www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 27 tra 2024 16:02

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 7 post(ov)a ] 
Autor Poruka
PostPostano: 11 vel 2009 22:48 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 08 vel 2009 23:35
Postovi: 25
Lokacija: Dubrovnik
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Reče joj Isus: "Ja sam uskrsnuće i život:
tko u mene vjeruje, ako i umre, živjet će." Iv 11,25


Ovo danas piše na pozivnicama za kateheze u Crkvi Sestara Anćela na Pilama svaki pon i čet u 20:00. (Dubrovnik)

E da mi se sjetiti što je pisalo na pozivnici koju mi je mali crni dječak nasmijana lica pjevajući Kristu dao prije 3 godine. Što god da je, dirnulo me i ja sam se odazvala.

I ne sjećam se više što sam čula na katehezama, ali opet me je nešto dirnulo i ja sam jedva čekala još.
Ove kateheze nadahnutih ljudi promijenile su moj način života, upoznala sam Boga, ušla u Crkvu, zavoljela sve ljude... I Bog se tu ne zaustavlja. Što li će dalje sa mnom napravit?!

Doista, kad svijet u mudrosti Božjoj Boga ne upozna mudrošću, svidjelo se Bogu ludošću propovjedanja spasiti vjernike. 1 Kor 1,21

Hvala Ti Gospodine na mojim katehistima preko kojih sam upoznala Tebe.
Ovi ljudi jednako slabi kao što sam i sama, s jednakim strahom da ih nitko neće slušati, opet idu i propovjedaju, daju svjedočanstvo vjere besplatno kao što je i njima dano. Pa zar to nije ludost ovoga svijeta?

I Riječ tijelom postade
i nastani se među nama... Iv 1,14


I uistinu ova Riječ danas liječi moje rane, vodi moj život, tješi u problemima, a bilo ju je tako teško razumjeti... (i još ponekad jest).

Hvala Ti Gospodine što me ljubiš ovakvu kakva jesam, oholu, sebičnu, samodopadnu i navezanu na ovaj svijet.
Hvala Ti Gospodine što imaš strpljenja za moju tvrdoglavu narav.
Hvala Ti Gospodine što mijenjaš moje srce kameno i činiš ga svakim danom sve mekšim za moje neprijatelje.
Hvala Ti Gospodine što me činiš svakim danom sve poniznijom da mogu služiti drugima od kojih ne primam hvalu.
HVALA TI GOSPODINE![/i]


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 11 vel 2009 23:06 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 08 vel 2009 23:35
Postovi: 25
Lokacija: Dubrovnik
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Učvrščivali su duše učenika bodreći ih da ustraju u vjeri jer da nam je kroz mnoge nevolje ući u kraljevstvo Božje. Dj 13,48

Što mi govoriš Gospodine?
Ja koja se grčevito bojim ikakvih promjena, a kamoli problema i trpljenja, morat ću kroz mnoge nevolje.
Pa zar uistinu moram Gospodine? Zar ne bi bilo bolje da mi daš jedan lagodan život, ne materijalno, već bez teškoća i kušnji? Zar Ti nije draže kad sam nasmijana i vesela i potpuno bezbrižna?
Zašto baš ja? Hajde Gospodine uzmi ga i makni ga s mene, pretežak je.

Oh, znam da me ljubiš i da ćeš mi dati samo onoliko koliko mogu nositi.
Znam da nije bilo mog križa ne bih te poželila upoznati.
I znam Gospodine da nije mog križa ne bih ostala uz Tebe. Ne bih Te se ni sjetila.

Slavni križ, uskrsnulog Gospodina,
snaga je mojega spasa,
on me hrani i daje mi radost,
rastem na njegovim korijenima,
i širim se na njegovim granama.


Promijeni moje srce Gospodine da mogu ljubiti svoj krž, da mogu Tebe ljubiti više, da se uzdam samo u Tebe a ne u ljude i sebe.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 12 vel 2009 12:06 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 08 vel 2009 23:35
Postovi: 25
Lokacija: Dubrovnik
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
I krenu Isus i njegovi učenici u sela Cezareje Filipove. Putem on upita učenike: "Što govore ljudi, tko sam ja?" Oni mu rekoše: Da si Ivan Krstitelj, drugi da si Ilija, treći opet da si neki od proroka." On njih upita: "A vi, što vi kažete, tko sam ja?" Petar prihvati i reče: "Ti si Pomazanik - Krist!"
MK 8,27-29


Vidim kako Gospodin mene pita što ja kažem tko je on. A ja malovjerna ne usudim se izustiti. Jer još uvijek sam navezana na ovaj svijet i na ljude, a Gospodin je uvijek neka rezerva. I vidim kako nemmam Duha drugima navještati kao njegovi učenici jer se pitam: ma tko sam ja da drugima govorim pa do jučer sam bila van Crkve. Umjesto da polažem svo pouzdanje u Gospodina, ja se uzdam samo u sebe i svoje snage. Draža mi je mudrost ovoga svijeta....
Evo i za mene je Gospodin nekad prorok nekad Ilija, nekad Ivan Krstitelj... kad onako mlako čitam njegovu Riječ i o njoj samo moraliziram namjesto da je prihvatim kao Riječ koja je namjenjena za mene, za moj život....


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 12 vel 2009 23:16 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 08 vel 2009 23:35
Postovi: 25
Lokacija: Dubrovnik
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Evo sam se upravo vratila sa pokorničkog slavlja koje u zajednici imamo jednom mjesečno. A prije same ispovijedi slijedi slavlje Riječi koje predvodi svećenik, naš dragi pater Roko, Isusovac koji nam puno pomaže na Putu i ujedno nam daje svoju crkvu na korištenje. I tako ja bezbrižno slušam čitanja, prvo iz proročkih knjiga pa djela apostolska i razmišljam o ispovijedi koju jedva čekam da olakšam dušu od nakupljenih mi grijeha. Svi ustajemo pater Roko proglašava Evanđelje po Luki:

Dok je jednom u osami molio, bijahu s njim njegovi učenici. On ih upita:"Što govori svijet, tko sam ja?" Oni odgovoriše:"Da si Ivan Krstitelj, drugi: da si Ilija, treći opet: da neki od drevnih proroka usta." A on im reče:"A vi, što vi kažete, tko sam ja?" Petar prihvati i reče:" Krist - Pomazanik Božji!"
LK 9,18-20


I dok je čitao stegne mi se grlo. Pa to sam čitanje jutros otvorila, samo po Marku. Je li moguće da Gospodin upravo meni govori opet jer imam uši a ne čujem? Da, Bogu je sve moguće...
Jedva sam dočekala pater Rokovu propovjed i Gospodin ga je nadahnuo da upravo meni odgovori da se zapitam tko je meni Krist, - što već jesam, ali ono što je najvažnije da ne blebećem bez veze preko usta da je Krist moj Spasitelj, Pomazanik, Otkupitelj... već da samo na jedan način mogu pokazati tko mi je Krist... djelima. Jedino svojim životom Bogu i bližnjima mogu posvjedočiti tko mi je Krist... a nažalost zasad mogu posvjedočiti da mi je On samo bijeg u problemima, svjetiljka koju trljam i trljam i trljam ... kad mi nešto treba...
O Gospodine hvala ti što me i dalje ljubiš i što mi šalješ ovakve situacije da me probudiš iz moje letargije...
Molim Te Gospodine za Duha hrabrosti da te uvijek mogu nositi na ustima i hvaliti pred svijetom.
Molim Te za Duha razboritosti sutra da ne upadnem u svađu i sudove i da ne tjeram svoju pravdu već da prepustim sve Tvome sudu.

HVALITE GOSPODINA ZA SVA DJELA NJEGOVA
HVALITE GA JER VJEČNA JE LJUBAV NJEGOVA!!!!!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 13 vel 2009 09:43 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 08 vel 2009 23:35
Postovi: 25
Lokacija: Dubrovnik
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
"OGanj dođoh baciti na zemlju pa što hoću ako je već planuo! Ali krstom mi se krstiti i kakve li za me muke dok se to ne izvrši!"
"Mislite li da sam došao mir dati na zemlji? Nipošto, kažem vam, nego razdjeljenje. Ta bit će odsada petorica u jednoj kući razdjeljena: razdijelit će se trojica protiv dvojice i dvojica protiv trojice - otac protiv sina i sin protiv oca, mati protiv kćeri i kći protiv matere, svekrva protiv snahe i snaha protiv svekrve."
LK 12,49-53


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 15 vel 2009 20:36 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 08 vel 2009 23:35
Postovi: 25
Lokacija: Dubrovnik
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
O braćo i sestre u Kristu,

lijepo li je živjeti samo za i sa Gospodinom...

Hvala Ti Gospodine za ovaj vikend s Tobom!

Molim Te da mi udijeliš milost da živim vjeru!
Molim Te da me liječiš od moje navezanosti na ovaj svijet!
Molim Te da me liječiš od mojih afektivnosti!
Molim Te Gospodine da mi udijeliš svoga Svetog Duha da vidim Tvoju volju za moj život!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 16 vel 2009 12:03 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 08 vel 2009 23:35
Postovi: 25
Lokacija: Dubrovnik
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Ja sam trs,
vi loze.
Tko ostaje u meni i ja u njemu,
taj donosi mnogo roda.
Uistinu, bez mene ne možete učiniti ništa.

Iv 15,5

Gospodine, vidim da bez Tebe ne mogu ništa i da se moram baciti u Tvoju volju, mrzeći svoj život i ljubeći Tebe. Kako da ga mrzim Gospodine? Ja ga i dalje želim ljubiti daleko od križa, patnji i teškoća, barem onih velikih. Ti vidiš Gospodine moje srce i strah u njemu da Ti se potpuno predam. Liječi ga da onda otvorena srca idem k tebi.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 7 post(ov)a ] 

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 31 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr