www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 04 lip 2024 01:11

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 115 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 12  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 02 vel 2012 10:49 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 13 kol 2011 08:26
Postovi: 706
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 2 zahvala
Kefa napisao:
Lucija55 napisao:
i iz dana u dan se čudim doslovno kolika je njegova ljubav da je prihvatio tako nešto..

i ja također :-)

Imam sličnu priču... mi smo hodali 3 godine "svjetovno", a nakon toga još 3 "čisto"(na moju inicijativu, jedan Susret u kojem sam dobila snagu i mir za to) i sada 3 u bračnoj ljubavi :-)... Moj dečko je sve to teško podnosio, u biti za oboje je bilo jako teško to razdoblje "čišćenja", ali su plodovi bili divni...
I čitavo to vrijeme, ma koliko bilo teško, bila sam mirna, jer sam znala da će nas Bog držati zajedno ukoliko je to ono pravo... a svim srcem sam vjerovala da je...

Tu je samo Bog na djelu, preveliko bi to bilo iskušenje da ga sami "odradimo"... samo vjera, ufanje i ljubav... Njegova ljubav...
Ali isto tako vjerujem da nikad nije kasno... baš nikada... uz Boga je sve moguće... i ne mislim da ne mogu opstati brakovi koji su drugačije počeli... samo se treba odlučiti za Boga, predati mu svoj život... i On će činiti čudesa i mijenjati srca i živote...

evo i Kefinog svjedočanstva


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 02 vel 2012 10:52 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 13 kol 2011 08:26
Postovi: 706
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 2 zahvala
Dorothea napisao:
Evo novog svjedočanstva! :)


svjedočanstvo predbračne čistoće,Grgur i Tea Sesar


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 02 vel 2012 10:54 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 13 kol 2011 08:26
Postovi: 706
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 2 zahvala
teški g. napisao:
Koji su ovo likovi? To je nevjerojatno. Kleknuti pred ovime i plakati. I ja bih želio isto iskustvo. :shock: :shock: :shock:


Dorothea napisao:
Iz župe na Jarunu (don Damirova škola :) )
Treba kleknuti pred Bogom, jer da se nisu Njemu utjecali (uz molitvu, sakramente i misu) teško bi to ostvarili (ili teže). A to ovdje nisu spomenuli. Bit će da sam si odgovorila na svoje pitanje da li momak treba biti "običan" vjernik ili praktičan...hm

:)


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 02 vel 2012 10:55 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 13 kol 2011 08:26
Postovi: 706
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 2 zahvala
marijaaaaa napisao:

još malo linkova...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 02 vel 2012 10:56 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 13 kol 2011 08:26
Postovi: 706
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 2 zahvala
Diva grabovčeva napisao:
Da,još se održavaju i susreti i predavanja....nisam bila,ali informacija je provjerena :b112: ..
Susreti za mladiće i djevojke se održavaju svakog ponedjeljka u 19.15h(Opatovina41,u sklopu Franjevačkog provincijalata na Kaptolu,vjeronaučna dvorana u prizemlju).
Predavanja su svake druge subote,slijedeća je 11.2.,sa početkom u 18h..
Najzgodnije je vama iz Zg otići,pa javite dojmove :D

susreti i predavanja fra Vatroslava Frkina...


Zadnja izmjena: običan momak; 02 vel 2012 10:57; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 02 vel 2012 10:56 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 13 kol 2011 08:26
Postovi: 706
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 2 zahvala
Dorothea napisao:
jurja napisao:
Mogu li zamoliti malo pojašnjenje vezano za susrete i predavanja na Opatovini? Piše da se održavaju susreti za mladiće i djevojke o čistom hodanju. Znači li to da je predavanje usmjereno na parove koji hodaju u čistoći ili su dobrodošli i oni koji su single (i stariji od 30!)? :l30:


Ne bih ti znala reći..to i mene zanima! Mogli su napisati susreti za parove pa bi bilo jasnije...Ja ću sa frendicama ići na predavanje u subotu(gdje je sigurno da može doći bilo tko :lol: ), pa ću vam javiti kako je!

:)


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 03 ožu 2012 10:47 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 13 kol 2011 08:26
Postovi: 706
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 2 zahvala
don Damir Stojić je na jednom predavanju govorio o obrezanju srca.Dao je svoj primjer kad mu je bio potreban izvanjski zakon da ga čuva od grijeha jer nije shvaćao bit Zapovijedi.Kaže da je u mladosti nedjeljom nerado išao na misu i jednu nedjelju su on i brat ostali sami kod kuće.Kaže da je jedva dočekao da ne ode na misu ali kako je dan prolazio tako mu je sve teže padalo što ipak nije išao na misu i nije se dobro osjećao zbog toga.Nakon tog iskustva "sjelo" mu je što je zapravo Dan Gospodnji i od tada mu više nije trebao zakon da ga tjera na nedjeljnu misu nego kaže da mu se tada dogodilo "obrezanje srca" tj.shvatio je bit i ta Božja Zapovijed mu je "sjela u srce".

Meni se obrezanje srca po pitanju čistoće dogodilo prije par godina,jednostavno mi je sjelo zašto je bitna čistoća,kako osobna,tako i u odnosu s djevojkom/suprugom do tada sam samo vjerovao da je bitna ali nisam srcem shvaćao.Tada sam zavolio krepost čistoće i od tada sam jasno znao postaviti granice kada prestaje čistoća a počinje bludnost pa i u malom i u osjećajima i željama.Do tada sam morao vjerovati da je ispravno sve što Crkva govori vezano uz čistoću a od mog obrezanja srca po pitanju čistoće sam to i sam jasno shvaćao i zato mi je bilo puno lakše pridržavati se toga jer mi je bludnost počela postajati sve odbojnijom.Ali također mogu reći da mi je period do tog shvaćanja bio plodonosan.Jer Isus je rekao Blago onima koji vjeruju a ne vide.Ja nisam vidio tj.shvaćao važnost te kreposti a ipak sam vjerovao da je bitna.Jer kako kaže Ivan Pavao II Prava ljubav postoji samo u čistoći


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 03 ožu 2012 11:13 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 13 kol 2011 08:26
Postovi: 706
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 2 zahvala
naggar napisao:

..reci i ti iskreno..dali si od početka..čistunac..
..ili si imao...slabija razdoblja.. 8)

..jer ako prepisuješ zakone..
..reci , kako si se i ti njih držao..i dal si se ogriješio..

..bit će ljudima lakše..shvatiti...problem..i iz toga izvući zaključak 8)

zabranjeno je pisati po tuđim osobnim temama,ne zato jer ja tako želim nego jer su takva pravila foruma.

Pitaš me kako sam se ja tu držao.Pa mogu ti reći da sam imao nekoliko veza,svaka od nekoliko godina i ni u jednoj nisam čisto hodao.Tada sam od sakramenata imao samo krštenje i vjera mi je bilo nešto strano.Znači imam iskustvo predbračnih odnosa,i to ne malo.Nakon prekida sa zadnjom djevojkom s kojom sam bio prošlo je nekoliko godina i tada sam se zainteresirao za vjeru,krenuo na vjeronauk i primio ostale sakramente.Od tada je prošlo dosta godina(preciznije oko 13) i prohodao sam sa svojom sadašnjom suprugom.Hodali smo u čistoći i tako ušli u brak.Ono što ti mogu posvjedočiti da je razlika između bračnog čina koji imam sa svojom suprugom i onog što sam onda imao u tim vezama doslovno nebo i zemlja.

Znači imam iskustvo i jednog i drugog,vrlo dobro znam kako izgledaju predbračni odnosi i kako izgledaju odnosi u braku kad se čisto hoda i čisto uđe u brak i mogu ti reći da je ovo drugo nemjerljivo ljepše.

A ovo o čistunstvu što spominješ,jednom mi je jedan svećenik kod kojeg sam imao životnu ispovijed rekao da sam ja zbog moje prošlosti skloniji bludnosti i tu slabiji od drugih.Ako sam ja,za kojeg taj svećenik kaže slabiji od drugih a ipak sam uspio u čistoći ući u brak onda vjerujem da to može svatko ko to želi i ko se dovoljno oko toga trudi tj.čuva grešne prigode,moli na tu nakanu,posti,...i sve ostalo što je već dobra vježba za čistoću.I naravno,pod čistoćom ne mislim samo na moje hodanje prije braka nego i na osobnu čistoću tj.sve što ona obuhvaća.


Zadnja izmjena: običan momak; 03 ožu 2012 11:29; ukupno mijenjano 2 put/a.

Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 03 ožu 2012 11:24 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 13 kol 2011 08:26
Postovi: 706
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 2 zahvala
evo jedna misao sv.Josemarie Escrive (Opus Dei)

Citat:
Citat:
"Čistoća?" - pitaju. I osmjehnu se. To su oni koji u brak ulaze s propalim tijelom i razočaranom dušom. Obećavam vam, ako Bog da, knjigu koja bi mogla nositi naslov:"Beženstvo, brak i čistoća".



(iz knjige Put,citat br.20)


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 05 ožu 2012 10:13 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 13 kol 2011 08:26
Postovi: 706
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 2 zahvala
courage napisao:
Po meni ne moraš se nikome objašnjavat ni opravdavat.. ionako si otpočetka sve lijepo o sebi i o svom životnom putu samca i supruga napisao. :wink: Kome je to preteško za shvatiti neka bar poštuje tuđe mišljenje i iskustvo.
Ja te podržavam 100% i slažem se s tvojim razmišljanjem... to što je netko pao (perfekt) u grijehu ne znači da će padati kasnije (futur).
Većini ljudi paše relativiziranje i rastezanje Božjih zapovijedi, a znamo da je Bog tu beskompromisan. I ne pada na floskule tipa: "neka se ljudi vole". A ako zgriješe pritom...."pa ljudi smo jel". Oprostit će Bog jer je beskrajno dobar, a mi "smo se samo voljeli".. :roll:
Vjerujem da hodanje u potpunoj čistoći, bez frenč kissinga :P daje neizrecive plodove u brak, harmoniju. Gdje je čistoća, tu je i Bog.

ne brini,ne ovdje se ne opravdavam nego samo želim s drugima podijeliti svoje iskustvo.

I,kako sam primjetio,neki cinično nazivaju čistuncima i farizejima one koji su prije više padali a sad se više trude oko kreposti čistoće.Ispada da onaj ko je prije puno griješio nema "pravo glasa" a u stvari smatram da treba svjedočiti da se može izvući,pa i iz najcrnjih grijeha ali treba uložiti dosta truda tj.nastojanja oko toga.I ovdje se ne hvalim"svojim dostignućem" po pitanju čistoće nego iznosim svoje svjedočanstvo želim podijeliti s drugim ono što sma čuo i pročitao o tome.Ako svjedočiš onda te proglase čistuncem ili hvalisavcem,ako šutiš onda si kao dobar.Ma možeš misliti :roll: dobro kaže vlč.Sudac da takvi danas smetaju.

I nije tu uopće stvar samog grijeha,katolik treba vjerovati da ono što je ispovjeđeno više ne postoji.Stvar je u posljedicama koje grijeh ostavlja a one ne nestaju odriješenjem nakon ispovjedi.Koliko sam primjetio većina ljudi u crkvi o tome ne žele ni čuti,probao sam s nekima o tome malo raspravljati ali redovito bi naišao na nerazumijevanje.Evo jednog teksta koji malo jasnije o tome govori

http://hrcak.srce.hr/index.php?show=cla ... ezik=62644

Ili kako sam u nekim knjigama pročitati,grijeh je kao kad zabiješ čavao u zid.Ispovijed su kliješta kojima se taj čavao izvadi iz zida.Ali nakon toga ostane rupa u zidu tj.posljedica tog grijeha.Neki je zovu ranom,neki kaznom,neki čistilištem na zemlji,neki samo posljedicom grijeha ali svi se slažu da se popravlja molitvom,pokorom,dobrim djelima,patnjom,ljubavlju,...i da zbog tih posljedica naših grijeha trpimo.

Don Damir Stojić je na jednom predavanju o tome govorio.Dao je usporedbu sv.Pavla i sv.Ivana.Kaže da je sv.Pavao bio veliki grešnik i da je zbog toga kasnije puno trpio.Sv.Ivan je od svoje 12-te godine bio uz Isusa i da u biti nije ni uspio puno griješiti,zbog toga njegovo srce nije bilo izranjeno posljedicama grijeha pa je zato i bio pun ljubavi i stalono je govorio o ljubavi.Kaže da ga zato zovu Doktor ljubavi.Kaže da je on jedini apostol koji je umro prirodnom smrću.Kaže također da to nije sv.Pavla spriječilo da postane veliki svetac ali je zato imao muku na zemlji.

Jedna studentica teologije mi je objasnila zašto teško ljubimo druge,kaže upravo zbog tih rana koje su posljedica grijeha.Isto se može prenijeti na bračne drugove,pošto su se međusobno izranili predbračnim odnostima(svaki grijeh ranjava) kasnije zbog toga imaju više problema u braku.

Problem predbračnih odnosa je zapravo problem posljedica predbračnih odnosa koje oni ostavljaju na brak.U Frkinovim tekstovima piše kako upravo zbog toga žene u braku znaju biti frigidne i da se ne mogu potpuno otvoriti i prepustiti suprugu u bračnom činu.Slično je i Radigović spominjao na njegovoj duhovnoj obnovi za bračne parove

http://www.youtube.com/user/hopy333#g/c ... 346276A28C

Citat:
Mnoge djevojke su zbog takvih odnosa koji se događaju protiv njihove želje - opterećene. Doduše, nisu to htjele pokazati svome partneru, nisu ga željele odbiti – da se on ne bi povrijedio, da ih ne ostavi. Mislile su da će ga na taj način zadržati. Međutim – pogrešno! Ne samo da se većina takvih veza nije uspjela održati, nego su mnoge žene, budući da su pogazile svoju savjest, imale grižnju savjesti, a njih preko 50% je postalo FRIGIDNOM.


http://marina86.blog.hr/2007/03/1622373 ... govic.html

Dakle ne radi se o nikakvoj krivici jer grijeh je zapravo krivica koja nestane ispovjeđu,nego o posljedici koja ostane nakon grijeha i koja zna ostati puno godina nakon toga a zna praviti probleme u braku.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 115 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 12  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 4 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr