www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 27 tra 2024 22:36

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 134 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 10, 11, 12, 13, 14
Autor Poruka
PostPostano: 19 ruj 2011 14:46 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 21 pro 2007 09:22
Postovi: 8104
Lokacija: münchen
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
MOJE OSOBNO ISKUSTVO VJERE

Kada se covjek potpuno preda Gospodinu , tada tek prepoznaje sebe kao Bozje dijete. Spoznaje svoje slabosti, svoje mane i svoje grijehe . Odrice se svih grijeha , kaje se i mjenja se. Molitve mu postaju svagdanji kruh. Odlazak na Svete Mise mu postaje duhovna hrana ,jer tamo pred Svetohranistem uranja svoje misli, svoje molitve i sav sebe u zivoga Krista. Hrani se tijelom Njegovim i poji se Krvlju Njegovom koja cisti i oslobada od svega sto ne pripada Gospodinu. Prepoznaje svoje drustvo i moli za svoje bliznje, za svoje prijatelje i za sve one koji su u potrebi.Navjesca Evandjele i Rijec Gospodnju bez straha i srama sta li ce tko reci i misliti. Postaje sluizbenik Kristov. Ja sam od svog obracenja prepoznala mnoge zamke zloga kojima su zarobljeni moji bliznji , a da oni sami toga nisu svjesni. Mnogi i nemaju one prave vjere ,ali svi se nazivaju vjernici. No nisu oni krivi i ja zdusno molim i za njihovo obracenje. Izostavila sam traceve ,lazi,ogovaranja i drzim odstojanje od takovih osoba ali ih ljubim i zelim da se sami prepoznaju kada zato Bog odredi vrijeme kao i meni sto je odredio. Nisu svi isti i nemogu svi dobit dar spoznaje samo tako. Treba se odreci starog covjeka i obuci u novog covjeka u duhovno bice,a to se moze samo onda kada svim losim navikama kazes "NE" dosta je bilo,od sada zelim bit nov covjek, sa novim srcem od mesa i ovo staro kameno srce izbacujem u Ime Isusa Krista. Kada bi samo ljudi znalo kako je ljepo zivjeti u milosti Bozjoj,kako je ispunjeno srce svaki dan ljubavlju i mirom kada se nahrani Bozjom Rijeci i Isusovim Tijelom Euharistijom.Koliko li blagoslova u tebi samome ,koliko li se obitelj mjenja, koliko li ozdravljenja i obracenja ali polako i onako kako to sam Bog zeli. Lako je nositi svoj Kriz uz Isusovu pomoc ,a nas Gospodin Isus tako zeljno ceka da se vratis dragi brate i draga sestro u Njegov zagrljaj. Odbacite sve sto vam prijeci bit slobodnim za Isusa i krenite vec sada u novi dan sa Isusom i Marijom.BvB...Aleluaj.Slava Isusu...Amen.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 26 ruj 2011 09:42 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 21 pro 2007 09:22
Postovi: 8104
Lokacija: münchen
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Kada covjek prihvati Isusa za svog Gospodara i Mariju za svoju majku,tada se zivot mjenja.Tada se kameno srce pretvara u srce od mesa.Tada covjek shvati da je ljubljeno dijete Bozje i da majka Marija posreduje za njega u svim poteskocama.Zivot postaje ljep,radostan i kriz svakidasnjice postaje laksi.Boli i patnje postaju podnosljivije jer Bog nas toliko ljubi da je i sam bio razapet na drvu Kriza radi nas i nasih grijeha.Uz taj kriz bolno je koracala i Njegova i nasa majka Marija.Ja sam iskusila u svom zivotu svu patnju i bol. Kao dijete odrasla sam bez roditelja iako su bili zivi.Rastali su se kad sam krnula u skolu i majka se bila propila.Otac me zlostavljao i zivot mi nije bio lak,ali kao odrasla osoba u svojoj 48 moj godini u svojoj najtezoj zlocudnoj bolesti raka limfnih cvorova koji je bio metastiziran po cijelom tijelu i sami doktori nisu mi vise davali previse nade za dulji zivot jer bio je to pocetak cetcrtog stadiuma i primila sam mjesec dana poslje operacije najjace kemoterapije sest ciklusa svaka tri tjedna koji su unistavali i moje zdrave ne samo bolesne stanice.Moje je tijelo slabilo ali moj duh je jacao jer prihvatila sam po prvi puta Isusa u svoj zivot onako isktreno sa punim predanjem i iskrenim pokajanjem za sve pocinjene grijehe i tada sam tek shvatila ovozemaljski zivot.Bog mi je sve oprostio iako sam zivjela u vjeri ali ta vjera bila je tradicionalna ,ne ona cvrsta vec neka mlaka i labava. Ipak Bog me je dodirnuo,Marija je posredovala za mene.Molitve iz srca nizale su se kao potok rijeci iz dana u dan i kada sam svjesno prihvatila svoju bolest,svoj kriz uzela na ramena,svima od srca sve oprostila ,sa svima se izmirila ,moje je tijelo pocelo jacati,moj odlazak na svagdanje svete NMise je dobio maha.Moje pouzdanje u Bozju pomoc bilo je "Evo me Gospodine,oprosti mi sve moje grijehe.Ja prihvacam svoju bolest i Tvoaj sveta volja neka se vrsi nadamnom.Svima sve oprastam u Tvoje Ime i sve ih redom ljubim ,a najvise svoj kriz i Tebe moj Isuse." Poslaje toga cula sam Isusove Rijeci "IDI I NE GRIJESI VISE". Te Rijeci su i danas u mome srcu,Te Rijeci su me ozdravile i eto Bogu hvala i majcici Mariji koja je posredovala za mene ja zivim i danas sa svojim suprugom i imamo dva odrasla sina od 34.30 i 21 godinu starosti. Bog me jos drzi na zivotu vec sedmu godinu poslje te opake bolesti hvala Mu i slava i sada ne molim vise za sebe ,vec za svoje najmilije da i oni üprogledaju ,da i oni shvate da bez Boga i Marije nema pravog zivota,da bez kriza nema spasenja ,ali Bog ce uciniti sve po svojoj svetoj volji kao sto je i meni ucinio,ne onda kada sam ja to htjela vec onda kada je On to htio.Moje predanje je u Njemu,moj zivot je u Njemu i svaki Ga dan sa radoscu primam u Svetoj Euharistiji jer Bog zivi i sada tu medu nama.Hvala Mu na Daru mog zivota,Hvala Mu na svemu sto cini po mojim molitvama.Hvala Mu za svaku osobu koju mi salje na put molitve i samo Ga molim za ar cvrste vjere ,jer Plan koji ima samnom i za mene znam da ce se ispuniti.Amen....BvB.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 14 lip 2012 09:56 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 21 pro 2007 09:22
Postovi: 8104
Lokacija: münchen
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
ZA SVE ONE KOJI IMAJU INTERESA OVO KRATKO SVJEDOCANSTVO PROCITATI !!!

Dragi moji prijatelji ovih divnih stranica vjere,nade,ufanja i ljubavi kao i nasih zajednickih molitvi.Zelim samo potaknuti sve one koje je iznenadila njihova bolest,mozda izljeciva,mozda neizljeciva.No nemojmo se nikada predati bolesti vec Bogu.Zahvalimo Mu na svojoj bolesti,prihvatimo je kao Dar od Boga jer Bog zna zasto nam ju je dao.Mozda zbog nasih slabosti,mana,grijeha il neceg treceg.Mozda nas kroz nasu bolest zove na razmisljanje "Tko sam zapravo ja ili ti "? Sto zeli Gospodin sada od mene ? Dali sam sebe prihvatila takovu kakova jesam? Jesam li mozda nesto nekome nepravedno ucinila,nekog oklecetala,nekog uvrijedila pa mu se nisam izvinula,nisam vratila dug,nisam se pokajala? Bog me sada u mojoj bolesti pita tko sam zapravo ja ? Jesam li svima sve oprostila koji su mi nesto nazao ucinili ili ih jos tvrdokorno i bezdusno mrzim zbog toga? Bog zeli da se pokajem,da se obratim,da se preispitam tko sam i sto sam i zasto sam bolesna...Vidite draga braco sve te misli su prolazile mojom glavom kada sam i sama prije sedam i vise godina saznala da imam najzlocudniji rak "FOLIKURELE NON HODKING LIMFUM kraj treceg pocetak cetvrtog stadiuma.Prognoza je bila jako losa sa ljecnicke strane.Sljedila je hitna operacija otklanjanja tumora koji je bio zahvatio tanka crijeva a metastaze su bile rasirene po cijelom tijelu.Bila sam u molitvi i kad su mi ljecnici saopcili dijagnozu i rekli da cu na kemoterapije i ako tijelo prihvati kemo ima mi jos godinu do dvije zivota.Bila sam mirna kao da se to mene ne tice.Nisam pitala ni Boze zasto bas ja,zasto tako vec tko sam zapravo ja?Kome trebam sto oprostiti,kome sto vratiti,kome se izvinuti i tada je pocelo moje iskreno obracenje.Shvatila sam da me je Bog pozvao da Mu kazem "Evo me Oce moj ". Smatrala sam se vjernicom,ponekad hodala na svete Mise mada zadnjih 15 godina svake nedelje,ali to nije bila moja cvrsta vjera koja je to sada.Shvatila sam koliko sam zapravo bila udaljena od Boga.Pocela sam se mjenjati,zahvaljivati Bogu na svojoj bolesti,napravila zivotnu ispovjed,pokajala se od srca za sve sto sam cinila protiv Bozjih Zapovjedi i nastavila kemoterapijama i svagdasnjom svetom Misom.Uzivala sam u svakom danu,blagoslivljala sve ljekove,ljecnike i stalno trazila svoje nedostatke kojih je bilo jako puno.Shvatila sam da se samo osmjehom i ljubavlju,vjerom,nadom i molitvom mjenja sve.Tako sam nastavila i do dana danasnjeg.Ja ona stara Visnja vise nisam ono sto sam bila Bogu hvala.Dobila sam Duhovne oci,na mnogim Duhovnim Obnovama uspjela sam svima sve oprostiti jer Bozja me je ruka vodila kuda je trebalo ici.Moj se je zivot promjenio Bogu hvala i u toj mojoj promjeni mjenjaju se i drugi oko mene.Bog je Velik i On cini velika djela onima koji ga prihvate i uzljube jer Bog je sama ljubav i dobrota.Zato ne padajte u depresije kada saznate da ste dobili malignu bolest vec predajte svoj zivot Bogu u ruke,zahvalite Mu na svojoj bolesti i zamolite Ga da vam pomogne da sagledate tko ste zapravo vi? Bog ce vas voditi u unutrasnjost vaseg srca i pokazat vam one slabosti i one grijehe koji su u vasem srcu i zbog kojih je vasa bolest nastupila.Bog sve moze onima koji Mu vjeruju.Eto nisu bile prognoze ljecnika tocne vec Bozja Rijec kojom mi je izrekao "IDI I NE GRIJESI VISE§.No ljudski je grijesiti i svi mi grijesimo svaki dan ,zato se peremo u kupaonici Bozjih Rijeci na pocetku Misnog slavlja "Jer sagrijesih mislju,rijecju,djelom i propustom,ali moramo se odrec onih navezanih grijeha koje cinimo svjesno,grijeha bluda,lazi,klevetanja,krade,preljuba,citanja horoskopa,slusanje tehnoglazbe i jos mnogo toga sto pronademo u ispitu svoje savjesti.Nase bolesti dolaze nam samo radi nasih velikih grijeha koje cinimo i ponekad i godinama ne ispovjedamo.Bog nas trazi na razne nacine pa kada nemoze nikako da nas vrati na pravi put tada nam dadne i bolest nebili tada pronasli put do Bozje milosti.Bozja je ruka uvijek nad nama samo ju mi u svojoj sljepoci nevidimo jer i Davao nam sve daje i svoj lazni sjaj i obecaje nam mnogo ljepsi i lagodniji zivot od Bozjeg uskog puta pa mi zasljepljeni tim laznim sjajem krecemo njemu u susret ,a ne Bogu.Nazalost imamo slobodnu volju,kazem nazalost jer u toj svojoj slobodi biramo krive puteve i onda se cesto pitamo zasto Boze,pa makar se ga tada sjetimo i onda umjesto obracenja i molitvi,pokajanja i ispita savjesti tko sam zapravo ja ? mnogi pocinju trazit travare i vracare ,gledanje karti i dlanova i traze zdravlje na krivim mjestima ,a da ne kazem koliko li se samo psovki izrece.Prosla sam trnovitim putevima i spoticala se i padala i grjesila ,ali Bog mi je hvala mu i slava otvorio oci i vid onaj duhovni tek u mojoj bolesti.Zato svi vi koji ste bolesni sada ili cete nekada mozda biti uzmite ove moje rijeci za ozbiljno jer pisem vam iz vlastitog iskustva.Nemojte nikada okriviti Boga sto vas je kaznio jer Bog ne kaznjava On samo poziva na obracenje.Jednog nam je dana svakako napustiti ovaj svijet ali kada se prepustimo u Bozje ruke,kada molimo i slavimo Boga,kada se prihvacamo i kada nosimo ponosno svaki svoj kriz koji nam je dodjeljen jer bez kriza nema spasenja,tada je i Bog nas uz nas i pomaze nam i vraca nam zdravlje ili nas uzima u Vjecno Kraljestvo kojem se trebamo radovati jer kaze nam se da je tamo radost i da nema placa ni skrguta zubi.Zato draga moja braco i setre povjerujmo vec SADA u Bozje spasenje u bilo kojoj bolesti jer Bogu je sve moguce i zahvaljujmo mu bez prestanka na svemu sto nam daje.Ostanimo naravno i zajedno u nasim zajednickim molitvama i kad got mozete idite na Svetu Misu jer Misa je vrhunac naseg zdravlja,nasih zelja,naseg zivotnog puta.Amen.

Visnja J.....14.06.2012


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 25 lip 2012 11:34 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 21 pro 2007 09:22
Postovi: 8104
Lokacija: münchen
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
O , KAKO JE LJEPO ZIVJET U LJUBAVI BOZJOJ !

Samo onaj koji istinski ljubi Boga osjeca radosti svoga zivota,samo onaj koji Mu se potpuno predaje osjeca milosti i Njegov zov.Bog nas toliko puta zove ,a mi ostajemo gluhi na Njegov poziv.Ja sam nedavno bila jedna od takovih.Obisla sam doktore i trazila pomoc,ljekove i savjete sto da radim kad nemogu disati.Doktori su se trudili koliko im je bilo u moci i zakljucili da imam astmu i dali mi ljekove koji su moje zdrastveno stanje jos vise pogorsali ali njihov je savjet bio "MORAS ih uzimati i ja krenula tada u Hrvatskoj kod pulmologa koji su zakljucili po ponovnim pregledima da nije astma vec neki drugi poremecaj.Sumnjali su na neku zacepljenu arteriju pljuca ili srca ali po pregledima i to je bilo iskljuceno.Svi nalazi uredni a ja i dalje imala problema sa disanjem i to od drugog mjeseca bas jako.No uvijek sam razmisljala morat cu cim prije na jednu Duhovnu Obnovu i isplanirala otici kod Fra. Zvjezdana Linica ali taj mi je tjedan umro otac pa sam morala na sahranu i tako se moje tesko disanje nastavilo i dalje. Pomislila sam ma ja cu na Marija Bistricu pa ce se gore velecasni Drazen Radigovic pomolit za mene.Otisla sam 15.06 na Srce Isusovo jos sa dvije kolegice nasoj majcici Bistrickoj i isle smo pitat za velecasnog Radigovica i kazu nema njega,dode pa ode.Malo mi je bilo zao al opet ajde Bog ce se pobrinuti I POBRINUO SE. ISLE MI NA SV. ISPOVJED NA KALVARIJU I KAD ONO NA SV MISI VELECASNI RADIGOVIC. ODMAH MI JE SRCE ZAIGRALO OD RADOSTI I KAZEM U SEBI, BOZE HVALA tI I NA KRAJU MISE ODEMO MI KOD NJEGA DA GA PITAMO DA SE POMOLI ZA NAS ;A ON KAZE NEMOGU SADA AL DODITE VI MENI U SRIJEDU U DUGO SELO TAMO CE BIT OTVORENJE NOVOGA PROSTORA NEKADASNJEG DISKO KLUBA i napise on nama adresu.Ja imala doma radnike ali mislim se neka oni rade svoj posao a ja moram da idem jer osjetila sam da me Bog zove bas sada tamo na molitvu i zaista mi tri otisle i dogodilo se ozdravljenje i meni i mojim kolegicama.Evo mene prestala bolit moja kriza i disem kao riba Bogu hvala i slava.Kolegici ozdravila koljena i kicma,druga ce valjda dobit ono za cim cezne i tako se nas Gospodin proslavlja po nasim molitvama,nasoj vjeri i nasim odazivom.Da sam odmah otisla mozda bi bili svi ovi pregledi nepotrebni ali mozda su to bile i kusnje da Gospodin vidi hocu li ostat na putu vjere i ljubavi ili cu skrenuti sa Bozjeg puta i reci ma koliko molim svaki dan i svaki sam dan na Misi ,a ono eto i opet nesto koci i skripi.No naucila sam u svom zivotu prionuti pod drvo svoga kriza i prihvacam sve sto mi naide jer znam i vjerujem da ce to sve moj ljubljeni tatica svesti opet sve na dobro.Tako On okrece bolest u zdravlje,tugu u radost i veselje,suze mi brise i stavlja osmjeh na lice ,a pored svega salje mi dragu bracu i sestre koji posreduju zamene svojim molitvama i svojim savjetima i tako se na kraju kada se dogodi ozdravljenje svi zajedno radujemo i zahvaljujemo nasem Gospodinu Trojedinom Bogu ,jer sve su moci u Njemu ,a na nama je da Mu uvijek ostanemo vjerni u ljubavi ,molitvi i u strpljivosti.Zato draga moja braco i sestrice ne posustajte kad vam naidu crni oblaci vec zahvalite Bogu i na njima jer bidite sigurni da ce On pronaci put do vasih srdaca i rjesit vase probleme.Eto hvala Mu i Slava jer ozdravio me je vec mnogo puta pa i od najteze bolesti raka.Zato vjerujmo u Bozju ljubav.Mozda se nece nista odmah dogoditi,mozda ce to trajati,mjesec,dva ,pola godine,godinu i dulje ali u nasoj strpljivosti poslusajmo kada nas pozove i krenimo tada bez okljevanja i razmisljanja na onaj put koji nam je odabran.Bog cini velika djela samo po nasoj vjeri ali po Njegovoj svetoj volji ne onda kada mi to zazelimo vec onda kada On to odredi.Salje nam na put ljude koji ce za nas moliti,koje moramo nazvati ili oni pozovu nas i sve je to Bozje djelo ljubavi nasega Oca nebeskoga za nas.Sto molimo i vjerujmo i zivimo u nadi da ce Bog svesti sve na dobro i tada kada nam se sve cini nedostizno i daleko.Amen...BvB...OCE MOJ HVALA TI NA SVEMU,Aleluja.Amen.Amen.Amen.

Visnja Jagic 25.06.2012


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 134 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 10, 11, 12, 13, 14

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 24 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr