www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 18 tra 2024 12:14

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 14 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2  Sljedeće
Autor Poruka
 Naslov: Ema...
PostPostano: 15 lis 2008 12:52 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 18 lis 2007 20:30
Postovi: 165
Lokacija: Split
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
(Za magdalenu)



Na moru



Bonaca nestade trkom,
Bježi od vala i bure,
Srce mi drhti,duša se kida,
A Isus mirno spi....

Na palubi rasuo kose
Haljine šušte na vjetru
Ruke mu preko barke vise,
Isus moj spi....

Srce me boli od straha,
Bure mi ljuljaju barku,
Nebo se mrači i prijeti
A Isus još spi....

Izginusmo već skoro
Sama sam,o Bože,
Ima li koga,gdje mi je Majka
A Isus duboko spi.....

Neispušten krik ga budi,
Rukom protrlja oči,
Gleda me nježno,a sneno,
Isus moj više ne spi...

Pogleda buru i vale,
Podigne svete ruke,
I zapovjedi da sve stane,
Nek priroda spi.....

Isus me pogleda milo
Reče mi prijekorom blagim;
Kćeri,gdje ti je vjera?...
I sjedne nasuprot meni....

Bože velik si,divan,
Za mene prirodu mijenjaš,
Sve bure pogledom smiriš,
Isuse,nikad ne spiš!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 16 lis 2008 09:33 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 18 lis 2007 20:30
Postovi: 165
Lokacija: Split
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Tamjan i svijeće

Misao na nebo i blaženstvo duša
miris tamjana,upaljene svijeće.
Misao na svete, na klanjanje vječno,
pogled na zemlju, na odar i cvijeće.

Mnogima nisam plamen svijeće bila
Toliki odoše bez molitve moje,
bila sam grč, i očaj bez cilja
zakopana živa u beznađe svoje.

O Bože, sad primi vapaje i uzdah,
za duše što noćas k tebi žude doći,
za duše kojima nitko svijeća nije,
za one što kroz tunel smrti će proći.

Dopusti da budem za one što trpe
svijeća, i pjesma, hvalospjev tebi
za one što čiste se od gliba, zemlje,
za one što molitvom privuć ćeš ih k sebi..

A jednom kad duši mojoj šapneš,
kad svijeća se pali, a život moj mine
kleknite za me koja nisam znala
dušama dragim svijetliti kroz tmine.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 16 lis 2008 09:55 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 18 lis 2007 20:30
Postovi: 165
Lokacija: Split
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Tko si Ti moj Bože?
Znam da si ljubav, jer iskusih tvoju ljubav. Znam da si milosrđe, jer si me iz ponora uzeo, bez moje pružene ruke. Znam da ti ništa skrito nije, jer čuo si iz dubina vapaj duše moje, neizgovoren. Znam da si otkupitelj palog čovjeka, jer si se dao raspeti na križ za spasenje svih. Znam da si moj cilj, moja budućnost, moja milost....jer bez tebe sunovratila bih se u dublji ponor od prijašnjeg. A tko si ti u svojoj biti zaista, Gospodine, ja ne znam. Tek te naslućujem. Tek vidim zraku sunca koja se spušta, ali cijelo sunce mi je sakriveno. Bože moj tko si ti? Stvorio si vodu, ali nisi voda. Dao si svjetlost, ali si svjetlost neviđena, sjajnija od svega sjaja koje čovječje oči vidješe. I nisi samo svjetlost. Svjetlost tek iz tebe izlazi na blažene duše, svjetlost tvoja uranja ih u tvoje veličanstvo.
I dan i noć, tvoji su. Sve što raste, cvate, diše...od tebe je, ali ne može te obuhvatiti. U hostiji si sav, a opet razdajući se na svim oltarima ti se ne smanjuješ. Moja te hvala ne čini većim, niti je trebaš, a toliko me ljubiš da primaš siromašne uzdahe moje duše. I tko si ti, kojemu je svijet tek točkica na dlanu, a za tu točkicu dao si sina, toliko ti je ljudsko biće važno....Tko si ti, kojemu je bilo milo proći svaku ljudsku patnju, da pokažeš put svome ljubimcu? Iznad svake ljubavi ljubav si, iznad pravde svake tvoja je pravednost i ne mogu te dokučiti. Privlačiš me k sebi kojeg tek slutim u predokusu Neba kojeg mi daješ po svojoj milosti.
Tvoja Ema


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 17 lis 2008 10:19 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 18 lis 2007 20:30
Postovi: 165
Lokacija: Split
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Pronađenoj Majci

Uvijek te zamišljam među oblacima...
Majko moja pronađena,otkrivena...
Dok promatram nebo znam,tu si,
Oči moje duše traže te,
Tijelo jedva zadržava srce
Koje ti hrli.

Isus me doveo do tebe,mislim,
A opet znam,nije tako.
Ti si stajala u skrovitosti
I pokazala mi svog Sina,
Čekala si da se zaljubim u njega.

Ljubila sam Krista
Nesvjesna darovateljice,
Nesvjesna tebe koja si izmolila
Moje pomirenje s Bogom.

Jednog jutra probudim se,
A u srcu mi riječ;
"Ljubi Mariju,i ona treba tvoju ljubav,
I ona će te utješiti."
Istog trenutka uplovila si u moju dušu,
Kao da si kroz oblake sišla
U bjelini,nježna i topla....

Tvoja sam Marijo,
Ti si moja majka i utješiteljica,
Moja vodilja,
Moja sreća...
Izmoli moja voljena
Da budem SVA TVOJA!

Dok živim,ti plovi
Oblacima moje duše.
Ne dopusti da mi pogled odluta
Od tvoje ljepote.
Učini da posuda moga srca
Postane manje blatna,
Usjaji je svojom milošću
Samo za tebe...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 17 lis 2008 11:03 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 18 lis 2007 20:30
Postovi: 165
Lokacija: Split
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Čudo u mom životu

Čudo u mom životu
Isus mi poželje dati,
Pokazat mi pravu ljepotu
Iz tame me dozvati.

Zvao me kroz moju muku
U suzi svakoj je bio,
Uzeo iz jame mi ruku
Jer me za sebe htio.

Nisam Ga vidjeti htjela
Opirala sam se zovu,
Podignut oči nisam smjela
Prihvatit priliku novu.

U zagrljaj tame se dadoh
Sve do samoga dna,
Odjednom, pred noge Mu padoh
Razbuđena od ružna sna.

Uze me, podiže, Bog moj
Vrati mi osmjeh na lice,
Zavoljeh tad i križ svoj
Padoh pred Njime nice.

Tada mi dade još dara
Reče da nisam Mu sluga,
Ulije novog mi žara
Nestade sva moja tuga.

Kćerkom me radostan zove
Za stol me svoj raskošan sjeda,
Svjetove otkriva nove,
Nestade sva moja bijeda.

Hvala Ti Isuse mili
Hvala Ti radosti moja
Bez Tebe gdje bi mi bili...
Ostajem zauvijek Tvoja!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 17 lis 2008 11:47 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 18 lis 2007 20:30
Postovi: 165
Lokacija: Split
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
O samospoznaji


Razbijena, ležah na hridima dalekih mora, na koje me oluja izbacila. U poludjelom moru života tko me više bacao na sve strane, drugi ili ja sama, to ni sad ne znam. Ili jednostavno takvo more bijaše jer Te u bonaci ne bih raspoznala, niti bi prihvatila ruku koju si mi dao.
Razbijena i obeznađena, u nemiru tog divljeg mora, izgubila sam sebe. Dragu, veselu, osjećajnu, sućutnu sebe uronila sam i ukopala u morsko dno, i uzela oružje cinizma, taštine, oholosti, sebičnosti da se njime borim protiv oluja....
Kad sam već mislila da plovim baš lijepo, primjetih da sam razbijena o hridi. Razbijenost svoju, raskomadanost nisam do tad uočila. Udaljivši se od Tvog svjetla tamu sam slušala, a tama me lagala. Šaptala mi je da sam cjelovita, zrela, samosvjesna, i da je sve kako treba. Što bi bilo od mene da si me takvu razbijenu, prepustio hridima što bodu....Lagala bi tama jedno vrijeme. A do kad bih joj vjerovala? Zar bi u smrt tijela otišla nepomirena s Bogom i sa samom sobom....Kako bi se pojavila pred Tobom, ubivši sve ono dobro koje si mi dao u početku, sve ono vrijedno što sam bacila na dno mora?
Ležala sam na hridima, u tami koja se pričinjala svjetlom, kad me obasja Tvoje istinsko svjetlo i pokaza mi tko sam....
Sve sam odbacila, skinila ljušture samodopadnosti, utrčala u Tvoj zagrljaj.
Uljem si mi dušu pomazao,novo srce mi darovao, poništio sve moje krivice.... Nije bilo mjere Tvog darivanja. Sve bih tada učinila za Tebe.
Koliko bih sad učinila za Tebe, iako već nekoliko godina koračam s Tobom, iako si moja ljubav, sve moje, život moj? Koliko sam zaista Tvoja, Bože moj....Koliko stojim u Tvom svjetlu, koliko želim ući u samospoznaju...
Potpuna sloboda može se postizati jedino iskrenošću prema samoj sebi. Kako ću mijenjati ono što me zarobljava, ako to ne želim vidjeti? Nije dobro otići u krajnost, pa misliti da sam najgora, da mi nema spasa, da ne zaslužujem ništa dobra, niti je dobro preuzeto se uzdati u spasenje.
U početku, kad si me pokupio s one hridi, i sastavio me opet, nisam razmišljala o sebi. Nisam se mučila sa sobom. Ti si bio jedino u što sam gledala. Ljubav me zanosila. Znala sam da vrijedim čim si me htio obnoviti, udahnuti novi život u mene. A onda, s vremenom, kad zanosi splasnuše, otkrih da sam isti onaj čovjek od prije- grešan i slab i da je narav moja ostala. Loša nagnuća, posljedice mojih padova, mane, sve je to ostalo tu. Tim otkrićem spoznah neprijatelja svoje duše. To nije ono izvanjsko, nego ono nutarnje. Samospoznaja....Događa se ponekad da me prosvjetljavaš. To činiš kad nemam snage sama se otrgnuti od svojih slabosti. To svjetlo s kojim dolaziš pokazuje mi gdje je tamno. Tada se ne mogu praviti da ne vidim. Tada se mijenjam, odbacujem ono što privlači,ali šteti. Samospoznaja je spasonosna, ali nju je teško željeti, jer zahtjeva bolne korake. Potrebna je hrabrost za istinski željeti vidjeti svoju dušu.
Izlječenje Isusovo potrebno mi je iz dana u dan. Nikad nisam konačno ozdravljena, jer me grešnost iznova razboljeva. Isus liječnik potreban mi je dokle god živim. Isus vodič, Isus učitelj, Isus tješitelj....Stanja moje duše se izmjenjuju. Ne znam proći kroz ta stanje bez Tebe, niti želim. Govorim Ti; Želim samospoznaju.....
A Ti znaš koliko drhtim dok to govorim, Ti znaš da je krhka moja hrabrost.
Nije lako razlučiti od kojega duha dolazi neki poticaj u duši.
Potrebna je molitva za razlikovanje duhova. Kad se jednom spoznam, nije to za dugo, jer me grešnost moja napada, i đavao lukavo šapuće svoje, i potrebna je stalna hrabrost za suočavanje s istinom. U vjeri se ne stoji, u njoj se hoda, i nailazi na mijene, mijene...Samo Ti si uvijek isti, samo Ti si postojan, i jedino pogled u Tebe jasan je i bez dilema.
S Tobom- to je moj put.
To je radosna vijest- Ti si tu, na Tvom sam putu. To je dovoljno za sreću unatoč težinama, mijenama, tamama, posrtanjima, padovima.
Nema više straha od oluje, od sljepila, nema straha od hridina dalekih mora!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 17 lis 2008 17:23 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 18 lis 2007 20:30
Postovi: 165
Lokacija: Split
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Mojoj prijateljici....

Ti imaš sve što meni treba. Moj si oslonac, moja blagost, moje razumijevanje, moja podrška. Nikad ti nije teško sva ući u moju dušu, i sa mnom prolaziti što imam...makar to moje bilo neznatno, a meni bolno. I nikad se nisi izdigla i rekla pogledala svisoka na mene, nego si uranjala sa mnom i podizala me. Ljudi griješe kad misle da je takav način podilaženje, ili da se tako ostaje na dnu...Ma ne, to je Kristoliko. Krist mi nije prišao bukom, ni vikom na mene, niti me silio da se mijenjam, (niti je odobravao moj grijeh, kao što ni ti nikad nisi), niti me tražio da se riješim nesavršenosti odmah...ljubio me takvu. To je donijelo promjenu u meni...Njegova bezuvjetna ljubav kojoj se i sama želim učiti. Isus zna da nisam postala savršena niti nakon njegova zahvata u mojoj duši..no i dalje me miluje zrakama svoje beskrajne ljubavi...i time me potiče da budem svijetlija i dostojnija njegovih milosnih zraka. Samo ljubav podiže, potiče, mijenja, samo blagost budi blagost, bukom se ne može prizvati tišina i mir, barem ne u mom srdašcu. A vidim kod onih koji još nisu obraćeni, kako ih boli kad im se učini da nešto govorimo napadno, i jako pazim da im pokažem kako se ne trebaju mijenjati da bi ih Bog volio. Misao da nisu ljubljeni od Boga udaljava ih od obraćenja. A ja znam, i doživjeh to, da On ljubi sad..i da traži da ga ljubimo sad, baš ovakvi kakvi jesmo....A onda, obasjani, ljubljeni, darovani, sami ne možemo gledati mirno u mrlje na duši.
Ni danas, ja nisam čvršća, niti sam postala deblje kože....ranjiva sam. Je li to dobro ili ne, ne znam. Vjerujem da će mi Isus pokazati ako me želi drukčijom. Molim za to...da me uvijek vodi i pokazuje mi..Za sad, zaista mi nije žao svog ranjivog srca. Ono ovako puno prima...boli ali i ljubavi. Zato neka ga, takvog kakav jest, pa nek košta koliko god treba.
Ljubim te


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 17 lis 2008 20:26 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 18 lis 2007 20:30
Postovi: 165
Lokacija: Split
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Budi svoj



Možeš biti cijeli život vjernik, a ne ćutjeti zaista Boga.
I onda, odjednom, On siđe u tvoje srce i obratiš se. Doživiš čišćenje duše, otkriće ljubavi koja ti je oduvijek nedostajala. Potraga se čini završena.
U zanosu si. Duša ti žeđa Božju Riječ. Duša guta duhovne knjige. Željan si glazbe koja pjeva o Bogu. Spašen si. Čini ti se da je cijeli svijet tvoj. Žao ti je onih koji još nisu doživjeli doticaj s Njim, koji još nisu osjetili cjelov Božji.
Misliš da si siguran. Radostan si.
To je tek početak....
Dalje se granaju putevi. Mnoge zablude prijete, zablude o sebi. Netko od obraćenih pomislit će da je bolji od drugih. Neki će pomisliti da su sama bijeda. Neki će se zanositi karizmama i htjeti ih sve za sebe. Neki će se hraniti bukom, izvanjskim. Neki će misliti da su pozvani obraćati cijeli svijet i nestrpljivo će vući za rukave ostale, da im silom otvore oči. Neki će upasti u zablude ali će žeđati za istinom, te će tražiti odgovore kroz molitvu.
Dolazit će vrijeme suše u molitvi, zanos će nestajati. Vjera traži ustrajnost, strpljivost. Bog želi da Ga ljubimo i kad se skrije. Bog želi da molimo i kad je teško moliti, kad misli bježe. Bog hoće da smo Njegovi uvijek, u svim uvjetima, da ne odustajemo.
Težak je Put. Što koračamo dalje vidjet ćemo kako se sužava. Neki će nas prijatelji napustiti, neki će nam se ljudi rugati, nekima ćemo postati nezanimljivi. Ponekad će se tražiti da svjedočimo vjeru, a bit ćemo sami. Tražit će se hrabrost. Tražit će se da budemo svoji.
Vrlo često zla ovoga svijeta pokušat će nas zarobiti. Neki od nas polako će mu se prepuštati, tražeći opravdanja za koračanje unatrag. Možda ćemo dobivati pohvale od tog svijeta, i zaboravljat ćemo onu Ljubav koja nas je podigla iz blata. Ta ljubav se i tako skriva i često nas odvodi u Maslinski vrt. Ta ljubav nas tjera da pitamo; Oče moj, zašto si me ostavio.....
Neki od nas će sklanjati pogled od svjetla, jer nije lako biti svoj u ovome svijetu. Nekima će se ludilo i besmisao ovog svijeta učiniti ipak smislenim. Svijet ne traži od nas promjene,a Bog je tako zahtjevan! On stalno traži da dajemo, da se žrtvujemo, da ne postupamo po naravi, nego suprotno od nje. Isus je postavio stvari na glavu s obzirom kako u svijetu stoje. Imaš li snage biti svoj?
Bog se skriva, a grešnost vlastite naravi je jaka. Neki od nas će shvatiti da se nisu ništa promijenili na bolje. Neki će odustati, mislit će da je sve uzalud kad se ne mijenjamo. Neki će drugi shvatiti da je neophodno držati se Boga, koji nas ljubi, unatoč nama samima. I bit će svoji u tom smislu, da ih neće svijet odvući natrag. Neki od nas neće dopustiti da je Bog za njih uzalud dao svoga Sina!
Ne daj se natrag u blato, jer nećeš moći reći da nisi znao. Ta cjelov je Božji bio na tebi!
Nije lako biti svoj,ali je neophodno da bi bio Božji!
Neka košta! Budi svoj!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 19 lis 2008 00:00 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 18 lis 2007 20:30
Postovi: 165
Lokacija: Split
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Radost

Moje srce primilo je Radosnu vijest. Moje srce otvorilo se Evanđelju. U duši mi živi Krist, donositelj radosti. Postadoh dio te radosti krštenjem, dio Tijela Kristova. No, duša je moja bila izvan svoga bitka, radost mi ostade skrita. I dok sam se smijala suobličena ovome svijetu, dok sam plesala i radovala se životu, radosti u meni nije bilo. Radovah se ispraznostima ovoga svijeta, a onaj budući, za koji sam stvorena, ostade mi sakriven. I kad dođoše bure i životne oluje, a smijeh moje mladosti i dalje bučan bijaše, jer mladost je živa, radost mi ostade nepoznata. Bure me baciše u očaj, stanje bez cilja i nade. A onda, kad je najtamnije bilo, ali tame ne bijah svjesna, Isus dođe sa svojim milosrđem i sa svojom radošću, da mom životu dade smisao, a moj očaj zamijeni nadom. Isus dođe i dade mi svoj mir, i reče mi da ne brinem, s mojim životom bit će sve u redu. Isus nije rekao da neće biti tuge ni plača, nije rekao da će me osloboditi svih križeva u ovom životu, ali mi je ponudio radost u trpljenju, mir pri protivštinama.
U svakom životu izmjenjuju se stanja. Ponekad smo ushićeni, zaneseni Bogom, i mislimo trajat će. Ponekad nastupa bonaca života. A onda se nađemo u Getsemaniju. Gle, prijatelji pozaspaše. Gle, Bog šuti. I križ pade na leđa. Da li smo tada radosni? Da, s Kristom smo i u boli radosni.
Marija, majka Kristova, u tužnoj povorci za svojim sinom korača, majka plače....tiho, bez glasa. Nitko joj radost ne može oduzeti, jer ona poznaje svoju sudbinu, i predodređenje svoga Sina. Nema očaja, nema beznađa. A gdje nije očaj, nada je, vjera je. Radost je! Isus je za Lazarom zaplakao, iako je znao da će ga uskrisiti. Isus Bog uskrisio je Lazara, ali je Isus prijatelj, Isus čovjek, prethodno zaplakao. Bio je potresen. Najganutljivija rečenica Svetog Pisma za mene je : I zaplaka Isus. Ma sve je prošao prije nas da nam pokaže....kad nam umre prijatelj smijemo plakati. Čitala sam knjigu „Izlazak iz tame“. Pisac knjige, svećenik, kaže; Plačite za mnom kad umrem. Nemojte mi dolaziti kao da idete na slavlje. Ne budete li plakali doći ću vas plašiti. Začujem li ijednu „Aleluja“ vratit ću se i plašiti vas. Šali se, naravno, ali želi nam reći da je normalno plakati, da svaka tuga ima svoj proces, da se ne može preboljeti silom, niti preko noći. Ne, to nije sebično, niti je samosažaljenje.
Umro si, volim te, nedostaješ mi. Plačem jer ostajem bez tebe, jer ću kročiti bez tebe ovom dolinom suza, i čekati moram na naš susret u vječnosti. Plačem, jer si upotpunjavao moj život, jer hodasmo zajedno, jer si bio, prijatelju moj, u moje muke uronjen, jer sam i ja nosila tvoje kako sam najbolje znala, jer se radovasmo skupa, a sad te nema sa mnom ni u radosti ni u boli....I neka mi nitko ne oduzima moje suze i moje boli, koje ću pomalo, uz molitvu, uz svog Boga, koji je bio čovjek boli....vičan patnjama....preživjeti, preboljeti....I neka mi nitko ne kaže da ne smijem plakati, jer imam radost.
Radost je dar primljen, pohranjen u srcu, radost ostaje netaknuta i u najvećim mukama. Radost nije tek izvanjski čin slavljenja, radost je mnogo više. Radost je NADA PROTIV SVAKE NADE. Ne pristajem na umjetan smijeh kad mi je do plača, i ne zanima me kako izgledam u očima ljudi, jer ono sam što sam pred Bogom, ni manje ni više od toga!
Promatram prijateljicu koja nosi svoj križ svakodnevno. Njezina Kalvarija ima jako dugu stazu, krivudavu, punu trnja. Svako jutro predaje sve u ruke svog Gospodina, svaku večer zahvaljuje jer je jedan dan prošao. Vidim je suznu, zaplakanu, vidim je kad križ poklopi njezina izranjena ramena...vidim je kad šapne da ne može....vidim je dok ustaje, uvijek iznova ustaje, s novom snagom koju crpi iz svog Boga... Čujem njezin tihi glas, dječji, koji mi para dušu....Ponekad je tama gusta...put se ne vidi....a ona je pod križem, sama....Nikad, ali nikad nisam vidjela da je izgubila radost! Nikad, ali nikad ne vidjeh da je poklopljena očajem i beznađem, zato neka mi nitko ne kaže da ona nema radost, ili da je strahom poklopljena. Ona nikad nije odbacila svoj križ, jer živa je u njoj radost, darovana odozgor.
Poučava me moja prijateljica svojim djelima, ne svojim riječima. Pokazuje mi na Krista koji je padao pod križem i ustajao. Pokazuje mi što znači imati radost. Pokazuje mi da je i Gospa bila probodena srca sa sedam mačeva, koji su i danas zariveni u njezinu dušu, jer mnogi odbaciše Spasitelja, mnogi ga ne prepoznaše, mnogi se od njega odijeliše. Gospa je imala svoje radosti i svoje žalosti....i nikad nije u žalosti bila odsutnost radosti. Isus je u Getsemaniju prolazio smrtnu tjeskobu, sam je rekao da mu je duša na smrt žalosna....na križu je vapio; Bože moj, zašto si me ostavio? To su strašne riječi....njegova usamljenost bila je beskrajna, taj osjećaj napuštenosti...ta muka! Ali to nije bio očaj...Isus je to sve prošao da nam kaže....Možeš biti usamljen, možeš biti žalostan, možeš kriknuti svom Bogu, a radost tvoja ostat će u tebi. Samo podiži svoju dušu Ocu u trenucima kad misliš da dalje ne može...samo gledaj u mene, u moj put, i proći ćeš kroz grobnicu, na Uskrsnuće....
Nije li pogled na njega dovoljan za nepomućenost radosti? Isuse, dao si mi radost i svoj mir...uvijek, u svemu.
Mislim o Gospi ranjenoj, o njezinu križnu putu, jer majka sam....ima li veće boli od boli Kristove majke? Moj Bog je u moje srce ulio svoju radost dostatnu da traje i da preživljava tuge, tjeskobe, muke, sve što jedan život mora proći u svom vremenu.
I dok sam se smijala i plesala, suobličena ovome svijetu...radosti u meni nije bilo. A otkako primih dar vjere, radost je u meni i kad plačem.
O Bože, tvoja logika suprotna je logici ovoga svijeta!
Učiš me...s radosnima se radovati, sa zaplakanima plakati, pružati im rubac i primati rubac od njih. Isuse, srce mi upravljaš na svoj križni put, dok radošću i mirom pečatiš trajno moju dušu!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 28 lis 2008 16:20 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 18 lis 2007 20:30
Postovi: 165
Lokacija: Split
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Riječ

Ona tješi, hrabri i jača čovjeka. Ona ga podiže, ali i strovaljuje. Pad izazvan njome ponekad je dan radi poniznosti. Nije lako vjerovati riječi, kad često iz istih usta iziđe uzdizanje i ponižavanje. Riječ zna ubiti. Ona zna biti krivo primljena, doživljena, shvaćena. Donosi pomutnju, zbrku i nerazumijevanje. Izgovorena ili pročitana, dobiva različit prizvuk. Čitanje riječi dijaloga dvoje ljudi dobiva često sasvim drukčije značenje od onog što su zaista ljudi govorili. Ponekad i sugovornik drukčije prima riječ i promijeni joj smisao.
Njome se može manipulirati, može se poneku izostaviti, promijeniti. Riječ je opasna. Ona često razdvaja. Pogled oči u oči riječ stavlja u drugi plan. Teže je doći do pogrešnog razumijevanja. Čovjek ne može pogrešno shvatiti dok te gleda u oči....jer one su ogledalo duše. U njima odsijava smisao riječi koja je formirana u duši, a izgovorena glasom.
Riječ kad hvali kvari. Čovjek je tašt, brzo se zanese. Zbog riječi smatramo ljude svetima, ili jako grešnima a ne znamo im srca....
Bože, samo Tvoja Riječ je Istina, a i s njom se manipulira, izokreće je se, krivo se koristi. Ukoliko ne vidim sebe kroz Riječ dok čitam kući ili slušam u crkvi, ukoliko se ne pronalazim kad pričaš o licemjerima i farizejima, ne primam Riječ. Ukoliko ne shvaćam da si dao Riječ, da se po njoj mijenjam, a ne da njome udaram ljude...uzalud mi je dana!
Riječ koju koristim lijepo je oblikujući čini me ljepšom pred ljudima...ali Ti znaš stanje moje duše i tebi ni jedna riječ ne može prikriti istinu.
Zbog toga svega, nije bitno što sam u ljudskim očima, nego što sam pred Tobom. Ni što su oni u mojim očima, nego što su pred Tobom.
Milosrdan si i liječiš moje rane nastale od ljudske riječi, smiluj se izliječi rane onima koja sam ja rječju ranila.
Smiluj se Oče.....
I daj da šutim, kad je šutjeti teže.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 14 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 9 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr