www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 26 tra 2024 18:29

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 159 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 16  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 07 pro 2019 22:44 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 05 pro 2018 15:23
Postovi: 638
Podijelio: 26 zahvala
Zahvaljeno je: 11 zahvala
IZMEĐU NEBA I ZEMLJE napisao:
Tako da je praznik rada bio prije toga.


Bio je, u tome i je stvar.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 02 sij 2020 15:33 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 05 pro 2018 15:23
Postovi: 638
Podijelio: 26 zahvala
Zahvaljeno je: 11 zahvala
U rangu stvari koje me najviše živciraju su vjerska svjedočanstva. Prvo mjesto definitivno zauzima "odgojen-a sam u tradicionalnoj katoličkoj obitelji" ...iiiiiihihiihiiiiiiiii njnijijjhhhhihihihhiii -> (moj prkosni podsmijeh)
Prvo šta ti znači to tradicionalnoj? Jel to znači da ste išli na latinsku misu ..šta... Ili da nis možda odgojen u lizooltarujućoj obitelji...
Da se od silne uzbuđenosti (trenutačne) možda malo skuliraju pa vide da su daleko od pojma "tradicionalizam". Dapače skroz suprotno... LOL
"Išao sam 20 godina na misu nikidan sam upoznao upoznao Isusa Krista" i kad čujem takve prođe me jeza pa s kim ja to idem u crkvu... oće sutra to ona žena što je vidim svaki dan na misi, svjedočiti na Radiju... da se obratila...
blesavo...
No to je usputna primjetka... nevažno...

Naglasak mog uvoda je na "svjedočanstvima"..

(Molim dežurne forumske golubove da prvo pročitaju prije nego odluče napraviti prelet preko moje objave. )

Mislim da je pričanje svog slučaja da tako kažem, ne volim riječ svjedočanstva, naša dužnost.
Ali .... ALI... mislim na - konkretne slučajeve, od toga kako se boriti sa grijehom, kako "živjeti" u vrijeme suhoće, kako živjeti sa slučajem koji je iznijela Između neba i zemlje, kako podnositi zle ljude, kako živjeti ti pametan okružen budalama, ...

toooooooooooooooooooo nam triba taaakvaa svjedočanstva....tooo je tooo. TO JE KORISNO!!!!! TO JE SVETO!!!!!!!!! A to što se neko obratia...jako je lijepo čuti tu priču ali sve ostaje upravo na tome. Lijepoj priči. Ko se obratio na priču o nečijem obraćenju? Tkoje uopće slušao nečije obraćenje tko nije već vjernik?

To je moje mišljenje o svjedočanstvima. To je po sebi DOBRO (i imenica i pridjev) ali ljudi sve uprskaju kao i puno toga dobroga.


Godinamaa sam se mučila sa grijehom samobluda i bludnih misli. Ali to je bio najromantičniji dio mog života. Svaki tjedan na ispovid u Gospe od zdravlja..... miriše ona ispovjedaonica.. diga bi šator tu...zima je tada jošbila zima....(ono kad je hladno)...
još troje srednjoškolaca u ciloj crkvi...svaki dan... i još ljudi ... svi ozbiljni.. svjesni svoje grješnosti ali sa željom za svetošću.. stari svećenici...kod najranije mise neki čudni početak (saznala na internetu nakon par godina da je to bio časoslov). Neću nikad zaboravit nekog lika uvik je bija u najranijoj misi sa nekom veliiikom knjigom.. Ovo su samo opisi vanjštine, za unutarnje bih samo citirala što kaže sveto pismo o Gospi "i pohranjivala je sve u svome srcu". I moj savjet tako i činite. Nemojte intimne osjećaje - kako bih to nazvala, iznositi... nitko to neće shvatiti... zar bi mogli i pronaći riči??
Samo korisne stvari, konkretno...jasno...

Išla sam na svetu ispovijed, svaki tjedan, na svetu pričest svaki dan, molila Gospinu krunicu svaki dan, i čitala.

Shvatila sam takozvanu teologiju tijela prije nego je don Damir Stojić izbacio svoj prvijenac. Molite se i Bog će vam dati u pamet.
Stojić mi je samo potvrdio i bio je to lijepi smiraj oluje.


Čitaš malo po forumima..nemaš hrabrosti napisat.. ni pitat... ni zamolit.. ništa... gore bi mi bilo priko interneta nego uživo jer moraš čekat odgovor :) Ništa.. Samo ti i Isus.. :) I onaj stari svećenik(ci) one tri sekunde u ispovidi.. znaš da te razumi i koda ti je tvoj.
Ja sam imala socijalnu fobiju narodski rečeno bila sam presramežljiva.

Ovo gori podcrtano i zacrnjeno...to je lijek.
To je sve. I to je sve što imam reći.
Ne bojte se..
Nemojte nikada prestati biti oprezni i moliti se za čistoću i onda kad vam Bog udijeli milost... "nosimo blagou glinenim posudama" .... "i navjeći sveci duboko su pali" iz knjige Nasljeduj Mariju... ne znam koliko smo svjesni ove rečenice.. I opet.. ne bojte se.

Sve spletke đavla otkrili, sve recepte dali ..naši sveci, ja samo mogu potvrditi da jest tako.
Imala bih još toga za reći ali sve u svemu sve što kažu dobre stare knjige..to je to.. ne bih otkrila toplu vodu.

Ako itko želi nešto pitati, ja bih onda bila sve dala ne da imam koga pitat nego da imam nekome reći, Bogu hvala.. ne daje on križa većeg negobmožemo podnijeti...živa istina... .Što god.. slobodno mi možete poslat poruku. Ja sam tu...Bilo šta..




Slika


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 02 sij 2020 16:17 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 10 kol 2017 10:12
Postovi: 658
Podijelio: 27 zahvala
Zahvaljeno je: 43 zahvala
Ha,ha,ha...taj grijeh samobluda (ha,koja riječ),mene je dugo progonio.Prestala sam s time iz razloga što mi je više bilo neugodno dvi godine od mog nazovi obraćenja,moj ispovijednik mora slušati uvijek isto.Nije on ništa rekao,ali ja sam počela razmišljati,kakva korist od ispovijedi kad opet isto radim.Iako nisam uvjerena da je to uvijek neki veliki grijeh,naprimjer,ponekad sam (recept iz djetinjstva) tako rješavala glavobolju,zubobolju,bez ikakvih seksualnih razmišljanja.
A socijalne fobije...i ja sam takva.U djetinjstvu sramežljiva,sad se svelo na to da sram (koji je za me poželjna odlika,nažalost,danas ozoglašena)ostao u nekom kutku mene.Ali kažem direktno što mislim i nisam od onih koji okupljaju ljude oko sebe vještinom bezveznog odn.neobaveznog razgovora,laskavih šarmera.U mojoj firmi uhljeba,vidim kakvi su ljudi,svatko za sebe protiv svih.Ogovaranje čim se makneš,uvijek neki savezi protiv nekog,pa se situacija promijeni,pa se stvaraju novi savezi,nova prijateljstva ili neprijateljstva.
Kako nisam prijetvorna,ne igram u tom kolu,ne idem iz principa na domijenke,pa neka misli što tko hoće.Nisam došla na taj nivo da ih sve gledam kršćanski,s ljubavlju.Imam dvoje prijatelja u koje se mogu pouzdati tu i to je to.
Samo sam htjela primjetiti gdje smo slične,Tratinčice,no,počela sam,izgleda životopis,moram stati dok je vrijeme...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 04 sij 2020 01:36 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 05 pro 2018 15:23
Postovi: 638
Podijelio: 26 zahvala
Zahvaljeno je: 11 zahvala
IZMEĐU NEBA I ZEMLJE napisao:
Ha,ha,ha...taj grijeh samobluda (ha,koja riječ),mene je dugo progonio.Prestala sam s time iz razloga što mi je više bilo neugodno dvi godine od mog nazovi obraćenja,moj ispovijednik mora slušati uvijek isto.Nije on ništa rekao,ali ja sam počela razmišljati,kakva korist od ispovijedi kad opet isto radim.Iako nisam uvjerena da je to uvijek neki veliki grijeh,naprimjer,ponekad sam (recept iz djetinjstva) tako rješavala glavobolju,zubobolju,bez ikakvih seksualnih razmišljanja.
A socijalne fobije...i ja sam takva.U djetinjstvu sramežljiva,sad se svelo na to da sram (koji je za me poželjna odlika,nažalost,danas ozoglašena)ostao u nekom kutku mene.Ali kažem direktno što mislim i nisam od onih koji okupljaju ljude oko sebe vještinom bezveznog odn.neobaveznog razgovora,laskavih šarmera.U mojoj firmi uhljeba,vidim kakvi su ljudi,svatko za sebe protiv svih.Ogovaranje čim se makneš,uvijek neki savezi protiv nekog,pa se situacija promijeni,pa se stvaraju novi savezi,nova prijateljstva ili neprijateljstva.
Kako nisam prijetvorna,ne igram u tom kolu,ne idem iz principa na domijenke,pa neka misli što tko hoće.Nisam došla na taj nivo da ih sve gledam kršćanski,s ljubavlju.Imam dvoje prijatelja u koje se mogu pouzdati tu i to je to.
Samo sam htjela primjetiti gdje smo slične,Tratinčice,no,počela sam,izgleda životopis,moram stati dok je vrijeme...


Zašto imam osjećaj da te dame i ona dama štoradi probleme sa zidom idu u crkvu :D :D :D :D :D


Pa će mi neko pričat da se spašavaju samo kršteni. To je Elvis Duspara počeja propovidat... ja mogu šta oću...mmm ja sam spašen po Krrrviii Issa Krista..... Šuti budalo ne znaš šta govoriš. :x :x :x


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 04 sij 2020 14:56 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 05 pro 2018 15:23
Postovi: 638
Podijelio: 26 zahvala
Zahvaljeno je: 11 zahvala
1992. g. pisano.
Iz ordinacije Christe Meves, njemačka psihologinja, katolkinja

Ona ga drži pod pritiskom, krepka supruga pekara – i sada meni nasuprot sjedi suprug, pognute glave, kao raskajani grešnik.
Već 30 godina muče se zajedno. Njihovim neprekidnim zajedničkim radom radnja je vrlo uspješna. Imaju dvoje odrasle djece, koja su već odlepršala. Zapravo, kaže muž započinjući razgovor, morali bismo biti sasvim zadovoljni.
Mogli smo imati ugodnu starost, ali…
Bespomoćno gleda suprug prema svojoj rezolutnoj ženi, koja bez mnogo uvijanja odmah prelazi na stvar: nažalost, već nekoliko godina njen muž zakazuje u krevetu. I poslije više uzaludnih pokušaja prestao je s njom spavati.
Napustio je i svaki daljnji pokušaj približavanja. „On se jednostavno više i ne trudi da stvari opet dovede u red“, komentira supruga s varnicama predbacivanja u očima. „On uopće ne dolazi na pomisao da mi time nešto uskraćuje, što mi kao njegovoj ženi pripada. Pusti me na miru, to je sve što mi u ovoj bijednoj situaciji običava reći, kada o tome povedem razgovor.“
„Da li ljubite svog muža“, upitala sam optužiteljicu.
„Da, svakako“, obrecnula se ljutito, „to sam svojim radom konačno pokazala. Ali ta njegova nemoć uvijek me dovodi do bijesa. Konačno, to je opravdan zahtjev svake žene.“
„Ali ne znači li ljubav i prihvaćanje slabosti ljubljenog supruga?“ ponukala sam ju da promisli.
„Što ovdje znači slabost?“, pobunila se supruga. „To je ipak bračna dužnost!“
U razgovor se uključio i muž mucajući i tihim glasom i obavijestio da je posjetio liječnika specijalistu. Taj mu je saopćio da je uzrok njegove impotencije fizičke prirode, i da se vjerojatno ne može izliječiti. Svojoj ženi to nije rekao iz straha da ga ne napusti. Nije imao hrabrosti od nje zatražiti da zajedno s njim podnosi tu nemoć. Poslije ovog razgovora očekivao je razumijevanje svoje žene.
Iskoristila sam nastali tajac, da bih 58-godišnjoj ženi održala malo predavanje.
„Zacijelo, vi ste sada razočarani, što vaš muž s vama o tome nije razgovarao“, započela sam, „ali ako nas dvije pokušamo da ga shvatimo, naći ćemo razloge koji su uvjerljivi: kao prvo: muškarcima je bitno teže, prema iskustvenim podacima, govoriti o ovom intimnom području. I kao drugo: osjećaj vrijednosti muškarca mnogo zavisi o njegovoj sposobnoti da bude pun snage i jak – naročito u seksualnom području. Nemoć oduzima životnu radost i rađa osjećaje stida, što ima za posljedicu duševnu bol. I vaše nezadovoljstvo je to sigurno često potenciralo do nepodnosivosti.
Stoga je kao prvo potrebno spoznati: da reakcija na ovako snažnu duševnu bol svakako ne smije biti predbacivanje, nego mora imati za posljedicu suosjećanje i supodnošenje, u svakom slučaju kod zrele žene, koja ljubi svog muža. Za vas postoji vrlo konstruktivna utjeha: stvarna ljubav ne sastpoji se samo u međusobnom umirivanju seksualne potrebe. U prirodni razvojni proces spadaju i drugi oblici izražavanja ljubavi srca: obzirnost puna ljubavi,uzajamna velikodušnost – to sve više mora zauzimati centralno mjesto u životu ljudi. Dakako: sve to ne treba zahtijevati – isto kao i intimne odnose – s predbacivanjem i prigovorom, jer je to osnovni neprijatelj ljubavi. Prigovori i predbacivanja guše gotovo automatski živu vatru osjećaja. I tada se ljubav zacijelo više ne može reaktivirati apeliranjem na volju.“

Pekarova supruga još uvijek se nije dala pokolebati i uvjeriti: „Ali danas je to sasvim drugačije“, odgovorila je ona, „danas supružnici održavaju bračne odnose sve do u duboku starost. To se nalazi u svim novinama. I to održava čovjeka u zdravlju i svježini.“

Ali ne pokazuje li već i vaš primjer da je to opasna dezinformacija, koju bulevarski listovi kao glasnogovornici površno i neodgovorno šire? I nije li ovo „treba“ u stvarnosti i suviše često izgrađeno na činjenici koja ne odgovara ljudskoj naravi, i koja dovodi do pogrešnih predodžaba? Izraz dubokog osjećajnog odnosa ne ostvaruje se samo u prakticiranju seksualnog odnosa od kolijevke sve do groba! Ova pogrešna interpretacija Freudove nauke, ovo pretvaranje seksualne teorije u neku vrstu umjetnosti vježbanja, da bi se u starosti dostiglo najviše savršenstvo, nije ono jedino u naravi čovjeka – to je neizmjerno opasna ideologija, jer se ovdje jedan od najmoćnijih ljudskih nagona izbacuje iz kolotečine ljudske naravi i pretvara u idol. Kako smo mi žene naročito sklone toj vrsti zavođenja? Danas se gotovo svaki treći brak raspada. I to doduše u 70 posto radi želje za rastavom od strane žena! Niste li i vi možda nasjeli jednom takvom pokušaju zavođenja, koje ne donosi sreću, nego nesreću?“, usudila sam se da ju upitam. Pekarova se žena zamislila. „Na neki način to je točno“, razmišljala je ona. „Nezadovoljno ovom situacijom nije samo moje tijelo, nego i moja duša. Naravno, ne zadovoljavam se time da pekara uvijek bude jedino središte našeg života. Želim da imamo vremena i za to da se jedno drugome opet približimo.“
Takvo njeno rasuđivanje me je obradovalo. „I u tome zapravo i jest zadatak braka, da oboje zajedno krčite put kroz život“, produžila sam. „Konačno u svakom dobrom doživotnom braku postoje faze, kada se opravdano privremeno prekidaju bračni odnosi ili ograničavaju. Osnova vašeg života, pekara, koju ste marljivo i uspješno razvili, za vas dvoje je nadosobna zajednica u službi obitelji, čak štoviše i u službi društvene zajednice, i ima visoku vrijednost. Ali sada se približavate sedmoj deceniji života. Spoznajete sada s više preglednosti, da ste postavljeni životni cilj ostvarili, i da su uslijedili dobri rezultati. Rad u pekari možete sada sve više prepuštati pomoćnicima, a vi možete ponovno planirati novi cilj: zajednički put u visinu prema Bogu.“
I kako je žena načinila jedan mrzovoljan pokret, produžila sam. „Ne, ni ukojem smislu ne mislim na prazne formule. Mislim to u smislu praktičnog pokušaja za više zajedničkog vremena u kontemplaciji, za promijenjeni oblik života, u kojemu postoji nešto takvo kao životno, zbiljsko uvježbavanje u zahvalnosti radi milosne sudbine. Jedna takva retrospekcija ima velike prednosti: dolazi do izražaja zahvalnost sa zadovoljstvom i začuđujućom radošću, a sa radošću nova zahvalna ljubav za partnera, posebno međutim ljubav prema Tvorcu i uzdržavaocu vašeg života. To su pravi novi putevi zajedništva za spontanu i sabranu uzajamnu nježnost. Naše tijelo u starosti slabi i postepeno propada, da li se to nama svidjelo ili ne“, dodala sam, „i mudro je s tim se suočiti i na to se pripremiti. Da se ljubav međutim kao feniks iz pepela ponovno rađa s dvostruko moćnijim krilima, to nam pada u dio kao poklon, ako se u starosti posebno priklanjamo onomu, koji nas je osposobio da ljubimo svog partnera: upravo našem Bogu. Svjesno ljubiti svog parntera, kojega nam je Bog poklonio, daje u stvari zajedništvu posve novu, dublju dimenziju: više se ističu pozitivne osobine i daju nam priliku za priznanje i pohvalu. Ono, što nam je nedostupno, može se prihvatiti kao križ, koji će supružnici zajednički nositi. I tako prestaje uzajamno samooptuživanje, koje nastaje iz straha, razočaranja, potrebe nagona samoodržanja i samoobrane. I tada odjednom postaje moguće, naročito starim supružnicima, da žanju plodove doživotnog zajedništva, time što se rađa živa i blistava ljubav, s kojom se supružnici u obnovljenoj uzajamnoj radosti jedno drugom predaju. Svakom od njih sada se kao prvo javlja spontana želja da jedno drugom nešto uskrate, nego učine nešto dobro.“
Bračni par je izišao čvrsto zagrljen. Nadvladana je slijepa ulica. Oboje su shvatili da ono najljepše u njihovom bračnom životu tek dolazi.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 05 sij 2020 12:48 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 05 pro 2018 15:23
Postovi: 638
Podijelio: 26 zahvala
Zahvaljeno je: 11 zahvala
Propovijed - dana 28. kolovoza 1621. g. sveti Franjo Saleški, kao da mu riječi izviru iz Augustinova srca: "Čistoća je Božji dar, koji čovjek ne uzima snagom mišice niti ga može čuvati spretnošću i trikovima. Božje naime darove ne možemo si prigrabiti svojim rukama, silom i naprezanjem; Gospod ih daje gratis, badava, prema raspoloživosti srca. Što nam dakle valja činiti da bismo taj Božji dar dobili iz Njegovih ruku i učinili ga svojim, budući da nitko ne može biti čist ako mu Gospodin ne dadne milost? Molite, veli Apostol, tj. molite za nj i tražite ga u duhu duboke poniznosti; po molitvi ćete ga postići i očuvati kada ste ga postigli... Božji su darovi vezani uz poniznost... I sveti se Augustin poslužio poniznom molitvom da bi postigao i očuvao dar čistoće po kojoj je on nadmašio nedužnost djevičanskih ljudi."

Franz von Sales, Ausgewahlte Predigten, sv. 9, Eichstatt, 1977


Slika


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 05 sij 2020 21:18 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 05 pro 2018 15:23
Postovi: 638
Podijelio: 26 zahvala
Zahvaljeno je: 11 zahvala
S jedne FB stranice koja ima 35 tisuća manje pratitelja nego ova "moja" tema pogleda na forumu.


Zašto katolici nemaju veći utjecaj na hrvatsko društvo, na vlast, zakone...?

Pa, odgovor na to pitanje vidjet ćete i ove godine na Susretu hrvatske katoličke mladeži... Umjesto ozbiljne katoličke molitve, pokore, duhovne izgradnje i pravovjernog nauka, vidjet ćete: plesanje, pljeskanje, nečedno odjevene djevojke, njihanje u ritmu protestantskih pjesmuljaka... Uz cijeli repertoar nekatoličkih gesti i poruka kakve smo viđali na prošlim susretima mladeži.
Umjesto da se mlade priprema na ozbiljni boj za katoličku Hrvatsku, njih se pretvara u amorfnu masu bez pravog katoličkog svjetonazora.

To je samo jedan ogledan primjer zašto se u javnosti ne čuje glas istinskog katolicizma.

Naši su redovi oslabljeni iznutra. Modernisti drže sve konce u rukama i vuku vjernike u svom smjeru.

Kako da se tako oslabljeni i dezorijentirani katolici suprotstave neprijateljima vjere?



I doli su prigodni komentari (volim naglasiti kad nisu "moje" riči pa moram reći da su nečiji komentari), zato tako ispada da ih "prinosim"..

*I rezultat toga vidimo u tome koga su Hrvati sebi birali u drugi krug
*upravo tako...
*točno rečeno!!!
*Zato jer po cijeloj Europi a isto tako kod nas ubačeno od 1936 do danas na tisuće i tisuće lažnih svećenika!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 06 sij 2020 13:24 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 05 pro 2018 15:23
Postovi: 638
Podijelio: 26 zahvala
Zahvaljeno je: 11 zahvala
Iz „Pismo iz pakla“:

...„Max i ja nismo odlazili daleko u prisnosti. Smatrala sam da bi me ponizilo ako bih mu se potpuno predala prije vremena, pa sam se znala uzdržati. Bila sam spremna na sve da bih ga osvojila. Nije bilo tih ustupaka koje ne bih učinila.“...


I ovo daje jasniji pogled u ono moje zapažanje o gospođi Gluposti di katolik svjedoči da nije bludničija prije braka, i to je kao nešto veliko, pohvalno.


O tzv. emocionalnoj čistoći iz iste objave:

"Moje otpadništvo sastojalo se u tome što sam od stvorenja načinila idola. To se može dogoditi samo u ljubavi prema osobi drugog spola...."


(Inače "Pismo iz pakla" objavio je Ives Ivonides 1966., čiju ste knjigu o Fatimskim ukazanjima čitali)


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 06 sij 2020 13:49 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 12 lip 2018 18:40
Postovi: 571
Podijelio: 88 zahvala
Zahvaljeno je: 5 zahvala
tratinčicamala napisao:
S jedne FB stranice koja ima 35 tisuća manje pratitelja nego ova "moja" tema pogleda na forumu.


Zašto katolici nemaju veći utjecaj na hrvatsko društvo, na vlast, zakone...?

Pa, odgovor na to pitanje vidjet ćete i ove godine na Susretu hrvatske katoličke mladeži... Umjesto ozbiljne katoličke molitve, pokore, duhovne izgradnje i pravovjernog nauka, vidjet ćete: plesanje, pljeskanje, nečedno odjevene djevojke, njihanje u ritmu protestantskih pjesmuljaka... Uz cijeli repertoar nekatoličkih gesti i poruka kakve smo viđali na prošlim susretima mladeži.
Umjesto da se mlade priprema na ozbiljni boj za katoličku Hrvatsku, njih se pretvara u amorfnu masu bez pravog katoličkog svjetonazora.

To je samo jedan ogledan primjer zašto se u javnosti ne čuje glas istinskog katolicizma.

Naši su redovi oslabljeni iznutra. Modernisti drže sve konce u rukama i vuku vjernike u svom smjeru.

Kako da se tako oslabljeni i dezorijentirani katolici suprotstave neprijateljima vjere?



I doli su prigodni komentari (volim naglasiti kad nisu "moje" riči pa moram reći da su nečiji komentari), zato tako ispada da ih "prinosim"..

*I rezultat toga vidimo u tome koga su Hrvati sebi birali u drugi krug
*upravo tako...
*točno rečeno!!!
*Zato jer po cijeloj Europi a isto tako kod nas ubačeno od 1936 do danas na tisuće i tisuće lažnih svećenika!



Od svega se može napraviti idol ( modernizam, tradicionizam, katolicizam itd.)
Kako naprimjer tradicionalista pravi idola?
Tako što misli da je sve što je tradicionalno i konzervativno samo po sebi na strani dobra a sve suprotno od toga na strani zla.
Isto ovo vrijedi i za modernizam i moderniste.
Kršćanstvo je univerzalna stvarnost koja nadilazi sve ovo i svako navezivanje i isključivost nije dobro, bez obzira što je sama po sebi i dobro.
Domoljublje na primjer je dobro ukoliko uključuje ljubav u širom smislu ali čim postane isključivo postaje idol.
Isto vrijedi i za pobožnost te posebno vjernici upadaju u ovu zamku jer si misle kako mogu pretjerati u nečemu dobrome i kako pobožnost može postati idol ili molitva npr.
I Možda se čudimo kako je ovaj forum prazan a tamo neki drugi puni .
Pa jednostavno ono što nije od Boga a što se predstavlja da je u ime Boga jednostavno nestaje.
Pa kako je to moguće? Pa mi smo katolici pripadnici jedine prave Crkve, mi smo Hrvati predziđe kršćanstva, svi mi idemo svakodnevno na misu i molimo krunicu itd,itd.
Šta onda ne štima?
Imamo mi obmanu i za takvu situaciju a to je.
Evo Bog nas iskušava i dopušta da zlo na jedno vrijeme nadjača a mi samo trebamo pojačati molitve i pobožnosti i biti ustrajni.
I ovo je super opravdanje da se ništa ne promjeni sa nama.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 06 sij 2020 13:53 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 05 pro 2018 15:23
Postovi: 638
Podijelio: 26 zahvala
Zahvaljeno je: 11 zahvala
Slažem se u svemu, ne bih imala puno za raspravljati.
Ovdje na ovoj temi - pišem isključivo o ovoj temi... naravno da bi se dalo o raznim idolima..novcu...itd..


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 159 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 16  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 39 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr