim zemljama Afrike ta bolest veoma rijetka. Isto vrijedi i za secernu bolest,a velikim dijelom i za rak i neurodegenerativne bolesti. Brojna su istrazivanja i depresiju povezala s pogresnom prehranom. Ali prava i konacna kazna za taj porok uslijedit ce tek u drugom zivotu.

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 09 svi 2019 16:10 
Odsutan

tratinčicamala napisao:
Čije je to nevino lišce?

Njegovo.

Slika

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 09 svi 2019 22:55 
Odsutan

Fran nažalost ne znam tko je to..vidim neki dobar da ne kažem sveti čovik...na faci se vidi..

Prijateljica mi je na fb objavila poveznicu na blog... I nakon dva dana još je netko išao objavit i piše zabranjeno zbog "širenja mržnje".

Srce mi se uzlupalo. Ne znam bili plakala ili se smijala.

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 10 svi 2019 18:23 
Odsutan

tratinčicamala napisao:
Fran nažalost ne znam tko je to..vidim neki dobar da ne kažem sveti čovik..

Avery Dulles

Vrh
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 223 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]