www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 05 pro 2021 15:45

Vrijeme na UTC [LJV]

Započni novu temu Odgovori  [ 14 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2
Autor Poruka
PostPostano: 24 lis 2021 19:14 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova

Podijelio: 37 zahvala
Zahvaljeno je: 18 zahvala
Vjeroispovjest: Tražim Gospodina
Status: Solo
Gospodaru Zivota,

dokad ces me zaboravljati? Sto mi je dusa ovoliko tegobna? Zasto toliki teret vucem? Zasto si okrenuo glavu od mene, iako znas da sam slab?
Zasto susjedi moji vrte price o meni, iako ne znaju tezinu mog tereta? I dok bijah prema svima dobar i tada bijah ruglo drugima. Da mogu, izasao bih iz ove koze i trazio Te, vikao bih za Tobom iscekujuci neki odgovor. Ti dobro znas moje slabosti, moje boli, moje rane. Zasto mi rane jos zasoljavaju? Previse je tame oko mene, nekad se pitam, da li je netko ugasio svijetlo koje si Ti upalio? Da li mi je ponestalo ulja? Kako hoditi ovom dolinom prepunoj tuge i laznih osmijeha, lazi i samo lazi. Sve ce jednom proci vjerujem to! I Tvoje Rijeci nece proci!
O Boze moj, kako li je tesko biti covjek okruzen tugom, ismijavanjima, i pogrdama. Covjek sam ogoljen od grijeha, izgubljen u svojim strahovima od svijeta, od ljudi. A toliko puta si mi rekao "Ne boj se"! Ne zelim bjezati, zelim poci Tebi u susret! Isuse, cekaj me! Evo me, dolazim. Neka Tvoja Rijec bude vodilja u mom zivotu! Slava Ti Gospodine Isuse Kriste moj Spasitelju!

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 29 lis 2021 19:52 
Odsutan

Korak moj je lak kad hodim s Tobom Gospodine Isuse Kriste! Ti si sva ceznja mog srca! Ti me poznajes najbolje, sve moje misli, moje slabosti, moje pobjede, moje poraze. Kako je neobican i cudesan ovaj zivot isprepleten raznim licima koja prolaze mojim zivotom. Dijete sam, moj Gospode, dijete gresno. Zelim biti bolji, zelim Tebe vise upoznati. Ti me poznajes najbolje. To znaci da mi ti mozes reci vise o meni. Zelim provoditi vrijeme s tobom, a misli mi vrludaju s toliko informacija koje kruze i kruze. Zastanem, uhvatim misao, ona jedno vrijeme bude u fokusu, no tijelo je zaista slabo kao sto si rekao. Gospode Boze, ne mogu se vise pretvarati, zelim te slaviti u Duhu i Istini. Shvatio sam Gospode da se covjek boji Istine, pricam iz vlastitog iskustva. Dobivah batine i pogrde kad govorah istinu. Zasto laz toliko napreduje? Da li ljudi i dalje vise ljube tamu od svjetlosti?
Ponekad pozelim da se nisam ni rodio, no kad se sjetim osmijeha majke kako ljubi svoje dijete, govoreci mi njezne rijeci pozalim za svojim mislima.
Sto znaci biti sretan? Da li je to kao kad covjek ulije u sebe velike kolicine alkohola te malo izgubi razum, no barem je vesela srca? Da li je to kao kad covjek kupi novi auto te mu se divi, cisti i polira auto da se sjaji poput ogledala, a prolaznici se dive automobilu i ceznu za istim? Zasto je tako cesta rijec u mojim mislima "Zasto"? Zaboravim na Tebe Gospodine, iako znam da si ti mir koji nista ne moze zamijeniti. Kako da Te ponovno pronadjem? Da li Ti smetaju moja pitanja? Vidis, Gospodine kolika pitanja me muce! Jednom sam bio napisao da cu odgovoriti na svoja pitanja! Da li sam sam sebi lagao? To bi znacilo da hodim u tami jer lazem sebe samog. Hocu li imati posao koji nije fizicke naravi za promjenu; znas Gospodine ledja me vec bole podosta. Koliko cu snage imati do kraja? Ja sam svjestan da me Ti ljubis, svjestan sam da sam slab i gresan. Potreban mi je odmor, potreban si mi Ti Gospodine Isuse. Zasto poneki ljudi koji su patili u zivotu zele da i druge pate isto ili jos i teze? Zaista imam mnogo pitanja.
Da li su moji preci cinili teske grijehe te se kazna za iste odrazava na meni? Nitko istinu da mi kaze. Svi imaju svoje misljenje o meni kakav sam ja. Uvijek malen, koji ne zna nista...a kad sam u pravu onda se to zataji i zataska, da ne bih ispao ja u pravu. A tek price kad pocnu o meni....u prolazu, cujem, govore ljudi...."evo ide onaj"....kakav melem za moje usi.... "Onaj"...
..Pitam se, koji onaj? Sto misle pod tim onaj?
Ljudi nisu svjesni kakvu moc ima izgovorena rijec! Tako da, moj Gospodine Isuse, javit cu Ti se cim prije. Molim Te samo, nemoj me staviti na cekanje...znas....kod nas sve ide preko veze...Zamolio bih Te za Novi Pocetak, Novi Zivot, Novi Ja...
Neka umre u meni sve ono sto nije od Tebe, oslobodi me molim Te Isuse svake navezanosti koje lose utjecu na mene. Potakni moj Duh, pokreni me....I molim Te oprosti moje grijehe mnoge...nemam opravdanje...jednostavno sam covjek i zao mi je....No isto tako mi je vec dosta nosenja tudjih tereta....Molim Te, zaista Te molim oprosti grijehe ,mojih predaka....i molim Te za Svaku osobu koja Te trazi, ucini Gospodine po svojem beskrajnom milosrdju prema njima. Zelim hoditi s Tobom, Zelim biti onakav kakvog si me zelio! Budi zauvijek slavljen u mom zivotu kojeg si mi darovao. Amen

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 27 stu 2021 00:30 
Odsutan

Gospodaru Zivota,

hvala Ti za svu milost koju mi pruzas! Tebi pripada sva slava! Molim Te, pomozi mi oprostiti samome sebi, pa cu moci oprostiti i drugima!
Ne poznajem se dovoljno. Ti me poznajes najbolje! Ti poznajes moje srce! Iscijeli me Gospodine! Probudi me iz ovog sna! Sto je to Zivot?
Kako cu moci to objasniti ikome ako nosim u sebi samo rane? Rekao bih tada da je zivot bol i da jedino sto cekam je da ti vratim ovaj dah koji si ulozio. Jesam li onda kukavica, slabic, nevjernik ili uplaseni djecak?
Sjeti me se Isuse! Zelim se druziti sa tobom! Tako sam usamljen i tuzan! Mnogo je trunja u mojim ocima, Ne vidim dobro, jedva da ista cujem osim panike i galame. A Ti mi govoris: "Ne boj se", znas da te ljubim i da sam uvijek s tobom!
Stare rane uvijek iznova peku i rugaju -mi se! Cak ni sol vise nije slana kao nekada! Postadoh kao kamen koji se runi sa svakim novim udarom vala.
Uopce se ne poznajem, ne poznajem ni susjede, osim jedne malene djevojcice koja mi se uvijek osmijehne iako tuznog pogleda koracam ulicom.
Isuse, nemoj me napustiti jer bez Tebe ne mogu. Zelio sam biti jak! Ni to vise ne zelim!
Raspadam se kao osusena smokva! Laz trci oko mene i ruga mi se! Ne znam se braniti! Napadaju me sa svih strana, mozda su to vjetrenjace kao kod Quijota. Nema veze ako sam slab, ne bojim se toga. Budi Ti Isuse jak u meni! Moja utrka jos nije gotova! Jos imam goriva, cak su mi i gume u poprilicno dobrom stanju. Mozda su mi retrovizori zamagljeni pa ne vidim dobro! Zaustavit cu se na "pit-stop", vjerovatno je neki kvar za koji nisam strucan! Hvala Ti na podrsci! Vidio sam Te dok sam vozio 17.krug, Jedino si Ti tako cist i pun ljubavi. Cim sam te ugledao, vozio sam izvan svake mogucnosti...Dvojicu sam obisao....i tada, uzbudjen od srece dok sam gledao jesi li vidio sve to ....ne vidjeh te, pobojah se i promasim zavoj...Tada je sve krenilo nizbrdo....Bez brige, decki iz pit-stopa ce sve srediti. Iako su me drugi vozaci ostavili za koji krug, uz Tebe na svojoj strani...Uvjeren sam da cu pobjediti bez obzira na okolnosti. Ucio si me da u Vjeri hodim, a ne u gledanju! Hvala Ti sto mi vjerujes! A Pehar cu pokloniti Tebi jer si mi Ti vazniji, zajedno cemo proslaviti Pobjedu!

Hvala Ti Isuse! Hvala Ti Duse Sveti! Hvala Ti Oce Nebeski!

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 29 stu 2021 17:48 
Odsutan

Nebeski Oce Hvala ti na daru zivota! Hvala Isuse sto me toliko ljubis! Hvala Isuse sto me ucis! Hvala na svemu! Zelim Ti reci da Tebi Isuse pripada Slava, cast i hvala! Ja sam Bozje dijete koje ti se zeli vratiti!
Oce Nebeski ja te molim u Isusovo Ime da blagoslovis svako dijete koje je zeljno ljubavi! Blagoslovi Oce, molim Te sve clanove ovog foruma i potakni nas Duh da slijedimo Yvoga Ljubljenog Sina! Hvala Ti Oce Nebeski! Duse Sveti vodi nas putem Istine! Hvala Ti Duse Sveti! Aleluja

Vrh
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 14 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2

Vrijeme na UTC [LJV]