www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 27 tra 2024 21:16

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 134 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2, 3, 4, 5 ... 14  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 24 lis 2008 19:47 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 21 pro 2007 09:22
Postovi: 8104
Lokacija: münchen
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Gospodine Isuse Kriste, dolazim pred Tebe ovakva kakva jesam.
Žao mi je zbog mojih grijeha, molim Te, oprosti mi.
U Tvoje ime opraštam svima koji su učinili nešto protiv mene.
Odričem se sotone i zlih sila njegovih.

Gospodine Isuse, ja ti se potpuno predajem,
Predajem se potpuno u Tvoje ruke, u Tvoju svetu i milosrdnu volju.
Predajem se iz ljubavi i ljubavi duha Svetoga, u snazi Duha Svetoga…
Predajem se po Bezgrješnom Srcu djevice Majke Marije, po njezinom
moćnom i milosrdnom zagovoru.
Milosrdni i milostivi Bože, vjerujem i ufam se u Tebe,
Sada te zauvijek pozivam u svoj život koji si mi dao kao najveći dar, da ti služim zauvijek.
Isuse prihvaćam Te kao svog Gospodina Boga i Spasitelja.
Iscijeli me i ozdravi.
Ozdravi moje tijelo, duh i dušu, pamet i razum, psihičke i fizičke bolesti,
Isuse izliječi moju savjest, sve rane moga srca, moju krv i narav.
Učini me vjernom služenju samo Tebi.
Ja Ti se darujem i posvećujem, Isuse ja molim Tvoje smilovanje.
Daruj mi duhovni vid i duhovni posluh. Preobrazi me i ojačaj mi tijelo,
duh, dušu i srce.
Dođi, Gospodine Isuse i zaštiti me svojom Predragocjenom krvi i ispuni me
puninom darova Duha Svetoga.

Ja Te ljubim, hvalim i slavim i zahvaljujem Ti što me primaš u svoje Srce.
Slijedit ču Te svakog dana svoga života, a Ti me vodi, svojom jakom rukom u Tvojoj istini
i na Tvome putu…Isuse ne ostavi me nikada bez ljubavi i milosrđa,.
Predajem Ti ovu molitvu iz ljubavi moga srca. Darujem Ti svoj život zauvijek-na
Oltaru Bezgrješnog srca Djevice Majke Marije, u sigurno utočište Njezinog Bezgrješnog Srca, preko Njezinih ruku, stavljam svoje predanje kao buket cvijeća u Tvoje Srce, Isuse.
Isuse, otvaram Ti svoju nutrinu-uđi u svaku ranu u meni. Takni me svojom svetom rukom i svojom milosrdnom ljubavi.
Isuse, spasi me i ozdravi jer sam Tvoje dijete, i želim sva ostati Tvoja. Osposobi me da Ti služim zauvijek.

Tvojoj milosrdnoj ljubavi, u čast Tvog Božanskog Srca, na hvalu i slavu Presvetog trojstva, za spas moje duše u vremenu i vječnosti, predajem Ti sve što imam i jesam.

AMEN, ALELUJA!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 24 lis 2008 20:52 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 21 pro 2007 09:22
Postovi: 8104
Lokacija: münchen
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Puno puta slušamo svećenike ili katehete kako govore da Bogu treba otvoriti srce. Često puta se pitamo što to znači, kako doći do toga i slična pitanja.

Imati otvoreno srce znači oduševiti se za Isusa, za nebo. Otvoriti srce znači željeti da se živi Bog nastani u tvom srcu, da te ozdravlja tjelesno i duhovno, da te mijenja i da te oblikuje na svoju sliku. Jedino tako možeš dobiti mir koji samo Bog daje. Isus im stoga ponovo reče: Mir vama. Iv 20, 21

Bog želi da imamo potpuno povjerenje u Njega, da ga u svakoj situaciji i prilici tražimo i da se Njemu obraćamo. Često u razgovoru sa ljudima čujem riječi poput ''mislim da za svaku sitnicu ne trebam gnjaviti Isusa, ima On važnijeg posla''. To, naravno, kažu osobe koje nemaju potpuno povjerenje u Boga ili mu nikada nisu dopustile da se nastani u njihovom srcu.
Bog je svemoguć. On može u isto vrijeme biti i djelovati na više mjesta. On je taj koji je uvijek pored tebe, čeka da mu povjeriš i predaš sve. Čeka da ga zazoveš i u najmanjim problemima sa istom vjerom kao i za velike probleme. Bog može sa istim ''trudom'' podići oduzetoga i pomoći ti da pronađeš izgubljenu stvar ili slično.
Otvori svoje srce za Isusa Krista, pozovi ga da se On tamo nastani. Pozovi ga da uđe u tvoj život od samoga trenutka tvoga začeća, neka prođe s tobom kroz tvoje djetinjstvo, odrastanje, kroz tvoje vrijeme provedeno u školi. Dopusti mu da bude s tobom u trenutku kad si izgubio voljenu osobu. Predaj mu se svaki dan iznova, zamoli Ga da ide ispred tebe da te vodi, da bude iza tebe i da te blagoslivlja, povjeri Mu sve svoje drage, svoj rad.... Neka to bude tvoja svakidašnja molitva predanja. Moli Ga za svaki blagoslov jer On ti može sve dati.
Sigurno u životu imaš barem jednog prijatelja u kojeg imaš potpuno povjerenje da mu se možeš povjeriti, zatražiti ga za savjet, za pomoć... Tvoj prijatelj je do sada toliko dobra učinio za tebe i ti mu vjeruješ. Isus, koji je s neba sišao, postao čovjekom, u svemu tebi sličan osim u grijehu, toliko dobra činio na zemlji, nikada nikoga nije iznevjerio, nepravdu i odbacivanja trpio, bičevanje i muku Kalvarije podnio, razapinjanje i probadanje. Na kraju od svih odbačen i izmučen dao ti je svoju majku i oprostio svima da bi na kraju imali život vječni.
Njemu, bez oklijevanja i predrasuda otvori srce i upoznati ćeš koliko je velika ljubav Božja. Tko se uzda u Jahvu, on je kao brdo Sion: ne pomiče se, ostaje dovijeka. (Ps 125,1)

Primjer: Jedna grofica u davna vremena imala vjernu sluškinju koja joj je služila cijelog života. Kad se grofica na smrt razboljela ova sluškinja je bila stalno uz nju i brinula se o njoj. Grofica je na umoru ostavila svojoj sluškinji jedan papir. Nakon smrti, dvorac i cijelo imanje je rasprodano, a sluškinja se morala odseliti. Živjela je u velikom siromaštvu jedva preživljavajući. Kad je sluškinja bila na samrti, ispričala je svojoj prijateljici o toj grofici i povjeri joj da se začudila kako je grofica mogla da joj ništa ne ostavi osim jednog papira, a toliko joj je bila vjerna. I pokaže svojoj prijateljici papir koji joj je ostavila grofica, a koji je sluškinja dala uokviriti kao uspomenu. Prijateljica začuđeno pita ''jeli ti znaš što ovdje piše''. Sluškinja odgovara ''ne, ja nikad nisam naučila čitati i pisati''. Prijateljica joj kaže, ovaj papir svjedoči da je grofica sve što je posjedovala ostavila tebi.
Nemojmo dopustiti da zbog ne znanja i ''nepismenosti'' budemo uskraćeni onoga što nam Bog želi darovati. Budi spreman uvijek reći ''DA'' Isusu i sa oduševljenjem Mu dopusti da te povede putem pravednosti.
U Jahvu se uzdaj, ojunači se, čvrsto nek' bude srce tvoje: U jahvu se uzdaj! (Ps.27,14)

Neka dobrota Tvoja Gospodine bude nad nama kao što se u tebe uzdamo.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 25 lis 2008 07:13 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 21 pro 2007 09:22
Postovi: 8104
Lokacija: münchen
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Razgovor s Bogom koji vodi spasenju nas i onih za koje molimo

Od samih početaka stvaranja, kako čitamo u Starom zavjetu od Abrahama, preko Mojsija, pa dalje do kraljeva i proroka, upoznajemo se sa molitvom i načinom na koji su oni susretali Boga, bila ta molitva osobna na vlastitu izgradnju ili zastupnička za narod u kojem su živjeli i kojeg im je Bog povjerio. Svi su oni na osobit način u molitvi susretali Boga, moleći Ga da se očituje u njihovim nedaćama i kušnjama.

Samo nekoliko primjera koji nam ukazuju na to:

- u Knjizi Postanka Abraham između ostalog usrdno posreduje pred Jahvom za Sodomu, ustrajan je i ne odustaje do kraja. (Post 18, 23-33).

- u Knjizi Izlaska Mojsije je zapomagao pred Jahvom (Izl 32, 11-14) i bio uslišan. Jahve je zbog njegove molbe odustao da na svoj narod svali nesreću kojom bijaše zaprijetio.

- prorok Ilija je isto tako usrdno molio Jahvu i bio uslišan. (1 Kr 18, 36-37)

Idući dalje kroz Stari zavjet vidimo da Jahve nije ostajao ravnodušan, već je uslišavao posredničku molitvu i po njoj blagoslivljao svoj narod, a u odgovorima na takvu molitvu pokazivao put spasenja. Milosrđe se Jahvino spuštalo nad narod i on je bio izbavljen.

Jahve se proslavljao odgovarajući na vapaje ubogih i potlačenih: „Zbog nevolje tlačenih i jauka ubogih sada ću ustati - govori Jahve- spasenje donijet onom tko ga želi!" (Ps 12,6)

U Novom zavjetu vidimo kako Isus posreduje kod Oca nebeskog za sve one koji su mu dati i koji su sve do danas (kao i mi) a i dalje u budućnosti predodređeni da se po Njemu spase. I to je najljepša molitva - Isusova svećenička molitva (Iv 17).

Isus također, poučava učenike o molitvi i upućuje ih na Oca nebeskog „Ištite i dat će vam se, tražite i naći ćete, kucajte i otvorit će vam se!" (Lk 11, 1-13)

On nas poučava na ustrajnost u molitvi (Lk 18, 1-8). Isus je dobro znao da plodovi molitve nisu isključivo: dobitak traženog, već i istinska promjena nas samih. I to je ono najljepše što nam se kroz molitvu događa. Molitva je susret s Bogom, susret koji mijenja nas i svijet oko nas.

Zato preispitajmo sebe: Koliko naša molitva mijenja nas same, naš odnos prema Bogu i odnos prema bližnjemu? (poznajem ljude koji su izmolili stotine krunica a sami se nisu promijenili)

Želimo li možda mi kroz molitvu mijenjati Boga, Njegov odnos prema nama, ili prema drugima, ili želimo istinski mijenjati sebe i dopustiti Bogu da uđe u naše živote, promijeni ih po svojoj volji i proslavi se po njima?

Zar ne molimo u Očenašu; „Otpusti nama duge naše kako i mi otpuštamo dužnicima našim!" A otpuštamo li? Ili još uvijek ne možemo, a to isto tražimo od Boga - za nas.

Znamo li u molitvi ući u Božje prisustvo (Bog je uvijek prisutan) i biti prisutni kod molitve, a ne lutati i u mislima bježati od Boga. Možemo li u svijetlu Njegove ljubavi i milosrđa otkriti sve svoje slabosti i mane, kako bi ih prikazali Bogu ili samo ponavljamo već napamet naučenu molitvu i očekujemo da nas Bog usliša. Je li naša molitva - dijalog s Bogom ili je samo monolog? Dopuštamo li da i On govori, a mi da slušamo i Njegovu riječ uzmemo kao svijetlo kroz molitvu? Vjerujem da nam Bog uvijek govori, samo čujemo li mi taj glas ili smo zatvorili srce i uši, zaglušeni silnom bukom svijeta i svjetovnog?

U razgovoru s prijateljima često čujem: „Bog meni nikad ne govori" ili „Bog ne odgovara na moju molitvu."

Uvjerena sam da Bog uvijek govori, bilo u osobnoj ili zajedničkoj molitvi, samo što Ga mi ne slušamo ili još gore, ne želimo Ga čuti.

Upitajmo se zašto Bog „ne odgovara" na naše molitve. Kakav je naš osobni stav pred Bogom u molitvi? Je li to stav čovjeka - pokajnika otvorenog srca pred Gospodinom, spremnog prihvatiti sve iz Očeve ruke, pa makar to bio i pretežak križ za koji molimo, ili je to stav bahatog „pravednika" koji uvijek optužuje druge osobe, situacije u kojima se nalazi ili čak ovo teško vrijeme u kojem traži opravdanje za sebe i misli da je dovoljno što se samo udostojao moliti da bi bio uslišan. Čvrsto vjerujem da Bog čuje svaku našu iskrenu molitvu, iako odmah ne vidimo plodove, možda ih nećemo ni vidjeti, ali će se oni očitovati u budućnosti, možda čak poslije nas.

Poznajem osobu koja je bila daleko od Boga, nije puno vjerovala ni molila, doživjela je težak moždani udar, danima bila u komi, oporavila se naglo i obratila, čvrsto uvjerena da to može zahvaliti samo Bogu i svojoj majci koja je za života stalno molila za nju, ali nije doživjela plodove te molitve, a oni su se pokazali u presudnom trenutku života njene kćeri.

Zato skrušena srca, u dubokoj poniznosti stupimo pred Gospodina, otvorimo se Njegovom Svetom Duhu, neka On djeluje u nama, neka nas vodi u molitvi. Imajmo čvrstu vjeru i pouzdanje da nas Bog silno ljubi i da Mu je stalo do nas više nego nama samima. U takvom predanju izlijmo svoje srce pred Njega i on će nas uslišati. Ako nam se čini da je nebo zatvoreno i da naše molitve ne dopiru do Boga, probajmo najprije otkriti uzrok tome. Možda je to naš grijeh, slaba vjera, nepraštanje, odnos prema drugima, odsutnost u molitvi ili neki drugi razlog. Pokušajmo zamoliti Gospodina da nam to otkrije, a On će to zasigurno učiniti na osobit način kako bismo uklonili prepreku na putu do Njega.

Predajmo sve Gospodinu i prihvatimo s čvrstom vjerom da je već uslišano ono za što molimo i vidjet ćemo plod naše molitve, možda ne tako brzo kako mi očekujemo, ali nemojmo Gospodina ograničavati - On zna kad je najbolje vrijeme za nas.

Jesmo li uvijek svjesni onog što tražimo u molitvi?

Jesmo li svjesni da ponekad našom molitvom postavljamo uvjete Bogu ili Ga ograničavamo na određenu stvar ili situaciju, a On je bezgraničan, sve vidi i sve zna. Tražimo ono što mislimo da je u datom trenutku za nas najbolje, a On gleda puno više i puno dalje, i dobro zna što je na našu korist, a što nas može odvesti u propast. Često u molitvama tražimo samo tjelesno ozdravljanje a upravo nas teška bolest može dovesti Bogu i našem spasenju. Zato uvijek tražimo Božju volju, a On će znati što je za nas najbolje, jer sam nas poučava: „Tražite najprije Kraljevstvo, a sve drugo će vam se nadodati!"

Zar ponekad ne sličimo gladnome koji traži samo mrvice, koje bi ga u tom trenutku zadovoljile i održale na životu koji možda vodi u propast, a Gospodin mu nudi izobilje za sva vremena, koje vodi u Kraljevstvo nebesko gdje će spoznati da su „mrvice svijeta" bezvrijedne u odnosu na „Kruh Života".

Prepustimo sve Bogu i On će mijenjati i preoblikovati, a to su najljepši plodovi molitve. Bog od nas traži da molimo i za druge, za svoju braću, za Crkvu, za narod i za čitav svijet. Mi kršćani smo odgovorni za svijet u kojem živimo, jer kako ću se ja spasiti ako moj brat propada, ako moj narod gine iz neznanja i ako svijet kojem pripadamo vodi bezboštvu i propasti. Molitva za druge je posebno učinkovita jer kroz nju iskazujemo živu ljubav za druge tj. Božju ljubav koja je u nama. Po toj molitvi Bog će se smilovati onima za koje molimo, a nama će udijeliti poseban blagoslov i ono što je nama potrebno, jer smo nesebično svoju molitvu darovali drugima. Molimo u zajedništvu s drugima jer Isus kaže: „Gdje su dvojica ili trojica u molitvi i ja sam s njima!" (Mt 18, 19-20)

Neka naša molitva bude i zahvalna i slavljenička jer se kroz zahvaljivanje i slavu Gospodin još više proslavlja.

I ne zaboravimo - da sveti posreduju za nas u molitvi. Zamolimo ih da nam pomognu. Posebno se molimo našoj zagovornici i zaštitnici Blaženoj Djevici Mariji i ona će posredovati za nas. Sve naše molitve i prošnje položimo u njene ruke i njeno Bezgrješno Srce, a ona će ih prikazati svome Sinu za nas i sigurno će biti uslišane.

Ima li ljepše molitve pred Bogom, od molitve s Marijom i ima li ljepšeg puta k našem spasenju i spasenju svijeta od puta s Marijom? Taj put vodi k Isusu!

Neka On po Mariji usliša sve naše molitve! AMEN!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 26 lis 2008 06:53 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 21 pro 2007 09:22
Postovi: 8104
Lokacija: münchen
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Litanije Isusa na Maslinskoj gori PDF Ispis E-mail
Župnik
Petak, 19 Rujan 2008

gethsemaneml2.jpg



Gospodine, smiluj se.
Kriste, smiluj se.
Gospodine, smiluj se.
Isuse, čuj nas.
Isuse, usliši nas.

Isuse, poradi svoje poslušnosti, naučene na Maslinskoj gori, Smiluj nam se!
Isuse, poradi svoga predanja izvojevanog na Maslinskoj gori,
Isuse, poradi svoje ljubavi prema nama neporažene na Maslinskoj gori,
Isuse, poradi svoje spremnosti na patnju prokušane na Maslinskoj gori,
Isuse, poradi svoje dobrote, neograničene na Maslinskoj gori,
Isuse, poradi svoje jakosti sačuvane na Maslinskoj gori,
Isuse, poradi svoje blagosti nepoljuljane na Maslinskoj gori,
Isuse, poradi straha i žalosti u onim časovima,
Isuse, poradi svoga drhtanja i bojazni u onim časovima,
Isuse, poradi svoje molitve na Maslinskoj gori,
Isuse, poradi svoga pada nice,
Isuse, poradi svoje postojanosti u molitvi,
Isuse, poradi svoje nasmrt ražalošćene duše,
Isuse, poradi svoje molbe da te mine čaša muke,
Isuse, poradi napuštenosti od svojih učenika,
Isuse, poradi okrepe koju ti je pružio anđeo,
Isuse, poradi svoga krvavog znoja,
Isuse, poradi tuge u srcu radi mojih grijeha,
Isuse, poradi tjeskobe svoga srca,
Isuse, poradi svoje bogonapuštenosti u mukama na Maslinskoj gori,
Isuse, poradi svoje poslušnosti neshvatljivoj volji Očevoj,
Isuse, poradi svoje nepobjeđene ljubavi prema Ocu,
Isuse na Maslinskoj gori, predmolitelju svih patnika,
Isuse na Maslinskoj gori, napušteniji od svih napuštenih,
Isuse na Maslinskoj gori, zastupniče svih što u strahu zazivaju Boga,
Isuse na Maslinskoj gori, uzore svih napastovanih,
Isuse na Maslinskoj gori, bratski sudioniče u nevolji i očaju cijelog svijeta,
Isuse na Maslinskoj gori, ti koji razumiješ svaku patnju,
Isuse na Maslinskoj gori, ti u kojem svaka napuštenost ima utočište,
Isuse na Maslinskoj gori, koji još ljubiš svakog grešnika,

Od grijeha oplakanih na Maslinskoj gori, Oslobodi nas, Isuse!
On nezahvalnosti prema tvojoj ljubavi,
Od ravnodušnosti prema tvojoj muci,
Od protivljenja tvome prihvaćanju patnje,
Od sumnje u Božju ljubav za vrijeme naših getsemanskih noći,
Od ogorčenosti u našim getsemanskim gorčinama,
Od očaja u trenucima napuštenosti,

Mi grešnici, Tebe molimo, usliši nas!
Daj nam razumijevanja za tvoju muku,
Nauči nas predanju u volju Očevu,
Daj nam svoje ustrajnosti u molitvi,
Udijeli nam razumijevanja za pokoru,
Daj da svoje patnje prepoznamo kao dioništvo u tvojoj muci,
Daj nam svoju snagu i stpljenje u nevoljama i napuštenosti,
Pomozi nam svojom hrabrošću u strahu pred smrću,
Nauči nas svagda bdjeti i moliti s tobom na Maslinskoj gori,

Jaganjče Božji, koji oduzimaš grijehe svijeta, oprosti nam, Gospodine,
Jaganjče Božji, koji oduzimaš grijehe svijeta, usliši nas, Gospodine.
Jaganjče Božji, koji oduzimaš grijehe svijeta, smiluj nam se, Gospodine.

Pomolimo se: Isuse, ovdje među nama prisutni, poradi svetog držanja tvoga bogočovječjeg srca u trenucima patnje na Maslinskoj gori, molimo te, ispuni nam srca kajanjem radi naših grijeha, daj nam da u tvome duhu uzmemo svoj križ i daj da na tvoju ljubav kojom si za nas na Maslinskoj gori započeo svoju muku, uzvratimo zahvalnom ljubavlju. Po Kristu Gospodinu našem. Amen.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 26 lis 2008 06:56 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 21 pro 2007 09:22
Postovi: 8104
Lokacija: münchen
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
ISUSOVA MOLITVA



Gospodine, želimo u ovim trenucima zajedno s tobom moliti tvoje molitve. Hvala ti što si nam primjer dao. Koji put prigovaramo jedni drugima ili sami sebe optužujemo da molimo samo onda kada nam je teško, samo onda kad nam nešto treba, samo onda kada smo u nevolji. I ti si, Gospodine, molio kada ti je bilo najteže. Molio si žarko u Getcemanskom vrtu. Molio si na križu kada su te svi ostavili…

Nitko ne sumnja da je Isus bio čovjek molitve. Kad govorimo o njegovoj molitvi, tada možemo uočiti dvije različite stvarnosti: s jedne strane, Isus je kao Židov sudjelovao u zajedničkoj molitvi; s druge strane, njegova osobna molitva sadrži originalnost koja je zauvijek obilježila kršćansku molitvu.

MOLITVA NA MASLINSKOJ GORI, Lk 22, 39-46

Isus je u Getcemaniju. S molitvom započinje najvažniji dio svoje misije: muku, smrt i uskrsnuće. U molitvi traži snagu i utjehu. Koliko je kušnja i borba bila snažna pokazuje krvavi znoj kojim se znojio.

Molim za milost prave molitve: da u molitvi mogu izreći sve ono što nosim u teškim i tjeskobnim situacijama. Da mogu uskladiti svoje želje i Božju volju, da mogu reći: Oče, budi volja tvoja.

Ovdje uočavamo dvije važne teme. To je molitva i napast. Isusov poticaj i opomena da molimo da ne bi pali u napast pomaže nam da shvatimo da molitva nije bijeg, nije odbijanje odgovornosti, nije besplodno povlačenje u intimnost naše duše. Naprotiv, molitva nam pomaže da gledamo u lice napasti, da se suočimo sa strahom i odgovornošću.

Gospodine, kad iskreno promatram svoj život, zamjećujem kako sam često u bijegu. Želim pobjeći od nečega, a da i ne znam od čega. Želim pobjeći od svojih odgovornosti. Želio bih imati nekakav idealan život u kojemu ne bi bilo briga, dužnosti i poslova. Kao đak bježim iz škole. Student: bježim od studija i ispita. Radnik: od svoga posla. Otac i majka: od obveze odgoja djece. Svećenik: od svojih svećeničkih dužnosti. Stalno sam u bijegu, u vječnom bježanju. Bježim od ljubaznosti i druge gledam srdito. Bježim od vedrog pogleda i onda sam stalno loše volje. Napast bijega stalno se nadvija nada mnom. Molim te, nauči me da znam prihvatiti svoj život i ono što mi svaki dan dolazi na moj životni put.

Isus moli: "Oče, ako hoćeš..." Noć je. Isus je u Getcemanskom vrtu. Sam je. Osmerica učenika su podalje i spavaju. Trojica su bliže Isusu. Poveo ih je da budu dionici njegove molitve, da budu svjedoci kakvi su bili i kod preobraženja. Osjeća u tim trenucima neizmjernu potrebu prijateljske blizine i podrške. No, ni oni nisu ništa revniji od svojih prijatelja. I oni spavaju. Isus je ostavljen užasno sam pred onim što će se dogoditi.

Gospodine, sve je već blizu. Sve ono što si navješćivao i svoje učenike upozoravao da će se dogoditi, za koji trenutak počet će se ostvarivati. Ako pšenično zrno bačeno u zemlju ne umre... Tjeskoba je zahvatila tvoje srce i želiš to podijeliti sa svojim prijateljima. No, oni su umorni i nemaju razumijevanja za tvoju tjeskobu. Ostao si sasvim sam. Narav se buni i opire svemu onome što nadolazi. Ono ljudsko što u sebi nosiš pita se: mora li to tako biti. Je li moguće da se ne zbude. Je li to jedini način dovršenja misije? Jedini način spašavanja ljudi? Zar nema drugoga puta?

Misleći na Isusa koji moli na koljenima u potpunom predanju svom Ocu, koji pušta da se očituju njegove najintimnije želje, koji trpi agoniju i pobjeđuje je, molimo i tražimo i mi osobno kako moliti kad nam život donese pred lice situacije u kojima moramo donijeti velike i teške odluke. Evo gledam Isusa u molitvi. U njoj nalazi sve svoje sigurnosti. U molitvi crpi nadljudsku vedrinu i raspoloživost. Osjećamo kako u molitvi pobjeđuje tjeskobu agonije i postiže mir čovjeka koji zna da će uskoro u smrt ali se osjeća da je voljen i da ga Bog ljubi.

Gospodine, u molitvi si našao mir i utjehu. Kada si ustao iz molitve, kao da si se vratio iz oaze u pustinju k svojim učenicima. Prihvatio si volju Očevu. Predao si se u ruke Očeve s neizmjernim povjerenjem i živiš svoju slobodu. Gospodine, tražio si utjehu kod učenika, ali je nisi našao. Otac te nije ostavio samoga. Poslao ti je anđela utjehe.

Gospodine, potrebna mi je utjeha i ohrabrenje kad se nađem u takvim situacijama. Potrebna mi je ruka koja će me prihvatiti i podržati kada zateturam pod teretom. Potrebna mi je ruka koja će me smiriti i pomoći da odahnem. Potrebno mi je lice anđela da bude sasvim uza me, lice koje će razumjeti moje suze i čuti moje izmučeno srce. Gospodine, potreban mi je drugi da bude uza me u mom strahu i očaju. Potreban mi je da bdije uza me kada ja zaspim, da moli kada zanijemim, da svjedoči kada se ja bojim. Pomozi mi, Gospodine, da i ja znam pružiti utjehu kada naiđem na bližnjega u nevolji. Pomozi mi biti bližnji...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 27 lis 2008 07:51 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 21 pro 2007 09:22
Postovi: 8104
Lokacija: münchen
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
ISUSE MOJ-SPASITELJU MOJ-MOJ NAJVECI LJECNICE-MOJ NAJBOLJI OCE-BRATE-PRIJATELJU-MOJE SVE !!!

EVO I SADA TI SE POTPUNO PREDAJEM SA SVIME STO IMAM I STO JESAM.

VJERUJEM DA SI I SADA TU KRAJ MENE-DA ME TVOJA SVETA RUKA GRLI.

ZNAM DA MORAM NOSITI TERET SVOGA KRIZA KOJI MI JE DODJELEN,

ALI ZNAM I TO DA JE TAJ TERET ONOLIKO TEZAK KOLIKO MOGU NOSITI.

OSJECAM TE ISUSE U SVAKOJ OSOBI KOJU SUSRECEM IZ DANA U DAN.

OSJECAM TE ISUSE U SVOJIM BLIZNJIMA-SVOJIM PRIJATELJIMA.

VJERUJEM DA USLISAVAS MOJE MOLITVE PO SVOJOJ SVETOJ VOLJI.

PRIMJECUJEM TO NA SEBI-NA SVOJOJ OBITELJI-NA SVIMA KOJE TI U

MOLITVI PREDAJEM-VJERUJEM ISUSE CVRSTO U TVOJE OBECANJE...

KUCAJTE I OTVORITI CU VAM-TRAZITE I NACI CETE-MOLITE I DOBIT CETE.

JA TI ISUSE NA SVEMU OD SRCA ZAHVALJUJEM STO CINIS ZA MENE-

ZA MOJE BLIZNJE-ZA SVE ONE KOJE TI U MOLITVI PREDAJEM...

ZAHVALJUJEM TI ISUSE STO SI ME OZDRAVIO OD SVAKE MOJE BOLESTI

STO ME UVIJEK OZDRAVLJAS KADA TE ZA ZDRAVLJE MOLIM ...

ZAHVALJUJEM TI ISUSE ZA MIR KOJI SI MI DAO-ZA SVE LIJEPO

PROSPAVANE NOCI I MIRAN SAN-ZA SVAKO NOVO JUTRO I NOVI DAN...

SVAKI NOVI DAN JE JEDAN NOVI POCETAK ZA MENE-MOJ NOVI RODENDAN.

OD KADA SAM TI SVOJE SRCE OTVORILA PRIJE TRI I POL GODINE

POSTALA SAM NOVA OSOBA-OSOBA ISPUNJENA MIROM UVIJEK SA

OSMJEHOM NA LICU I VEDROG DUHA I POGLEDA. MOLITVA JE POSTALA

MOJ DORUCAK-MOJ RUCAK I MOJA VECERA...MOLITVA LIJECI SVAKU

MOJU BOL I SVAKU MOJU NEVOLJU-MOLITVA MI DAJE NEOPISIVU SNAGU-

MOLITVOM RJESAVAM SVE SVOJE PROBLEME I PROBLEME ONIH ZA KOJE

TE ZDUSNO MOLIM-KOJE TI DONOSIM U SVOME SRCU IZ DANA U DAN...

DOK SAM BILA TRADICIONALNA VJERNICA BILA SAM PUNA NEMIRA-

MRKOG POGLEDA-TUZNA-BEZVOLJNA...SVE MI JE ISLO NA ZIVCE-SVI

OKO MENE PA I PJEV PTICA....TI SI ISUSE MOJOM TESKOM BOLESCU

POTPUNO PROMJENIO MOJ ZIVOT-PROMJENIO MOJE TADA KAMENO SRCE.

DA-TI ISUSE ! TA MOJA TESKA BOLEST NIJE BILA NA PROKLETSTVO VEC

NA BLAGOSLOV-SVE SE JE TO MORALO DOGODITI DA SE PREPOZNAM...

TI SI ISUSE TAKO HTIO JER SI ZNAO DA CE BAS TA BOL I PATNJA MENE

POTPUNO PROMJENITI U NOVU OSOBU...TI SI ZNAO DA CU TI SE SAMO

TAKO POTPUNO PREDATI I UPOZNATI SEBE PRLJAVU I GRESNU...TI SI

ISUSE OPRAO MOJE SUZE I MOJE PRLJAVE HALJINE-MOJU TAMNU DUSU...

DAO SI MI NOVO SRCE OD MESA-NOVE OCI-NOVI POGLED NA ZIVOT...

DA ISUSE-SVE JE TO BILO TVOJE DJELO I TVOJA SVETA VOLJA...POZVAO

SI ME SVOME STOLU, DA ZAJEDNO BLAGUJEMO, DA SE ZAJEDNO

RADUJEMO JA I TI MOJ BOZE...HVALA TI...HVALA TI ISUSE DA SADA

PRIHVACAM SVE I SVAKOGA NA DRUGI NACIN NEGO PRIJE KAD BI BILA

NAJRADE DA ME NEMA-KAD SAM ZELJELA SAKRITI GLAVU U PJESAK KAO

NOJ DA ME NITKO NEVIDI...HVALA TI ISUSE ZA SVU LJUBAV I PAZNJU-

HVALA TI ISUSE NA SVOJ BRACI I SESTRICAMA OVOGA FORUMA TT.

HVALA TI ZA SVAKU OSOBU KOJU MI DONOSIS NA MOLITVU...ZA SVAKU

OSOBU KOJA MI DOLAZI U SUSRET-HVALA TI ZA SVAKI OSMJEH NA

MOME LICU-HVALA TI STO TE MOGU SVIMA DONOSITI....HVALA TI ISUSE

ZA SVE -JER ZNAM DA JE SVE OD TEBE...H V A L A-I S U S E ! ! !


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 28 lis 2008 08:04 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 21 pro 2007 09:22
Postovi: 8104
Lokacija: münchen
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Vjerujem Isuse da si i sada tu kraj mene,da me slusas.
Ti znas koliko Te molim za svoje bliznje,za svoju djecu,za njihovo
obracenje i vjerujem da ce se moja molitva jednog dana ispuniti,
jer Ti nemozes ne cuti svoje malene gresne putnike ovoga svjeta.
Znam Isuse da si Ti neizmjerna ljubav i dobrota...

Stog Ti i sada prinosim svoga oca i molim Te da mu se smilujes
po mojim molitvama,da mu das snage da se odluci doci pred Tebe
i ispovjediti se...prinosim Ti i svoju sestru Zeljku i njenu djecu i molim Te
da se i njoj smilujes i podaris joj dar vjere kako bi Te mogla sto
bolje upoznati i povjerovati Ti da ces joj se smilovati i sve joj oprostiti...

Prinosim Ti Gospodine i sve one koji me ne razumiju,podaj im dar razuma
kako bi razumjeli Tvoju Rijec i pustili Tebe u svoja srca...Znam daje jos
mnogo neizmoljenih molitvi,neizrecenih rijeci,ali Ti Gospodine znas
sve moje misli,sve Ti je poznato...Ja vjerujem Isuse da ces Ti sve to srediti jednoga dana,a ja strpljivo molim i cekam i vec Ti sada na svemu od srca zahvaljujem,jer Ti si sve moje-VOLIM TE ISUSE !


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 29 lis 2008 06:57 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 21 pro 2007 09:22
Postovi: 8104
Lokacija: münchen
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
RANJENO POVJERENJE

Ti čezneš za savršenom ljubavlju.
Jedino od Boga možeš dobiti savršenu ljubav.
Na samom početku tvoga života Bog te drži na svome dlanu i govori :
Vrijedan si, dragocjen si u mojim očima.
Ti si dragocjeni biser na mom dlanu.
Ako sada zaista povjeruješ u to , to će izliječiti sve ono što su ti ljudi govorili i što si doživljavao kao da nisi vrijedan.
To će izliječiti tvoje ranjeno povjerenje.
Ti si zapravo Božje dijete
.Pokušaj sebe doživjeti u Božjem naručju i doći do one spoznaje da ništa ne moraš učiniti da bi te Bog volio.
Bog te voli naprosto zato što ti postojiš.
Vrijedan si i dragocjen po tome što jesi , što postojiš.
Ništa drugo nije važno.Osloni se sada na tu sigurnost Božje ljubavi.
Sunčaj se na Božjem pogledu.
Pokušaj danas povjerovati da postoji netko tko zna više , Isus iz Nazareta.
On se rodio zbog tebe, on je došao na ovaj svijet zbog tebe,on je došao upravo zato da ti kaže istinu o tebi , o Bogu , i ta istina će te osloboditi.
On je došao reći da je Bog htio da ti postojiš i da te Bog stvorio, i da je njega poslao zbog tebe.Zamisli koliko si vrijedan i dragocjen.
Kad bi samo ti postajao na ovoj kugli zemaljskoj, Isus bi sišao radi tebe.
Pokušajmo si to posvijestiti , koliko smo Bogu dragi.
On dolazi zbog tebe, na neki način se odriče svog Božanstva, postao je čovjekom.
To znači dao se je ograničiti vremenom i prostorom - on koji je bezgraničan,
on koji je vječan,
on koji je Alfa i Omega,
on koji je sama ljubav dao se je ograničiti jer ti se htio približiti,
jer želi da ga upoznaš,
želi srušiti u tebi sve one krive slike o Bogu
želi ti reći koliko te voli i želi ti dati to iskustvo.
Bogu je strašno stalo da mi dođemo do tog iskustva da doživimo tu njegovu ljubav.
Sjeti se kako je Isus dolazio svakom čovjeku, kako nikoga nije odbio.
Tko god je došao, svakoga je prihvatio, pogotovo kad je bolesnike liječio.
Sjeti se onog slijepca koji mu je došao, kad je Isus stavio na njega ruku , dotakao ga se i rekao Budi zdrav.
Ta ruka je i sada na tebi , želi te nekako potapšati i reći prijatelju ne daj se, uz tebe sam.
On sam želi u tebi to povjerenje i tu vjeru probuditi i u stvari on to i čini.
On te razumije.Tako je nježan.
Sjetite se samo one priče kako izgubljenu ovcu stavlja oko vrata.
Bog dolazi radi tebe i on dolazi u tvoje situacije, a ne kaže prvo: Izvuci se iz svog problema, iz svog grijeha i onda dođi k meni.Ne , nego kaže : Dopusti da ja siđem u tvoj grm u koji si se zapleo,
da ja siđem u ponor u kojem jesi,
dopusti da te ja izvučem i gledaj kako te uzima na svoje ruke, kako ti se baca u naručjaj, kako te grli.
Bog postoji i on je tu kraj tebe i on te voli , vjerovao ti to ili ne.
Ako počneš vjerovati , onda ta njegova ljubav tebe počne prožimati.
Zamisli si svoju dušu kao malo dijete u naručju Majke ili Oca.
Bog te voli , zbog tebe je došao i on je taj koji liječi tvoje rane, koji te oslobađa, koji te čuva, koji ti govori: Ne boj se , s tobom sam , tu sam , vjeruj mi da te volim.
Znate što je bit naše vjere?
Ne to da vjerujemo da Bog postoji , nego vjerovati da te on voli , a kad te netko voli onda mu se potpuno predaješ, onda mu dopustiš da on tebe vodi , da ti on govori.
Onda se raduješ s njim.Onda ga slijediš.Onda si uvijek uz njega , zato jer te on voli.
Bit naše vjere je upravo to da mene Bog voli.
Ako u tebi još uvijek postoji strah, zbog osobnih grijeha, ako ne vjeruješ da te Bog može takvoga zagrliti , dopusti da Isus dođe k tebi , poslušaj kako ti kaže : Mir tebi.Ne boj se.Ne ljutim se na tebe.Bog rado prašta.
Dopusti da ti Isus obuče nove haljine.
Sjeti se one priče o izgubljenom sinu , kako je otac čekao da se vrati njegov sin.
Tako i Bog svakoga od nas čeka uvijek iznova , i ne ljuti se na nas.
Ti si dijete Božje, Bog stoji iza tebe.
Budi svjestan da je Bog tvoj otac i da ako su svi protiv tebe , on je uz tebe i kaže : Ne boj se , tu sam.
Počni zahvaljivati što postojiš, što imaš se na koga osloniti , što bez obzira što se u životu dogodilo imaš pravo računati na Božju milost i Božju zaštiti i Božju snagu.
Imaš pravo na to jer te Bog stvorio.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 30 lis 2008 08:20 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 21 pro 2007 09:22
Postovi: 8104
Lokacija: münchen
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
DODI ISUSE-CEKAM TE

Dobro Ti jutro moj ISUSE-Dobro Ti jutro i hvala Ti za lijepo prospavanu noc...

Sada Ti donosim svaku bol, dotakni ju svojim srcem,donosim Ti siromastvo,

ispuni ga svojim bogatstvom...Donosim Ti svoj KRIZ, pomiluj ga svojom

ljubavlju...Donosim Ti svoje grijehe...operi ih svojom Krvlju...Donosim Ti

svakog covjeka,svakog brata,svaku sestru,svako dijete...Dotakni ih svojom

snagom...Donosim Ti sve one koji me ne ljube, koji me ne razumiju,koji su

daleko od Tebe...Potrazi ih ,poljubi ih,oprosti im,zagrli ih...Donosim Ti sve

ovisnike-bilo droge,alkohola,ljekova,,,,potrazi ih Isuse i peri njihovu krv

svojom presvetom krvlju...izbjeli njihove prljave haljine i u svoje presveto

Ime zapovjedi zloduhu droge,psovke,alkohola i drugih ovisnosti.da napusti

svaku zarobljenu osobu od toga zloduha i Ti se Isuse nastani u njihovim

srcima, kako bi upoznali samo Tebe i Tvoju dobrotu...Donosim Ti Isuse

sve teske bolesnike,starce,djecu,nemocne...dodirni ih Isuse i ljeci svaku

njihovu bol,jer samo Tebi je sve moguce...Donosim Ti i samu sebe

sa svime sto jesam,ispuni me samim sobom da budem slobodna za

uskrsnuce jos ovdje-DODI ISUSE-CEKAM TE !!!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 31 lis 2008 06:46 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 21 pro 2007 09:22
Postovi: 8104
Lokacija: münchen
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Bez molitve nema uspjeha. Molitva je čovjekova snaga, a slabost Božja (sv. Augustin). To je sila koja mijenja svijet. To je tvoje Brdo Preobraženja, tvoj Getsemani i Cenaculum gdje primaš Duha Svetoga. Tu ulaziš u Isusovu slavu na Taboru i u Isusovo Srce u Getsemanskom vrtu. To je vrijeme u kojem gledaš Isusa. Tu mi Bog govori: Ja sam s tobom. Ti si moj, ne boj se. Sv. župnik arški kaže: Moliti i ljubiti - eto blaženstva čovjekova na zemlji! Izvan Crkve - može se spasiti, ali nitko se još nije spasio bez molitve. Nije nam određeno da neprestano radimo, bdijemo i postimo, dok nam je dan zakon da bez prestanka molimo (Evagrij Pontski). Kažu, i raj će biti molitva.Đavao će te mrziti (blago tebi!) ako vidi da se ti, mala duša, upuštaš u molitvu, ako vidi da želiš tražiti i raditi za Boga. Koristit će svaku lukavštinu i zapreku da te obeshrabri i odvrati od nutarnjeg života. Taj bijes ti dokazuje, koliko tvoja molitva ima vrijednosti za otkupljenje svijeta. Bit molitve ne sastoji se u riječima, formulama i mislima: Bog traži poklonike u duhu i istini (Iv 4,23). Treba moliti jednostavno, kao dijete od četiri godine (sv. župnik arški). Licem u lice, srcem sa Srcem. Nikada se ne rješava problem izbjegavajući ga ili preskačući ga - stavi tu gorčinu između sebe i Boga; i moli Ga dok je On ne pretvori u slatkost. Stavi problem pred Gospodina, da On zapreku pretvori u sredstvo. Kad se radi o poteškoći, pokušaj ju izmjeriti tako da ju de-dramatiziraš. Treba ju živjeti do dna, ne tražiti da ju izbjegneš - gledaj otvoreno u nju tako dugo dok ne nestane u punom svjetlu. Traži da u tvoje prazne ruke Bog stavi potrebne sile; to je dinamizam povjerenja. Tvoja duša postajat će sve više nadnaravna. Traži Gospodina dok Ga ne nađeš. Identificiraj se u molitvi s Isusom, imaj u svemu iste osjećaje kao On: tada će ti Bog dati svoju vlastitu ljubav, svoga Duha, Sebe samoga. Ja ću moliti Oca i on će vam dati drugoga Branitelja da bude s vama zauvijek: Duha Istine... (Iv 14,16-17). Tvoja će se molitva tada sve više pojednostavnjivati, tvoje čašćenje postajat će sve dublje. Meni je živjeti Krist (Fil 1,21). Naše molitve nerijetko stvaraju čudesa, napose u duhovnom životu. Bog dotiče srce, ali u pustinji, kada ti ne ostaje više ništa i nitko. On ti govori u srce, u tvojoj samoći i u tvojim tišinama... Ljubi molitvu kao izvor tvoje čistoće. Gaji neprestano jedinstvo s Bogom. Kad ideš k Bogu, misli samo na to, da je On već tu i reci mu: Gospodine, na raspolaganju sam ti... Učini od moje molitve sakrament Tvoje prisutnosti; ona će mi od Tebe sve izmoliti... Sv. Franjo postao je molitva i zato je njegov apostolat bio tako neodoljiv. Otiđi svaki dan na brdo Tabor, dopusti Isusu da se odmori na tvome srcu, pusti da te ogrije Lice Isusovo. Stavi, dakle, sve aktivnosti na drugo mjesto, a na prvo - molitvu! Velika laž: 'nemam vremena'. Bog je stvorio vrijeme i mislio na vrijeme molitve kad te je pozvao. Ne, to je pitanje odlučnosti. Bog ti daje 24 sata dnevno, a od toga traži samo 1 do 2 sata... 1 dan = 24 sata = 8 sati odmora, 9 sati rada, 3 sata hobya, 3 sata molitve, i još ti preostaje - 1 sat... Umor? I Isus je molio umoran; uostalom, danas molim zajedno s bratom umorom... Ako se umoran želiš odmoriti, moli dvostruko duže nego obično kad si svjež (tako je postupala majka Tereza sa svojim sestrama). Nađi si redovito vrijeme molitve i od njega ne odstupaj! Ne daj to vrijeme nikome; to je vrijeme između tebe i Boga. Sv. župnik arški: Ima ih koji se posve utope u molitvu kao riba u moru, jer su posve dobrom Bogu darovani. Nema razdijeljenosti u njihovu srcu. O, kako volim te velikodušne duše! Sv. Franjo Asiški i sv. Koleta gledali su Boga i s Njime razgovarali kao što mi među sobom razgovaramo... Ja često mislim ovako: kad idemo da se poklonimo Gospodinu, postigli bismo sve što želimo, samo kad bismo to zatražili zaista iskrenim srcem...
- Budi uporan u molitvi 'do bezočnosti' (Lk 11,5-8; 18,1-8); moli s vjerom koja očekuje (Mk 11,24: Sve što god zamolite i zaištete, vjerujte da ste postigli i bit će vam!). Ne postoji 'neuslišana molitva'; treba moliti do uslišenja. Tko zna, u posljednja vremena, koliko će Bog izliti Duha Svetoga iz fonda naših 'neuslišanih molitava'… Bog nas uvijek uslišava, iako koji put drukčije nego što očekujemo (Providnost Božja čini iznimke, kad se to protivi Njenim spasonosnim planovima, Božjoj ljubavi prema nama). Nije to Bog koji šuti, nego smo mi gluhi (A.-D. Sertillanges). Ako vjerujemo, sve će nam biti moguće: Isus im (dvojici slijepaca) kaže: 'Vjerujete li da mogu to učiniti?' Kažu mu: 'Da, Gospodine!' Tada se dotače… 'Neka vam bude po vašoj vjeri' (Mt 9,28-30). Vjera je 'jaka točka' u odnosu prema Isusu: Sve je moguće onomu koji vjeruje! (Mk 9,23); 'Nisam li ti rekao: budeš li vjerovala, vidjet ćeš slavu Božju?' (Iv 11,40). On je vjerni Bog, koji drži svoje riječi; uvijek ih je držao i uvijek će ih držati. Idi, neka ti bude kako si vjerovao!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 134 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2, 3, 4, 5 ... 14  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 30 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr